Bugün - 05 Aralık 2020 CumartesiKünyemizSayfalarDijital PanoReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   28°°C
 
Motor yağı değişim noktası izin belgesi almak zorunluKIRIKKALE ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ UYARI..
Gelişme hamlesi öğretmen sayesinde gerçekleşebilir

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Abdullah Yücel Karabacak: “Bu ülke ve medeniyet gerçek kalkınma ve gelişme hamlesini günümüzün münevver ve mütefekkir en geniş kitlesi öğretmen sayesinde gerçekleştirebilir.

Eğitim Haberi - 26 Kasım 2018 Pazartesi

(10:34)

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Abdullah Yücel Karabacak: “Bu ülke ve medeniyet gerçek kalkınma ve gelişme hamlesini günümüzün münevver ve mütefekkir en geniş kitlesi öğretmen sayesinde gerçekleştirebilir.”

MEDENİYETİMİZ İLME VE ALİME ÇOK BÜYÜK DEĞER VERMEKTEDİR

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Abdullah Yücel Karabacak, 24 Kasım Öğretmen Günü nedeniyle yaptığı açıklamada: “Dünyanın her yerinde öğretmenler insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer üyeleridir. Diyen bir milletin temsilcileriyiz. Aslında Medeniyetimiz ilme ve alime çok büyük değer vermektedir. Bu ülke ve medeniyet gerçek kalkınma ve gelişme hamlesini günümüzün münevver ve mütefekkir en geniş kitlesi Öğretmen sayesinde gerçekleştirebilir. Ancak son yıllarda yapılan yanlışlıklar hem öğretmenin itibarını zedeledi hem de Türkiye’nin eğitim hamlesinde başarılı olamamasına neden oldu. Emek ve kattıkları değer için ve ismini nakşedemediğim tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyor, Öğretmenliğin toplumda hak ettiği değer ve seviyeye ulaşması için mücadeleye devam edeceğiz.”dedi.

ANKET SONUÇLARI HİÇ İÇ AÇICI DEĞİL

Öğretmenlerin yaşadığı sıkıntılara yönelik yapılan anketi kamuoyuyla paylaşan Karabacak: “Ankete katılanların yüzde 72.3’ü kredi kartına borçlu. Ankete katılanların yüzde 19.4’ünün altın/döviz borcu var. Öğretmenleri en çok gıda ürünlerine yapılan zam etkiledi. Ankete katılan öğretmenlerin yüzde 96’sı son bir yıl içinde alım gücünün azaldığını söylüyor. Alım gücünün azalması ihtiyaçlarda kesinti yapmaktan, aile içi tartışmalara, psikolojik rahatsızlara kadar birçok sorunu beraberinde getiriyor. Ankete katılan öğretmenlerin yüzde 26.2’si ek iş yaptığını belirtiyor. Ankete katılan öğretmenlerin yüzde 29.3’ü okulda/okul çevresinde şiddete maruz kalmış, öğretmenler ek zam istiyor. Şiddete maruz kalanların büyük kısmı şikâyetçi olmamış. Ankete katılanlar yönetici atama mülakatlarının kaldırılmasını istiyor. Ankete katılan öğretmenler, “sözleşmeli ve ücretli öğretmenlik kaldırılsın” diyor. Ankete katılan öğretmenlerin yüzde 95.4’ü öğretmen atamalarında mülakata karşı. Ankete katılanların yüzde 97.6’sına göre öğretmenler statü kaybı yaşadı. Ankete katılan öğretmenlerin sadece yüzde 11’i iş doyum düzeyini fazla olarak tanımlıyor. Öğretmenlerin motivasyonlarını en çok yandaş kayırmacılık, kadrolaşma azaltıyor. Ankete katılanlar özür grubu mağdurlarının sorunlarının çözülmesini istiyor. Ankete katılanların yüzde 71.4’ü öğretmenlere 3600 ek gösterge verilmesinin emekliliği teşvik edeceğini söylüyor. Ankete katılanlar hizmet içi eğitimlerin yeterli olması için eğitmenlerin daha bilgili ve donanımlı olması gerektiğini ifade ediyor. Ankete katılan öğretmenlerin yüzde 41.7’si eğitimin en önemli sorunu olarak liyakatsiz, ehliyetsiz insanların iş başında olmasını görüyor. Ankete katılanların yüzde 76.2’si öğrenci andı’nın yeniden okullarda okutulması gerektiğini belirtiyor.”


Kaynak / Editör: Okunma 2082

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EğitimHaberleri

Özel Eğitim Uygulama Okulunda Yerli Malı Haftası
Kaymakam Yılmaz'dan okuma yazma kursuna ziyaret
Tatil zili çaldı
Eski Bakan Güçlü Fen Lisesi’nde
Bu okuldan mezun olanların işi hazır..!
Bakan Selçuk Kırıkkale eğitimcileri ile buluşacak
TOBB Meslek Lisesi’nin İhalesi Yapıldı
Veteriner Fakültesinden Uluslararası Başarı

Diğer Haberler

Mahkum annelerin çocukları sevindirildi
Üniversite halka diyabeti ve korunma yollarını anlatacak
Bahşili'de okuma yazma seferberliği
Yıllardır beklediğimiz hayalimize kavuştuk
Sporcularımızdan büyük başarı
Kırıkkale’de FETÖ/PDY operasyonu
Bu köylerde karantina var
Geleceğini uyuşturma
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Vefa gruplarına minnet borçluyuz

28.04.2020 18:41:05

İnsanlık olarak önemli bir sınav veriyoruz. Tüm d&..
eTwinning ödülleri sahiplerini bulduKırıkkale’de 2019 yılında eTwinning projesi yürüterek Ulusa..
En Çok Okunanlar
Cadde ve sokaklar sessizliğe büründü YASAKLAMANIN İKİNCİ HAFTASINDA KIRIKKALELİLER BÜYÜK ORANDA UYDU .. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
17°°C - 28°°C
Pazar
18°°C - 29°°C
Salı
13°°C - 25°°C
Perşembe
13°°C - 25°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Dijital Pano Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,31Yazılım - Web Aksiyon