Bugün - 11 Aralık 2019 ÇarşambaKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   9°°C
 
Yüksel, İsrail’de göğsümüzü kabarttıİsrail’de yapılan Yıldızlar ve U15 Avrupa Halter Şampiyonasına katıla..
Gelişme hamlesi öğretmen sayesinde gerçekleşebilir

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Abdullah Yücel Karabacak: “Bu ülke ve medeniyet gerçek kalkınma ve gelişme hamlesini günümüzün münevver ve mütefekkir en geniş kitlesi öğretmen sayesinde gerçekleştirebilir.

Eğitim Haberi - 26 Kasım 2018 Pazartesi

(10:34)

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Abdullah Yücel Karabacak: “Bu ülke ve medeniyet gerçek kalkınma ve gelişme hamlesini günümüzün münevver ve mütefekkir en geniş kitlesi öğretmen sayesinde gerçekleştirebilir.”

MEDENİYETİMİZ İLME VE ALİME ÇOK BÜYÜK DEĞER VERMEKTEDİR

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Abdullah Yücel Karabacak, 24 Kasım Öğretmen Günü nedeniyle yaptığı açıklamada: “Dünyanın her yerinde öğretmenler insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer üyeleridir. Diyen bir milletin temsilcileriyiz. Aslında Medeniyetimiz ilme ve alime çok büyük değer vermektedir. Bu ülke ve medeniyet gerçek kalkınma ve gelişme hamlesini günümüzün münevver ve mütefekkir en geniş kitlesi Öğretmen sayesinde gerçekleştirebilir. Ancak son yıllarda yapılan yanlışlıklar hem öğretmenin itibarını zedeledi hem de Türkiye’nin eğitim hamlesinde başarılı olamamasına neden oldu. Emek ve kattıkları değer için ve ismini nakşedemediğim tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyor, Öğretmenliğin toplumda hak ettiği değer ve seviyeye ulaşması için mücadeleye devam edeceğiz.”dedi.

ANKET SONUÇLARI HİÇ İÇ AÇICI DEĞİL

Öğretmenlerin yaşadığı sıkıntılara yönelik yapılan anketi kamuoyuyla paylaşan Karabacak: “Ankete katılanların yüzde 72.3’ü kredi kartına borçlu. Ankete katılanların yüzde 19.4’ünün altın/döviz borcu var. Öğretmenleri en çok gıda ürünlerine yapılan zam etkiledi. Ankete katılan öğretmenlerin yüzde 96’sı son bir yıl içinde alım gücünün azaldığını söylüyor. Alım gücünün azalması ihtiyaçlarda kesinti yapmaktan, aile içi tartışmalara, psikolojik rahatsızlara kadar birçok sorunu beraberinde getiriyor. Ankete katılan öğretmenlerin yüzde 26.2’si ek iş yaptığını belirtiyor. Ankete katılan öğretmenlerin yüzde 29.3’ü okulda/okul çevresinde şiddete maruz kalmış, öğretmenler ek zam istiyor. Şiddete maruz kalanların büyük kısmı şikâyetçi olmamış. Ankete katılanlar yönetici atama mülakatlarının kaldırılmasını istiyor. Ankete katılan öğretmenler, “sözleşmeli ve ücretli öğretmenlik kaldırılsın” diyor. Ankete katılan öğretmenlerin yüzde 95.4’ü öğretmen atamalarında mülakata karşı. Ankete katılanların yüzde 97.6’sına göre öğretmenler statü kaybı yaşadı. Ankete katılan öğretmenlerin sadece yüzde 11’i iş doyum düzeyini fazla olarak tanımlıyor. Öğretmenlerin motivasyonlarını en çok yandaş kayırmacılık, kadrolaşma azaltıyor. Ankete katılanlar özür grubu mağdurlarının sorunlarının çözülmesini istiyor. Ankete katılanların yüzde 71.4’ü öğretmenlere 3600 ek gösterge verilmesinin emekliliği teşvik edeceğini söylüyor. Ankete katılanlar hizmet içi eğitimlerin yeterli olması için eğitmenlerin daha bilgili ve donanımlı olması gerektiğini ifade ediyor. Ankete katılan öğretmenlerin yüzde 41.7’si eğitimin en önemli sorunu olarak liyakatsiz, ehliyetsiz insanların iş başında olmasını görüyor. Ankete katılanların yüzde 76.2’si öğrenci andı’nın yeniden okullarda okutulması gerektiğini belirtiyor.”


Kaynak / Editör: Okunma 1535

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EğitimHaberleri

Kırıkkale birincisi Özgür Kolejinden
Kütüphanem Kuruluyor İlçem Okuyor Projesi
Öğretmenlere şiddeti önlemi eğitimi
Öğrenciler "Oku Projesi"yle okuma alışkanlığı kazanıyor
En iyi yatırım eğitime yapılan yatırımdır
Okulumda ‘KAN’panya var
Keskin’e 24 derslik TOBB Meslek Lisesi
İspanya’nın eğitim sistemini incelediler

Diğer Haberler

Öztürk Afrin gazilerini ziyaret etti
Vali Sezer, karla mücadele çalışmalarını inceledi
İYİ PARTİDEN İSTİFA EDİP MHP’YE KATILDILAR
FETÖ Sanıklarına Hapis Cezası
Belediye 8 adet beko loder alacak
Silahlı şiddet haritası açıklandı: Yüzde 28 artış var
28 Şubat sonrası gelinen nokta
Bütün dünya liderlerine örnek
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç KIRIKKALE KİTAP FUARINI SEVDİ

10.04.2019 10:02:27

Yıllardır Kırıkkale’de sürekli okuma alışkanlığım..


Masada ve Sahada Güçlü TürkiyeÇeşitli temaslarda bulunmak ve Kırıkkale Üniversitesinde dü..
En Çok Okunanlar
Nüfusta asılsız haber yoğunluğu Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Kırıkkale’de.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2007:5012:4415:0717:2818:53

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
2°°C - 9°°C
Cuma
4°°C - 7°°C
Pazar
5°°C - 9°°C
Salı
4°°C - 10°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,19Yazılım - Web Aksiyon