Bugün - 16 Ocak 2021 CumartesiKünyemizSayfalarDijital PanoReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   28°°C
 
Jandarma yapay zeka ile olayları aydınlatıyor Son bir yıldır KAFES ve KEP yapay zeka programlarını kullanan Kırıkkale İl ..
Türk Sağlık-Sen’den döner sermaye tepkisi

Türk Sağlık-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Murat Buluç, basın açıklaması yaparak sağlık çalışanlarının uğradığı hak kayıpları ve yaşadıkları şiddet olaylarına değindi.

Sağlık Haberi - 11 Nisan 2019 Perşembe

(11:52)

Türk Sağlık-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Murat Buluç, basın açıklaması yaparak sağlık çalışanlarının uğradığı hak kayıpları ve yaşadıkları şiddet olaylarına değindi. Sıfırlanıp giden döner sermayenin kabul edilebilir bir uygulama olmadığını ifade eden Buluç, sistemin köklü bir şekilde değişime ihtiyaç duyduğunu  bildirdi.  

 

DÖNER SERMAYE SİSTEMİ KÖKLÜ BİR ŞEKİLDE DEĞİŞTİRİLMELİ

Yüksek İhtisas Hastanesi önünde sağlık çalışanlarının da katılımıyla bir basın açıklaması yapan Türk Sağlık-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Murat Buluç, sağlık çalışanlarının döner sermaye uygulaması ile büyük bir haksızlığa uğradığını belirterek, “Öncelikli meselemiz sıfırlanıp giden döner sermayelerdir. Sağlık çalışanları haklarını istemektedir. Döner sermayelerin kabul edilebilir bir düzeye yükseltilmesi ve adaletli dağıtımın tesis edilmesi temel talebimizdir. Döner sermaye sistemi köklü bir şekilde değiştirilmeli ve çalışanlar sistemin merkezine alınmalıdır. Sabit ek ödemeler genel bütçeden ödenmelidir. Döner sermayeden ücret alan tüm sözleşmelilere maaşları genel bütçeden verilmelidir. Döner sermayeler yükseltilmeli ve emekliliğe yansıtılmalıdır.  Döner sermayelerde öncelik çalışanın hakkının verilmesi olmalıdır.  Bu konuda geçtiğimiz hafta Sağlık Bakanlığı önünde bir eylem yaparak Türkiye’nin dört bir yanından yüzbinlerce sağlık çalışanını imzaladığı döner sermayelerin arttırılmasını isteyen dilekçeleri Bakanlığa teslim ettik. Biz Türk Sağlık-Sen olarak döner sermaye mücadelemizin peşini bırakmayacağız. Çalışanların mağduriyeti giderilene kadar her türlü yasal hakkımızı, tüm demokratik ortamlarda hiç çekinmeden kullanacağız. Şunu hiç kimse unutmasın; Sağlık çalışanlarının döner sermaye ile ilgili talepleri lütuf değil haktır. Ekstra istek değil olması gerekendir.”diye konuştu.

 

YIPRANMA PAYI YENİDEN DEĞERLENDİRİLMELİ

Açıklamasında yürürlüğe giren yıpranma payının yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini de dile getiren Buluç, “Bir diğer beklentimiz yıpranma payı ile ilgili beklentilerimizin karşılanmasıdır. Fiilen 9 yıla 1 yıl, geriye dönük çalışmanın dahil olmadığı ve tüm çalışanları kapsamayan bir yıpranma payı hayata geçmiştir. Beklentilerin çok uzağında kalan yıpranma payının çalışanlara bir faydası olması için mutlaka yeniden değerlendirilmesi şarttır.”dedi.

 

 

CAYDIRICI TEDBİRLER ALINMALI

Sağlık çalışanlarına şiddet ve mobbing saldırılarının arttığını da ifade eden Buluç, caydırıcı tedbirlerin acilolarak alınması gerektiğini söyledi. Buluç, “Bir diğer önemli mesele sağlık çalışanlarına şiddettir. Sürekli medyada sağlık çalışanlarının şiddete uğraması, Ambulansların kurşunlandığı, doktorların bıçaklandığı, sağlık çalışanlarının darp edildiği, hastanelerin gruplar halinde basıldığı ve amirlerin sürekli olarak mobbingi arttırdığı şiddet ile kararlı ve caydırıcı tedbirler ile mücadele edilebilir.”dedi.


Kaynak / Editör: Okunma 3527

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


SağlıkHaberleri

Fenilketonüri hastalığı nasıl teşhis edilir
KURBAN ETİ 24 SAAT BEKLETİLMELİ
NRP uygulayıcı eğitimi yapıldı
Virüsten korunmak elimizde
Alınan örnekler temiz çıktı
İyot eksikliği hastalıkların davetçisidir
Önal’dan araştırma önergesi
Yaşam'dan Güçlü Kadro

Diğer Haberler

Başkan Sungur öğrencilerle buluştu
Milletimiz siyonist güçlerin darbe girişimine dur demiştir
Kırşehir’i elimizden kaçırdık
ŞEHİDİN VAR KIRIKKALE
AK Partili aday adayları temayülden geçti
Keskinliler Ankara’da yeni binasında
Kırıkkale olarak yardıma hazırız
Teşkilatlandırma Şahindoğan’dan sorulur
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Ali Kaybal

Ali_Kaybal MERHABA

08.01.2021 14:20:05

Yeni bir sayfa Yeni bir gün Ve Gazete Yenigün ok..

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Vefa gruplarına minnet borçluyuz

28.04.2020 18:41:05

İnsanlık olarak önemli bir sınav veriyoruz. Tüm d&..
MHP’den köylere çıkarmaMilliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu, Yahşi..
En Çok Okunanlar
TOBB Meslek Lisesi inşaatında sona doğru Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odasının girişimleriyle TOBB tarafından Keskin&.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
17°°C - 28°°C
Pazar
18°°C - 29°°C
Salı
13°°C - 25°°C
Perşembe
13°°C - 25°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Dijital Pano Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,14Yazılım - Web Aksiyon