Bugün - 15 Eylül 2019 PazarKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   25°°C
 
İlk yardım hayat kurtarırSivil Sağlık Eğitimi ve İlk Yardım Arama Kurtarma Derneği Genel Merkezi tar..
Rektör Aslan MKEK yönetiminde

Bir süredir açık bulunan Makine Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü yönetim kurulu üyeliklerine atama yapıldı.

Güncel Haberi - 08 Temmuz 2019 Pazartesi

(10:07)

Bir süredir açık bulunan Makine Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü yönetim kurulu üyeliklerine atama yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan MKEK yönetim kurulu üyeliğine atandı. Daha önceki dönemlerde MKEK yönetim kurulunda Kırıkkale Valileri görev yapıyordu.

KIRIKKALE VALİLERİ ÜYE OLARAK ATANIYORDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan Atama Kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Yayımlanan kararda Kırıkkale’yi de yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu üyeliklerine, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Bilal Durdalı (MSB Eski Genel Müdür), Ersan Aslan (Kırıkkale Üniversitesi Rektörü) ve Sıtkı Varlı (Emekli General)atandı. Geçtiğimiz yıllarda yapılan düzenlemeyle MKEK’nın yönetiminde Kırıkkale’yi temsilen valiler yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyordu. Zamanın Kırıkkale Valileri Mustafa Bahrettin Demirer ve Mehmet İlker Haktankaçmaz yönetim kurulunda görev yapmıştı. Bu dönem Kırıkkale’de valiler dışında bir atama yapılmış oldu.

 

ERSAN ASLAN KİMDİR?

Prof. Dr. Ersan Aslan, Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünden 1983’te mezun oldu. 1988’de Ankara Üniversitesi Kırıkkale Meslek Yüksekokulu`na öğretim görevliliğine atandı. Prof. Dr. Ersan Aslan, 1992`de Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde yüksek lisansını, 1995`te de doktorasını tamamladı. 1998’de Kırıkkale Üniversitesi’nde Doçent, 2008’de de Van Yüzüncü Yıl Üniversitesin`de Profesör unvanlarını alan Prof. Dr. Ersan Aslan, YÖK-Mesleki ve Teknik Eğitimi Geliştirme Komisyonu Üyeliği ve Üniversitelerarası Kurul Üyeliği görevlerinde bulundu.  Şubat 2011-Aralık 2011 tarihleri arasında Türk Standartları Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyesi, Aralık 2011–Temmuz 2012 tarihleri arasında Türk Akreditasyon Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı, Temmuz 2013–Temmuz 2016 tarihleri arasında Türk Patent ve Marka Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi, Temmuz 2011–Eylül 2017 tarihleri arasında Türk Tasarım Danışma Konseyi Üyesi, Temmuz 2011–Eylül 2017 tarihleri arasında Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Koordinasyon Kurulu Eş Başkanı, 2011-2017 yılları arasında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarlığı, 2017–2018 yılları arasında ise Başbakanlık Merkez Müşavirliği görevlerinde bulundu. Aslan, 6 Eylül 2018’de daha önce yardımcılığını yaptığı Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğü’nün başına geçti. Rektör Aslan önceki gün yayımlanan ve resmi gazetede yayımlanan kararname ile MKEK yönetim kurulu üyeliğine getirildi.


Kaynak / Editör: Haber Merkezi - admin Okunma 726

Hurşit GÜNDOĞAN ()
Yeni MKEK yönetim kurulu üyelerini ve Rektör Prof.Dr.Ersan Aslan ı tebrik ederim.Kurumun Türkiye Silah Sanayinde etkin ve Patent alarak Dünya Silah Sektörüne yeni Markalar üretirler.ve küçülürken büyümeyi başarırlar.
08.07.2019 (11:55) 
%0%0
Bu habere 1 yorum yapılmış..
 
GüncelHaberleri

Yüzyıllarca tarihimizde hüküm sürecek
Kırıkkale’de 10 bin göçmen ikamet ediyor
Cildimizi soğuklara karşı koruyalım
MİDDER’de Koçoğlu Başkan Seçildi
Yeni Nesil Çocuklar, Yeni Nesil Kütüphaneler
Denek Dağına Cumhuriyet yürüyüşü
Taşeron işçiye sınav için ayrı tebligat yok
Silah OSB'nin altyapı çalışmaları tamamlandı

Diğer Haberler

Tunçların acı günü
Kırıkkale’nin makûs talihini değiştirmeliyiz
Seçimin getirdikleri götürdükleri
Bebeklerde İşitme kaybına dikkat!
Haşereyle mücadele başladı
Geleceğin güvencesi öğretmendir
KOSGEB'ten yerli ve millî olana büyük destek
Çocuk haklarına çok ciddi saldırılar yaşanıyor
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç KIRIKKALE KİTAP FUARINI SEVDİ

10.04.2019 10:02:27

Yıllardır Kırıkkale’de sürekli okuma alışkanlığım..


Takograf Kartları KTSO’da düzenleniyorSayısal Takograf için Ankara’ya gitmeye son    Kar..
En Çok Okunanlar
Düğünde maganda kurşunuyla yaralandı
Balışeyh’e bağlı Battal obası köyünde düğün yemeğ.. Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkka.. Projeler hızla ilerliyor Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Yeşil Vadi, Oba Köy, Bisiklet Yolu ve Şe.. Kralların ressamının eseri TBMM’de sergilenecek Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Sayın Mustafa Şentop Kı..     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. FETÖ davasında 6 beraat, 2 tahliye Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
04:5306:2012:4816:1719:0520:24

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
13°°C - 25°°C
Salı
12°°C - 24°°C
Perşembe
13°°C - 29°°C
Cumartesi
13°°C - 30°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,19Yazılım - Web Aksiyon