Bugün - 28 Ocak 2021 PerşembeKünyemizSayfalarDijital PanoReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   28°°C
 
Kırıkkale’de GSYH kişi başı 39 bin 246 TL olduTÜİK Nevşehir Bölge Müdürlüğü İl Bazında Gayr..
Tatbikatta Keskin’deki deprem senaryo edildi

Kırıkkale Valiliğinin (İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü) koordinatörlüğünde yürütülecek olan Bölgesel Düzey Masabaşı ve Saha Tatbikatı 2019 masa başı tatbikatıyla başladı.

Güncel Haberi - 26 Haziran 2019 Çarşamba

(16:18)

Kırıkkale Valiliğinin (İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü) koordinatörlüğünde yürütülecek olan Bölgesel Düzey Masabaşı ve Saha Tatbikatı 2019 masa başı tatbikatıyla başladı. Masa başı tatbikatında Keskin ilçesinde gerçekleşen 6.0 şiddetindeki deprem senaryo edilirken, tatbikat başarıyla gerçekleştirildi. Tatbikata Kırıkkale başta olmak üzere Ankara, Eskişehir, Bolu, Çankırı illerinden de katılım gerçekleşti.

MASA BAŞI TATBİKATIYLA BAŞLADI

TAMP-Bölgesel Düzey Masabaşı ve Saha Tatbikatı 2019 Kırıkkale’de başladı. 2 gün devam edecek tatbikatın ilk gününde Masa başı tatbikatı gerçekleşti. Tatbikat Vali Yardımcısı Şahin Arsal, Kırıkkale İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mahmut Coşkun, Kırıkkale, Ankara, Eskişehir, Bolu ve Çankırı illerinden ekiplerin katılımıyla başlatıldı. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde kurulan ana merkezden yönlendirilen tatbikatta Keskin ilçesinde meydana gelen 6.0 şiddetindeki deprem senaryo edildi. Konuyla ilgili bilgiler veren İl Müdürü Coşkun “Türkiye Afet Müdahale Planı gereği İl afet müdahale planı içerisinde yer alan, 26 yerel düzey hizmet grubu planlarından sorumlu ana ve destek çözüm ortaklarının görev ve sorumluluklarını, hizmet gruplarının diğer hizmet gruplarıyla olan ilişkilerini güçlendirmesini, Afet ve acil durumlara müdahale süreçlerini, etkin ve etkili müdahale için gerekli olan hizmet grup teşkilini ekipman ve insan kaynakları kapasitesini görerek,  mevcut ve ihtiyaç duyulan kapasiteyi sunmaktadır” diye konuştu.

AYNI SİSTEM ÜZERİNDEN HABERLEŞME SAĞLANDI

Tatbikat hakkında bilgiler veren İl Müdürü Coşkun “İl Afet Müdahale Planı ana çözüm ortağı tüm kurum ve kuruluşların aynı sistem üzerinden haberleşmesine ve süreçleri yönetmesine imkan sağlayan Afet Yönetimi ve Karar Destek Sistemi kısaca (AYDES) yazılımının da kullanılmasıyla, Bölge sorumlumuz Ankara İl Müdürlüğü Koordinasyonunda Kırıkkale merkezli olarak Eskişehir, Bolu, Çankırı illerinin de  katılımıyla seviye 2 olarak,  23 araç 180 personelle 10 ayrı nokta da icra edilecektir. Tatbikatımızın ilk günü olan 26 Haziran da tüm paydaşlarımız ile gerçekleştirdiğimiz masabaşı tatbikatı ile;  Afet ve acil durumlarda görev alacak olan, özellikle de karar verme mekanizması içinde yer alan görevlilerin katıldığı, karşılıklı görüş alışverişi ve soru cevap oturumlarına imkân sağlayan, görevlerin, sorumlulukların, planların işlerliğinin, beklenmedik olaylara cevap verme durumlarının, karar verme ve koordinasyon unsurlarının test edilmesi gerçekleştirilmektedir.

SAHA TATBİKATI BUGÜN

İl Müdürü Coşkun “Tatbikatımızın ikinci ve son günü olan bu gün ise ana çözüm ortaklarımızın operasyon ekipleri ile gerçekleştireceğimiz saha tatbikatı ile;  İlimizde olası afet ve acil durumlara ilişkin olarak hazırlanan Kırıkkale TAMP Planlarının uygulanabilirliğinin, karar vericiler, koordinasyon birimleri ve saha ekipleri arasındaki koordine ve uyumun en gerçekçi şekilde test edilmesi olacaktır. Tatbikata katılacak ekipler Bahşılı Trafik Eğitim Parkı yanına oluşturulan hareket merkezine konuşlandırılmıştır. AFAD Ankara mobil iletişim tırı, Türkcell’e ait mobil koordinasyon aracı, Bolu, Eskişehir,  Çankırı illerine ait KBRN ve kurtarma araçlarının iştirakiyle; Kırıkkale Büyük Şehir Parkında ‘‘Arama kurtarma’’  ve İl Özel İdaresi garaj sahasında ‘‘KBRN-Dekontaminasyon’’  tatbikatları icra edilecektir” dedi.


Kaynak / Editör: Haber Merkezi - admin Okunma 1062

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

Kadına Yönelik Şiddete ‘Hayır’
Sulakyurt’ta hummalı çalışma
HER ŞEY SULAKYURT İÇİN
Mehmetçik için örgü örmeyi öğrendi
Memleketimde olmaktan mutluyum
Vali Sezer’den Geri Gönder Merkezinde inceleme
SÖZÜMÜZÜ TUTACAĞIZ
Kralların ressamının eseri TBMM’de sergilenecek

Diğer Haberler

İlçelerde doğalgaz heyecanı
Tatil yolculuğu öncesinde Michelin’e kulak verin
Kırıkkaleli astsubay yaralandı
SULAMA TESİSİ İŞİ YAPTIRILACAKTIR
Karakeçili'de 2 bin badem fidesi dikildi
Ülke ekonomisine 35 Milyon TL’lik katkı
Erbakan ölüm yıldönümünde unutulmadı
2 bin 351 adet alkollü içki ele geçirildi
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Ali Kaybal

Ali_Kaybal GİDEMEM GIRIGGALE’DEN

26.01.2021 10:39:04

  Cahit Zarifoğlu  der ki : “ İnsana imtih..

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Vefa gruplarına minnet borçluyuz

28.04.2020 18:41:05

İnsanlık olarak önemli bir sınav veriyoruz. Tüm d&..
Pandemi döneminde Kırıkkale ekonomisine 63 milyon 708 bin TL'lik katkı2020 YILINDA 4 BİN 11 KİŞİYİ İŞE YERLEŞTİREN İŞKUR KIRIKKALE EKONOMİSİNE &O..
En Çok Okunanlar
Zabıtadan fahiş fiyat denetimi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fahiş fiyat artışlarına yönelik .. Kırıkkale’nin en işlek caddesi Cumhuriyet Meydanında kimliği belirsiz.. Roketsan’ın Kırıkkale yatırımı başlıyor BİR SÜRE ÖNCE KIRIKKALE’DE 20 BİN DÖNEM ARAZİ TAHSİS E.. Hızlı tren performans testleri başladı Kırıkkalelilerin merakla beklediği, Ankara-Kırıkkale-Yozgat-Sivas Yüks.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
17°°C - 28°°C
Pazar
18°°C - 29°°C
Salı
13°°C - 25°°C
Perşembe
13°°C - 25°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Dijital Pano Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 2,33Yazılım - Web Aksiyon