Bugün - 20 Eylül 2019 CumaKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   30°°C
 
Kırıkkale’de ahilik haftası kutlanıyor32. Ahilik Haftası kutlamaları Kırıkkale’de seri ziyaretlerle başladı..
Vekalet verilen kurbanların kesimi ve dağıtımı yapıldı

 Türk Kızılay Kırıkkale Şube Başkanımız Mustafa İşler bağışçılarımız tarafından Türk Kızılay’a vekalet verilen kurbanların kesimi ve dağıtımı için kurban bayramı boyunca Ürdün’de yardım faaliyetlerinde yer aldı.

Güncel Haberi - 22 Ağustos 2019 Perşembe

(14:50)

 Türk Kızılay Kırıkkale Şube Başkanımız Mustafa İşler bağışçılarımız tarafından Türk Kızılay’a vekalet verilen kurbanların kesimi ve dağıtımı için kurban bayramı boyunca Ürdün’de yardım faaliyetlerinde yer aldı.

GEÇEN YILA ORANLA ARTIŞ

Türk Kızılay Kırıkkale şube başkanı Mustafa işler açıklamasında “Ürdün de Türk Kızılay olarak 525 koyun kesip mülteci kamplarında dağıttık. Devlet i Aliye i Osmaniye’nin torunları ve evlatları olmanın ne kadar büyük bir şeref ve sorumluluk olduğunu yakinen idrak ettik. Kızılay’ın yardım çalışmalarına büyük destek veren hayırseverlerin, kurban kampanyasına da yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşlarımızın kurban vekâletleri sayesinde bu yıl Türk Kızılay Kırıkkale şubesi olarak geçen yıla göre yüzde yüz artarak 71 vekâlet sayısına ulaştık. Türk Kızılay Kırıkkale şubesi olarak canlı hayvan hisselerini şube yönetim kurulumuz ve gönüllülerimiz tarafından Kırıkkale’de ki  ihtiyaç sahiplerinede dağıtıldı. Kırıkkaleli hayırseverler sayesinde kurban bereketi dünyanın farklı coğrafyalarındaki ihtiyaç sahiplerinin sofralarına taşındı. Bu gurur Kırıkkale’mizin. ‘’

 

VEKÂLET SAHİPLERİNE TEŞEKKÜR

 Türk  Kızılay Kırıkkale şube başkanı  Mustafa işler konuşmasında dağıtım ile  ilgili bilgi vererek bağışçılara teşekkür etti. ’’Yurt içi için aldığımız vekâletlerin kurban etlerinin bir kısmını aşevlerimizde ve anlık olarak dağıttık. Büyük bir bölümünü ise konserve haline getirerek ihtiyaç sahiplerine yıl boyunca ulaştıracağız. Yurt dışında kesilen vekaletlerin kurban etleri ise eşit pay edilerek paketlendi ve soğuk zincir korunarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Kampanyamıza vekaletleriyle destek veren ve kurban bereketini dünyanın dört farklı kıtasına taşımamıza aracılık eden tüm vekâlet sahiplerine teşekkür ediyorum.” dedi.

 

TÜRKİYE’DE VE 50 ÜLKEDE KURBAN KESİMLERİ YAPILDI

Kurban’da Kızılay Modelini 12 yıldır başarıyla uygulayan Türk Kızılay, 2019 yılı için aldığı kurban vekâletlerinin kesimlerine yurt içinde ve yurt dışında olmak üzere toplam 51 ülkede yapıldı.

 Kurban bereketini ihtiyaç sahipleriyle paylaşmak isteyen hayırseverler, her yıl olduğu gibi bu yıl da Kızılay’ın Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası’na yoğun ilgi gösterdi. Kızılay’a yurtiçi ve yurtdışı için vekâletlerini veren hayırseverlerin kurbanları bayram namazının ardından kesilmeye başladı. Yurt dışı için vekâletlerini Kızılay’a veren hayırseverlerin kurbanları Balkanlarda, Asya’da, Ortadoğu'da ve Güney Amerika’da 50 ülkede kesildi. Yurtiçinde de çeşitli kombinalarda gerçekleştirilen kesimlerinden elde edilen kurban etleri anlık dağıtım ve aşevlerindeki dağıtımların yanı sıra konserve haline getirilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Yurt dışında ise kesim işlemlerinden hemen sonra soğuk zincir korunarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

 

KIZILAY’IN MERHAMET ELİ DÖRT KITAYA UZANIYOR

 Başkan İŞLER  bu yıl “Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” sloganıyla kampanya düzenleyen Türk Kızılay; Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Karadağ, Kosova, Makedonya, Moldova, Romanya, Sırbistan ve Yunanistan’ın aralarında bulunduğu Balkan ülkeleri; Burkina Faso, Cibuti, Çad, Etiyopya, Fildişi Sahili, Gambiya, Gine, Güney Sudan, Kamerun, Kenya, Komor Adaları, Moritanya, Mozambik, Nijer, Ruanda, Senegal, Somali, Sudan, Namibya, Tanzanya, Uganda ve Zimbabve’nin aralarında bulunduğu Afrika ülkeleri; Afganistan, Bangladeş, Endonezya, Filipinler, Gürcistan, Kamboçya, Kazakistan, Kırgızistan, Moğolistan, Pakistan ve Rusya/Tataristan’ın yer aldığı Asya ülkeleri; Filistin (Kudüs-Gazze), Irak, KKTC, Lübnan, Suriye, Ürdün ve Yemen’in aralarında bulunduğu Ortadoğu ülkeleri ile Güney Amerika ülkesi Surinam olmak üzere 50 ülkede vekâlet sahipleri adına kurban kesip, ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

 

 

KURBAN BEREKETİNİ YIL BOYU YAŞATIYORSAN HİLAL OLSUN TÜRKİYE

 

 İslami şartlara uygun biçimde, din görevlilerinin ve noter vekillerinin eşliğinde kesimi yapılan kurbanlıkların seçimi veteriner hekimlerce yapıldı. Kesimlerin tamamı Kızılay görevlilerinin gözetiminde, İslami kurallara riayet edilerek, hijyenik koşullarda yapıldı. Bu yıl “Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” sloganıyla kampanya başlatan Kızılay, amacına uygun olarak kesimi yapılan yurt içi vekâletlerinin kurban etlerini önümüzdeki günlerde kıyma ve kuşbaşı kavurma konservesi haline getirecek. İşlem tamamlandıktan hemen sonra kurban eti konserveleri, Kızılay’ın ülke geneline yayılmış şubeleri aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine yıl boyunca dağıtılacak. Kesimi yapılan kurbanlar ile ilgili bilgi vekâlet sahiplerine anlık olarak veriliyor. Ayrıca, kurban kesim aşamaları video ile kayıt altına alınıyor. Türk Kızılay, kurban gibi önemli bir ibadetin kurallarına uygun olarak yerine getirilmesi ve halkımızın kendisine duyduğu güvene layık olmak adına üzerine düşen sorumluluğu her zaman olduğu gibi bu yıl da yerine getiriyor” dedi.


Kaynak / Editör: Haber Merkezi - admin Okunma 807

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

Şehitlerimizin ve gazilerimizin gözleri arkada kalmayacak
Cumhuriyet Bayramı Coşkusu
Petrol-İş’te Murat Kaya dönemi
Başarılı öğrenciler ödüllendirildi
Ankara-Kırıkkale-Delice otoyolu ihaleye çıkıyor
Ramazan sokağında empati ve eğlence zamanı
Hazine arazileri yeşilleniyor
Araç sahipleri dikkat! 1 Ocak'ta kaldırılıyor

Diğer Haberler

Bir ülkenin gelişmesi yerelle başlar
Gebe okulu eğitimlerine devam ediyor
Kırıkkalespor kongreye gidiyor
Trafik kazalarında 1 kişi öldü 13 kişi yaralandı
Resmi ilan
Ülkü ocaklarından tatlı kutlama
Muafiyetten yararlanmada geç kalmayın
Kaynak dumanından zehirlendiler
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç KIRIKKALE KİTAP FUARINI SEVDİ

10.04.2019 10:02:27

Yıllardır Kırıkkale’de sürekli okuma alışkanlığım..


Takograf Kartları KTSO’da düzenleniyorSayısal Takograf için Ankara’ya gitmeye son    Kar..
En Çok Okunanlar
Ahilikte ahlak kuraldır Ahilik haftası dolayısıyla açıklamalarda bulunan Kırıkkale Ticaret B..     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. FETÖ davasında 6 beraat, 2 tahliye Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
04:5906:2412:4616:1218:5620:15

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
13°°C - 30°°C
Pazar
12°°C - 28°°C
Salı
12°°C - 23°°C
Perşembe
9°°C - 20°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,42Yazılım - Web Aksiyon