Bugün - 17 Ağustos 2018 CumaKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   33°°C
 
Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
MASA VE SANDALYE ALIMIMASA VE SANDALYE ALIMI MKE DESTEK TESİSLERİ İSLETME MÜDÜRLÜ..
Cerrahide Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumu

Hemşireler Haftası nedeniyle Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü, Kırıkkale Üniversitesi, Kırıkkale Enfeksiyon Kontrol Hemşireleri Derneği ile Ankara Cerrahi ve Sterilizasyon Derneği tarafından Cerrahide Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumu düzenlendi.

Sağlık Haberi - 18 Mayıs 2018 Cuma

(11:32)

Hemşireler Haftası nedeniyle Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü, Kırıkkale Üniversitesi, Kırıkkale Enfeksiyon Kontrol Hemşireleri Derneği ile Ankara Cerrahi ve Sterilizasyon Derneği tarafından Cerrahide Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumu düzenlendi. Sempozyumun açılış konuşmasına İl Sağlık Müdürü Dr. Feramiş Ender Güngüneş yaparak, katılımcılara Kırıkkale’deki sağlık hizmetleri ile ilgili bilgiler verdi.

SEMPOZYUMA YOĞUN İLGİ

Kırıkkale Üniversitesi Mavi Salonda gerçekleştirilen etkinliğe Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Dr. Feramiş Ender Güngüneş, Kırıkkale Savcısı ve Ceza Hukukçusu Dr. Cihan Ergün, Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi Dr. Tekin Akça, Kırıkkale Üniversitesi SAğlık Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yurdagül Erdem, Cerrahi ve Sterilizasyon Hemşireleri Derneği Başkanı Hemşire Muhdedir Caner, Enfeksiyon Kontrol Hemşireleri Derneği Başkanı Hemşire Mahperi Kavak, Kırıkkale Üniversitesi Ortopedi Kliniği Öğretim Üyesi Dr. Birhan Oktaş ile öğretim üyeleri, yöneticiler ve davetliler katıldı.

ZARAR VERMEME İLKESİ MİSYON OLMALI

Sağlığın bir insan hakkı olduğunu ve sağlam yada hasta bireylerle çalışırken öncelikle zarar vermeme etik ilkesini tüm sağlıkçıların kendisine misyon edinmesi gerektiğine dikkat çeken İl Sağlık Müdürü Dr. Feramiş Ender Güngüneş, sempozyumum öneminin cerrahi tedavi alan hastaların hatalı uygulamalarından korunma, ameliyathane güvenliği, cerrahi uygulamalarda yaşanan sorunlar, güvenli cerrahi nasıl olmalıdır, ameliyathanede dezenfeksiyon, sterilizasyon konularının mezun olacak veya yeni başlamış öğrencilere anlatılmasından fayda olduğunu söyledi.

HEDEF HATALARI EN AZA İNDİRMEK

Konuşmasını sürdüren İl Sağlık Müdürü Dr. Feramiş Ender Güngüneş, güvenli cerrahinin kişinin hastaneye yatışından itibaren taburculuğuna kadar olan ameliyat öncesi, sırası ve sonrası dönemi kapsayan bakım ve tedavi hizmeti süresince de, hastayı oluşabilecek tıbbi hatalara karşı korumak yada hataları en aza indirmek olarak tanımlandığını söyledi. Daha sonra ise kürsüye Kırıkkale Savcısı Ceza Hukukçusu Dr. Cihan Ergün çıktı. Dr. Cihan Ergün katılımcılara Cerrahide Malpraktis Olayların Hukuki Boyutu hakkında bilgiler verdi. Konuşmaların ardından katılımcılara plaket ve teşekkür belgesi verildi.

Mehmet Ali Soyer


Okunma 725

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


SağlıkHaberleri

Her yıl 6 milyon insan hayatını kaybediyor
Hayata Yol Verelim
Erken teşhis için kendinize bir gün ayırın
Hiçbir hastalığı küçük görmeyin
Dünyanın çocuklara ihtiyacı var
Çok fazla tuz tüketiyoruz
Sağlık çalışanlarının sorunlarına yakın takip
Tohum Otizm Vakfı 11 İlde Otizmi Anlatacak

Diğer Haberler

Bağrıaçık'tan Akülü Araç Jesti
Şehit anasından duygulandıran davranış
Karakeçili'de futbol turnuvası başladı
Baştuğ MHP İl Başkanı oldu
Beykonakları hizmete açıldı
Sağlık-Sen’den emekçi personele ziyaret
Gümrük işlemleri artık daha kolay, daha şeffaf
AK Parti'den kan bağışı kampanyası
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Dikkat! Düğünde Polis var

09.07.2018 09:55:50

Türkiye’de silahın merkezi olan, kimileri tarafın..
GENEL TEMİZLİK MALZEMESİ ALIMI İŞİKIRIKKALE İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI YÜKSEK İHTİS..
En Çok Okunanlar
CHP'de sürpriz isimler 2019 seçimlerine güçlü adaylarla girmeyi planlayan .. Kızık kazada hayatını kaybetti Edinilen bilgiye göre, Ankara'dan Kırıkkale'ye doğru giden, Kırıkkale ..
Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,28Yazılım - Web Aksiyon