Bugün - 22 Ekim 2018 PazartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   17°°C
 
FIRTINA GİBİYİZ: 4-0Büyük Anadolu Kırıkkalespor, ligin 5’nci haftasında rakibi ..
Denek Dağına Cumhuriyet yürüyüşü Kırıkkale Valiliği tarafından Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yıldön&..
Cerrahide Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumu

Hemşireler Haftası nedeniyle Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü, Kırıkkale Üniversitesi, Kırıkkale Enfeksiyon Kontrol Hemşireleri Derneği ile Ankara Cerrahi ve Sterilizasyon Derneği tarafından Cerrahide Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumu düzenlendi.

Sağlık Haberi - 18 Mayıs 2018 Cuma

(11:32)

Hemşireler Haftası nedeniyle Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü, Kırıkkale Üniversitesi, Kırıkkale Enfeksiyon Kontrol Hemşireleri Derneği ile Ankara Cerrahi ve Sterilizasyon Derneği tarafından Cerrahide Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumu düzenlendi. Sempozyumun açılış konuşmasına İl Sağlık Müdürü Dr. Feramiş Ender Güngüneş yaparak, katılımcılara Kırıkkale’deki sağlık hizmetleri ile ilgili bilgiler verdi.

SEMPOZYUMA YOĞUN İLGİ

Kırıkkale Üniversitesi Mavi Salonda gerçekleştirilen etkinliğe Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Dr. Feramiş Ender Güngüneş, Kırıkkale Savcısı ve Ceza Hukukçusu Dr. Cihan Ergün, Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi Dr. Tekin Akça, Kırıkkale Üniversitesi SAğlık Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yurdagül Erdem, Cerrahi ve Sterilizasyon Hemşireleri Derneği Başkanı Hemşire Muhdedir Caner, Enfeksiyon Kontrol Hemşireleri Derneği Başkanı Hemşire Mahperi Kavak, Kırıkkale Üniversitesi Ortopedi Kliniği Öğretim Üyesi Dr. Birhan Oktaş ile öğretim üyeleri, yöneticiler ve davetliler katıldı.

ZARAR VERMEME İLKESİ MİSYON OLMALI

Sağlığın bir insan hakkı olduğunu ve sağlam yada hasta bireylerle çalışırken öncelikle zarar vermeme etik ilkesini tüm sağlıkçıların kendisine misyon edinmesi gerektiğine dikkat çeken İl Sağlık Müdürü Dr. Feramiş Ender Güngüneş, sempozyumum öneminin cerrahi tedavi alan hastaların hatalı uygulamalarından korunma, ameliyathane güvenliği, cerrahi uygulamalarda yaşanan sorunlar, güvenli cerrahi nasıl olmalıdır, ameliyathanede dezenfeksiyon, sterilizasyon konularının mezun olacak veya yeni başlamış öğrencilere anlatılmasından fayda olduğunu söyledi.

HEDEF HATALARI EN AZA İNDİRMEK

Konuşmasını sürdüren İl Sağlık Müdürü Dr. Feramiş Ender Güngüneş, güvenli cerrahinin kişinin hastaneye yatışından itibaren taburculuğuna kadar olan ameliyat öncesi, sırası ve sonrası dönemi kapsayan bakım ve tedavi hizmeti süresince de, hastayı oluşabilecek tıbbi hatalara karşı korumak yada hataları en aza indirmek olarak tanımlandığını söyledi. Daha sonra ise kürsüye Kırıkkale Savcısı Ceza Hukukçusu Dr. Cihan Ergün çıktı. Dr. Cihan Ergün katılımcılara Cerrahide Malpraktis Olayların Hukuki Boyutu hakkında bilgiler verdi. Konuşmaların ardından katılımcılara plaket ve teşekkür belgesi verildi.

Mehmet Ali Soyer


Okunma 825

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


SağlıkHaberleri

Pırıl pırıl bir sağlık kompleksimiz olacak
Sağlıklı bir yaşam için egzersiz yapın
Çocuklarınızı mevsim geçişlerinde iyi koruyun
Sağlıkta herkes bulunduğu kadro da çalıştırılsın
Solunum hastalıklarında egzersizler yaşam kalitesini artırıyor
Sağlıkta kadın çalışanlar fotoğraflanacak
Kanserde erken teşhis hayat kurtarır
Bulaşıcı hastalıklar biriminin bayram mesaisi

Diğer Haberler

İnternetten alışverişi çok sevdik
Genç kadın çiftçilere girişimcilik eğitimi
Yıllardır beklediğimiz hayalimize kavuştuk
Emeklilerin konut hayali gerçek oluyor
Ressam Yusuf Akgün’den Empati Semineri
Sağlıklı Toplum Engelsiz Yaşam
MÜSİAD Kırıkkale Afrin’e yerinde destek verdi
Karakeçili CHP’de Aksoy güven tazeledi
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç GÜDÜMLÜ FÜZE PKK’NIN ELİNE NASIL GEÇTİ?

12.10.2018 10:44:36

Kırıkkale olarak bir vatan evladını daha toprağa vermenin h&..


Güçlü olmak için birlik olmak zorundayızAzerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, "Güçlü olmak i&cc..
En Çok Okunanlar
Ovacık Mahallesi Muhtar Adayı Dursun Aktaş, mahalle sakinlerinin fiber inte.. İŞKUR 4 bin 40 kişiyi işe yerleştirdi Kırıkkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü 2018.. Türkiye'nin ilk silah OSB'sinde fabrikalar yükseliyor Kırıkkale'de 500 dönümde kurulacak ve Türkiye'de ilk olma &o.. Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. CHP'de sürpriz isimler 2019 seçimlerine güçlü adaylarla girmeyi planlayan .. Kızık kazada hayatını kaybetti Edinilen bilgiye göre, Ankara'dan Kırıkkale'ye doğru giden, Kırıkkale ..
Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,17Yazılım - Web Aksiyon