Bugün - 29 Mayıs 2020 CumaKünyemizSayfalarDijital PanoReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   27°°C
 
FARKLI NOKTALARA YEM BIRAKTITüm yurtta olduğu gibi Kırıkkale’de de arife günü ve R..
Kırıkkale’yi yalnız bırakmayacağız

Öztürk: “Kırıkkale Anadolu’nun göbeğinde ne yazık ki zaman zaman yetim zaman zaman öksüz bırakılan bir bozkır şehri.

Siyaset Haberi - 21 Mayıs 2018 Pazartesi

(14:07)

Öztürk: “Kırıkkale Anadolu’nun göbeğinde ne yazık ki zaman zaman yetim zaman zaman öksüz bırakılan bir bozkır şehri. Ama bizim bir sözümüz var. Milliyetçi Hareket Partisi’nin gücü yettiği oranda, Allah bizlere bu meclisi nasip ettiği oranda yeminle ve samimiyetle söylüyorum; ne bir tane Kırıkkaleliyi ne de Kırıkkale’yi şerefim namusum üstüne yeminle yalnız bırakmayacağız.”

 

MHP’den miting havasında aday tanıtımı

24 Haziran Erken Genel Seçimleri öncesinde adaylarını açıklayan Milliyetçi Hareket Partisi, Kırıkkale’de düzenlediği yürüyüşle adeta gövde gösterisi yaptı. Ankara’dan Kırıkkale’ye gelişlerinde EYPARK’ta karşılanan MHP’li milletvekili adayları Halil Öztürk, Murat Abalı ve Ömer Dedebali, uzun bir araç konvoyu eşliğinde kent merkezine geldiler. Cumhuriyet Meydanı’nda büyük bir kalabalık tarafından sevgi gösterileri eşliğinde karşılanan adaylar için, miting havasında bir aday tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Eski Meyhoş Hali karşısındaki seçim irtibat bürosunun açılışının da yapıldığı aday tanıtım toplantısına partililer ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiler.  

 

İkinci kurtuluş savaşının arefesindeyiz

Aday tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Erdal Baloğlu, Türk milletinin ikinci bir kurutuş savaşının arefesinde olduğunu belirterek erken genel seçimlerin önemine dikkat çekti. Baloğlu: “Kıymetli dava arkadaşlarım malumunuz bir seçim arefesindeyiz. Bu seçim 142 yıllık parlamenter sistemin 95 yıllık cumhuriyet tarihinin yine 72 yıllık çok partili dönemin en kritik seçimidir. Buraya bir virgül koyup, ulu önder Atatürk İstanbul’dan kırık dökük bir vapurla Samsun’a çıktığı günün yıldönümümü bugün. 19 Mayıs. O gün Samsun’a ilk ayak bastığında bir kurtuluş savaşının başlangıcıydı. Bugün ise tüm fitne odaklarına tüm olumsuzluklara tüm oyunlara rağmen ikinci kurtuluş savaşının arefesindeyiz. 24 Haziran seçimlerinin önemi burada ortaya çıkıyor. Bizler Milliyetçi Hareket Partisi mensupları olarak teşkilatlar ve bağlı kuruluşlara olarak, bu bilinçle hareket ediyoruz. Çalışmalarımızı bu bağlamda değerlendiriyoruz. O yüzden Kırıkkale’nin değerlerini bilen, sorunlarını bilen, gencini yaşlısını, engellisini her zaman her yerde savunacak milletvekili adaylarıyla karşınızdayız.”

 

Elimi taşın altına koymak için aday oldum

Milliyetçi Hareket Partisi’nin 3’ncü sıra milletvekili adayı Dr. Ömer Dedebali, tanıtım toplantısında yaptığı konuşmasında Kırıkkale halkının tüm sıkıntılarını meclise taşımak için var gücüyle çalışacağını belirterek şu ifadelerde bulundu: “Mesleğe ilk başladığım gün bana dediler ki; artık devlet memurusun, ülkücülükle, bu davayla, bu işlerle uğraşma bu kadar dediler. Bende dedim ki; ‘haklısınız, artık devlet memuruyum kendi ayaklarımın üzerine basabiliyorum, bundan sonra daha fazla uğraşmam lazım’ dedim. Daha fazla çabalamam lazım dedim. Ülkü Ocakları yönetiminde, TÜRKAV yönetiminde ve adını ve gücünü Türk milletinden alan Türk Sağlık-Sen yönetiminde yer aldım. Bilge liderimiz Devlet Bahçeli, Kerkük için 5 bin ülkücü dediğinde hiç gözümü kırpmadan ilk dilekçeyi yazan kişi oldum. Aynı şekilde bu seçim sürecinde de Devlet Beyin Türk milletine, ülkücülere çağrısına cevap verdim. Ve elimi taşın altına koymak için milletvekilliğine aday oldum. Devlet memurluğunu bıraktım ama hekimliğim devam ediyor. Sizlerin bütün sıkıntılarını meclise en iyi şekilde taşıyacağıma inanıyorum.”

 

En büyük projemiz samimiyettir

En büyük projelerinin samimiyet olduğunu belirten Milliyetçi Hareket Partisi ikinci sıra Milletvekili Adayı Murat Abalı, “19 Mayıs 1919’da Bandırma Vapur ile kurtuluş mücadelesinin ilk adımını atan Gazi Mustafa Kemal’in izinde bizde bugün burada kurtuluş savaşının ilk adımını atmak için Kırıkkaleli hemşerilerimizle cumhur ittifakı vapuruna bindik ve yola çıktık. Bizleri yalnız bırakmadığınız için sizlere teşekkür ediyoruz, minnet duyuyoruz. Bilge liderimiz bize bu görevi bize verirken siz Kırıkkale’de milletvekili olmaya değil, insanların gönlünde vekil olamaya gideceksiniz. Talimatını vardı. Biz burada önce sizin hayır dualarınızla gönlünüzde vekil olmaya talibiz. Daha sonrada Kırıkkale’de 3 vekil olarak meclise gitmeye talibiz. Desteğinizi bizden esirgemeyin.  Milliyetçi Hareket Partisi olarak teşkilatlarım, adaylar, aday adayları ve gönüldaşlarımın en büyük projesi samimiyettir. Biz kutlu bir hareketiz. Dualı bir hareketiz. Hiçbir yiğit ülkücü verdiği sözü tutmamazlık etmez. Sözler bizim için şereftir, namustur. Bizde kendim partim, aday arkadaşlarım ve tüm ülkücü camia adına burdan söz veriyorum. Biz Kırıkkale’de verdiğimiz sözlerin hepsini samimi bir şekilde tutacağız. Hiç kimseye benzemeyeceğiz inşallah.”dedi.

 

 

Ülkücüysek vatana bayrağa sevdamızdan dolayı…

Vatana ve bayrağa sevdasından ötürü ülkücü olduğunu söyleyen Milliyetçi Hareket Partisi birinci sıra milletvekili adayı Halil Öztürk, hemşerilerini mecliste asla yalnız bırakmayacağını belirterek, “Bizler Milliyetçi Hareket Partililer niye milliyetçi oluyor biliyor musunuz? Vatana olan sevdamızdan, bayrağa olan sevdamızdan, milletimize, köyümüze kentimize olan sevgimizden dolayı milliyetçi oluyoruz. Bizleri milliyetçi ve ülkücü yapan sebepler bunlardır. Bizler bu sebeplerle milliyetçi ve ülkücü oluyorsak, vatana bayrağa sevdamızdan dolayı… Milletvekili olduğumuzda bu fedakârlığı gösterip bir hilal uğruna bizi burada yalnız bırakmayan hemşerileri bizler mecliste yalnız bırakır mıyız? Elbette ki bırakmayacağız. Bizleri Milliyetçi Hareket Partisi’nden tanıyanlar tanıyor. Şunu yaptık bunu yaptık demek bize yakışmaz. Bizi Kırıkkale tanıyor, Ankara tanıyor, Sulakyurt tanıyor, Balışeyh tanıyor, Yahşihan yanıyor.”diye konuştu.

 

Namusum üstüne yeminle yalnız bırakmayacağız

Kırıkkaleliyi ve Kırıkkale’yi yalnız bırakmayacağını belirterek kalabalığın önünde şeref ve namus sözü veren Öztürk, “Dava arkadaşlarım Kırıkkale Anadolu’nun göbeğinde ne yazık ki zaman zaman yetim zaman zaman öksüz bırakılan bir bozkır şehri. Ama bizim bir sözümüz var. Milliyetçi Hareket Partisi’nin gücü yettiği oranda, Allah bizlere bu meclisi nasip ettiği oradan yeminle ve samimiyetle söylüyorum ne bir tane Kırıkkaleliyi ne de Kırıkkale’yi şerefim namusum üstüne yeminle yalnız bırakmayacağız. Bizler belli bir zümrenin belli bir grubun değil belli sermaye odaklarının değil, Kırıkkale’nin tüm yokunu, yoksulunu, fakirini, fukarasını, tümünün vekili olacağız. Zenginin de fakirinin de vekili olacağız. Bizde ulaşılamama durumu kesinlikle olmayacak.”dedi.

 

Kimsesizliğin ne demek olduğunu çok iyi biliyoruz

Gariplikten geldiğini ve kimsesizliğin ne demek olduğunu çok iyi bildiğini söyleyen Öztürk, “

Bizler bu noktalara geldik ama nasıl geldik. Helikopterle gelip Milliyetçi Hareket Partisi yöneticisi olmadık. Bizler memur bir babanın ev hanımı bir annenin 5 çocuklu evladından bir tanesiyiz. Tırnaklarımızla kazıya kazıya geldik. Yol alırken mücadelenin her türlüsünü yaptım. Halen de yapmaya devam ediyoruz. Rahmetli babamız bizi okuturken bizi büyütürken ne zorluklar yaşadı. Biz bugün bu başarıları yaşıyorsak o günleri unutmadığımız için. Burada olan herkesin yüzde 99’u ben ne yaşadıysam aynısını yaşadı. Hiçbir farkımız yok. İşte bu sebepledir ki sizleri gariban görüyoruz. Çünkü bizlerde gariplikten geldik, gariplikle büyüdük. Ankara’da kimsesizliğin ne demek olduğunu çok iyi biliyoruz. Ama Allah izin verirse 24 Haziran’dan itibaren siz değerli hemşerim Ankara’da kimsem yok demeyeceksiniz. Ankara’da bizim milletvekillerimiz var diyeceksiniz.”şeklinde ifadelerde bulundu.

 

Mehmet Ali Soyer  


Kaynak / Editör: admin Okunma 1672

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


SiyasetHaberleri

Albayrak İYİ Parti’den aday adayı oldu
Kırıkkale halkı sağlık hizmetlerine erişemiyor
Kırıkkale’nin makûs talihini değiştirmeliyiz
CHP’de Pekdoğan şoku
Bakış açımızı ve ufkumuzu geniş tutmalıyız
Kimseye verilmiş bir sözümüz yok
Kimsenin hakkını yedirtmeyiz
Sancaklı’dan Öztürk’e hayırlı olsun ziyareti

Diğer Haberler

“Sıfır Atık Projesi” Tanıtım Toplantısı
Emniyetten NarkoNet operasyonu
Tarım İl Müdürlüğü Köyleri Boş Bırakmıyor
KIRIKKALE MERKEZ YILDIRIM BEYAZIT ORTAOKULU KALORİFER TESİSATI ONARIM İŞİ
ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALINACAKTIR
Yüzde 50 hibe destekli sulama müracaatları başladı
4. İCRA DAİRESİ
Kendime af istemiyorum
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Vefa gruplarına minnet borçluyuz

28.04.2020 18:41:05

İnsanlık olarak önemli bir sınav veriyoruz. Tüm d&..
Saygılı’dan Bayram MesajıRamazan Bayramınızı en kalbi duygularımla tebrik ediyor; bu mübarek b..
En Çok Okunanlar
BELEDİYE PERSONELİ BAYRAMLAŞTI Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, salgın ile mücadele kapsamında şehrim.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
10°°C - 27°°C
Pazar
11°°C - 19°°C
Salı
9°°C - 23°°C
Perşembe
10°°C - 25°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Dijital Pano Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,17Yazılım - Web Aksiyon