Bugün - 02 Aralık 2020 ÇarşambaKünyemizSayfalarDijital PanoReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   28°°C
 
Erentöz yılın en başarılı öğretmeni oldu24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında, her yıl A..
Türkiye Kamu-Sen 1 Mayıs'ta Samsun'a Çıktı

Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezi’nce,1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle Samsun'da düzenlenen mitingde binlerce kişi yürüdü.

Güncel Haberi - 03 Mayıs 2019 Cuma

(15:00)

Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezi’nce,1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle Samsun'da düzenlenen mitingde binlerce kişi yürüdü. Türkiye Kamu-Sen Genel Merkez i tarafından organize edilen Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılı etkinliklerine Kırıkkale Kamu-Sen İl Temsilciliği de tam kadro destek verdi.

 

MİLLİ MÜCADELENİN 100. YILINDA SAMSUN’DAYIZ

“1919’dan 2019’a Milli Mücadelenin 100. Yılında Samsun’dayız” sloganı ile yola çıkan Türkiye Kamu-Sen, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününde Samsun’da düzenlediği mitingle Emek ve Dayanışma Gününü adına yakışır bir şekilde kutladı. Türkiye’nin dört bir yanından Samsun’a akın eden Türkiye Kamu-Sen üyeleri Milli Mücadelenin başladığı kent olan Samsun’da coşkuyla karşılandı. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle Samsun'da bir araya gelen, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikaların genel başkanları, il temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı. Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Türk Haber-Sen Genel Başkanı Yücel Kazancıoğlu, Türk Tarım Orman-Sen Genel Başkanı Ahmet Demirci ve Samsun Kamu-Sen çatısı altında bulunan şubeleri tam kadro mitinge katıldı.

 

ÇALIŞANLARIN İSTEKLERİ DİLE GETİRİLDİ

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci tarafından Samsun Cumhuriyet Meydanında yapılan konuşmada, kamu çalışanlarının istek ve talepleri dile getirilerek, FETÖ belasını başımıza saran bu tarafgir anlayıştan vazgeçilmedikçe, kamuya yeni örgütler çöreklenebileceğine, Öğretmenlerin 4+2 sözleşmeli uygulaması 3+1’e indirilecek dendi unutulduğuna. Tam bir yıl önce kamu görevlilerine 3600 ek gösterge sözü verildiğinin unutulduğuna dikkat çekilerek, "Ek gösterge adaletsizliği yüzünden emeklilik kabusa dönüşüyor dedik. Yardımcı hizmetlilerin sorunları, memurlarımızın, teknisyenlerin, şeflerin ek ödeme ve özel hizmet tazminatı başta olmak üzere, maruz kaldıkları adaletsizlikler, çalışanlarımızı canından bezdirdi. Emeklilerimiz de düşük maaşla yoksulluk içinde hayat mücadelesi veriyor” dedi.

 

ENGELLER KALDIRILSIN

Gerçek anlamda sendikal haklarına kavuşmak, sosyal devlet ilkesini hayata geçirmek için kararlılıkla mücadele edeceklerinin altını çizen Kahveci, "Toplumumuzdaki kutuplaşmaların son bulması, milli birlik ve beraberliğimiz için bütün azmimizle çalışacağız. Devletimizin tüm kurumlarının hukuk devleti anlayışıyla hareket etmesi için kararlılıkla mücadele edeceğiz. Toplu pazarlık ve örgütlenmenin önündeki engeller kaldırılsın diye, vatandaşlarımızın yüzü gülsün diye daha çok çalışacağız. Huzurlu ve insan onuruna yaraşır bir yaşam istiyoruz. İstihdamın korunması, geliştirilmesi ve işsizliğin önlenmesini istiyoruz." dedi.

 

ADİL BER GELİR DAĞILIMI...

Sözleşmeli personel istihdamının kaldırılmasını ve tüm güvencesiz sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesini istediklerini dile getiren Kahveci; " Kamu personel sistemi aile birliği üzerine inşa edilsin, parçalanmış aile dramı son bulsun, çocuklar annesiz, babasız büyümesin istiyoruz. Enflasyon kadar zam çıkmazından kurtulmak istiyoruz. Adil bir gelir dağılımı istiyoruz." ifadelerini kullandı.

 

ADALET ve EŞİTLİK...

Ek gösterge düzenlemesinin tüm memurların sorunlarını çözecek şekilde geliştirilmesi gerektiğini ifade eden Genel Başkan Önder Kahveci; Yardımcı hizmetler sınıfı personelinin ve üniversiteli işçilerin sorunları çözülsün istiyoruz. Dar ve sabit gelirlinin üzerine bir karabasan gibi çöken vergi adaletsizliğinin son bulmasını istiyoruz. Kamuda atamada ve görevde yükselmede adalet, eşitlik, hakkaniyet ve liyakat öne çıksın, bütün adaletsizlikler son bulsun, hak eden hak ettiği yere gelsin istiyoruz. Geleceğe güvenle bakan, birbirine saygılı, mutlu, müreffeh, muasır medeniyet seviyesinin de üzerine çıkmış bir toplum istiyoruz.

 

ATATÜRK’ÜN YOLU YOLUMUZ, İLKELERİ İLKEMİZDİR”

Atatürk, asırlardır İslam’a saldıran Haçlılara, son hezimetini yaşatan komutandır. Atatürk Lawrenceların oyunlarını bozan, İngilizlerin desteklediği Yunan’ı, içimizdeki işbirlikçilerle birlikte denize döken kumandandır. Atatürk, parçalanmış bir milleti ayağa kaldıran, işgale uğramış toprakları özgürlüğüne kavuşturan ve idarecilerine kadar esir alınmış bir devletten hür, bağımsız, çağdaş bir cumhuriyet çıkaran liderdir. Atatürk, emperyalistlere, işgalcilere ve mandacı köhnemiş zihniyete öyle bir darbe vurmuştur ki, o yumruğun acısı bir asırdır dededen toruna devam etmektedir. Her fırsatta gerek içimizdeki gerekse dışımızdaki hainlerin Atatürk’e saldırması bu yüzdendir. Türkiye Cumhuriyeti durdukça onların hezeyanları artarak devam edecek, öfkeleri dinmeyecek, yaraları kanayacaktır. Bizlere bu cennet vatanı bırakan ve bu devleti kazandıran Atatürk ve silah arkadaşlarına minnettarız. Yolu yolumuz, ilkeleri ilkemizdir.  Allah onlardan razı olsun! İstiklal mücadelemizin başlangıcının, hürriyet sevdamızın, bağımsızlık hareketine dönüşmesinin yüzüncü yılında, o kutlu mücadelenin mihenk noktasından her alanda yeni bir milli mücadele ateşi yakmak üzere burada toplandık.

 

ÇALIŞANLARIMIZIN KIDEM TAZMİNATINA GÖZ DİKİLİYOR

Devletimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giderek bu güzel şehrimize, kurtuluşumuza vesile olacak bir sürecin başlangıcı olması dileklerimizle, en temel insani ve demokratik haklarımızı haykırmaya geldik.  Toplumun her alanında adalet talebimizi duyurmaya geldik. Türk milleti olarak bir ve bütün olduğumuzu bir kere daha dost düşman herkese göstermeye geldik. İşçi, memur, emekli, işsiz her kesimden insanımızın yüreği, mutlu, huzurlu, refah içinde bir Türkiye için atıyor. Bugün, güvencesiz ve kuralsız çalışmanın yaygınlaştığı, yoksulluğun insanların kaderi olarak sunulduğu, çaresizliğin pompalandığı bir dönemi yaşıyoruz.  Çalışanların yarısı kayıt dışında, sosyal güvenceden, emeklilik hakkından mahrum bir şekilde çalışıyor.  Çalışanlarımızın kıdem tazminatına göz dikiliyor, esnek ve kuralsız çalışma biçimleri yaygınlaştırılmak isteniyor.” şeklinde konuştu.

 

TALİP GEYLAN; TÜRK MİLLETİNİ ESARETTEN KURTARAN SÜREÇ

Miting ardından açıklamada bulunan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü Samsun’da kutladıklarını belirterek "Samsun’da hem başta Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşları olmak üzere kahraman ecdadımızı minnetle andık. hem de kamu çalışanlarının hak ve taleplerini gür bir sesle dile getirdik. Atatürk ve yol arkadaşlarının 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak, Türk milletini esaretten kurtaran süreci başlattığı gibi, Türkiye Kamu-Sen de 1 Mayıs’ta Samsun’a ayak bastı ve kamu çalışanlarını içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtaracak yeni bir süreci başlattı" dedi.


Kaynak / Editör: Okunma 1243

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

Kala ve Kazan Ailelerinin En Mutlu Günü
Keskin'de mermer lahit bulundu
İŞKUR Müdürü Ay başkent yolcusu
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu
GELECEĞE NEFES OLMAYA HAZIRIZ, YA SİZ?
Başkan Saygılı ve Saran şehir parkını gezdi
Hedefleri büyük bir ülkeyiz
Selliklerde temizlik çalışması

Diğer Haberler

İtfaiye Ekipleri mahsur kalan kediyi kurtardı
KÖPRÜLÜ KAVŞAKTA HIZ KESMEK YOK
Özel öğrencilerle özel iftar
KALE DAĞCILIK, ERCİYES’TE
Kaçak avcılıkta son nokta
Yaşasın Cumhuriyet
Emniyetten uyuşturucu operasyonu
"DAVAYA KATILMA TALEBİMİZİ BİLDİRDİK"
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Vefa gruplarına minnet borçluyuz

28.04.2020 18:41:05

İnsanlık olarak önemli bir sınav veriyoruz. Tüm d&..
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Yıldırım Kırıkkale’deÜlkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahme..
En Çok Okunanlar
Önal, esnafların durumunu sordu CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, TBMM Başkanlığına bir soru &oum.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
17°°C - 28°°C
Pazar
18°°C - 29°°C
Salı
13°°C - 25°°C
Perşembe
13°°C - 25°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Dijital Pano Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,48Yazılım - Web Aksiyon