Bugün - 19 Ocak 2020 PazarKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   3°°C
 
Varlı’dan gazetecilere jestKırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı i..
Keskin kardeş oldu

Keskin ilçesi Başkentin en gözde ilçelerinden Keçiören ile kardeş ilan edildi.

Güncel Haberi - 13 Kasım 2019 Çarşamba

(10:29)

Keskin ilçesi Başkentin en gözde ilçelerinden Keçiören ile kardeş ilan edildi. Konuyu komisyona dahi göndermeden önceki gün yapılan toplantıda gündemine alan Keçiören Belediye Meclisi, Keskin ilçesinin şehircilik, kültür, iletişim, sanayi, ticaret, ekonomi, bilim, sanat, çevre ve turizm gibi konularda yardımlaşmayı sağlamak amacıyla kardeş belediye olmasını oy birliği ile kabul etti.

 

OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Belediye Başkanı Turgut Altınok başkanlığında toplanan Keçiören Belediye Meclisi, 4 Kasım tarihli toplantısında Keskin Belediyesi'nin kardeş şehir olma talebini gündemine aldı. Konunun gündeme gelmesi üzerine Belediye Başkanı Altınok, talebin komisyona sevk edilmeden gündeme alınmasını önerdi. Önerinin kabul edilmesinin ardından belediye meclisi Keskin Belediyesinin talebini görüştü. Yapılan görüşmeler sonucunda Keçiören Belediyesi ile Keskin Belediyesinin, şehircilik, kültür, iletişim, sanayi, ticaret, ekonomi, bilim,sanat, çevre ve turizm gibi konularda yardımlaşmayı sağlamak amacıyla kardeş belediye olması oy birliği ile kabul edildi.

 

KESKİN BELEDİYESİNİN TALEBİ GÖRÜŞÜLDÜ

Belediye Başkanı ve Meclis Başkanı Turgut Altınok başkanlığında toplanan Keçiören Belediye Meclisi "5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 18. Maddesinin (p) fıkrası ile aynı Kanunun 74. Maddesine göre, Belediyemiz ile Kırıkkale ili Keskin Belediyesinin kardeş Belediye (Şehir) olunması" hakkındaki teklifi Belediye Meclisimizin 04.11.2019 tarihli toplantısında okundu. Dış İlişkiler Müdürlüğünün 25.10.2019 tarih ve E.381 sayılı yazısına istinaden, İlgi, Keskin Belediye Başkanlığının 03.10.2019 tarih ve 298 sayılı yazısı. Keskin Belediyesinin ilgide kayıtlı yazısında. Belediye yetki ve sorumluluk alanlarına giren konularda karşılıklı işbirliği yapılabilmesi için, Keçiören Belediye Başkanlığı ile kardeş Belediye olunması yönünde 01.10.2019 tarih ve 57 sayılı Meclis Kararı alındığı bildirilmektedir. Kırıkkale ili Keskin Belediyesi ile Keçiören Belediyesi arasında şehircilik, kültür, iletişim, sanayi, ticaret, ekonomi, bilim, sanat, çevre, sağlık ve turizm gibi konularda yardımlaşmayı sağlamak amacıyla, 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 18. Maddesinin (p) fıkrası ile aynı Kanunun 74. Maddesine göre Kırıkkale ili Keskin Belediyesi ile kardeş Belediye (Şehir) olunması hususunda karar alınmak üzere yazımızın Belediye Meclisi'ne havalesini olurlarınıza arz ederim" denilmektedir”.

 

KOMİSYONA DAHİ GÖNDERİLMEDEN KABUL EDİLDİ

Meclis Başkanı Turgut Altınok'un, konunun komisyona gönderilmeden direkt görüşülüp karara bağlanmasını talep eden şifahi önergesinin kabul edildi. Konuya ilişkin görüşmelerde; ‘Belediyemiz İle Kırıkkale ili Keskin Belediyesi arasında şehircilik, kültür, iletişim, sanayi, ticaret, ekonomi, bilim, sanat, çevre, sağlık ve turizm gibi konularda yardımlaşmayı sağlamak amacıyla; 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 18. Maddesinin (p) fıkrası ile yine aynı Kanunun 74. Maddesi gereğince, Belediyemiz ile Kırıkkale ili Keskin Belediyesinin kardeş Belediye (Şehir) olunması, yapılan işaretle oylama sonucunda oybirliği ile kabul edildi.

 

YILDIRIM TEŞEKKÜR ETTİ

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Keskin belediye Başkanı Dede Yıldırım “Sayın Turgut Altınok'un Başkanlığını yaptığı Keçiören Belediyesi'nin 4 Kasım tarihli Belediye Meclis Toplantısında Keskin Belediyesi'nin kardeş şehir olma talebi görüşüldü. Toplantı da alınan karar sonucu; Keskin Belediyesi ile Keçiören Belediyesi'nin şehircilik, kültür, iletişim, sanayi, ticaret, ekonomi, bilim, sanat, çevre ve turizm gibi yardımlaşmayı sağlamak amacıyla kardeş belediye olması belediye meclisinde oy birliği ile kabul edildi. Keçiören Belediye Başkanı Sayın Turgut Altınok’a, Başkan Yardımcısı Hemşehrimiz Sayın Merih Karayol’a ve Keçiören Belediyesi Meclis üyelerine şahsım, belediyem ve ilçem adına teşekkür eder şükranlarımı sunarım” dedi.


Kaynak / Editör: Haber Merkezi - admin Okunma 1103

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

Şehit Altunkaş için mevlit okutuldu
Yahşihan’da Muhtarlar Günü
Sulakyurt’ta 19 Mayıs Coşkusu
Dağdelen çiftçilerle bir araya geldi
Şehit aileleri ve gaziler Suriye sınırında
Delice Kaymakamı Teke görevine başladı
Akdoğan sağlık çalışanlarının taleplerini dile getirdi
Dumlupınar cami gençlerinden gazilere ziyaret

Diğer Haberler

Esnafa ‘nizami park’ bilgilendirmesi
Otomobil ile tır çarpıştı: 2 yaralı
Sulakyurt için projeler üretiyoruz
Hain örgütü 20 sene önce raporlaştırdım
Emniyetten hırsızlara operasyonu
13 bin 681 KG atık geri dönüşüme gönderildi
Kitap kurtları ödüllendirildi
Gebe okulu eğitimlerine devam ediyor
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç MKE BİZİM DEĞİL ÇOCUKLARIMIZIN!

22.12.2019 13:20:47

Kırıkkale’de, Ağır Silah ve Çelik Fabrikası, M&..


HALKIMIZ DİKKATLİ OLMALITSO Başkanı ve mimar Ahmet Varlı Çerikli’de yaşanan gelişmeyi ..
En Çok Okunanlar
Başkent EDAŞ kış şartlarında çalışmalara devam ediyor Başkent EDAŞ, zorlu kış günlerinde çalışmalarına yoğun bir şeki.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2907:5713:0115:3317:5619:18

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
-4°°C - 3°°C
Salı
-4°°C - 4°°C
Perşembe
-2°°C - 5°°C
Cumartesi
-4°°C - 6°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,08Yazılım - Web Aksiyon