Bugün - 27 Kasım 2020 CumaKünyemizSayfalarDijital PanoReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   28°°C
 
Kipmen ailesinin acı günüKırıkkale’de yayın yapan Radyo K sahibi Kadir Kipmen´in babası ..
Fidan dikip okula başladılar

Kırıkkale’de İlköğretim Haftası dolayısıyla düzenlenen programda, 1.

Eğitim Haberi - 16 Eylül 2019 Pazartesi

(15:29)

Kırıkkale’de İlköğretim Haftası dolayısıyla düzenlenen programda, 1. sınıf öğrencileri önce fidan dikte sonra Türk bayrakları eşliğinde sınıflarına girdi. Törende konuşan Kırıkkale Valisi Yunus Sezer “Çocuklarımız büyüdükçe fidanları da büyüyecek. Yemyeşil bir Türkiye olacak inşallah daha güzel günleri onların sayesinde ülkemiz görecek” ifadesini kullandı.

 

ONLARLA GURUR DUYUYORUZ

İlköğretim haftası dolayısıyla Kırıkkale’de Hasan Ali Yücel İlkokulu'nda etkinlik düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte öğrenciler tarafından şiirler okundu, gösteriler düzenlendi. Okul bahçesinde öğrenciler için fidan dikiminin yapıldığı program, okula yeni başlayan 1. sınıf öğrencilerinin Türk bayrakları eşliğinde sınıflarına girdi. Programda konuşan Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, çocukları neşeli ve mutlu gördükleri zaman mutlu olduklarını söyledi. Çocukların değişik branşlarda, alanlarda başarı kazandıkları zaman onlarla gurur duyduklarını ifade eden Sezer, "En az anne ve babaları kadar onlarla gurur duyuyoruz. Biz, çocuklarımızı sadece öğrenci olarak görmüyoruz. Çocuklarımızda kendimizi görüyoruz. Bizim için çocuklarımız çok kıymetli ve değerli. Onlar için ne gerekiyorsa yapacağız. Öğretmenlerimize müteşekkiriz. Gece gündüz demeden yavrularımızı geleceğe hazırlıyorlar. Milletimizin, devletimizin, kültürümüzün devamlılığı için bu çok önemli bir çalışmadır." diye konuştu.

 

FİDAN DİKEREK OKULA BAŞLADILAR

Vali sezer “Ben yeni eğitim öğretim yılının inşallah daha önceki yıllara göre, daha iyi bir şekilde geçmesini daha başarılı olmasını temenni ediyorum. Hep beraber daha iyi hedeflere ulaşmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Öncelikle çocuklarımızı mutlu edelim. Yaptığımız işte mutlu olalım. Başarı ondan sonra gelecektir. Biz bu sene bütün çocuklarımız okula başlarken fidanla başlasınlar istedik. Çocuklarımız büyüdükçe fidanları da büyüyecek. Yemyeşil bir Türkiye olacak inşallah daha güzel günleri onların sayesinde ülkemiz görecek. Ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi rahmetle, minnetle anıyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimize ve gazilerimize rahmet diliyorum” ifadesini kullandı.

 

53 BİN 629 ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI  

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi de Kırıkkale'de 22 okul öncesi, 80 ilkokul, 77 ortaokul, 67'si lise ve dengi okul olmak üzere 246 okul bulunduğunu belirterek, toplam 53 bin 629 öğrencinin eğitim gördüğünü söyledi.  İl Müdürü Tüfekçi, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı tüm yurtta olduğu gibi Kırıkkale’de de başladığını belirterek, “Yaz tatilinin ardından bugün okullarımızı dolduran sevgili öğrencilerimize “Hoş Geldiniz” diyor, gözlerinden öpüyor, mutlu ve başarılı bir eğitim-öğretim yılı diliyorum. Ayrıca değerli öğretmen arkadaşlarımızın ve pek kıymetli velilerimizin yeni eğitim-öğretim yılını kutlar, sağlıklı huzurlu, birlik ve beraberliğimizin daim olduğu bir eğitim yılını geçirmelerini temenni ederim”

 

DERS KİTAPLARI ÜCRETSİZ

2019- 2020 Eğitim Öğretim yılı, sene başı itibariyle eğitim öğretimin genel durumu ile ilgili bilgiler şu şekildedir. Kırıkkale genelinde 22' i okul öncesi, 80'sı ilkokul, 77'si ortaokul, 67'u lise ve dengi okul olmak üzere  toplam  246 okulumuz bulunmaktadır. Toplam derslik sayısı 2 bin 581’dir. Öğrenci sayısı;  İlimizde Okul öncesi 3 bin 820, İlkokul 14 bin, Ortaokul 16 bin 139, Lise ve dengi okullarımızda 19 bin 018 olmak üzere toplam 53 bin 629 öğrencimiz bulunmaktadır. Ayrıca emek dolu, hummalı bir çalışma neticesinde toplam 421 bin 734 adet ücretsiz ders kitabı öğrencilerimizin sırasına konmuştur”

 

88 OKULUMUZA FİBER İNTERNET ERİŞİMİ VERİLMİŞTİR

“İlimizde kadrolu 3 bin 450 öğretmenimiz bulunmaktadır. Ayrıca yaklaşık 150 ücretli öğretmen görev yapmaktadır. Fatih Projesi kapsamında okullarımızdan 41 Lise, 39 Ortaokul, 34 İlkokul,2 Özel Eğitim Kurumu olmak üzere toplam 116 okulumuza 2 bin 257 Etkileşimli Tahta, 114 Okulumuza Ağ Altyapısı kurulmuştur. 88 okulumuza Fiber İnternet Erişimi verilmiştir. İlimizde öğretmen ve öğrencilerimizin Eğitim Bilişim Ağı’ nı (EBA) aktif kullanmalarını sağlamak amacıyla yapılan çalışmaların sonucun da; EBA Ortalama Kullanım Süresine göre Türkiye İller sıralamasında Kırıkkale Türkiye 1. liğini devam ettirmektedir. 2019 yılında devam eden 5 eğitim yatırımı bulunmaktadır. Bu yatırımların 2’si devlet yatırım programında 3’si İl yatırım programı kapsamındadır. Yaz tatilinde 12 okulumuz büyük onarıma alınmıştır”

 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ PROJESİ

“Kamu Binalarında Enerji Verimliliği Projesi ile Bakanlığımız, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü ve Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ) tarafından yürütülen Kamu Binalarında Enerji Verimliliği Projesi kapsamında, İlimiz Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi pilot okul olarak belirlenmiştir. Söz konusu işin planlaması ve diğer süreçleri Bakanlıkça yürütülmekte olup, geçici olarak öğrencilerimiz Naciye Pehlivanlı Saran Anadolu Lisesinde eğitime devam edeceklerdir. Kırıkkale de yapılması düşünülen enerji verimliliği projesi ile birlikte eğitim binalarında; Elektrik,su ve doğalgaz tüketimi takibi, iç hava kalitesinin ölçülmesi, kişi başı tüketim sarfiyatlarının hesaplanması ve raporlanması, amaçlanmakta olup, enerji takibinin yapılmasına olanak sağlayacak ve enerji giderlerinin azaltılması yönünden Bakanlığımıza büyük bir katkı sağlayacaktır”

 

KOP ÖĞRENME MERKEZİ KURULDU

 “Ayrıca öğrencilerimiz akademik başarılarının yanı sıra sanatsal, sportif ve kültürel faaliyetlere katılımlarını sağlamak, yeteneklerini keşfetmek ve geliştirmek, boş zamanlarını verimli ve eğlenceli değerlendirmelerini sağlamak adına ilçelerimizde dahil olmak üzere Gençlik Merkezleri, Müzik Atölyeleri, Spor Salonları, Kodlama, Stem ve Beceri Atölyeleri,  KOP Öğrenme Merkezi kurulmuştur. Bu atölyeler yaz boyunca öğrencilerimize hizmet vermeye devam etmiştir.  Yıl boyunca destekleme yetiştirme kurslarımız devam etmiş, öğrencilerimiz kendilerini eksik bulduğu derslerde öğretmenlerimizden destek almışlardır”

 

BAŞARIYI ARTIRMA PROJESİ

“Kırıkkale Eğitimde Başarıyı Artırma Projesi” adlı projemizin genel amacı ilimizdeki eğitimin başarısını ve kalitesini artırmaktır. Bu hedefe ulaşmak için öğrencinin gelişim süreci gerek okul içi gerek okul dışında takip edilerek öğrenme eksikliklerinin geri bildirimler yoluyla anında tamamlanması, yapılacak ortak sınavlar ve kazanım sınavlarıyla eğitimin niteliğinin artırılması amaçlanmaktadır. Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2019-2020 eğitim öğretim yılının I. döneminden itibaren, ilimizde eğitimin tüm kademelerinde sosyal kültürel ve sportif etkinliklere çeşitlilik kazandırma, ilimizin eğitim başarısını arttırma, kendine güvenen, çözüm odaklı, geleceğe umutla bakan sağlıklı, mutlu bireyler yetiştirme amacıyla Bakanlığımız 2023 Eğitim Vizyonu ışığında çalışmalar yapmak, Kültürel,Sosyal ve  Sportif Faaliyetler, Yenilikçi Eğitim Uygulamaları, Yönetici ve Öğretmenlerin Mesleki Gelişimleri, Okullar arası Başarı Farklarının Azaltılması, Okullarımızda Ölçe ve Değerlendirme Uygulamalarını yürütmeyi planlamaktayız”

 

ÇALIŞTAY GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 “Ayrıca Müdürlüğümüz Ar-Ge Birimimiz Başarıyı Arttırma Komisyonu, 2019-2020 Çalıştay Komisyonu, Kültür ve Sanat Komisyonu, Sportif Faaliyetler Komisyonu, Sosyal Okul Komisyonu kurmuş olup bu komisyonlarda görev alan öğretmenlerimiz planlanan projelerimizi yürüteceklerdir. 05- 06 Eylül tarihleri arasında Eğitimde Başarı Çalıştayımızı gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Çalıştayda elde edilen sonuçlar eğitim süreçlerinin planlanmasında kullanılacaktır. Verimli, sağlıklı, keyifli bir yıl geçirmek dileğiyle, yeni eğitim-öğretim yılımız hayırlı, uğurlu ve başarılı olsun” dedi.


Kaynak / Editör: Haber Merkezi - admin Okunma 3572

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EğitimHaberleri

KÜ 28 yılda 75 bin mezun verdi
İŞKUR’dan Sosyal çalışma programı
Öğrencilerden koreografili komando marşı
Yeni nesil öğretmenler odası
Çocuklarımızın geleceğine sahip çıkalım
Vergi Dairesinden DEK Koleji’ne Ödül
Kırıkkale tarihine yolculuk
Yaz Kur’an kursları bugün başlıyor

Diğer Haberler

Annesinin mezarına çiçek bırakıp dua etti
KKܒde Otizm Farkındalık Paneli
Kırıkkale'de Şubat ayında 512 konut satıldı
Vali Haktankaçmaz’dan Güler Ailesine Taziye Ziyareti
Bahılı’da maske dağıtıldı
Meltem Mobilya Kırıkkalelilerle Buluşuyor
Tekin, iş dağılımı yaptı
BİLSEM’de Yazar-Okur Buluşması
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Vefa gruplarına minnet borçluyuz

28.04.2020 18:41:05

İnsanlık olarak önemli bir sınav veriyoruz. Tüm d&..
Esnafa nakdi yardımlar yapılmalıdırKoronavirüs tedbirleri kapsamında getirilen yeni kısıtlamaların esnaf ..
En Çok Okunanlar
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Yıldırım Kırıkkale’de Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahme.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
17°°C - 28°°C
Pazar
18°°C - 29°°C
Salı
13°°C - 25°°C
Perşembe
13°°C - 25°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Dijital Pano Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,52Yazılım - Web Aksiyon