Bugün - 20 Haziran 2018 ÇarşambaKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   24°°C
 
Bayramı çalışarak geçirenlerle bayramlaşmaBayramın birinci gününde Kırıkkale Valisi Dr.M.İlker Haktanka&cce..
Cerrahide Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumu

Hemşireler Haftası nedeniyle Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü, Kırıkkale Üniversitesi, Kırıkkale Enfeksiyon Kontrol Hemşireleri Derneği ile Ankara Cerrahi ve Sterilizasyon Derneği tarafından Cerrahide Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumu düzenlendi.

Sağlık Haberi - 18 Mayıs 2018 Cuma

(11:32)

Hemşireler Haftası nedeniyle Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü, Kırıkkale Üniversitesi, Kırıkkale Enfeksiyon Kontrol Hemşireleri Derneği ile Ankara Cerrahi ve Sterilizasyon Derneği tarafından Cerrahide Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumu düzenlendi. Sempozyumun açılış konuşmasına İl Sağlık Müdürü Dr. Feramiş Ender Güngüneş yaparak, katılımcılara Kırıkkale’deki sağlık hizmetleri ile ilgili bilgiler verdi.

SEMPOZYUMA YOĞUN İLGİ

Kırıkkale Üniversitesi Mavi Salonda gerçekleştirilen etkinliğe Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Dr. Feramiş Ender Güngüneş, Kırıkkale Savcısı ve Ceza Hukukçusu Dr. Cihan Ergün, Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi Dr. Tekin Akça, Kırıkkale Üniversitesi SAğlık Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yurdagül Erdem, Cerrahi ve Sterilizasyon Hemşireleri Derneği Başkanı Hemşire Muhdedir Caner, Enfeksiyon Kontrol Hemşireleri Derneği Başkanı Hemşire Mahperi Kavak, Kırıkkale Üniversitesi Ortopedi Kliniği Öğretim Üyesi Dr. Birhan Oktaş ile öğretim üyeleri, yöneticiler ve davetliler katıldı.

ZARAR VERMEME İLKESİ MİSYON OLMALI

Sağlığın bir insan hakkı olduğunu ve sağlam yada hasta bireylerle çalışırken öncelikle zarar vermeme etik ilkesini tüm sağlıkçıların kendisine misyon edinmesi gerektiğine dikkat çeken İl Sağlık Müdürü Dr. Feramiş Ender Güngüneş, sempozyumum öneminin cerrahi tedavi alan hastaların hatalı uygulamalarından korunma, ameliyathane güvenliği, cerrahi uygulamalarda yaşanan sorunlar, güvenli cerrahi nasıl olmalıdır, ameliyathanede dezenfeksiyon, sterilizasyon konularının mezun olacak veya yeni başlamış öğrencilere anlatılmasından fayda olduğunu söyledi.

HEDEF HATALARI EN AZA İNDİRMEK

Konuşmasını sürdüren İl Sağlık Müdürü Dr. Feramiş Ender Güngüneş, güvenli cerrahinin kişinin hastaneye yatışından itibaren taburculuğuna kadar olan ameliyat öncesi, sırası ve sonrası dönemi kapsayan bakım ve tedavi hizmeti süresince de, hastayı oluşabilecek tıbbi hatalara karşı korumak yada hataları en aza indirmek olarak tanımlandığını söyledi. Daha sonra ise kürsüye Kırıkkale Savcısı Ceza Hukukçusu Dr. Cihan Ergün çıktı. Dr. Cihan Ergün katılımcılara Cerrahide Malpraktis Olayların Hukuki Boyutu hakkında bilgiler verdi. Konuşmaların ardından katılımcılara plaket ve teşekkür belgesi verildi.

Mehmet Ali Soyer


Kaynak / Editör: Mehmet Ali Soyer Okunma 495

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


SağlıkHaberleri

TANAP'tan Kırıkkale’ye ambulans desteği
Yaşam'dan Güçlü Kadro
Kekemelikte erken müdahale çok önemli
Ramazan’da sıkı gıda denetimi
İltihaplı romatizmaya dikkat!
Ağız ve diş sağlığı vücut sağlığını doğrudan etkiliyor
Tohum Otizm Vakfı 11 İlde Otizmi Anlatacak
Otizm; nörolojik tabanlı bir bozukluk

Diğer Haberler

Çiftçi bilgilendirme toplantıları devam ediyor
KIRIKKALE MERKEZ GAZİ ORTAOKULU WC BAKIM ONARIM İŞİ
Zatürre ölümleri çocukların kaderi olmasın
Keskin’de idareciler toplantısı yapıldı
Keskin Tava Tescillendi
Hititli öğrencilerinden Vali Haktankaçmaz’a ziyaret
Uyuşturucu operasyonu
Gençlik Merkezinden Topluma Hizmet
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç SEÇİM ÇANTADA KEKLİK DEĞİL

25.04.2018 13:27:28

Erken seçim olacak mı? Olmayacak mı? Ne zaman olacak?..


Irmakta fotoğraf çekinirken canından olduPiknik için gittiği Celal Bayar Parkında Kızılırmak kenarında anı &o..
En Çok Okunanlar
Kırıkkalespor’da transfer taarruzu Geçtiğimiz gün 4 futbolcuyu renklerine bağlayan Büyük.. Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. CHP'de sürpriz isimler 2019 seçimlerine güçlü adaylarla girmeyi planlayan .. Kızık kazada hayatını kaybetti Edinilen bilgiye göre, Ankara'dan Kırıkkale'ye doğru giden, Kırıkkale ..
Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,38Yazılım - Web Aksiyon