Bugün - 09 Temmuz 2020 PerşembeKünyemizSayfalarDijital PanoReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   28°°C
 
Kırıkkale'de 16-17 yaş grubunda 71 kız çocuğu evlendiTÜİK Nevşehir Bölge Müdürlüğü ‘Dün..
Yüzde 50 hibe destekli sulama müracaatları başladı

Kırıkkale İl Tarım ve Orman Müdürü Sırrı Yılmaz Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Bireysel Sulama Desteklenmesi kapsamında yüzde 50 hibeli sulama makine ekipmanı desteği müracaatlarının başladığını duyurdu.

Ekonomi Haberi - 06 Şubat 2019 Çarşamba

(09:55)

Kırıkkale İl Tarım ve Orman Müdürü Sırrı Yılmaz Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Bireysel Sulama Desteklenmesi kapsamında yüzde 50 hibeli sulama makine ekipmanı desteği müracaatlarının başladığını duyurdu.

 

ÖDEMENİN YARISI HİBE EDİLECEK

Konuyla ilgili Kırıkkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre “Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Bireysel Sulama Desteklenmesi Hakkında 201748 Nolu tebliğ gereğince 01 Ocak 2017 günü yayımlanan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında bireysel sulama destekleme Rehberine göre hibeye esas mal alım tutarı KDV hariç gerçek kişiler için 1.000.000.000 ( Bir trilyon)TL, tüzel kişiler için 1.000.000.000 ( Bir trilyon ) TL’yi geçemez. Hibeye esas mal alım tutarının ‰50’sine hibe yoluyla destek verilir. Mal alım bedellerinin, bu miktarları aşması durumunda aşan kısım yatırımcı tarafından ayni katkı olarak karşılanır. Tarımsal faaliyetler için geliştirilen modern basınçlı bireysel sulama makine ve ekipmanının üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılarak; daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapılmasını sağlamak, iş gücünü azaltmak ve üretim maliyetlerini düşürerek üreticilerin gelir düzeyinin yükseltilmesi için bireysel sulama makine ve ekipman satın alımlarının desteklenmesi amacıyla bu destekleme programı uygulanmaktadır”.

 

PROGRAMIN YATIRIM KONULARI

Tarla içi damla sulama sistemi kurulması, Tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması, Tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulması, Lineer sistem yağmurlama sulama makinesi alınması, Center pivot sistem yağmurlama sulama makinesi alınması, Tamburlu sistem yağmurlama sulama makinesi alınması, Güneş enerjili sulama sistemleri kurulması.

 

TOPRAK ALTI SULAMA SİSTEMLERİ

Bakanlık tarafından oluşturulan güncel çiftçi kayıt sistemine (ÇKS) kayıtlı olmak şartıyla başvuru sahibi belirtilen yatırım konularından yararlanmak üzere sadece birisi ve tek bir parsel için başvuru yapabilir. Başvurular, bu Tebliğin yayımı tarihinden başlayarak son başvuru tarihi 1 Mart 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar il müdürlüğüne başvuru sahipleri tarafından dosya halinde tek nüsha olarak elden teslim edilerek yapılır.  Detaylı bilgi İl ve İlçe Müdürlüklerinden alınabilir” denildi. İl Tarım ve Orman Müdürü Sırrı Yılmaz 2019 Yılının Çiftçilere hayırlı olması temennisinde bulunarak bol kazançlı bir yıl geçirilmesi dileğinde bulundu.


Kaynak / Editör: Okunma 955

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EkonomiHaberleri

Kırıkkale karşılıksız çekte ilk üçte
Kırıkkale'de konut satışları artışta
4 ayda 1257 gıda denetimi
Süneyle mücadele başlatıldı
Dış pazar kapılarını açan proje
Tüpraş, rafinajda 6 milyar doları aştı
Mantar yetiştiriciliği üreticiye alternatif oldu
Keskin’de araziler toplulaştırılıyor

Diğer Haberler

Lastiklerinizi yasal sınıra kadar kullanın
Kırıkkale'nin kaderine mührünüzü vurun
Gezi bahanesiyle FETÖ propagandasına ceza
Saygılı 19 Mayıs Mesajı
Resmi ilan
Keskinliler Derneği artık kendi binasında
Kaynaklar etkin ve verimli kullanılacak
Olimpik havuz seansları değişti
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Vefa gruplarına minnet borçluyuz

28.04.2020 18:41:05

İnsanlık olarak önemli bir sınav veriyoruz. Tüm d&..
Eski kayınpederini vurarak kayıplara karıştı Kırıkkale'de eski damadı tarafından bacağından vurularak yaralanan bir kişi..
En Çok Okunanlar
Gönlü zengin Saran Kırıkkale’de yaptığı yardımlarla adından sıkça söz ettire.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
17°°C - 28°°C
Pazar
18°°C - 29°°C
Salı
13°°C - 25°°C
Perşembe
13°°C - 25°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Dijital Pano Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,17Yazılım - Web Aksiyon