Bugün - 25 Mayıs 2020 PazartesiKünyemizSayfalarDijital PanoReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   19°°C
 
19 MAYIS GEZİCİ KONSERİKırıkkale Belediyesi mehter takımı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gen&..
Kırıkkale tarımı yüzde 27 büyüdü

Toplamda 308 bin hektar tarım arazisi bulunan, nüfusunun büyük çoğunluğu tarım ve hayvancılıkla iştigal eden Kırıkkale’de son zamanlarda yapılan çalışmalar meyvesini vermiş durumda.

Ekonomi Haberi - 04 Mart 2019 Pazartesi

(10:01)

Toplamda 308 bin hektar tarım arazisi bulunan, nüfusunun büyük çoğunluğu tarım ve hayvancılıkla iştigal eden Kırıkkale’de son zamanlarda yapılan çalışmalar meyvesini vermiş durumda. Verilen eğitim, yapılan çalışmalar neticesinde Kırıkkale tarımı son 2 yılda yüzde 27’lük büyüme elde etti. İl Tarım ve Orman Müdürü Sırrı Yılmaz, çiftçilerin refah düzeyini arttırmak ve Kırıkkale tarım sektörünü geliştirmek için sürekli diyalog halinde olmaya devam edeceklerine vurgu yaptı.

 

DOĞRU YOLDAYIZ

Kırıkkale’de tarım ve hayvancılığın gelişmesi yönünde çalışmalar haz kesmeden devam ediyor. Bir taraftan çiftçi eğitimleri devam ederken, diğer taraftan çiftçilerin refah düzeyini artırıcı adımlar atılıyor. Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Kırıkkale İl Tarım ve Orman Müdürü Sırrı Yılmaz; eğitim çalışmalarına verilen önem ve üretici ile sürekli iletişim halinde olmanın gerekliliğine vurgu yaparak, eğitimlerin il genelinde devam edeceğini söyledi. Üretimde verim ve kaliteyi arttırmak için bu çalışmaların öneminden de bahseden Yılmaz,  “Biz üreticimizin her zaman yanında olmamız gerektiği bilincindeyiz ve bu anlayışımız ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çabamız, üreticilerimizin de desteği ve özverisi ile Kırıkkale Tarım Sektöründe 2 yıl içerisinde ‰ 27‘lik bir büyüme olarak da meyvesini verdi. Doğru yoldayız ve işbirliği ile büyümeye devam edeceğiz” diye konuştu.

 

SÜREKLİ DİYALOG HALİNDEYİZ  

Keskin ilçesine ziyarette bulunan İl Müdürü Yılmaz, ilçedeki tarımsal faaliyetlerin değerlendirilmesi ve işbirliği yapılabilecek konuların istişaresini yaptı. Ziyaret sonrası bir değerlendirme de bulunan Yılmaz “Çiftçimizin refah düzeyini arttırmak ve ilimiz tarım sektörünü geliştirmek için sürekli diyalog halinde olunarak; çiftçi, sanayici, sivil toplum kuruluşu, meslek odaları, yerel yönetim ve kamunun bir arada çalışma yeteneğini en üst seviyeye taşımak gerekiyor. Bu yönde çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor” ifadesini kullandı. Diğer taraftan, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şubesinde görevli teknik personeller tarafından, Meyve budama, Bağ budama, Bahçe bakımı ve Yetiştiricilik teknikleri konularında uygulamalı eğitim verildi. İl merkezinde Karacalı Köyünde, Delice İlçesi Yeniyapan Köyünde ve Karakeçili ilçesinde düzenlenen eğitimlere il genelinde devam edeceği bildirildi.

 

ÜCRETSİZ ANALİZ İMKANI

Diğer taraftan toprak analizi konusunda çiftçiyi sevindiren bir protokol imzalandı. Kırıkkale çiftçisinin toprak analizi konusunda ihtiyacı ve toprak analizi sayesinde elde edilecek bilgiler ışığında yapılacak doğru gübreleme sonucunda oluşacak verim artışını sağlayabilmek için çalışmalarını sürdüren İl Müdürlüğü, Tarım Kredi Kooperatifleri Ankara Bölge Birliği ile protokol imzaladı. Bu protokol ile çiftçilerin toprak numuneleri ücretsiz olarak analiz edilecek. Protokol kapsamında ayrıca bitki ve sulama suyu örnekleri de ücretsiz analiz ettirilebilecek.


Kaynak / Editör: Okunma 968

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EkonomiHaberleri

Kırıkkale’de TÜFE yüzde 12.37 arttı
MKE’yi geleceğe hazırlamak istiyoruz
Üniversite-Sanayi İşbirliği
İkramiye talebimiz yerine getirildi
İlk toplantıda üyeler bilgilendirildi
İstihdam teşvikleri özel sektörü rahatlatacak
Buğday fiyatı 2018’de yüzde 8,7 arttı
Kırıkkale’de 583 m2’lik yapı ruhsatı verildi

Diğer Haberler

Kırıkkale’yi Maraş’ta temsil ettiler
Öztürk Afrin gazilerini ziyaret etti
Kaymakamlık öğrencilere çalışma masası dağıttı
AHİKA personel alacak
K.Ü, Kalite Güvencesi Toplantısında
MKE çalışanlarının yargı süreci devam ediyor
Trafikte yaya önceliği denetimleri artacak
Bahşılı'da okuma yazma seferberliği
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Vefa gruplarına minnet borçluyuz

28.04.2020 18:41:05

İnsanlık olarak önemli bir sınav veriyoruz. Tüm d&..
Erdoğan’ın bahsettiği o projeye Vuralhan imzasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Delice ilçesi ziyareti..
En Çok Okunanlar
Delice'de Doğalgaz çalışmaları başlıyor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 31 Mart yerel seçimlerin.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
5°°C - 19°°C
Çarşamba
6°°C - 23°°C
Cuma
11°°C - 26°°C
Pazar
12°°C - 27°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Dijital Pano Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,14Yazılım - Web Aksiyon