Bugün - 24 Ocak 2021 PazarKünyemizSayfalarDijital PanoReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   28°°C
 
Solüsyon ve tuzlama çalışması yapıldıKIRIKKALE BELEDİYESİ EKİPLERİNDE KAR ALARMI  Beklenen yağışların gelm..
Özel şema kolejine dev transfer

Kırıkkale’nin markası haline gelmiş, 2011’den bu yana Kırıkkale’deki öğrencilere eğitim noktasında akademik başarılar ile kendini kanıtlamış BRITISH CULTURE ve 2019-2020 eğitim-öğretim sezonunda hem fiziki hem akademik olarak eğitime damgasını vurmuş  Özel Şema Koleji kurucusu Şirvan Hatipoğlu Aşkın yapılan dev transfer ve yeni döneme dair hedeflerini açıkladı.

Eğitim Haberi - 07 Haziran 2020 Pazar

(14:50)

Kırıkkale’nin markası haline gelmiş, 2011’den bu yana Kırıkkale’deki öğrencilere eğitim noktasında akademik başarılar ile kendini kanıtlamış BRITISH CULTURE ve 2019-2020 eğitim-öğretim sezonunda hem fiziki hem akademik olarak eğitime damgasını vurmuş  Özel Şema Koleji kurucusu Şirvan Hatipoğlu Aşkın yapılan dev transfer ve yeni döneme dair hedeflerini açıkladı.

KADROMUZU GÜÇLENDİRDİK

Hedeflerini sıralayan Özel Şema Koleji kurucusu Şirvan Hatipoğlu Aşkın “Kırıkkale’de üstlenmiş olduğumuz eğitim –öğretim misyonunu bu sene itibariyle üst seviyeye çıkarma kararı aldık. Kırıkkale’de ‘’kolejcilik’’ anlayışını baştan sona değiştirerek yeni bir soluk getirecek adımlar attık. Misyonumuz ve vizyonumuz daima eğitimi en iyi şekilde sağlayacak koşullar içerisinde hareket etmektir. Hedeflerimiz doğrultusunda gerek eğitim gerek eğitim kadrosuyla en iddialı kolej olma yolunda kararlılıkla ilerlemekteyiz. Son 1 ay içerisinde Kırıkkale’de fark oluşturan eğitimcileri ve idarecileri hali hazırdaki kadromuza katarak daha da güçlendik.

OKUL MÜDÜRÜ DOĞAN OLDU

Bugün itibariyle ŞEMA KOLEJİ Genel Müdürü olarak Sayın Ali Doğan  görevlendirildi. Kendisi ile hedeflerimize ulaşma yolunda beraber yol almaktan mutluluk duyuyoruz. Neden mi Ali Doğan? Çünkü akademik alt yapısı sağlam, veli ve öğrenci iletişimi ileri düzeyde olan, takım oyuncusu, problem çözme becerisi yüksek, eğitim ve öğretim alanında tecrübeli ve yenilikçi bir vizyona sahip olmasındandır. Hedefledikleri politikaları açıklamaya Aşkın “İlk  yılımızda eğitim-öğretime hedeflerimiz doğrultusunda ilerleme gayretinde iken  dünyayı  etkisi altına alan COVİD-19  virüsü sebebiyle okullarda yüz yüze eğitim gerçekleşmediği için okulumuzun temel hedefleri olan yaparak ve yaşayarak öğrenme sekteye uğrasa da bu konudaki kararlılığımız katidir. British Culture ve Özel ŞEMA KOLEJİ pandemi sürecini verimli geçirme noktasında gayretini bırakmamıştır. Ayrıca bu süreçte velilerimizi maddi yönden zorda bırakmadık ve ödeme noktasında sıkıştırmadık. Online eğitimlerimizi başarılı bir şekilde yürütüp  verilen bu eğitimlerden dolayı velilerimizden herhangi bir ücret  talep etmedik.

YENİLİKLER SÜRECEK

Önümüzdeki eğitim-öğretim yılı ile ilgili Şema Kolejindeki yeniliklerden bahseden Aşkın “Kırıkkale’de gerçek manada özel bir Fen Lisesi olmadığı için bu gereksinimi 2020-2021 eğitim-öğretim döneminde ŞEMA KOLEJİ FEN LİSESİ  ile kapatacağız. Ayrıca Dil Kursu olarak tek geçilen British Culture tecrübesi ile yine Kırıkkale’de hiçbir özel lisede bulunmayan YABANCI DİL SINIFINI  ŞEMA KOLEJİ olarak Kırıkkale’nin hizmetine sunacağız. Akademik başarıyı arttırmak adına lise bölümündeki öğrencilerimizi koçluk sistemi, etüt birimi,ölçme değerlendirme birimi, rehberlik  ile de destekliyoruz. Öğrencilerimize ve velilerimize yönelik alanında uzman kişiler tarafından sunum-seminerler düzenliyoruz. Akademik başarının yanı sıra Ulu Önder M.Kemal ATATÜRK’ün:” Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.”  sözüne binaen asıl olan vatanını milletini seven, güzel ahlaklı, sorumluluk sahibi, özdenetimi yüksek, kötü söz ve davranışlardan uzak duran gençler yetiştirmektir. En önemli misyonumuz güvenilir okul olmaktır. Velimizin gözünün arkada kalmadan bizlere emanet ettiği evlatlarını sevgiyle kucaklayıp, tıpkı ailesinden bir birey gibi onu koruyup kollayarak, heyecanla okuluna gelip mutlulukla okuldan ayrılmasını sağlamak en önemli görevimizdir. Lise bölümümüzde ayrıca spor ve sanatsal faaliyetlere de ağırlık vereceğiz. Yetenek taraması ile çocuğumuzun hangi alanda yetenekli olduğunu keşfedip o alana yönlendirme yapacağız. 9. Ve 10.sınıf öğrencilerimiz içinde kulüplerimiz olacaktır.

AVRUPA DİL EĞİTİM MODELİ

Ortaokul kısmı için bilgiler veren Aşkın “8.Sınıflarımız için LGS programının yanı sıra koçluk sistemi, etüt birimi, rehberlik desteği , ölçme ve değerlendirme birimi olacaktır. Ve yine bu maratonda velilerimize- öğrencilerimize alanında uzman kişilerce seminerler düzenlenecektir. 5-6-7. sınıflarımız için AVRUPA DİL EĞİTİM  modeli kur sistemi ile konuşma ve yazma becerilerini geliştirmeye yönelik dil eğitim programı uygulanacaktır. Bunun yanı sıra bu sınıflarımız için de koçluk sistemi ve takibi, etüt  birimi, rehberlik ile  spor ve sanatsal faaliyetlerimiz, kulüplerimiz de yer alacaktır. Eğitimi sadece ders anlatmak olarak görmeyen, öğrencilerimize her daim zaman ayırabilen,   alanında uzman , yeni nesil,  fedakar  ve çok değerli öğretmen kadrosuna sahibiz.

İLKOKUL VE ANAOKULU YENİLİKLERİ

İlkokul ve Anaokulu yeniliklerini anlatan Aşkın “İlkokul ve Anaokulunda görev yapan öğretmenlerimiz de  bizler için önem arz etmektedir. Çünkü evinden ayrılan, okula mutlulukla, öğrenme arzusuyla gelen öğrenciler yetiştirmek için alanında uzman, sevecen, dinamik, eğitimi kitaptan değil yaparak ve yaşayarak öğreten bir eğitim kadrosu kurmak bizim vazifemizdi. Böyle bir kadroya sahip olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. İlkokul bölümümüz için Yaşam ve Beceri Atölyeleri kurduk. Geniş içeriği ile çocuklarımızın bedensel ve duygusal gelişimlerine katkı sağlamalarını, meraklarını beceriye dökmelerine yardımcı olacağız.

DİL EĞİTİM PROGRAMI

Ve yine konuşma-yazma becerilerini geliştirmeye yönelik Dil Eğitim Programı uygulayacağız. Biliyoruz  ki gelişim çağında olan bir çocuk eğitim-öğretim süresinde zamanının büyük kısmını okulda geçirmektedir. Buna yönelik Gıda Mühendisimiz önderliğinde çocuklarımızın sağlıklı bir ortamda gelişimlerine  katkı sağlayarak beslenme sistemi programı ile bu konudaki hassasiyetimizi vurgulamak istiyoruz. İlkokul ve Anaokulu grubunda bulunan bütün öğrencilerimize kahvaltı,öğle yemeği, ikindi kahvaltısı ile düzenli ve sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırıyoruz.  Anasınıfı bizim hassasiyetle üzerine durduğumuz kısımdır. Öğretmenlerimiz alanında uzman, sevecen, çocuklarımızın dilinden anlayan, şefkatli, yaparak yaşatarak öğretmeyi hedefleyen bir ekipten oluşuyor. Ayrıca çocuklarımızın sınıf ortamları geniş, yaşlarına uygun, kreş ve okul mantığından ziyade yaşam alanı olarak düzenlenmiş mekanlardır.  Yaşlarına ve yeteneklerine uygun yaşam becerileri atölyelerinde velilerimizin de zaman zaman dâhil olacağı etkinlikler planlıyoruz. Ayrıca 5 saat dil eğitimi  ile yabancı dil gelişimi; bale, jimnastik, modern dans ile bedensel gelişimi; değerler eğitimi ile de güzel ahlak ve nezaket kuralları çerçevesinde yetişmeleri  için  elimizden gelen gayreti gösterdiğimizi ifade etmek istiyorum.

ÇOCUKLARIMIZ İÇİN SAĞLIKLI BİR ORTAM

Aşkın “Kıymetli Öğrencilerimiz, Velilerimiz ve  Kıymetli  Öğrenci-Veli adaylarımız: Dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını sebebiyle bizler de tedbirlerimiz kadar güçlüyüz. Çocuklarımıza yeni dönemde sağlıklı bir ortam hazırlamak için hijyenik şartlarda, sosyal mesafe kurallarına uygun sınıf ortamı, çocuklarımızın kullandığı tüm materyalleri kısa sürede dezenfekte edecek sistem, okul içi dezenfekte noktaları ile önlemlerimizi alıyoruz. Okulumuzun en büyük avantajı şehir merkezinden uzak, temiz hava şartları içerisinde, yaşam alan ve imkanlarıyla hafta sonları  dahi aileleri ile birlikte gelip etkinlik yapabilecekleri bir  ‘’sosyal yaşam alanı’’özelliğene  sahip olmasıdır. Hedeflenen bu planlamalar Kırıkkale’miz için en iyisini sağlamak adınadır.Sevgili Çocuklarımız ve Değerli Velilerimiz, biz birlikte güçlüyüz. Ve son söz olarak bu yolda fedakarlıktan çekinmeyip samimiyetle  gece gündüz bizimle olan, çocuklarımız için özveri ile canla başla çalışan  çok değerli öğretmenlerimiz  iyi ki varsınız” dedi.

 

OKULUN SOSYAL İMKANLARI

•             2 Kapalı Isıtmalı Spor Salonu

•             Profesyonel  Halı Saha

•             7 adet Açık Spor Sahası

•             Mini Golf Sahası

•             Anaokulu-ilkokul için Oyun Parkı

•             Oyun Alanları

•             Hayvanat Bahçesi

•             Şema Koleji Organik  Tarım Uygulama Alanı

•             Yaşam Beceri Atölyeleri

•             Sportif-Sanatsal Kulüpler


Kaynak / Editör: Haber Merkezi - admin Okunma 1321

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EğitimHaberleri

Spor Bilimleri Fakültesi 130 öğrenci alacak
Fen Lisesi’nde Osmanlı Türkçesi Semineri
Keskin’de eğitim masaya yatırıldı
Özel şema kolejine dev transfer
KKÜ'ye kalite yönetim sistemi belgesi ve bayrağı
Çocuklarımızın geleceğine sahip çıkalım
Lal Saran’da proje tanıtım sergisi
Tatil zili bu hafta çalıyor

Diğer Haberler

KIRGAZ yaraları sarmakta gayretli
ARAÇ KİRALAMA HİZMETLİ ALINACAKTIR MKE BARUT FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ
Hüseyin Kahya Hiçyılmaz dualarla anıldı
Merhum Gazeteciler için mevlit okutuldu
Ak Parti’de kongre rüzgarı devam ediyor
Anneler için dilek feneri uçuruldu
Eski kayınbabasını yaralayan zanlı yakalandı
Kırıkkale’nin bir ihtiyacı daha gideriliyor
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Ali Kaybal

Ali_Kaybal MERHABA

08.01.2021 14:20:05

Yeni bir sayfa Yeni bir gün Ve Gazete Yenigün ok..

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Vefa gruplarına minnet borçluyuz

28.04.2020 18:41:05

İnsanlık olarak önemli bir sınav veriyoruz. Tüm d&..
Kılıç, yeniden müdürlüğe başladıKırıkkale eğitim camiasının yakından tanıdığı, ilimizin sevilen ve başarılı..
En Çok Okunanlar
Esnaf için bıçak kemiğe dayandı Esnafın yaşadığı sorunlarla ilgili açıklamalarda bulunan Saadet Part.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
17°°C - 28°°C
Pazar
18°°C - 29°°C
Salı
13°°C - 25°°C
Perşembe
13°°C - 25°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Dijital Pano Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,38Yazılım - Web Aksiyon