Bugün - 22 Temmuz 2019 PazartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   29°°C
 
Muhtarlara bilgisayar kursuHalk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Kırıkkale merk..
Biri sizi gözetliyorKırıkkale trafiği MOBESE’lerle 24 saat kesintisiz kontrol altında Kı..
Kırıkkale’de sağlık masaya yatırıldı

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından “Kırıkkale İl Değerlendirme Toplantısı” gerçekleştirildi.

Sağlık Haberi - 11 Temmuz 2019 Perşembe

(16:05)

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından “Kırıkkale İl Değerlendirme Toplantısı” gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen çalışma kapsamında Kırıkkale merkez ve 8 ilçede 69 sağlık kurum ve kuruluşu değerlendirildi.

 

418 PERSONELLE GÖRÜŞÜLDÜ

İzleme Değerlendirme ve İstatistik Daire Başkanlığı ile Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı çalışanlarından oluşan ekipler, Kırıkkale’de Toplum Sağlığı Merkezleri, Entegre İlçe Hastaneleri,  Aile Sağlığı Merkezleri, Aile Hekimliği Birimleri, Halk Sağlığı Laboratuarı, KETEM (Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi), Verem Savaş Dispanseri, ÇEKÜS (Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı) Birimi, Sağlıklı Hayat Merkezi ile Sağlık Evleri değerlendirildi.  Bakanlıkca oluşturulan 7 ekiple (toplam 22 kişi) gerçekleştirilen ziyaret programı çerçevesinde 9 ilçede 69 sağlık kurum ve kuruluşu değerlendirilmiş olup toplam 418 personel ile görüşüldüğü öğrenildi.

 

SAĞLIKLI YAŞAM EVİNE ZİYARET

Ziyaretler sonrası yapılan Kırıkkale İl Değerlendirme Toplantısına Halk Sağlığı Genel Müdürü Doç. Dr. Fatih Kara, Halk Sağlığı Genel Müdür Yardımcısı Dr. Hüseyin İlter, Halk Sağlığı Genel Müdür Yardımcısı Uzm. Dr. Muhammet Çömçe, İzleme, Değerlendirme ve İstatistik Daire Başkanı Mahmut Bikeç, Tüberküloz Daire Başkanı ve Aşı ile Önlenebilir Hastalıklar Daire Başkan V. Dr. Erhan Kabasakal, Kadın ve Üreme Sağlığı Daire Başkanı ve Çocuk ve Ergen Sağlığı Daire Başkan V. Dr. Tuba Esra Şahlar, Çevre Sağlığı Daire Başkanı Tuncay Özer ile İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, il sağlık yöneticileri ve kamu kurum, kuruluş temsilcileri katıldı. Halk Sağlığı Genel Müdürü Kara ve beraberindeki heyet, öncelikle Kırıkkale Valisi Yunus Sezer’i makamında ziyaret ederek daha sonra Sağlıklı Hayat Merkezini ve Hayat Boşluk Kabul Etmez Projesi kapsamında faaliyet gösteren Sağlıklı Yaşam Evini ziyaret ederek proje hakkında bilgi aldılar.

 

AİLE HEKİMLERİ DAHA AKTİF OLMALI

İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda Kırıkkale 1. basamak Halk Sağlığı Hizmetleri değerlendirilerek kurumlar arası işbirliğin önemine de vurgu yapıldı. Bakanlığıın yapacağı çalışmalarda ortak hareket noktalarına gelinmesi hedeflendi. Özellikle koruyucu sağlık hizmetlerinin ön planda olması nedeni ile Sağlıklı Hayat Merkezlerinin ve Aile Hekimliklerinin daha aktif kullanılarak halkımızın buralardan hizmet alması, okul öncesi ve okul sonrası ağız diş sağlığı hizmetleri, ergen sağlığı hizmetleri, aşı çalışmaları, sağlıklı beslenme, bağımlılıkla mücadele, anne ve bebek ölümlerinin engellenmesi ve çevre sağlığı hizmetleri gibi birçok konu hakkında değerlendirmeler yapıldı. Değerlendirme toplantısının ardından Kırıkkale’de görev yapan 15 Aile Hekimi ile Aile Hekimliği Hizmetleri konusunda fikir alış verişinde bulunan Halk Sağlığı Genel Müdürü Kara çalışmalarında başarılar diledi.


Kaynak / Editör: Haber Merkezi - admin Okunma 108

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


SağlıkHaberleri

Özel Yaşam’da hemşirelere özel kutlama
Parkinson Okulu’na Devam
Ağız ve diş sağlığı vücut sağlığını doğrudan etkiliyor
İltihaplı romatizmaya dikkat!
Kırıkkale’de sağlık Ağırtaş’a emanet
Sağlık personeline ’Kadın-Erkek Eşitliği’ eğitimi
Hamilelik süresi prematüre doğumlarda önemli etken
Taşra sağlık tesislerine ziyaret

Diğer Haberler

YAŞAM’da Tıp Bayramı kutlandı
İhtiyaç sahipleri ile gönül köprüsü
Çocuk Hakları Komisyonundan meslek tanıtımı
Domates el yakıyor
Öğrenciler gölge oyununda buluştu
Maçlar Fikret Karabudak’ta
28 Şubat sonrası gelinen nokta
19 Mayıs ateşi hiçbir zaman sönmeyecek
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç KIRIKKALE KİTAP FUARINI SEVDİ

10.04.2019 10:02:27

Yıllardır Kırıkkale’de sürekli okuma alışkanlığım..


Bu vatan namertlere teslim edilmeyecektir15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri 3 yıl ö..
En Çok Okunanlar
    Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. CHP'de sürpriz isimler 2019 seçimlerine güçlü adaylarla girmeyi planlayan ..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
03:4205:2812:5716:5220:1721:55

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
15°°C - 29°°C
Çarşamba
14°°C - 28°°C
Cuma
15°°C - 29°°C
Pazar
16°°C - 28°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,11Yazılım - Web Aksiyon