Bugün - 20 Haziran 2018 ÇarşambaKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   24°°C
 
Bayramı çalışarak geçirenlerle bayramlaşmaBayramın birinci gününde Kırıkkale Valisi Dr.M.İlker Haktanka&cce..
Seçmeni aldatma projesi

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Kırıkkale ziyaretinde parti binasında düzenlediği basın toplantısında seçim süreci hakkında açıklamalarda bulundu.

Siyaset Haberi - 12 Haziran 2018 Salı

(12:17)

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Kırıkkale ziyaretinde parti binasında düzenlediği basın toplantısında seçim süreci hakkında açıklamalarda bulundu. HDP’nin Millet ittifakının içerisinde neden bulunmadığını yorumlayan Bozdağ: “Vatandaş terörün uzantısı olan HDP ile ittifak eden partilere oy vermeyeceği için; seçmenleri aldatmaya yönelik hazırlanan bir mühendislik projesidir.”

24 Haziran tarihi öneme sahip bir milattır

Ak Parti il binasında seçim süreci hakkında önemli açıklamalarda bulunan  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, “Sadece Ramazan manevi iklimini yaşamıyoruz, aynı zamanda Türkiye tarihinin en önemli seçimlerinden olan 24 Haziran seçimlerinin de iklimini yaşıyoruz. Seçim süreci bütün hızıyla devam ediyor. 24 Haziran seçimleri bizim siyasi tarihimiz bakımından tarihi öneme sahip bir milattır. 24 Haziran’da sadece milletvekillerimizi seçmeyeceğiz. Aynı zamanda cumhurbaşkanımızı da seçeceğiz ama bu iki seçiminde ötesinde 16 Nisan 2017’de halk oylamasıyla kabul edilen Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi de bütün kuram ve kurallarıyla yürürlüğe koyacağız. O nedenle bu seçim sadece ülkeyi yöneteceklerin ve yasama, denetim faaliyetlerinde bulunacakların seçimi değil, aynı zamanda Türkiye’nin yeni hükümet sistemi olan Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini yürürlüğe koyduğu seçim olacaktır. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.”dedi.

Demokrasimizi daha güçlü hale getirdi

24 Haziran’da Türk halkının ilk kez hükümeti seçme hakkına haiz olacağını ifade eden Bozdağ, “Türkiye Cumhuriyetin ilanından geçen yaklaşık 100 yıl içinde parlamenter sistemle yönetildi. Krizler, kaoslar, çalkantılar, vekil transferleriyle pek çok sorunu hep beraber yaşadık. Bugün 65. Hükümet işbaşında, yaklaşık 16,5 aya bir hükümet düşüyor ve Türkiye bunun sıkıntılarını çok çekti, çok yaşadı.  Ve 16 Nisan 2017’de hükümet sistemi milletimizin iradesiyle değişti. Bu sistemin özündeki siyasi istikrar kalıcı hale geldi. Artık istikrar sandıktan doğrudan sigortalı hale geldi. Milletin iradesiyle istikrarı sigortalamış olduk. Güçlü iktidarda bunun sonucu olarak hayata geçmiş oldu. Biz bugüne kadar milletvekili seçimleri yapıyorduk. Bize anayasamız vekilimizi seçme hakkı veriyordu ama hükümetimizi belirleme hakkı vermiyordu. Türk halkı hükümeti seçme hakkında hiç sahip olmadı. İlk defa Türk halkı, Kırıkkaleliler; hem milletvekillerini seçecekler, hem de Türkiye’yi yönetecek hükümeti doğrudan seçecekler. Bu hükümeti sistemi milleti güçlendiren, milletin iradesinin üstünde bir iradenin olmadığını çok net bir şekilde ortaya koyan bir sistem. Artık iktidarın değiştirilmesi söz konusu değildir. Parayla, tehditle, şantajla, gayri ahlaki yöntemlerle milletvekili transfer edip bir partiyi iktidardan düşürüp diğer partiyi iktidara getirme imkanı yoktur. Çünkü güvenoyu parlamentodan değil halktan geliyor. Kim iktidara gelecek kim iktidardan gidecek bunun kararını Kırıkkaleliler verecektir. Tekrar söylüyorum bu aziz milletimizi son derece güçlendirmiştir. Demokrasimizi de daha güçlü hale getirmiştir.”

Tel Aviv’de bayram yaptıracaktır

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tökezlemesine en çok dış mihrakların sevineceğine dikkat çeken Bozdağ, “24 Haziran’da inşallah demokrasi bayramını hep birlikte yaşayacağız. Ama bilesiniz ki ayın 24’ünde bayram yaşamak isteyen başkaları da var. Cumhurbaşkanımızın es kaza bir tökezlemesi bilesinizi ki Tel Aviv’de bayram yaptıracaktır. Emin olun Berlin’de Paris’te Washington’da CHP’lilerden ve diğer karşımızda ittifak kuranlardan 10 kat daha fazla sevineceklerine hiç şüpheniz olmasın. Neden? Cumhurbaşkanımızı istemiyorlar, çünkü Türkiye’yi büyütüyor. Çünkü terörün belini kırıyor, milletin ve devletin hukukunu koruyor. Başka ülkelerin projelerine karşı hayır diyor. Yerli ve milli diyor. Milletin ve devletin menfaati söz konusu olduğunda dünyayı karşısına almaktan çekinmiyor. Ben aziz milletimizim her bireyinin yerli ve milli duran devletin ve milletin hukukunu her şeyin üzerinde tutan Cumhurbaşkanımıza ve yol arkadaşlarına sahip çıkacağından yürekten inanıyorum.”dedi.

Kin ve nefret ittifakına geçit vermememiz lazım

Konuşmalarının son bölümünde Millet İttifakına da değinen Bozdağ, seçmeni aldatmaya yönelik bir mühendislik projesinin yürütüldüğünü belirterek şunları söyledi:  Şimdi bu HDP millet ittifakının dışında gibi görünüyor. Çünkü orada bir kare var, karenin içinde de dört tane parti var. Biri listeden giriyor üçü de partilerinin amblemleriyle karenin içinde. HDP ise karenin dışında ama karenin içindekilerle ittifaktır. Aynı hedeflere birlikte koşmaktadırlar. Neden ayı karenin içine koymadılar. Çok net söylüyorum; Kırıkkale gibi milliyetçi ve muhafazakar seçmenin olduğu yerdeki insanlar, terörün uzantısı olan ve terörü legalleştirmek ve onun fikirlerini parlamentoda, başka yerlerde söyleyerek alenileştirmek isteyen HDP ile ittifak eden partilere oy vermeyeceği için ‘aman siz karenin dışında kalın, nasıl olsa hedef bir. İkinci turda bir şey aktarmaya çalışırsak, orada birlikte aynı hedefe vurur, netice alırız’ hesabı yapıyorlar. Sırf Kırıkkalelileri aldatmak için sırf milliyetçi ve muhafazakar milletini seven seçmenleri aldatmak için hazırlanan mühendislik projesidir. Biliniz ki; bunların tamamı kare içi yada kare dışı birlikte müttefiktir. Onları motive eden yegane şey Erdoğan nefretidir. Ve kinidir, düşmanlığıdır. Bunlara her şeyi öğretmemiz lazım. Kin ve nefret ittifakına geçit vermememiz lazım.”  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, basın toplantısının akabinde Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

Mehmet Ali Soyer


Kaynak / Editör: Mehmet Ali Soyer Okunma 197

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


SiyasetHaberleri

İl Başkanı Dağdelen Bahşili'yi ziyaret etti
En iyisini yapmak için adayım
Keskin, Abalı'yı bağrına bastı
Aytekin aday adaylığını açıkladı
Dağdelen: “Teşkilat Olarak Seçime Hazırız“
Kurulan tuzakları milletimiz bozacaktır
Anlamlı günde anlamlı ziyaret
Cumhurbaşkanlığı korumalarına MPT-76

Diğer Haberler

Kadın Dayanışma Derneği projelerine devam ediyor
23 Nisan coşkusu
Helikopterin düşüş nedeni araştırılıyor
Umre kayıtları başladı
Önemli hizmetler yapıyoruz
ESKİ TÜRKİYE ARTIKLARINI SANDIĞA GÖMECEĞİZ
Çevreye yapılan yatırım sağlığa yapılan yatırımdır
Kaymakam Yılmaz'dan şehit ailesine ziyaret
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç SEÇİM ÇANTADA KEKLİK DEĞİL

25.04.2018 13:27:28

Erken seçim olacak mı? Olmayacak mı? Ne zaman olacak?..


Irmakta fotoğraf çekinirken canından olduPiknik için gittiği Celal Bayar Parkında Kızılırmak kenarında anı &o..
En Çok Okunanlar
Kırıkkalespor’da transfer taarruzu Geçtiğimiz gün 4 futbolcuyu renklerine bağlayan Büyük.. Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. CHP'de sürpriz isimler 2019 seçimlerine güçlü adaylarla girmeyi planlayan .. Kızık kazada hayatını kaybetti Edinilen bilgiye göre, Ankara'dan Kırıkkale'ye doğru giden, Kırıkkale ..
Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,30Yazılım - Web Aksiyon