Bugün - 20 Eylül 2020 PazarKünyemizSayfalarDijital PanoReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   28°°C
 
Kırıkkale’de güzel çalışmalara imza atacağız Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Kırıkkale’ye gelen De..
HİÇ BİR İLDE BÖYLE BİR İÇTENLİĞİ VE DESTEĞİ BULMANIZIN İMKANI YOKTUR

Rektör Aslan’dan yeni kayıt yaptıran Üniversite öğrencilerine tavsiyeler

HİÇ BİR İLDE BÖYLE BİR İÇTENLİĞİ VE DESTEĞİ BULMANIZIN İMKANI YOKTUR

Sevgili gençler, Kırıkkale’deki yeni evinize hoş geldiniz.

Eğitim Haberi - 03 Ekim 2019 Perşembe

(10:11)

Rektör Aslan’dan yeni kayıt yaptıran Üniversite öğrencilerine tavsiyeler

HİÇ BİR İLDE BÖYLE BİR İÇTENLİĞİ VE DESTEĞİ BULMANIZIN İMKANI YOKTUR

Sevgili gençler, Kırıkkale’deki yeni evinize hoş geldiniz. Umarım burada geleceğe hazırlık aşamasında güzel ve verimli günler ve yıllar geçirirsiniz. Sizi Büyük Türkiye’nin mimarları olarak yetiştirmek için elimizde olan bütün imkanları kullanma noktasında ve zemin hazırlama noktasında durmadan çalışacağımıza söz veriyoruz. Bütün bu değerli yöneticilerimiz sizin geleceğiniz, dolayısı ile Büyük Türkiye inşaası için bütün içtenlikleri ile çalışmaktalar. Arkanızda çok güçlü bir ekip var. Hiç bir ilde böyle bir içtenliği ve desteği bulmanızın imkanı yoktur. Hepsi bir arada sizin için burada. Sevgili gençler, Kırıkkale üniversitesine nasıl girdiğinizle değil nasıl çıkacağınız ile meşgul olarak tüm zamanınızı gelecek odaklı doldurmanız gerekir. Geçmiş geçmişte kaldı. Artık yeni hedeflere yürüme zamanınız, planlarınızı geleceğin yöneticileri olmak üzerine yapma zamanınız.

Öğrencilik hayatınız çok çabuk geçecek. Bir bakacaksınız bu statta mezuniyet töreninizi yapıyor olacağız. Zaman hızla akıp geçtiği bu yüzyılda zamanınızı anlamlandırmanız, onu değerli kılıp Geleceğin Büyük Türkiye’sinin mimarları olarak buradan mezun olmanızın yolu kütüphanenin yolunu ve kitapları eskitmekten, hocalarınızı zorlamaktan ve gelecek için rüyalar kurmaktan geçmektedir. Ordinaryüs Prof. Dr. Ali Fuat Başgil 36 yaşında 3 fakülte bir yüksekokul mezunu ve doktora sahibi olmuştur. Onun mutlaka gençlere öğütler kitabını hazmederek okumalısınız. Prof. Dr. Fuat Sezgin, büyük bilim tarihçisi, 94 yaşına kadar ihtiyacı olduğunda her altı ayda bir dil öğrenerek hayatını geçirmiştir. Sultan Fatih genç yaşına rağmen istanbul’u feth ederek Peygamber efendimizin övgüsüne mazhar olmuştur.

800’lü yıllarda İbni Firnas insanlığın uçabileceğini söyleyip 800 yıl sonra Leonardo da Vinci’ye ilham kaynağı olurken, 17. yüzyılda Hezarfan Ahmet Çelebi Galata Kulesinden Üsküdar’a uçarak bu teoriyi bir kez daha ispatlamıştır. Wright kardeşler uçaklarını İbni Firnas’tan 1000 yıl sonra yapabilmişlerdir.

İlk arabamızı ve uçağımızı yaptığımızda dünyanın şu an markaları daha doğmamıştı.

Şu an baktığınızda yine teknolojik ürünleri yapar hale geldik. Nasıl?

Sihirli cümle: Geçmişten bugüne ve geleceğe fark oluşturan insanlar zamanı verimli kullanan, kendine, milletine, geçmişine ve geleceğine gönülden bağlı olanlardır. Biz geçmişte teknolojik ürünler üretmede vardık, şu anda varız ve gelecekte de olacağız. O zaman biz kimiz?

Siz Müslüman-Türk gençliğisiniz. Geçmişten güç alan, bugünü verimli kılan ve geleceğin Büyük Türkiye’sini inşa edecek gençlersiniz. İnsan-Vatandaş-öğrenci sorumluluğu ile yetişen gençlersiniz. Bu sac ayağını dengeli götürerek zamanınızı değerlendirirseniz, 2023’ün gençleri, 2053’ün orta yaşlıları ve 2071’in yaşlıları olarak Milletinize hizmet etmenin mutluluğu ile yaşantınızı sürdürmüş olursunuz.

Ateş hattında olan bir Türkiye’nin bu hedefleri gerçekleştirecek ateş gibi gençlere ihtiyacı var. Onlar da sizlersiniz.

Son olarak, sizlere iki hususu hayatınızın merkezine koyduğunuz takdirde başarısızlık ile karşılaşmayacağınızı söyleyebilirim. Hedefiniz olsun: Önünüzdeki zamanı 60 yaşınıza kadar 5’er yıllık dilimler ile yazılı planlayın ve odanızın en görünen yerine asın. Okuyun: Devrim arabamızın hikayesini ve İlk uçağımızın tasarımcısı ve üreticisi Vecihi Hürkuş ile Nuri Demirağ’ın hikayesini mutlaka okuyun. Ve Ordinaryüs Prof. Dr. Ali Fuat Başgil’in Gençliğe Öğütler kitabını cümlelerin altını çizerek öğrenin. Son cümle olarak, Sıradan insanlar mı olmak istersiniz? Yoksa şanlı geçmişimizdeki kahramanlar gibi anılmak mı istersiniz?


Kaynak / Editör: Haber Merkezi - admin Okunma 3552

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EğitimHaberleri

Ezan okuma ve musiki yarışması
Çözüm koleji kadrosunu güçlendiriyor
Yahşihan'da kitap fuarı açıldı
Kırıkkale'nin BİLS(T)EM projesi en iyi projeler arasında
Toplumun ilerlemesi gençlere bağlı
Başarabilirsiniz, çünkü daha önce başarmıştınız
TÜRKÇE’nin Yeni Klavyesi TEZEREN’e uluslararası ödül
Delice SML’de aşure etkinliği

Diğer Haberler

Kadına cinayetlerini durdurun
SP’de 100 bin imza çalışması
Eroğlu güven tazeledi
Kırıkkale Belediyesi Çalışmalarına Devam Ediyor
Büyük bir gururla kutluyoruz
Habersiz deprem tatbikatı
Bylock operasyonunda 12 kişi gözaltına alındı
KÜ herhangi bir kesinti yaşamadı
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Vefa gruplarına minnet borçluyuz

28.04.2020 18:41:05

İnsanlık olarak önemli bir sınav veriyoruz. Tüm d&..
Kırıkkale Ülkü Ocakları Aşure dağıttıMuharrem ayı dolayısıyla Kırıkkale Ülkü Ocakları Eğitim ve Kü..
En Çok Okunanlar
Ak Parti’de ilçe kongreleri tamam Bir hafta önce 8 ilçede kongrelerini gerçekleştiren Ak P.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
17°°C - 28°°C
Pazar
18°°C - 29°°C
Salı
13°°C - 25°°C
Perşembe
13°°C - 25°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Dijital Pano Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,11Yazılım - Web Aksiyon