Bugün - 16 Ekim 2018 SalıKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   24°°C
 
Şifa dağıtan ellere vefa gösterilmeliSağlık-Sen üyeleri Yüksek İhtisas Hastanesi önünde bir ..
Petrol-İş’te Murat Kaya dönemiİşçi ve emekçinin haklarının korunmasına yönelik mü..
Siyasette özlenen manzara

Türk Siyaseti, yıllardır aradığı hoşgörü ve nezaket ortamına, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Erken Genel Seçimler vesilesiyle kavuştu.

Siyaset Haberi - 14 Mayıs 2018 Pazartesi

(10:38)

Türk Siyaseti, yıllardır aradığı hoşgörü ve nezaket ortamına, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Erken Genel Seçimler vesilesiyle kavuştu. Geçen hafta, AK Parti’nin Aday Adaylarını tek tek arayarak başarı dileğinde bulunan MHP Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu, son günlerde Kırıkkale Kamuoyunun en çok konuşulan ismi haline gelirken, Baloğlu’na nezaket ziyaretinde bulunan AK Parti Milletvekili Aday Adayı Engin Pehlivanlı da böyle nazik bir davranışı karşılıksız bırakmasının mümkün olmadığını, o yüzden de ilk fırsatta bu ziyareti gerçekleştirdiğini ifade etti.

AK PARTİ ADAYLARINA BAŞARI DİLEMİŞTİ

Geçen hafta AK Parti’nin Kırıkkale Aday Adaylarını tek tek arayarak başarı dileğinde bulunan MHP İl Başkanı Erdal Baloğlu, son günlerde Kırıkkale’nin adından en çok bahsettiren ismi haline geldi. Yaptığı bu nazik davranışla tüm siyasetçilerin dikkatini MHP’ye çeken İl Başkanı Erdal Baloğlu’na ilk cevap, aradığı AK Parti Aday Adaylarından Engin Pehlivanlı’dan geldi. “Erdal Bey, Kırıkkale’de yeni nesil, hoşgörülü ve nezaket dolu bir siyaset anlayışının en önemli temsilcilerindendir” diyen Pehlivanlı, “Şahsi olarak da sevdiğim, saygı duyduğum bir arkadaşımız olan Sayın Baloğlu’nun geçen hafta göstermiş olduğu nezaket, zaten ‘Cumhur İttifakı” vesilesiyle birçok açıdan bir arada hareket eden iki partinin, aslında böyle bir ittifakı gerçekleştirmekle ne denli isabetli bir davranış gösterdiklerinin ispatı olmuştur” şeklinde konuştu.

BUGÜNKÜ ENGİN PEHLİVANLI ASLA DEĞİŞMEYECEK

Cumhur İttifakının, ‘vatanın bekası ve gelişmesi için kendi ikballerinden vazgeçenlerin, vatan için bir araya gelmeleri’ olduğunu kaydeden AK Parti Kırıkkale Milletvekili Aday Adayı Engin Pehlivanlı, “Dileğimiz odur ki, Cumhur İttifakı içerisinde gerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yeni sistemin ilk cumhurbaşkanı olarak seçmemiz, gerekse el ele meclis çoğunluğunu elde etmemiz vatanın bekası için çok önemlidir.  Derdimiz, tasamız bir: Vatan… Bu vatana en iyi hizmet edecek, en hayırlı kişilerin milletvekili seçilerek vatanımıza göz diken şer odaklarının oyunlarını bozmaları başta gelen temennimizdir. Ben de böylesine hassas bir dönemde, bu kutsal göreve talip olarak vatanıma hizmet etme aşkıyla yola çıktım. Öncelikli olarak parti yetkililerimin uygun görmeleri halinde üç kişilik aday listesinde yer alarak Kırıkkale’min bir milletvekili olarak seçilmek ve tüm Kırıkkalelileri TBMM’de temsil etmek istiyorum. Bu konuda biz elimizden geleni yaparız, takdir Allah’ındır. Eğer milletvekili seçilme şansını elde edersem, Kırıkkale halkının ve Türk milletinin hizmetinde olacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Bugün tanıdığınız Engin Pehlivanlı nasıl bir insansa, yarın da o olacaktır” ifadelerine yer verdi.

HOŞGÖRÜ VE SAYGI ÇERÇEVESİNDE SİYASET ANLAYIŞI

Pehlivanlı’ya nazik ziyaretinden dolayı teşekkür eden MHP İl Başkanı Erdal Baloğlu da, “Göreve geldiğim günden beri alışılmışın dışında, Türk siyasetine renk katacak, partimizin sosyal yönünü ortaya çıkaracak hamleler yapmayı kendime bir görev olarak bildim. Geldiğimiz günden beri toplumsal konularla ilgili olarak gerçekleştirdiğimiz programlar tüm halkımızın takdirini kazandı. Geçen hafta AK Parti Kırıkkale Aday Adaylarıyla yaptığımız telefon görüşmelerinin bu denli olumlu ses getirmesi de bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Türk Siyasetinin her daim hoşgörülü ve uzlaşmacı bir çerçevede, mücadelenin de saygı çerçevesi içerisinde yürümesi gerektiğine inanan partimizin bir neferi olarak bu görevi layıkıyla yerine getirebiliyorsak ne mutlu bize” dedi.

YENİKAPI KONUŞMASI ‘TÜRK MİLLETİNİN BEKA FELSEFESİDİR’

Konuşmasında Cumhur İttifakının önemine özel bir yer ayıran Baloğlu, “Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, 15 Temmuz Gecesinde ülkemizin geleceğinin ve vatanın bölünmez bütünlüğünün tehlikeye girdiğini görerek tam bir ‘Devlet Aklıyla’ hareket etmiştir. O geceden itibaren ülkemizin dipsiz bir kuyuya sürüklendiğini gören Sayın Bahçeli, Yenikapı Mitinginde yaptığı konuşmada her zaman olduğu gibi ‘Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben’ anlayışını ortaya koymuş, bu anlayışın ‘Türk Milletinin Beka Felsefesi’ haline getirilmesi gerektiğini vurgulayarak ilk adımı da yine kendisi atmış, “Cumhur İttifakı” fikrini ortaya koymuştur. Cumhur İttifakı, ‘Söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ mantığının ürünüdür. Gerek bizler teşkilat olarak, gerekse sahaya çıkan aday adaylarımız Cumhur İttifakının başarısı için çalışmaktayız. Nitekim ülkemizin geleceği bu ittifakın başarısından geçmektedir. Ülkemizin huzurunda gözü olanların ve yerli işbirlikçilerinin ülkemiz üzerinde bir daha haince planlar kuramamaları için tek bir yol var, o da Cumhur İttifakının bu seçimi ezici bir üstünlükle almasıdır. Bu yüzden de ittifakın partileri olarak kendi ittifakın başarısı için çalışmalıyız” diye konuştu. Kahve eşliğinde yaklaşık 1 saat süren görüşme, başladığı şekilde iyi dileklerle sona erdi.


Okunma 740

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


SiyasetHaberleri

Öztürk, işçinin sorunlarını meclise taşıdı
Abalı, genç yaşlı herkesin sempatisini kazandı
İşte Ak Parti'nin sıralaması
Erkoç aday adaylığını açıkladı
Albayrak, destek istedi
İYİ Parti vatandaşın sorunlarını dinledi
Kulislerde Karadurmuş yankıları
İmanla yükselen bu kaleyi ihanetle yıkamayacaksınız

Diğer Haberler

Anaokulu öğrencileri kuşlara yuva yaptı
VATAN SİZE MİNNETTAR
Eğitimde yeni vizyon Kırıkkale
Sağlıklı bir yaşam için egzersiz yapın
K.ܒde üflemeli çalgılar konseri
20 bin hakim ve savcının silahı MKE’den
Patlamanın nedeni araştırılıyor
70 yaş üzeri erkeklerin üçte birinde gizli prostat kanseri var
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç GÜDÜMLÜ FÜZE PKK’NIN ELİNE NASIL GEÇTİ?

12.10.2018 10:44:36

Kırıkkale olarak bir vatan evladını daha toprağa vermenin h&..


Türkiye'nin ilk silah OSB'sinde fabrikalar yükseliyorKırıkkale'de 500 dönümde kurulacak ve Türkiye'de ilk olma &o..
En Çok Okunanlar
Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ile başkanlıkta geride kalan 4 bu.. MİHRAPLARIN YENİ SULTANLARI Geylani Erkek Hafızlık Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimini tama.. 5 BİN EL 5 BİN FİDAN Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü çocuklara ağa&c.. Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. CHP'de sürpriz isimler 2019 seçimlerine güçlü adaylarla girmeyi planlayan .. Kızık kazada hayatını kaybetti Edinilen bilgiye göre, Ankara'dan Kırıkkale'ye doğru giden, Kırıkkale ..
Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,17Yazılım - Web Aksiyon