Bugün - 20 Haziran 2018 ÇarşambaKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   24°°C
 
Bayramı çalışarak geçirenlerle bayramlaşmaBayramın birinci gününde Kırıkkale Valisi Dr.M.İlker Haktanka&cce..
Çocuklarımızın geleceğine sahip çıkalım

Şahin: “Çocuklarımızın ve öğrencilerimizin istedikleri okula gidebilmesi sağlanmalıdır.

Eğitim Haberi - 04 Haziran 2018 Pazartesi

(12:18)

Şahin: “Çocuklarımızın ve öğrencilerimizin istedikleri okula gidebilmesi sağlanmalıdır. 25 Haziran’da yerleştirme kılavuzu açıklanıncaya kadar öğrencilerimizin eğitim hakkına sahip çıkıyoruz.”

 

Öğrencilerimizin eğitim hakkına sahip çıkıyoruz

Eğitim-Sen, öğrencilerin istedikleri okula gidebilmelerine imkan sağlanması için Türkiye genelinde imza kampanyası başlattı. Hüseyin Kahya Parkı girişinde düzenlenen imza kampanyası hakkında açıklamada bulunan Şube Başkanı Yüksel Şahin, “25 Haziran’da yerleştirme kılavuzu açıklanıncaya kadar öğrencilerimizin eğitim hakkına sahip çıkıyoruz. Her öğrencinin istediği okulda eğitim görme hakkı vardır. Bunun için Türkiye’nin her yerinde ‘Çocuklarımızın ve Öğrencilerimizin İstedikleri Okula Gidebilmesi Sağlanmalıdır’ başlıklı imza kampanyamız devam ediyor. Topladığımız imzaları Milli Eğitim Bakanlığı’na göndereceğiz. Biz paralı eğitim dayatmalarıyla 'bağış' adı altında toplanan paralarla, dolaylı/dolaysız vergilerle okulların gerçek sahipleriyiz, bu memleketin yurttaşları, velileriyiz... Biz milyonlarız. Bize rağmen, bize, çocuklarımıza sorulmadan eğitim sisteminin, çocuklarımızın ve memleketin geleceğinin yap-boz tahtasına çevrilmesine artık yeter diyoruz.

 

Çocuklarımız sahipsiz değildir

Devlet okullarına bütçe değil, özel okullara milyonlarca teşvik ayrılmasına, laik ve bilimsel eğitimin yok edilmesine, protokoller adı altında okullarımızın, çocuklarımızın taşeronlara, cemaatlere, eğitimci olmayan kişilere teslim edilmesine, bilimin değil, cihat müfredatının çocuklarımıza dayatılmasına, Ensar'da, Aladağ'da, yaşanılan çocuk istismarlarına, çocuk ölümlerine artık yeter diyoruz. Tüm yaşanılanlara artık yüreğimiz dayanmıyor. Sözün bittiği yerdeyiz... Şimdi de bir gün içerisinde bir kişinin kararı ile sınav sisteminin değişebileceğine tanıklık ettik hep birlikte... Hangi ülkede bir milyon iki yüz bin çocuğun geleceği hakkında bir gün içinde karar verilebilir? Telafisi olmayacak bir sınav nasıl olur da sınava aylar kalmasına rağmen birden değiştirilebilir? Sınava iki gün kalmasına rağmen nasıl olur da sınav öncesi yerleştirme kılavuzu açıklanmayabilir? Bugün ve yarın Türkiye'nin her yerinde imza standı açtık. Buradan MEB'e ve tüm yetkililere sesleniyoruz. Çok iyi bilsinler ki çocuklarımız sahipsiz değildir.”

 

Niyazi Yüksel


Kaynak / Editör: Mehmet Ali Soyer Okunma 321

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EğitimHaberleri

Medeniyetimizin keşfi Kudüs
Tatil zili çaldı
Bahşili'de TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı
Kantinciler hijyen eğitimi
Özel Eğitim Uygulama Okulunda Yerli Malı Haftası
Kırıkkale eğitimi değerlendirildi
Saran’dan spora ve sporcuya büyük destek
Final okulları kütüphane hediye etti

Diğer Haberler

Kaçan boğa 4 saatte yakalandı
Akyayla son yolculuğuna uğurlandı
Öğrencilerden gazilere vefalı ziyaret
Fetö'den aranan şahıs sahte ehliyetle yakalandı
Yiğit Tunç son yolculuğuna uğurlandı
KİT’ler gündeme getirilecek
Keskin’de ilkokul öğrencilerine diş taraması
Altınışık’tan ilçe ziyaretleri
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç SEÇİM ÇANTADA KEKLİK DEĞİL

25.04.2018 13:27:28

Erken seçim olacak mı? Olmayacak mı? Ne zaman olacak?..


Irmakta fotoğraf çekinirken canından olduPiknik için gittiği Celal Bayar Parkında Kızılırmak kenarında anı &o..
En Çok Okunanlar
Kırıkkalespor’da transfer taarruzu Geçtiğimiz gün 4 futbolcuyu renklerine bağlayan Büyük.. Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. CHP'de sürpriz isimler 2019 seçimlerine güçlü adaylarla girmeyi planlayan .. Kızık kazada hayatını kaybetti Edinilen bilgiye göre, Ankara'dan Kırıkkale'ye doğru giden, Kırıkkale ..
Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,61Yazılım - Web Aksiyon