Bugün - 22 Ekim 2018 PazartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   17°°C
 
FIRTINA GİBİYİZ: 4-0Büyük Anadolu Kırıkkalespor, ligin 5’nci haftasında rakibi ..
Denek Dağına Cumhuriyet yürüyüşü Kırıkkale Valiliği tarafından Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yıldön&..
Çocuklarımızın geleceğine sahip çıkalım

Şahin: “Çocuklarımızın ve öğrencilerimizin istedikleri okula gidebilmesi sağlanmalıdır.

Eğitim Haberi - 04 Haziran 2018 Pazartesi

(12:18)

Şahin: “Çocuklarımızın ve öğrencilerimizin istedikleri okula gidebilmesi sağlanmalıdır. 25 Haziran’da yerleştirme kılavuzu açıklanıncaya kadar öğrencilerimizin eğitim hakkına sahip çıkıyoruz.”

 

Öğrencilerimizin eğitim hakkına sahip çıkıyoruz

Eğitim-Sen, öğrencilerin istedikleri okula gidebilmelerine imkan sağlanması için Türkiye genelinde imza kampanyası başlattı. Hüseyin Kahya Parkı girişinde düzenlenen imza kampanyası hakkında açıklamada bulunan Şube Başkanı Yüksel Şahin, “25 Haziran’da yerleştirme kılavuzu açıklanıncaya kadar öğrencilerimizin eğitim hakkına sahip çıkıyoruz. Her öğrencinin istediği okulda eğitim görme hakkı vardır. Bunun için Türkiye’nin her yerinde ‘Çocuklarımızın ve Öğrencilerimizin İstedikleri Okula Gidebilmesi Sağlanmalıdır’ başlıklı imza kampanyamız devam ediyor. Topladığımız imzaları Milli Eğitim Bakanlığı’na göndereceğiz. Biz paralı eğitim dayatmalarıyla 'bağış' adı altında toplanan paralarla, dolaylı/dolaysız vergilerle okulların gerçek sahipleriyiz, bu memleketin yurttaşları, velileriyiz... Biz milyonlarız. Bize rağmen, bize, çocuklarımıza sorulmadan eğitim sisteminin, çocuklarımızın ve memleketin geleceğinin yap-boz tahtasına çevrilmesine artık yeter diyoruz.

 

Çocuklarımız sahipsiz değildir

Devlet okullarına bütçe değil, özel okullara milyonlarca teşvik ayrılmasına, laik ve bilimsel eğitimin yok edilmesine, protokoller adı altında okullarımızın, çocuklarımızın taşeronlara, cemaatlere, eğitimci olmayan kişilere teslim edilmesine, bilimin değil, cihat müfredatının çocuklarımıza dayatılmasına, Ensar'da, Aladağ'da, yaşanılan çocuk istismarlarına, çocuk ölümlerine artık yeter diyoruz. Tüm yaşanılanlara artık yüreğimiz dayanmıyor. Sözün bittiği yerdeyiz... Şimdi de bir gün içerisinde bir kişinin kararı ile sınav sisteminin değişebileceğine tanıklık ettik hep birlikte... Hangi ülkede bir milyon iki yüz bin çocuğun geleceği hakkında bir gün içinde karar verilebilir? Telafisi olmayacak bir sınav nasıl olur da sınava aylar kalmasına rağmen birden değiştirilebilir? Sınava iki gün kalmasına rağmen nasıl olur da sınav öncesi yerleştirme kılavuzu açıklanmayabilir? Bugün ve yarın Türkiye'nin her yerinde imza standı açtık. Buradan MEB'e ve tüm yetkililere sesleniyoruz. Çok iyi bilsinler ki çocuklarımız sahipsiz değildir.”

 

Niyazi Yüksel


Okunma 576

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EğitimHaberleri

Fizyoterapi Topluluğundan Limbik Hikayeler
Minik öğrencilerden duygulandıran ziyaret
Okulda mutlu ve unutulmaz bir gün
Kur’an Kurslarında kadınlara yönelik şiddet eğitimi
15 Tatil ne zaman?
Kܒde mekan envanter sınıflandırma toplantısı
Fen Lisesi’nde Osmanlı Türkçesi Semineri
Zafer Kiraz üniversitede konferans verdi

Diğer Haberler

Polis Memuru Semiz’e son görev
Oryantiring de kıyasıya mücadele
Esnaf Ramazan’dan umduğunu bulamadı
Kılıçlar Soğanında hasat sevinci
İstihdama simülatörlü destek
Balıkçılar çarşısı hizmete açılıyor
Kırıkkale’nin değerlerine vefasızlık
Mahalleler 24 Haziran’a hazır
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç GÜDÜMLÜ FÜZE PKK’NIN ELİNE NASIL GEÇTİ?

12.10.2018 10:44:36

Kırıkkale olarak bir vatan evladını daha toprağa vermenin h&..


Güçlü olmak için birlik olmak zorundayızAzerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, "Güçlü olmak i&cc..
En Çok Okunanlar
Ovacık Mahallesi Muhtar Adayı Dursun Aktaş, mahalle sakinlerinin fiber inte.. İŞKUR 4 bin 40 kişiyi işe yerleştirdi Kırıkkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü 2018.. Türkiye'nin ilk silah OSB'sinde fabrikalar yükseliyor Kırıkkale'de 500 dönümde kurulacak ve Türkiye'de ilk olma &o.. Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. CHP'de sürpriz isimler 2019 seçimlerine güçlü adaylarla girmeyi planlayan .. Kızık kazada hayatını kaybetti Edinilen bilgiye göre, Ankara'dan Kırıkkale'ye doğru giden, Kırıkkale ..
Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,31Yazılım - Web Aksiyon