Bugün - 17 Şubat 2020 PazartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   10°°C
 
Şehit Özcan son yolculuğuna uğurlandıSuriye'nin İdlib kentinde rejimin saldırısı sonucu şehit düşen Kırıkka..
TSO ince eleyip sık dokuyor

Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde Silah OSB’de kurulacak savunma sanayi firmasının fizibilite çalışmaları kapsamında projenin sağlıklı bir yol haritasında ilerleyerek hedefe ulaşması için gerçekleştirilen kurum ziyaretleri sürüyor.

Ekonomi Haberi - 21 Şubat 2019 Perşembe

(15:34)

Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde Silah OSB’de kurulacak savunma sanayi firmasının fizibilite çalışmaları kapsamında projenin sağlıklı bir yol haritasında ilerleyerek hedefe ulaşması için gerçekleştirilen kurum ziyaretleri sürüyor. Ziyaretlerde kurumlara proje hakkında bilgiler veren TSO yöneticileri aynı zamanda kurumlardan proje hakkındaki görüş ve tavsiyelerini de alıyorlar.

 

YATIRIMLARA İVME KAZANDIRACAK

Kurum ziyaretleri kapsamında Bilim Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğünü ziyaret ederek il müdürü Okan Şahin’e Savunma Sanayi Fizibilite Projesi hakkında bilgi veren TSO Genel Sekreteri Ahmet Şerbetçioğlu ve Proje Danışmanı Dr. Hayri Tanrıverdi, daha önce gerçekleştirilen ziyaretlerde edindikleri izlenimleri paylaştılar. TSO’nun savunma sanayi fizibilite projesi ve kurulacak firmanın Silah İhtisas OSB’de yatırımlara ivme kazandıracağına inandıklarını ifade eden İl Müdürü Okan Şahin, içinde bulunulan süreçte yatırımcıların ürkek davrandıklarını, zayıf durumda olan müteşebbis ruhunu ve mevcut potansiyeli harekete geçirme noktasında çok isabetli bir karar olduğunu vurguladı. İnsanların başarılı olan bir projeyi gözleriyle gördükleri zaman cesaretleneceklerini savunan Şahin, savunma sanayi alanında ithal ürünlerin Kırıkkale’de üretilebilirliği, dışa bağımlılığın bir ölçüde azalacağı beklentilerini beraberinde getiren projenin başarıya ulaşacağı konusunda inançlarının tam olduğunu sözlerine ekledi.

 

BİRLİKTEN DOĞACAK GÜÇ

Proje kapsamında TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, Genel Sekreter Ahmet Şerbetçioğlu, Proje Danışmanı Dr. Hayri Tanrıverdi ve Basın Yayın Sorumlusu İsa Sarıaydın’ın ziyaret ettikleri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Aydın, Silah İhtisas OSB’de kurulacak çok ortaklı şirketin bölgeye canlılık getireceğine inandıklarını söyledi.  TSO kurumsal kimliğinin çatısı altında kurulacak firma için başlatılan fizibilite projesinin bölgede yatırım yapacak herkesin kullanımına açık olacağını vurgulayan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, birlikten doğacak güçle mevcut ve gelecek yatırımcılara rakip değil, işbirlikçi ve yol gösterici bir misyon üstleneceklerini ifade etti. Günümüz şartlarında büyük markalarla rekabetin yolunun ortak hareket etmekten geçtiğine vurgu yapan OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Aydın gerek ulusal gerekse global ölçekte büyük firmaların bile işlerini konsorsiyumlarla yürüttüklerini hatırlatarak kurulacak çok ortaklı şirkete gerek OSB tüzel kişiliği gerekse firmalar bazında tam destek verdiklerini sözlerine ekledi.

 

SAVUNMA SANAYİNDE YERLİ ÜRETİM İÇİN

Kurum ziyaretlerinin üçüncü durağında Kırıkkale Üniversitesini ziyaret eden TSO heyeti, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Başalan ile görüşerek proje hakkında fikir aldılar.  Şehre mal olmuş örgütlerin bu tür projeler içinde yer almalarının son derece memnuniyet verici olduğunu ifade eden Başalan, savunma sanayi alanında yerli üretim ve yan sanayi imalatı konularında büyük açıklar bulunduğunu, TSO tarafından sürdürülen projenin bu açığı bir ölçüde kapanmasına katkı sağlayacağını belirtti. MKE ve rafinerinin yan sanayisinin Kırıkkale’de sağlam bir yapıyla oluşturulmamış olmasının şaşırtıcı olduğuna vurgu yapan Başalan, projenin her aşamasına süreçleri iyileştirme ve yenilikleri takip etme konusunda Kırıkkale Üniversitesi akademik personelinin seve seve yardımcı olacaklarını, üniversitenin unvan ve birikiminin projeye dahil edilmesi ile alınacak olumlu neticelerin kendilerini memnun edeceğini sözlerine ekledi. TSO olarak Silah İhtisas OSB’ye gelecek yatırımcıların önünü açmak, şehrin yeniden savunma sanayinin merkezi olması yolunda adımlar atmak için başlattıkları Savunma Sanayi Firması Fizibilite Projesinde geri dönüşün olmadığını ifade eden TSO Yönetim kurulu Başkanı Ahmet Varlı, ziyaret ettikleri ve fikirlerini aldıkları tüm kurumların projeye tam destek verdiklerini, bunun da kendilerinin azim ve heyecanını artırdığını söyledi. Projenin başarıya ulaşması için ince eleyip sık dokuduklarını vurgulayan Varlı geçmişte yaşanan acı tecrübelerden ders çıkararak profesyonel bir anlayışla yola çıktıklarını, fizibilite aşamasında mümkün olduğu kadar fazla kesimden fikirler alarak sağlıklı bir yol haritasıyla hedefe ulaşmayı amaçladıklarını sözlerine ekledi.


Kaynak / Editör: Okunma 723

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EkonomiHaberleri

Tarım eylem planı değerlendirildi
MÜSİAD olarak bizim çizgimiz bellidir
Lisanslı depoculuk büyük avantaj
TSO’dan enflasyonla topyekun mücadele çağrısı
Esnafın devletle rekabet edecek gücü yok
Ahılı Köyünde Elma Hasadı
Mesleki eğitimde iş birliği protokolü imzalandı
Sulakyurt Barajı 25 bin dekar araziyi sulayacak

Diğer Haberler

Abalı, genç yaşlı herkesin sempatisini kazandı
Kırıkkale’nin değerleri TUYAP’ta tanıtılacak
Nihat Hoca Tavşanlı Linyitspor ile anlaştı
İŞKUR 6 bin 302 kişiyi işe yerleştirdi
Engelli genç kızlara temsili "kına gecesi"
Tıp Öğrencileri Beyaz Önlük Giydi
Hayat Boşluk Kabul Etmez Konferansı
Yuva çocuklarından anlamlı ziyaret
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç MKE BİZİM DEĞİL ÇOCUKLARIMIZIN!

22.12.2019 13:20:47

Kırıkkale’de, Ağır Silah ve Çelik Fabrikası, M&..


Şehit ateşi Kırıkkale'ye düştüİdlib şehidi Piyade Uzman Çavuş Davut Özcan'ın acı haberi Kırık..
En Çok Okunanlar
Kırıkkale’den Elazığ’a yardım eli Kırıkkale’den, Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen depre.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:0707:3013:0516:0118:3019:48

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
-1°°C - 10°°C
Çarşamba
-2°°C - 9°°C
Cuma
0°°C - 10°°C
Pazar
1°°C - 11°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,16Yazılım - Web Aksiyon