Bugün - 08 Aralık 2019 PazarKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   7°°C
 
Kırıkkale’nin Lokmahanesi hizmette Osmanlı, Selçuklu ve geleneksel Konya mutfağının en lezzetli ör..
Keskin kardeş oldu

Keskin ilçesi Başkentin en gözde ilçelerinden Keçiören ile kardeş ilan edildi.

Güncel Haberi - 13 Kasım 2019 Çarşamba

(10:29)

Keskin ilçesi Başkentin en gözde ilçelerinden Keçiören ile kardeş ilan edildi. Konuyu komisyona dahi göndermeden önceki gün yapılan toplantıda gündemine alan Keçiören Belediye Meclisi, Keskin ilçesinin şehircilik, kültür, iletişim, sanayi, ticaret, ekonomi, bilim, sanat, çevre ve turizm gibi konularda yardımlaşmayı sağlamak amacıyla kardeş belediye olmasını oy birliği ile kabul etti.

 

OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Belediye Başkanı Turgut Altınok başkanlığında toplanan Keçiören Belediye Meclisi, 4 Kasım tarihli toplantısında Keskin Belediyesi'nin kardeş şehir olma talebini gündemine aldı. Konunun gündeme gelmesi üzerine Belediye Başkanı Altınok, talebin komisyona sevk edilmeden gündeme alınmasını önerdi. Önerinin kabul edilmesinin ardından belediye meclisi Keskin Belediyesinin talebini görüştü. Yapılan görüşmeler sonucunda Keçiören Belediyesi ile Keskin Belediyesinin, şehircilik, kültür, iletişim, sanayi, ticaret, ekonomi, bilim,sanat, çevre ve turizm gibi konularda yardımlaşmayı sağlamak amacıyla kardeş belediye olması oy birliği ile kabul edildi.

 

KESKİN BELEDİYESİNİN TALEBİ GÖRÜŞÜLDÜ

Belediye Başkanı ve Meclis Başkanı Turgut Altınok başkanlığında toplanan Keçiören Belediye Meclisi "5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 18. Maddesinin (p) fıkrası ile aynı Kanunun 74. Maddesine göre, Belediyemiz ile Kırıkkale ili Keskin Belediyesinin kardeş Belediye (Şehir) olunması" hakkındaki teklifi Belediye Meclisimizin 04.11.2019 tarihli toplantısında okundu. Dış İlişkiler Müdürlüğünün 25.10.2019 tarih ve E.381 sayılı yazısına istinaden, İlgi, Keskin Belediye Başkanlığının 03.10.2019 tarih ve 298 sayılı yazısı. Keskin Belediyesinin ilgide kayıtlı yazısında. Belediye yetki ve sorumluluk alanlarına giren konularda karşılıklı işbirliği yapılabilmesi için, Keçiören Belediye Başkanlığı ile kardeş Belediye olunması yönünde 01.10.2019 tarih ve 57 sayılı Meclis Kararı alındığı bildirilmektedir. Kırıkkale ili Keskin Belediyesi ile Keçiören Belediyesi arasında şehircilik, kültür, iletişim, sanayi, ticaret, ekonomi, bilim, sanat, çevre, sağlık ve turizm gibi konularda yardımlaşmayı sağlamak amacıyla, 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 18. Maddesinin (p) fıkrası ile aynı Kanunun 74. Maddesine göre Kırıkkale ili Keskin Belediyesi ile kardeş Belediye (Şehir) olunması hususunda karar alınmak üzere yazımızın Belediye Meclisi'ne havalesini olurlarınıza arz ederim" denilmektedir”.

 

KOMİSYONA DAHİ GÖNDERİLMEDEN KABUL EDİLDİ

Meclis Başkanı Turgut Altınok'un, konunun komisyona gönderilmeden direkt görüşülüp karara bağlanmasını talep eden şifahi önergesinin kabul edildi. Konuya ilişkin görüşmelerde; ‘Belediyemiz İle Kırıkkale ili Keskin Belediyesi arasında şehircilik, kültür, iletişim, sanayi, ticaret, ekonomi, bilim, sanat, çevre, sağlık ve turizm gibi konularda yardımlaşmayı sağlamak amacıyla; 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 18. Maddesinin (p) fıkrası ile yine aynı Kanunun 74. Maddesi gereğince, Belediyemiz ile Kırıkkale ili Keskin Belediyesinin kardeş Belediye (Şehir) olunması, yapılan işaretle oylama sonucunda oybirliği ile kabul edildi.

 

YILDIRIM TEŞEKKÜR ETTİ

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Keskin belediye Başkanı Dede Yıldırım “Sayın Turgut Altınok'un Başkanlığını yaptığı Keçiören Belediyesi'nin 4 Kasım tarihli Belediye Meclis Toplantısında Keskin Belediyesi'nin kardeş şehir olma talebi görüşüldü. Toplantı da alınan karar sonucu; Keskin Belediyesi ile Keçiören Belediyesi'nin şehircilik, kültür, iletişim, sanayi, ticaret, ekonomi, bilim, sanat, çevre ve turizm gibi yardımlaşmayı sağlamak amacıyla kardeş belediye olması belediye meclisinde oy birliği ile kabul edildi. Keçiören Belediye Başkanı Sayın Turgut Altınok’a, Başkan Yardımcısı Hemşehrimiz Sayın Merih Karayol’a ve Keçiören Belediyesi Meclis üyelerine şahsım, belediyem ve ilçem adına teşekkür eder şükranlarımı sunarım” dedi.


Kaynak / Editör: Haber Merkezi - admin Okunma 427

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

Belediyeden kandil simidi ikramı
Eğitim bizim için öncelikli
Zabıta, fırsatçılara karşı düğmeye bastı
Kaymakam Şahin'in engelli ve hastaları ziyareti
Bahşılı ismi resmi gazetede
Kırıkkale’de Motorlu taşıt sayısı 261 adet düştü
Sağlık-Sen’den itibarsızlaştıran klipe tepki
Hayat Boşluk Kabul Etmez Konferansı

Diğer Haberler

Antibiyotik Gribi Tedavi Etmez
Kudüs, bütün insanlığın bir değeri olarak kalmalı
331 devlet projesi devam ediyor
Öztürk’ten Alkan’a ziyaret
Ufka Yolculuk Kültür ve Bilgi Yarışmaları
Kırıkkale'de "Yaz Seracılığı Projesi"
Kırıkkaleli çiftçilerin zararları karşılansın, borçları ertelensin
Patent başvurusu yapmadık
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç KIRIKKALE KİTAP FUARINI SEVDİ

10.04.2019 10:02:27

Yıllardır Kırıkkale’de sürekli okuma alışkanlığım..


BİN 600 METRE MİSİNA AĞ YAKALANDIKapulukaya Barajında bu kadarına da pes dedirtti gelişme Tarım ve Orman İl..
En Çok Okunanlar
Buzlanma ve dona karşı dikkat Yağışlı havanın etkisinde kalan Kırıkkale’de son tahminlere göre.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:1707:4712:4315:0717:2818:52

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
-3°°C - 7°°C
Salı
-2°°C - 4°°C
Perşembe
1°°C - 7°°C
Cumartesi
-2°°C - 8°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,19Yazılım - Web Aksiyon