Bugün - 21 Ocak 2020 SalıKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   3°°C
 
Çalışma sit alanının dışındaKırıkkale Valisi Yunus Sezer, taş ocağı konusunda çeşitli tartışmala..
KIRIKKALE TARIMI MASAYA YATIRILDI

Düzenlediği faaliyetlerle sürekli üyelerini bilgilendiren, teknolojiye ayak uydurarak ekonomiye daha fazla katkı vermeleri konusunda çalışmalar sergileyen Kırıkkale Ticaret Borsası, Geleneksel Tarım ve Hayvancılık Çalıştayının üçüncüsünü gerçekleştirdi.

Ekonomi Haberi - 03 Nisan 2019 Çarşamba

(10:21)

Düzenlediği faaliyetlerle sürekli üyelerini bilgilendiren, teknolojiye ayak uydurarak ekonomiye daha fazla katkı vermeleri konusunda çalışmalar sergileyen Kırıkkale Ticaret Borsası, Geleneksel Tarım ve Hayvancılık Çalıştayının üçüncüsünü gerçekleştirdi. NG Afyon Termal Otel’de gerçekleşen ve 2 gün süren çalıştayda üyeler istihdam seferberliği, tarım ve hayvancılığın sanayi ile entegresi gibi konularda bilgilendirildi.

 

İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ ANLATILDI

Kırıkkale Ticaret Borsası tarafından geleneksel hale getirilen Kırıkkale Geleneksel 3. Tarım ve hayvancılık Çalıştayı yapıldı. NG Afyon Termal Otel’de gerçekleşen ve 2 gün süren çalıştaya Kırıkkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Harun Sümer ve borsa üyeleri katıldı. Çalıştayda Kırıkkale Tarım ve Hayvancılığın son durumu ele alınırken, geçtiğimiz günlerde başlatılan İstihdam Seferberliği konusunda detaylı bilgiler verildi. Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Sümer, yeni istihdama ücret desteği, Yeni istihdamın SGK primine, vergisine destek, Kısa çalışma ödeneği, asfari ücret desteği, düzenli ödemeye devamlı destek, Kalkınmaya ilave destek, Önce işbaşı eğitim sonra istihdam desteği ve İhtiyacınıza uygun nitelikli işgücü eğitimine tam destek konularında bilgiler verdi.

 

TALEP VE BEKLENTİLER ELE ALINDI

Çalıştayın ilk gününde istihdam seferberliği anlatılırken, devamında üyelere Berat Uludoğan Tibos (Tescil) Bilgilendirmesi yaparken, Doç.Dr. Yunus Bahadır Güler genel yönetim, Pazarlama ve Satış ve İnsan Kaynakları Eğitimi verdi. Çalıştayın ikinci gününde Kırıkkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Taşkın Erol tarafından Teşvik ve Destekler, Tarım ve Hayvancılığın Genel Sorunları hakkında bilgiler verdi. Eğitimlerin ardından kapanış konuşmasını yapan Kırıkkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Harun Sümer “Kırıkkale Tarım ve Hayvancılığını bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz Geleneksel Tarım ve Hayvancılık Çalıştayında masaya yatırdık. Sorunlar ve çözüm yollarını ele aldık. Şöyle bir baktığımızda Kırıkkale tarım ve hayvancılığında İstihdam, arazi toplulaştırması, sulu tarım. süne ile mücadele, tohum çeşitliliği, tarım ve hayvancılığın sanayi ile entegresi, tarım ve hayvancılığın pazar sıkıntısı, soğuk hava, toprak analizi, et ve süt kurumunun gelmesi, meyve ve sebze bahçelerinin çoğaltılması gibi talep ve beklentilerin olduğunu görüyoruz” diye konuştu.

 

ÇÖZÜM YOLLARI ARANDI

Kırıkkale’de Tarım ve Hayvancılığın daha da gelişmesi ve ülke ekonomisine daha fazla katkı sunması noktasında üzerlerine düşen görevi yerine getirmeye devam edeceklerine vurgu yapan Başkan Sümer “Sorunların ve beklentilerin üzerine giderek çözümü noktasında adımlar atacağız. Koordineli bir çalışmaya bu sorunların üstesinden gelebileceğimize inanıyorum. Eğitimler ve Danışmanlıklar Konusunda her zaman desteklerini esirgemeyen Kırıkkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Taşkın Erol ve Doç.Dr. Yunus Bahadır Güler’e, çalıştayımıza katkıda bulunan saygıdeğer üyelerimiz ve çalışma arkadaşlarım teşekkür ederim. Kırıkkale Tarım ve Hayvancılığının daha iyi bir noktaya gelmesi adına yapacağımız çalışmalar bundan sonraki süreçte de devam edecektir” dedi.


Kaynak / Editör: Okunma 1182

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EkonomiHaberleri

İhracat yüzde 34, ithalat yüzde 4,6 azaldı
Türk Metal toplu sözleşmeyi imzaladı
KOBİ’lere Nefes Kredisi
Genç çiftçi projesi ile hünnap üretti
Girişimci çiftçilere kırsal kalkınma desteği
Genç kadın çiftçilere girişimcilik eğitimi
VALİ SEZER DÜĞMEYE BASTI
Kırıkkale'ye izin yok

Diğer Haberler

Kumar oynayanlara ceza yağdı
Kırıkkale Basketbol ligi ‘merhaba’ dedi
Eğitimde yeni vizyon Kırıkkale
Kuran Bülbülleri Kırıkkale’de yarıştı
KYK Müdürü Karahan’dan Keskin Kaymakamı Köken’e ziyaret
Mühendisler ek göstergelerinin arttırılmasını bekliyor
Çöp konteynırları yenilendi
Silah OSB müteşebbis heyeti toplandı
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç MKE BİZİM DEĞİL ÇOCUKLARIMIZIN!

22.12.2019 13:20:47

Kırıkkale’de, Ağır Silah ve Çelik Fabrikası, M&..


KIRIKKALE'DE KONUT SATIŞINDA REKOR2019 yılında 5 bin 976 konut satıldı TÜİK 2019 yılı Aralık ayı konut ..
En Çok Okunanlar
Kırşehir Basın Konseyinden Yılmaz’a plaket Kırşehir Basın Konseyi 10 Ocak Çalışan gazeteciler günü do.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2907:5613:0215:3517:5819:20

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
-1°°C - 3°°C
Perşembe
-3°°C - 5°°C
Cumartesi
-4°°C - 6°°C
Pazartesi
-5°°C - 3°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,14Yazılım - Web Aksiyon