Bugün - 02 Nisan 2020 PerşembeKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   15°°C
 
Kırıkkale'de eczanelerin çalışma saatleri değiştirildi  Kırıkkale ve Ankara’da eczaneler dünden itibaren yeni ti..
AHİKA’dan KOBİ’lere 21 Milyonluk destek

Mali Destek Programları ile ilgili olarak Kırıkkale Valiliği toplantı salonunda Sosyal Kalkınma ve SODES hakkında, Ticaret ve Sanayi Odasında ise KOBİ’ler için bilgilendirme toplantıları gerçekleştirildi.

Ekonomi Haberi - 20 Eylül 2019 Cuma

(15:08)

Mali Destek Programları ile ilgili olarak Kırıkkale Valiliği toplantı salonunda Sosyal Kalkınma ve SODES hakkında, Ticaret ve Sanayi Odasında ise KOBİ’ler için bilgilendirme toplantıları gerçekleştirildi. Ahiler Kalkınma Ajansı Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illerinde KOBİ’ler için 21 Milyon TL Sosyal kalkınmaya yönelik projeler için ise 4 Milyon TL destek sağlayacağı bildirildi.

AHİLER KALKINMA AJANSINDAN KOBİ’LERE 21 MİLYON TL DESTEK

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen törene Toplantıya Vali Yardımcısı Şahin Arsal, TSO Başkanı Ahmet Varlı, bazı STK temsilcileri ile KOBİ’ler katıldı. TSO’da düzenlenen toplantıda konuşan AHİKA Genel Sekreteri Bekir Varol “Kurulduğu günden bu yana ilimizdeki KOBİ’lerin gelişmesi ve büyümesi için destekler sağlayan Ahiler Kalkınma Ajansı 2 Eylül 2019 tarihi itibariyle yeni destek programı için çağrıya çıkmıştır. İmalat sanayiinde rekabet kapasitesini yükseltmek amacıyla kurumsallaşmanın sağlanması ve sürdürülebilir büyümeye katkı sağlamak için yenilikçi ve çevreci yaklaşımlarla verimliliğin artırılması amacıyla hazırlanan destek programının bütçesi Kırıkkale’nin de dahil olduğu beş il için toplam 21 Milyon TL’dir.  Program öncelikler olarak, “imalat sanayinde kaynak, hammadde, iş gücü verimliliğini artırmaya ve yüksek katma değerli ürün üretimine yönelik modern üretim tekniklerinin kullanımının yaygınlaştırılması” ve  “mevcut üretim zincirlerinde bertaraf edilen atıkların çevreci ve yenilikçi yaklaşımlarla ekonomiye geri kazandırılması” olarak belirlenen programın internet üzerinden son başvuru tarihi 22 Kasım 2019 saat 17:00’dir. İlimizde faaliyet gösteren KOBİ’lerin daha verimli üretim metodları ile maliyetlerini düşürerek kapasitelerini arttırmasına ve karlılığına önemli katkılar sağlayabilecek programa başvuru yapacak firmalar, makine teçhizat alımının yanında işletmelerinde ihtiyaç duydukları danışmanlık hizmetleri gibi faaliyetler için hazırlayacakları projelerine ‰50’ye kadar hibe alma imkanına sahip olacaklardır.

SOSYAL KALKINMA PROJELERİ İÇİN 4 MİLYON TL DESTEK

Ahiler Kalkınma Ajansı Kırıkkale’nin de içinde bulunduğu TR71 Bölgesinde sürdürülebilir bir sosyal kalkınma için; eğitimde hizmet kalitesinin artırılması, dezavantajlı/kırılgan grupların sosyal sermayesinin artırılması ve toplumsal problemlerle mücadele yollarının geliştirilmesi amacıyla Sosyal Kalkınma Mali Destek Programını ilan etmiştir. Toplam bütçesi 4 Milyon TL olan program için öncelikli konular olarak; “eğitimde yenilikçi yöntem ve uygulamalarla hizmet kalitesinin artırılması ve hizmetlere erişimin kolaylaştırılması” ve “dezavantajlı/kırılgan grupların sosyo-ekonomik hayata entegrasyonunun sağlanması ve bu gruplara yönelik sosyal girişimciliğin geliştirilmesi belirlenmiştir.” Kamu kurum ve kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarının (vakıflar, dernekler, birlikler, kooperatifler) uygun başvuru sahibi olduğu programın internet üzerinden son başvuru tarihi 22 Kasım 2019 Saat 17:00’dir. Adı geçen başvuru sahiplerinin hazırlayacağı projeler için Ajans tarafından uygun görülen maliyetlerin ‰90’ına kadar destek sağlanabilecektir. 

SOSYAL DESTEK PROGRAMI (SODES) KIRIKKALE’DE İLK DEFA UYGULANMAYA BAŞLIYOR

Ülkemizdeki dezavantajlı bölgelerin beşeri sermayesini güçlendirmek ve toplumsal bütünleşme sürecine destek olmak amacıyla bu bölgelerdeki göç, yoksulluk ve işsizlik gibi sorunların ve değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçlara kısa sürede karşılık vermeyi hedefleyen bir sosyal kalkınma programı olan SODES 2019 yılı içerisinde Kırıkkale’de de uygulanmaya başlayacak.  2008 yılından itibaren doğu ve güneydoğu illerinde uygulanmaya başlayan program bu yıl itibariyle Türkiye geneline yayılmış ve 166 Milyon TL’lık bir bütçe tahsis edilmiştir. Programa  kamu kurum ve kuruluşları, il özel idareleri, belediyeler, mahalli idare birlikleri, üniversiteler, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, organize sanayi bölgeleri, teknoloji geliştirme bölgeleri, küçük sanayi siteleri, kooperatifler ve özel kesim işletmeleri vd. kar amacı gütmeyen ve kar amacı güden kurum ve kuruluşlar başvuru yapabilmektedir. İstihdam edilebilirliği arttırmak, sosyal içerme, sosyal girişimcilik ve yenilikçilik ile sosyal sorumluluk gibi öncelikleri olan program Kırıkkale’de Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından yürütülecektir. Başarılı bulunan projelere ‰90’a kadar destek sağlanabilecek olan SODES programının ilimiz için önemli bir fırsat olduğu göz önünde bulundurularak, tüm uygun başvuru sahiplerinin Kırıkkale’ye katkı sağlayacak proje fikirlerini hayata geçirmesi adına bu önemli destekten faydalanması büyük önem arz etmektedir” ifadelerine yer verildi.


Kaynak / Editör: Haber Merkezi - admin Okunma 2210

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EkonomiHaberleri

Dinek yöresel ürünler satışta
“Ürün Güvenliği Haftası” başladı
270 KONUT SATILABİLDİ
Her gün ortalama 5 işçi can veriyor
KIRIKKALE TARIM VE HAYVANCILIK ÇALIŞTAYI YAPILDI
Menşei belli olmayan ürünler kullanmayın
Kırıkkale’de 583 m2’lik yapı ruhsatı verildi
Galericiler mesleki yeterlilik için ter döktü

Diğer Haberler

İnşaatlar denetleniyor
Kırıkkale’ye bilim ve deney merkezi
Sel suyu Kırıkkale-Yozgat yolunu kapattı
Milli Eğitim LGS tercih masası oluşturdu
Emeklilerin konut hayali gerçek oluyor
Mahalle Huzur ve Asayiş Buluşmaları
Şehit ailesini dolandıranlar yakalandı
1. İCRA DAİRESİ 2018/295 TLMT.
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Saran’dan örnek alınacak davranış

31.03.2020 14:59:55

Saran’dan örnek alınacak davranış Çin&rsq..


AÇIK PAZAR YERLERİ KAPANDI Koronavirüs salgını kapsamında Kırıkkale’de alınan önlemler..
En Çok Okunanlar
KOYUN-KEÇİ DESTEK ÖDEMELERİNE BAŞLANDI
Kırıkkale Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı M. K&u.. Kırıkkale’de 65 yaş üstü evde kalan vatandaşların ihtiya&cc.. MKE, günlük 500 bin maske üretiyorlar Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında yoğun talep gören maskel.. SAĞLIKÇILARIN YANINDAYIZ Memur-Sen İl Başkanı, Sağlık-Sen Şube Başkanı Recep Akdoğan, Sağlık-Sen Y&o.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
7°°C - 15°°C
Cumartesi
4°°C - 15°°C
Pazartesi
5°°C - 14°°C
Çarşamba
5°°C - 17°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,11Yazılım - Web Aksiyon