Bugün - 03 Ağustos 2020 PazartesiKünyemizSayfalarDijital PanoReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   28°°C
 
Pazar, Cumartesi pazarına kurulacakHer yıl bayram öncesi Kırıkkale’de kurulan pazarın bu yıl Cumart..
KGYS-PTS gören gözümüz

Kırıkkale gelinde asayişi sağlamak, iç güvenliğe yönelik tehditleri bertaraf etmek ve denetim görevini daha etkin gerçekleştirmek üzere kurulan Kent Güvenlik Yönetim Sistemi(KGYS), Plaka Tanıma Sistemi (PTS) izleme merkezini ziyaret eden Kırıkkale Valisi Yunus Sezer çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Güncel Haberi - 04 Şubat 2019 Pazartesi

(16:33)

Kırıkkale gelinde asayişi sağlamak, iç güvenliğe yönelik tehditleri bertaraf etmek ve denetim görevini daha etkin gerçekleştirmek üzere kurulan Kent Güvenlik Yönetim Sistemi(KGYS), Plaka Tanıma Sistemi (PTS) izleme merkezini ziyaret eden Kırıkkale Valisi Yunus Sezer çalışmalar hakkında bilgi aldı. Sistemi ‘Gören gözümüz, duyan kulağımız’ diye yorumlayan Vali Sezer, “İlimiz kent güvenlik sistemi konusunda gayet iyi durumda” diye konuştu.

 

353 KGYS, 65 PTS KAMERASI

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü bünyesinde bulunan Kent Güvenlik Yönetim Sistemi(KGYS), Plaka Tanıma Sistemi (PTS) Muharebe elektronik şube müdürlüğünü ziyaret etti. İl Jandarma İbrahim Ayhan Vural’ın hazır bulunduğu ziyarette İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu ve Şube Müdürü Yasin Demir çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Kent Güvenlik Yönetim Sistemi ve Plaka Tanıma Sistemi çerçevesinde Kırıkkale’de jandarma ve Polis bölgesinde 353 KGYS, 65 PTS kamerası hizmet verdiği belirtildi. İl Merkezinde 51, ilçelerde 82 adet KGYS kamerası, 4 ilçede sabit PTS ve 2 ilçe ve 1 il merkezinde olmak üzere 3 yerde mobil PTS bulunduğu hatırlatıldı.  

 

KIRIKKALE KGYS’DE İYİ KONUMDA

Kırıkkale’nin 43 ilin geçiş noktasında bulunduğuna dikkat çeken Vali Sezer “Kırıkkale aynı zamanda ülkemiz için kritik öneme sahip tesislere de ev sahipliği yapıyor. Bu açıdan güvenlik tedbirlerini en yüksek düzeyde almamız gerekiyor. Personel dışında bizim elektronik ve dijital malzemeleri en iyi şekilde kullanmamız gerekiyor.  Bugün bizim gören gözümüz dediğimiz emniyetteki kent güvenlik yönetim sistemi merkezindeyiz. Burada Kırıkkale’de emniyet noktasında yapılan çalışmaları yerinde gördük. İlimiz kent güvenlik sistemi konusunda gayet iyi durumda” ifadesini kullandı.

 

KURULAN TÜM KAMERALAR SİSTEME DAHİL OLACAK

Aynı zamanda KGYS’ye entegre olmayan yerel imkanlarla kurulan kamera sistemleri olduğuna işaret eden Vali Sezer “ Onların da bu sisteme entegre olması noktasında çalışmalar yapılıyor. İl sınırları içiresinde güvenlikte emniyet ile iç içe olan Jandarmamızın da bu KGYS noktasındaki kabiliyetlerini artırıyoruz. Hem mobil PTS’lerle, hem de özel idare kaynaklarıyla almış olduğumuz köylerimize kurulan kameralarında bu sisteme dahil olmasıyla bu sistemleri etkili bir şekilde kullanıp, yine bu sistemleri KGYS’ye entegre etmeyi planlıyoruz” şeklinde konuştu.

 

CAYDIRICI VE OLAYLARIN AYDINLATILMASINDA KATKISI BÜYÜK 

Vali Sezer “Bunlar şunun için önemli, hem asayiş noktasında hemde güvenlik noktasında bizim meydana gelecek olaylara karşı caydırıcılık kapsamında, bunun yanında meydana gelen olayların aydınlatılmasında noktasında faydalı katkı sağlıyor. Emniyetimiz ve jandarmamız fedakarlık sergileyerek çalışmalarını sürdürüyor. Burada bizim gören gözümüz, duyan kulağımız olan görevli arkadaşları tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Önümüzdeki yıl hedefimiz asayiş, hırsızlık ve diğer güvenlik noktalarında ilimizi daha üst seviyelere çıkartmak, aydınlatma oranlarını yükseltmek, şu oranlarını düşürmektir. Bunun için hem teknolojiyi kullanacağız, hem de personelimizi kullanacağız” dedi.


Kaynak / Editör: Okunma 809

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

Tekli eğitime geçiş sorunsuz gerçekleşti
Keskinliler Derneği artık kendi binasında
İmar barışında 4 bin 158 belge düzenlendi
Olimpik Havuz 20 Haziran'da açılacak
Müftülükte ‘İyilik Ekseninde Aile’ konferansı
Panik yok meslek liseleri var
Araç sayımız 69 bin 540 oldu
Kaynaklar etkin ve verimli kullanılacak

Diğer Haberler

Otizm; nörolojik tabanlı bir bozukluk
Karakeçili’de hummalı çalışma
Yetkisiz taşımacılığa ceza
Kırıkkale LGS’de sınıfta kaldı
Karakeçili’de Kültür Şenliği
GÜVENLİK SORUŞTURMASI TEKLİFİ KOMİSYONDA
COVID-19’dan korunmak sağlık okuryazarlığından geçiyor
Şer odakları dersini alacak
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Vefa gruplarına minnet borçluyuz

28.04.2020 18:41:05

İnsanlık olarak önemli bir sınav veriyoruz. Tüm d&..
Delice Belediyesi çalışanlarına çifte bayram yaşattı Delice Belediyesi şirket personelinin bayrama denk gelen maaş ödemeler..
En Çok Okunanlar
KURBAN PAZARINDA PANDEMİ TEDBİRLERİ Kırıkkale’de Kurban Bayramı öncesinde kurulan Kurban Pazarında b.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
17°°C - 28°°C
Pazar
18°°C - 29°°C
Salı
13°°C - 25°°C
Perşembe
13°°C - 25°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Dijital Pano Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 17,36Yazılım - Web Aksiyon