Bugün - 24 Ocak 2021 PazarKünyemizSayfalarDijital PanoReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   28°°C
 
Solüsyon ve tuzlama çalışması yapıldıKIRIKKALE BELEDİYESİ EKİPLERİNDE KAR ALARMI  Beklenen yağışların gelm..
Ölçü aletleri muayenesinde son gün 28 Şubat

Sanayi ve Teknoloji Kırıkkale İl Müdürlüğünce yapılan uyarıda ölçü aletlerinin periyodik muayenesini yaptırmayanlara 2 bin 600 TL para cezası kesileceği belirtildi.

Güncel Haberi - 22 Şubat 2019 Cuma

(14:47)

Sanayi ve Teknoloji Kırıkkale İl Müdürlüğünce yapılan uyarıda ölçü aletlerinin periyodik muayenesini yaptırmayanlara 2 bin 600 TL para cezası kesileceği belirtildi. Muayene tarihinde son günün ise 28 Şubat olduğu açıklandı.

 

CEZAİ İŞLEM UYGULANACAK

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü  Okan Şahin, iki yılda bir muayene edilerek damgalanması zorunlu olan ölçü ve ölçü aletlerinin kamu yararına uygun olarak doğru, ayarlı kullanımının sağlanması, muayenesi ve damgalanması işlemlerinin İl Müdürlüğü, Belediye Grup Merkezi Ölçüler ve Ayar Memurluğunca ve Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş yetkili muayene servislerince yürütüldüğünü belirtti. Açıklamasında muayenesini yaptırmayanlara 2 bin 600 TL para cezası kesileceği belirten İl Müdürü Şahin, son muayene tarihinin 28 Şubat olduğunu hatırlattı. Açıklamada müracaat birimleri  ve ölçü aletleri şu şekilde belirtildi;

İL MÜDÜRLÜĞÜ’NE MÜRACAAT EDİLECEK ÖLÇÜ VE ÖLÇÜ ALETLERİ;

“Tartım kapasitesi 2000 kg’ın üzerindeki otomatik olmayan tartı aletleri, hassas kütle ölçüleri, 5 kg’dan yukarı kütle ölçüleri ile LPG ve akaryakıt sayaçları için Bakanlığımız web sitesi “E-Hizmetler” sekmesindeki https://dijitalbakanlik.sanayi.gov.tr/ internet adresinde yer alan “İl Müdürlükleri” sayfasından elektronik ortamda müracaat edilebilecektir.

 

GRUP MERKEZİNCE MUAYENE EDİLECEK ÖLÇÜ VE ÖLÇÜ ALETLERİ;

Uzunluk ölçüleri, hacim ölçüleri, 5 kg’a kadar hassas olmayan kütleler ile Belediyelerce tespit edilecek yer ve günlerde kurulan üretici ve pazarcılar tarafından malların doğrudan tüketicilere perakende olarak satıldığı açık ve ya kapalı pazar yerlerinde kullanılan tartım kapasitesi 2000 kg ve altında olan otomatik olmayan elektronik tartı aletleri, mekanik tartı aletlerinden; masa terazileri, asma teraziler, ibreli teraziler ve tek kollu kantarlar için Kırıkkale Belediyesi bünyesinde bulunan Grup Merkezi Belediye Ölçüler ve Ayar Memurluğuna müracaat edilecektir.

 

YETKİLİ SERVİSLERCE MUAYENE EDİLECEK ÖLÇÜ VE ÖLÇÜ ALETLERİ;

Otomatik tartı aletleri ile tartım kapasitesi 2000 kg’a kadar (2000 kg dahil), Grup Merkezi Belediye Ölçü ve Ayar Memurluğu yetkisi dışındaki 3. ve 4. sınıf otomatik olmayan elektronik tartı aletleri ile 1. ve 2. sınıf otomatik olmayan tartı aletlerinin ve trafikte kullanılan ölçü aletlerinden olan taksimetrenin periyodik muayene müracaatlarının Yetkili Muayene Servislerine yapılması gerekmektedir. Periyodik muayene müracaatı başvurusunu yapmayan ölçü ve ölçü aletleri kullanıcıları hakkında 3516 Sayılı Ölçüler ve Ayar Kanununun 15/c maddesinde “ Damgası kopmuş, bozulmuş, damga süresi dolmuş ölçü aletini kullanan kişiye, 2.600,00-TL(ikibinaltıyüz) idari para cezası verilir ve bu ölçü aletlerine el konularak mülkiyetinin kamuya geçirilmesine karar verilir.” hükmü yer almaktadır. Bu nedenle, ilgililerin, mağdur olmaması ve cezai durumlara düşmemesi bakımından; Damga sürelerini doldurmuş ölçü ve ölçü aletlerinin, 2019 yılı periyodik muayenesi müracaatlarını, 28 Şubat 2019 günü mesai bitimine kadar,  cins, özellik ve yetki alanına göre yukarıda belirtilen mercilere yapmaları gerekmektedir.”


Kaynak / Editör: Okunma 1135

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

Toplanma alanlarına ait bilgiler e-devlette
Engelliler için Bahşılı da pozitif etkinlik
Delice Belediyesine yeni itfaiye aracı
HAVAYI KİRLETEN 3 FİRMAYA CEZA
TERMİNALDE GREV KRİZİ !
Yeni parkta vatandaşlara kahvaltı ikramı
Afrin gazisine nikah sürprizi
Yenişehir’de usulsüz yapılar yıkılıyor

Diğer Haberler

Vali Haktankaçmaz, Sulakyurt köylerini ziyaret etti
BİRLİK KÖYLERE HİZMET YARDIRDI
100 çarşı ve mahalle bekçisi göreve başladı
BEREKET BÜYÜKLERLE BERABERDİR
Kırıkkale’nin ihtiyacından fazla un var
Şehidin ismi üst geçide verildi
KÜ'de Pratik dil yazılımı geliştirdi
Şehit öğretmen Yalçın'ın adı kermes geliriyle yaşatılacak
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Ali Kaybal

Ali_Kaybal MERHABA

08.01.2021 14:20:05

Yeni bir sayfa Yeni bir gün Ve Gazete Yenigün ok..

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Vefa gruplarına minnet borçluyuz

28.04.2020 18:41:05

İnsanlık olarak önemli bir sınav veriyoruz. Tüm d&..
Kılıç, yeniden müdürlüğe başladıKırıkkale eğitim camiasının yakından tanıdığı, ilimizin sevilen ve başarılı..
En Çok Okunanlar
Esnaf için bıçak kemiğe dayandı Esnafın yaşadığı sorunlarla ilgili açıklamalarda bulunan Saadet Part.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
17°°C - 28°°C
Pazar
18°°C - 29°°C
Salı
13°°C - 25°°C
Perşembe
13°°C - 25°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Dijital Pano Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,38Yazılım - Web Aksiyon