Bugün - 03 Nisan 2020 CumaKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   15°°C
 
Belediyeden Araç Dezenfeksiyon TüneliKırıkkale Belediyesi özellikle korona virüsün yol açt..
Gelişme hamlesi öğretmen sayesinde gerçekleşebilir

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Abdullah Yücel Karabacak: “Bu ülke ve medeniyet gerçek kalkınma ve gelişme hamlesini günümüzün münevver ve mütefekkir en geniş kitlesi öğretmen sayesinde gerçekleştirebilir.

Eğitim Haberi - 26 Kasım 2018 Pazartesi

(10:34)

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Abdullah Yücel Karabacak: “Bu ülke ve medeniyet gerçek kalkınma ve gelişme hamlesini günümüzün münevver ve mütefekkir en geniş kitlesi öğretmen sayesinde gerçekleştirebilir.”

MEDENİYETİMİZ İLME VE ALİME ÇOK BÜYÜK DEĞER VERMEKTEDİR

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Abdullah Yücel Karabacak, 24 Kasım Öğretmen Günü nedeniyle yaptığı açıklamada: “Dünyanın her yerinde öğretmenler insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer üyeleridir. Diyen bir milletin temsilcileriyiz. Aslında Medeniyetimiz ilme ve alime çok büyük değer vermektedir. Bu ülke ve medeniyet gerçek kalkınma ve gelişme hamlesini günümüzün münevver ve mütefekkir en geniş kitlesi Öğretmen sayesinde gerçekleştirebilir. Ancak son yıllarda yapılan yanlışlıklar hem öğretmenin itibarını zedeledi hem de Türkiye’nin eğitim hamlesinde başarılı olamamasına neden oldu. Emek ve kattıkları değer için ve ismini nakşedemediğim tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyor, Öğretmenliğin toplumda hak ettiği değer ve seviyeye ulaşması için mücadeleye devam edeceğiz.”dedi.

ANKET SONUÇLARI HİÇ İÇ AÇICI DEĞİL

Öğretmenlerin yaşadığı sıkıntılara yönelik yapılan anketi kamuoyuyla paylaşan Karabacak: “Ankete katılanların yüzde 72.3’ü kredi kartına borçlu. Ankete katılanların yüzde 19.4’ünün altın/döviz borcu var. Öğretmenleri en çok gıda ürünlerine yapılan zam etkiledi. Ankete katılan öğretmenlerin yüzde 96’sı son bir yıl içinde alım gücünün azaldığını söylüyor. Alım gücünün azalması ihtiyaçlarda kesinti yapmaktan, aile içi tartışmalara, psikolojik rahatsızlara kadar birçok sorunu beraberinde getiriyor. Ankete katılan öğretmenlerin yüzde 26.2’si ek iş yaptığını belirtiyor. Ankete katılan öğretmenlerin yüzde 29.3’ü okulda/okul çevresinde şiddete maruz kalmış, öğretmenler ek zam istiyor. Şiddete maruz kalanların büyük kısmı şikâyetçi olmamış. Ankete katılanlar yönetici atama mülakatlarının kaldırılmasını istiyor. Ankete katılan öğretmenler, “sözleşmeli ve ücretli öğretmenlik kaldırılsın” diyor. Ankete katılan öğretmenlerin yüzde 95.4’ü öğretmen atamalarında mülakata karşı. Ankete katılanların yüzde 97.6’sına göre öğretmenler statü kaybı yaşadı. Ankete katılan öğretmenlerin sadece yüzde 11’i iş doyum düzeyini fazla olarak tanımlıyor. Öğretmenlerin motivasyonlarını en çok yandaş kayırmacılık, kadrolaşma azaltıyor. Ankete katılanlar özür grubu mağdurlarının sorunlarının çözülmesini istiyor. Ankete katılanların yüzde 71.4’ü öğretmenlere 3600 ek gösterge verilmesinin emekliliği teşvik edeceğini söylüyor. Ankete katılanlar hizmet içi eğitimlerin yeterli olması için eğitmenlerin daha bilgili ve donanımlı olması gerektiğini ifade ediyor. Ankete katılan öğretmenlerin yüzde 41.7’si eğitimin en önemli sorunu olarak liyakatsiz, ehliyetsiz insanların iş başında olmasını görüyor. Ankete katılanların yüzde 76.2’si öğrenci andı’nın yeniden okullarda okutulması gerektiğini belirtiyor.”


Kaynak / Editör: Okunma 1801

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EğitimHaberleri

Keskin’e 24 derslik TOBB Meslek Lisesi
Öğrenci meclisinden Tüfekçi’ye ziyaret
Üniversiteler mezunlarına yetkinlik kazandırmalı
ÖZDEBİR Sınavı Birincisi Başaran Koleji’nden
Kaymakam Yılmaz'dan okuma yazma kursuna ziyaret
Yahşihan’da Lider-Kampçı Buluşması
İslam Medeniyeti ve Bilim
ÇÖZÜM KOLEJİ SINIFI EVE GÖTÜRDÜ

Diğer Haberler

Darbe Girişimi ve Milletin Zaferi fotoğraf sergisi
Şampiyon babanın şampiyon oğlu
Verem mikrobu sinsice direncin düşmesini bekler
Otizmi fark et engelleri yok et
Vali Haktankaçmaz’dan hekimlere kutlama
Akademisyenlere mecburi hizmet
Keskin TMO 8 bin 251 ton hububat alımı yaptı
VALİLİK KUPASI’NDA HEYECAN SÜRÜYOR
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Saran’dan örnek alınacak davranış

31.03.2020 14:59:55

Saran’dan örnek alınacak davranış Çin&rsq..


Dedikodulara inanmayınVALİ YUNUS SEZER BİLGİ KİRLİLİĞİNE TEPKİ GÖSTERDİ Kırıkkale’de,..
En Çok Okunanlar
Kampanyaya maaşlarını bağışladılar Tüm dünyaya hızla yayılan ve ülkemizde 168 vatandaşımızın ha.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
4°°C - 15°°C
Pazar
6°°C - 12°°C
Salı
4°°C - 16°°C
Perşembe
7°°C - 15°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,16Yazılım - Web Aksiyon