Bugün - 30 Ekim 2020 CumaKünyemizSayfalarDijital PanoReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   28°°C
 
Şüpheli ölüme Savcılık soruşturma başlattıSon günlerde bazı basın organlarında bir hükümlünü..
Yüzde 50 hibe destekli sulama müracaatları başladı

Kırıkkale İl Tarım ve Orman Müdürü Sırrı Yılmaz Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Bireysel Sulama Desteklenmesi kapsamında yüzde 50 hibeli sulama makine ekipmanı desteği müracaatlarının başladığını duyurdu.

Ekonomi Haberi - 06 Şubat 2019 Çarşamba

(09:55)

Kırıkkale İl Tarım ve Orman Müdürü Sırrı Yılmaz Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Bireysel Sulama Desteklenmesi kapsamında yüzde 50 hibeli sulama makine ekipmanı desteği müracaatlarının başladığını duyurdu.

 

ÖDEMENİN YARISI HİBE EDİLECEK

Konuyla ilgili Kırıkkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre “Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Bireysel Sulama Desteklenmesi Hakkında 201748 Nolu tebliğ gereğince 01 Ocak 2017 günü yayımlanan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında bireysel sulama destekleme Rehberine göre hibeye esas mal alım tutarı KDV hariç gerçek kişiler için 1.000.000.000 ( Bir trilyon)TL, tüzel kişiler için 1.000.000.000 ( Bir trilyon ) TL’yi geçemez. Hibeye esas mal alım tutarının ‰50’sine hibe yoluyla destek verilir. Mal alım bedellerinin, bu miktarları aşması durumunda aşan kısım yatırımcı tarafından ayni katkı olarak karşılanır. Tarımsal faaliyetler için geliştirilen modern basınçlı bireysel sulama makine ve ekipmanının üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılarak; daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapılmasını sağlamak, iş gücünü azaltmak ve üretim maliyetlerini düşürerek üreticilerin gelir düzeyinin yükseltilmesi için bireysel sulama makine ve ekipman satın alımlarının desteklenmesi amacıyla bu destekleme programı uygulanmaktadır”.

 

PROGRAMIN YATIRIM KONULARI

Tarla içi damla sulama sistemi kurulması, Tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması, Tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulması, Lineer sistem yağmurlama sulama makinesi alınması, Center pivot sistem yağmurlama sulama makinesi alınması, Tamburlu sistem yağmurlama sulama makinesi alınması, Güneş enerjili sulama sistemleri kurulması.

 

TOPRAK ALTI SULAMA SİSTEMLERİ

Bakanlık tarafından oluşturulan güncel çiftçi kayıt sistemine (ÇKS) kayıtlı olmak şartıyla başvuru sahibi belirtilen yatırım konularından yararlanmak üzere sadece birisi ve tek bir parsel için başvuru yapabilir. Başvurular, bu Tebliğin yayımı tarihinden başlayarak son başvuru tarihi 1 Mart 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar il müdürlüğüne başvuru sahipleri tarafından dosya halinde tek nüsha olarak elden teslim edilerek yapılır.  Detaylı bilgi İl ve İlçe Müdürlüklerinden alınabilir” denildi. İl Tarım ve Orman Müdürü Sırrı Yılmaz 2019 Yılının Çiftçilere hayırlı olması temennisinde bulunarak bol kazançlı bir yıl geçirilmesi dileğinde bulundu.


Kaynak / Editör: Okunma 1050

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EkonomiHaberleri

AÇIK PAZAR YERLERİ KAPANDI
Polikarbon malzemeden sera yaptı
MKE’yi geleceğe hazırlamak istiyoruz
Tüketici güven endeksi 62,6 oldu
BU SİSTEMDE HERKES KAZANIYOR
TEKNOPARK’ta yerinizi alın
'Sanayinin devlerine' savunma şirketleri damgası
Çiftçiye peşin ödeme piyasayı rahatlatır

Diğer Haberler

Kırıkkale'de trafik kazaları: 7 yaralı
KTSO’nun Stratejik Plan Eğitimi’ projesi onaylandı
NCL hastası iki kardeşin dramı yürekleri burkuyor
Köprülü kavşaklar eskisini aratıyor
Sulakyurt’ta dezenfekte çalışması
Kırıkkalespor İlk yarıyı lider kapattı
Sağlık-Sen’den tam destek
Ara tatilini verimli geçirin
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Vefa gruplarına minnet borçluyuz

28.04.2020 18:41:05

İnsanlık olarak önemli bir sınav veriyoruz. Tüm d&..
Perşembe pazarı 29 Ekim’de açılıyorKoronavirüs salgını sürecinde salgında bulaş riskini en aza indir..
En Çok Okunanlar
El Emeği göz nuru pazarı   Kırıkkale Belediyesi tarafından kadınların el emeği ürünl.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
17°°C - 28°°C
Pazar
18°°C - 29°°C
Salı
13°°C - 25°°C
Perşembe
13°°C - 25°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Dijital Pano Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,20Yazılım - Web Aksiyon