Bugün - 25 Mayıs 2020 PazartesiKünyemizSayfalarDijital PanoReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   19°°C
 
Erdoğan’ın bahsettiği o projeye Vuralhan imzasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Delice ilçesi ziyareti..
Biz ucuz işlerin sendikası değiliz

Yetki sürecini başarıyla tamamlayan Sağlık-Sen’de Şube Başkanı Recep Akdoğan, desteklerinden dolayı üyelerine teşekkür etti.

Güncel Haberi - 29 Mayıs 2019 Çarşamba

(15:33)

Yetki sürecini başarıyla tamamlayan Sağlık-Sen’de Şube Başkanı Recep Akdoğan, desteklerinden dolayı üyelerine teşekkür etti. Merhum Genel Başkan Mehmet Akif İnan’ın sözlerini hatırlatan Akdoğan, “Biz ucuz işlerin sendikası değiliz. Biz gelecek günlerin,  kalıcı iş ve eylemlerin sendikasıyız.”dedi.

 

 

MEMUR-SEN OLARAK BİZ KOCAMAN BİR AİLEYİZ

Yetki sürecinin tamamlanmasının ardından yazılı bir açıklama yaparak üyelerine teşekkür eden Sağlık-Sen Şube Başkanı Recep Akdoğan, “Geçtiğimiz günlerde bir yetki dönemini geride bıraktık. Yapılan tespitler sonucu ilimizde yine yeniden güçlü bir şekilde 6 bine yakın üye sayısı ile Memur-Sen yetkili sendika seçilmiştir. Yetki dönemi münasebetiyle Memur-Sen İl Başkanımız Sayın Recep Akdoğan yapmış olduğu açıklamasında; “Her zaman söylediğimiz gibi Biz Memur-Sen olarak çok büyük bir aileyiz. Bir yetki dönemini yine yeniden birlikte ve kocaman bir aile olarak geride bıraktık. İl Başkanlığımız bağlı tüm sendika kollarımız, Şube Başkanlarımız, Yönetim Kurullarımız daima üyelerimiz için varlar ve üyelerimiz için çalışmaktalar. Üyelerimizden aldıkları güç ile enerji ile gönülden mesailerini tüketmekteler. Üyelerimiz adına onlara, onlar adına da üyelerimize canı gönülden teşekkür ediyorum.”dedi.

 

 

ÜYELERİMİZ İÇİN İYİYİ, GÜZELİ, HAKKI TAKİP ETMEKTEYİZ

Sağlık-Sen’in haksızlık ve hukuksuzluğa karşı mücadele etmeyi amaç edindiğini belirten Akdoğan, “En başta da belirttiğim üzere bir yetki sürecini daha beraberce aştık. Her yetki döneminde olduğu gibi bu yetki döneminde de çalışanlarımızın teveccühünün bizler ile birlikte olduğu tescillenmiştir. Konfederasyon olarak bağlı sendika kolları olarak biliyoruz ki; bu teveccüh bizlere enerji verdiği kadar sorumlulukta vermektedir. İl başkanı olarak şahsım, yönetim kurulum, bağlı sendika şube başkanlarım ve yönetim kurulları olarak bizler bu sorumluluğun farkında olmakla birlikte mesai zamanı göz etmeksizin çalışmakta üyelerimiz için iyiyi, güzeli, hakkı takip etmekteyiz. Memur-Sen özelde; üyelerinin ortak ekonomik, sosyal, kültürel, özlük, mesleki, hak ve menfaatlerini korumayı ve geliştirmeyi genelde ise; ülkemizde cereyan eden her türlü haksızlık ve hukuksuzluğa karşı çıkmayı temel amaç sayar. Bu amaçların gerçekleştirilmesinde evrensel insan haklarına ve Anayasaya dayanan demokratik, laik, sosyal adalet ve hukuk devleti anlayışı içinde çalışır.”ifadelerinde bulundu.

 

 

GÖNÜLDEN BAĞLI TÜM ÜYELERİMİZLE GÜÇLÜYÜZ

Akdoğan açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı: “Ayrıca sendikacılığın bir gönül işi olduğunun farkındayız. Bu sebepten dolayı ilimizde tüm iş kollarımız ile birlikte koordineli ve özverili bir şekilde gayret göstermekteyiz. Bu çalışmalarda sadece şube başkanlarımız, yönetim kurullarımız değil sahada inanılmaz destek veren temsilcilerimizle hatta ve hatta gönülden bağlı tüm üyelerimizle güçlüyüz bu güçle birlikte açık ara yetki sahibi olduk. Bu vesile ile koca bir teşekkürü hak eden sahada gönülden çalışan tüm temsilcilerimize de İl Başkanlığım, Şahsım, Yönetim Kurullarım, Tüm Şube Başkanlarım ve yönetim kurulları adına bir kez daha teşekkürlerimi ifade etmek isterim. Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen’in kurucusu Merhum Mehmet Akif İnan’ın sendikacılık anlayışı, ne sınıf sendikacılığı, ne zümre sendikacılığı ne de ideoloji sendikacılığıydı. Onun sendikacılık anlayışı, haklının haksıza olan muhalefet hareketiydi. Toplumun refahı ve huzurunu savunmak, mazlumların sesi olmak, yolsuzluk ve haksızlıkla mücadele etmek en temel anlayışıydı. Ona göre sendika ne dernek ne vakıf ne meslek kuruluşu ne de siyasi partiydi. Onun sendikacılık anlayışı dernek, vakıf, meslek kuruluşu ve siyasi partinin, hepsinin üstünde, hepsini kapsayan bir sivil toplum hareketiydi. 

 

 

KALICI İŞ VE EYLEMLERİN SENDİKASIYIZ

İşte bu hareket yine onun göstermiş olduğu yolda onun ışığı ile bugün bizler tarafından yani yönetim kadrolarından üyelerine kadar devam ettirilmektedir. Merhum Mehmet Akif İnan’ın Eğitim-Bir-Sen’in 2. Kongresi’nde söylediği şu sözler, Eğitim-Bir-Sen’in ve Memur-Sen’in geçmişte, şimdi ve gelecekteki duruşunu en iyi şekilde şu cümle ile  özetlemektedir: “Biz ucuz işlerin sendikası değiliz. Biz gelecek günlerin,  kalıcı iş ve eylemlerin sendikasıyız.” Merhum Mehmet Akif İnan’ın medeniyet değerlerimiz üzerine inşa ettiği Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen olarak bugün Türkiye’nin yetkili ve etkili sendikasıyız. Kurucu Genel Başkanımızın tohumlarını attığı ilkeli ve onurlu sendikacılık anlayışımız bugün meyvelerini vererek Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olmuştur.  Merhum Genel Başkanım, emanetin emin ellerde, seni özlemle ve hasretle anıyoruz. Ruhun şad, mekânın cennet olsun…”

 

Mehmet Ali Soyer


Kaynak / Editör: Okunma 909

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

KIRIKKALE'DEN 3 BİN 585 KİŞİ GÖÇ ETTİ
Kırıkkale’ye 75 mahalle bekçisi
EMİTT Fuarı Kırıkkale himayesinde
Şehit Akçadağ dualarla anıldı
Yeni uygulama kamyoncu esnafının belini büktü
Balıkçılar Çarşısı’na Yoğun İlgi
Şehit Erdem Mut’un ismi yaşayacak
Körfez Ülkeleri Tarım Fuarı Niğde’de

Diğer Haberler

YİBO öğrencileri Jandarma’da
Kırıkkalespor’un hakkı yeniliyor farkında mısınız?
Sen ben yok biz olmaya geliyoruz
Başkan Sungur makamını çocuklara teslim etti
KEP TÖRENİ MERKEZDE YAPILSIN
Öğrenciler LGS’de ter döktü
SÖZ SIRASI SEÇMENDE
Çakıcı, doktor kontrolünden geçti
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Vefa gruplarına minnet borçluyuz

28.04.2020 18:41:05

İnsanlık olarak önemli bir sınav veriyoruz. Tüm d&..
Şehit Aileleri İle BayramlaştıBelediye Başkanı Mehmet Saygılı, İçişleri Bakan Yardımcısı Sayın Muh..
En Çok Okunanlar
19 MAYIS GEZİCİ KONSERİ Kırıkkale Belediyesi mehter takımı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gen&.. Delice'de Doğalgaz çalışmaları başlıyor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 31 Mart yerel seçimlerin.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
5°°C - 19°°C
Çarşamba
6°°C - 23°°C
Cuma
11°°C - 26°°C
Pazar
12°°C - 27°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Dijital Pano Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,19Yazılım - Web Aksiyon