Bugün - 16 Aralık 2019 PazartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   12°°C
 
TSO arabulucu oldu Kırıkkale kazandıGeçtiğimiz ay gerçekleştirilen Gıda Sektör Çalışt..
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 T.

Resmi ilan Haberi - 07 Şubat 2019 Perşembe

(16:06)

 T.C.

KIRIKKALE

2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/27 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 

Kırıkkale İli, Merkez Yuva Mah. 1937 Ada 23 Parsel sayılı taşınmaz, tapuda arsa niteliğinde olup, Bahçe girişi demir doğrama kapılı olup içerisinde 100 m2 alanlı tek katlı yığma tarzında mesken yapısı ile caddeye cepheli 2 katlı zemin katında tandırlık üst katı kamelya tarzında yapı ile muhtelif cins ve sayıda ağaç vardır. Adresi: Yuva mah. Müslüm Erdal Cad. No:31 Merkez/KIRIKKALE, İmar Durumu: Ayrık nizam 4 katlı Konut alanıdır. Yüzölçümü: 356 m2, Kıymeti: 59.981,00 TL. Teminat: 11.996,00 TL, KDV Oranı: 150 m2’ye kadar konut için

‰1, diğer taşınmazlar için ‰18

 

1. Satış Günü: 18/03/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü: 12/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri: MEZAT SALONU - Kırıkkale Adliyesi MERKEZ/KIRIKKALE

 

Satış şartları:

1- İhale açık artırma sureliyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin ‰50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin ‰50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin ‰ 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildinneleri lazımdır; aksi takdirde haklan tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve aynca temerrüt faizinden teselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi aynca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi gömıüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/27 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 05/02/2019

 

NOT 1: İş bu ilanda yazılı tapu harcının yarısı şeklindeki maddeye ek olarak tapu devir işlemleri sırasında Tapu Müdürlüğünce talep edilen, Döner Sermaye ücreti, İlave Hizmet ücreti ile tapu satım harcının tahsilinde Tapu Müdürlüğünce 12 Seri Nolu Harçlar Kanunun VIII. Maddesine aykırı olarak tahakkuk ettirilen kısmı ve buna karşı açılacak itiraz ve dava hakları da alıcıya aittir.

NOT 2: Teminatlar Vakıfbankdaki TR 72 0001 5001 5800 7300 6391 41 nolu hesaba yatırılabilir.

(İİKm.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

E.1779Kaynak / Editör: Okunma 833

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


Resmi ilanHaberleri

KALORİFER YAKITI(FUEL-OİL-4) SATIN ALINACAKTIR
Resmi ilan
MEDİKAL GAZ SATIN ALINACAKTIR
İTFAİYE KILAVUZ ARACI
KATI YAKIT (KÖMÜR VE ODUN) SATIN ALINACAKTIR
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Resmi ilan

Diğer Haberler

MHP’de sıralama tamam
KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ
Nohut üreticilerinin sorunu çözülüyor
Emniyetten teçhizat tanıtımı
Genç Girişimciler Rektör Aslan’ı ziyaret etti
Yıldırım anjiyo oldu
KÜ 2019-2020 akademik yılını açıyor
Şehit ailesi ve gazilere övünç madalyası
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç KIRIKKALE KİTAP FUARINI SEVDİ

10.04.2019 10:02:27

Yıllardır Kırıkkale’de sürekli okuma alışkanlığım..


Keskin’de insan hakları anlatıldıDünya insan hakları günü dolayısıyla Keskin ilçesinde..
En Çok Okunanlar
Kırıkkaleli halterci Avrupa rekoru kırdı İSRAİL’DE AY YILDIZLI BAYRAĞIMIZI GÖNDERE ÇEKTİRDİ İsrai.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2307:5312:4615:0817:2918:54

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
4°°C - 12°°C
Çarşamba
3°°C - 11°°C
Cuma
1°°C - 10°°C
Pazar
2°°C - 10°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,09Yazılım - Web Aksiyon