Bugün - 21 Ocak 2020 SalıKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   3°°C
 
Çalışma sit alanının dışındaKırıkkale Valisi Yunus Sezer, taş ocağı konusunda çeşitli tartışmala..
Avrupa’da yaptıkları stajı değerlendirdiler

Yenimahalle Şehit Ali Tonga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi proje ekibi tarafından 2017 yılı teklif çağrısı dönemi  Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında sunulan ve Ulusal Ajans tarafından kabul edilen “Geleceğin Usta Elleri, Mesleki Eğitim Öğrencileri”  adlı Avrupa Birliği projesinin Hareketlik Değerlendirme ve yaygınlaştırma faaliyetleri kapsamında; hareketliliğe katılan öğretmenler, öğrenciler ve okul idarecileri Has Bahçe Lokantasında düzenlenen yemekli toplantıda bir araya geldiler.

Eğitim Haberi - 10 Mayıs 2018 Perşembe

(10:32)

Yenimahalle Şehit Ali Tonga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi proje ekibi tarafından 2017 yılı teklif çağrısı dönemi  Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında sunulan ve Ulusal Ajans tarafından kabul edilen “Geleceğin Usta Elleri, Mesleki Eğitim Öğrencileri”  adlı Avrupa Birliği projesinin Hareketlik Değerlendirme ve yaygınlaştırma faaliyetleri kapsamında; hareketliliğe katılan öğretmenler, öğrenciler ve okul idarecileri Has Bahçe Lokantasında düzenlenen yemekli toplantıda bir araya geldiler.

 

AVRUPA DA PRATİK YAPTILAR

Öğrencilere Macaristan hareketliliğinde refakatçilik görevini üstlenen okul öğretmenlerinden  Serkan Özcan toplantının açılış konuşmasını yaptı. Özcan yaptığı konuşmada “ Öğrencilerimiz mesleki anlamda okulumuzda teorik olarak öğrendikleri bilgileri, Avrupa’da pratik olarak uygulama şansı bularak mesleki gelişimlerine olumlu yönde katkı sağlamışlardır. Mesleki anlamda gelişimlerini üst seviyeye çıkaran öğrencilerimiz, yurt dışında katıldıkları sosyal ve kültürel faaliyetler sayesinde kişisel gelişimlerine de olumlu yönde katkı sağlamışlardır.” diyerek proje sayesinde öğrencilerin edindikleri yeterlilikler hakkında bilgiler verdi.

 

FAALİYETLER HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Yurt dışı staj faaliyetine katılan öğrenciler adına bir konuşma yapan Şüheda Kubilay “ Yurt dışında katıldığımız staj faaliyeti sayesinde aldığımız eğitimlerle, mesleki anlamda eksikliklerimizi giderdik. Ayrıca yaptığımız sosyal ve kültürel faaliyetlerle Avrupa Birliği ülkelerinin kültürünü, yaşam tarzlarını ve eğitim sistemlerini yakından tanıma imkanı bulduk. Bizleri etkileyen en önemli aktivite ise Viyana’ya yaptığımız kültürel gezi esnasında Osmanlı izlerini görmek oldu. Atalarımızın bir zamanlar adım attıkları ve hala izleri bulunan toprakları ziyaret etmek bizleri hem duygulandırdı hem de gururlandırdı. Bizlere Avrupa da mesleki stajı yapma şansı veren okul idaremize, AB projesinin hazırlanması ve uygulanmasında emekleri olan öğretmenlerimize ve Ulusal Ajans yetkililerine şahsım ve arkadaşlarım adına teşekkür ederim.” diyerek yurt dışı faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

 

İLİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL ETTİLER

Okul Müdürü Hatice Özdemir da yaptığı konuşmasında“ Öncelikle Geleceğin Usta Elleri, Mesleki Eğitim Öğrencileri adlı Avrupa Birliği projemizin hazırlanmasında ve yürütülmesinde görev alan başta Projemizin Koordinatörü Neslihan Uluyüz olmak üzere Proje Ekibimizin üyeleri Filiz Kaldırım, Şebnem Güçlü, Serkan Özcan ve okulumuz Müdür yardımcısı Dönüş Işıker Sarıaydın’a teşekkür ederim. Ayrıca yurt dışında okulumuzu, ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil eden öğrencilerimize de teşekkür ederim. Projemizin yurt dışı hareketliliği proje amaçları doğrultusunda başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Öğrencilerimiz proje sayesinde mesleki gelişimlerini artırarak üst öğrenime ve iş piyasasına hazır hale gelmişlerdir. Öğrencilerimiz edindikleri yeterlilikler sayesinde mezuniyet sonrası istihdam edilme problemleri ortadan kalkmıştır. Ayrıca öğrencilerimiz farklı kültürleri tanıma yolu ile kişisel gelişimlerine katkı sağlamışlardır. Ulusal Ajans tarafından desteklenerek, yurt dışı faaliyetleri başarılı bir şekilde tamamlanan projemiz sayesinde gelecek yıllarda daha fazla AB projesi hazırlama istekliliğimiz artmıştır.” diyerek projenin sağladığı faydalar hakkında bilgiler verdi.


Kaynak / Editör: admin Okunma 1513

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EğitimHaberleri

Öğretmenlere şiddeti önlemi eğitimi
Kırıkkale tarihine yolculuk
Fatih Ortaokulundan bilim fuarı
168 öğrenci daha İstanbul’a uğurlandı
Gazi Koleji Jandarma komutanlığında
Gazi Öğretmen, Fen Lisesi’nde 15 Temmuz ’u anlattı
BAŞARAMAYAN GİDECEK
Kırıkkale Lisesi Hacettepe ve Bilkent'te

Diğer Haberler

Dek Koleji Türkiye Şampiyonu çıkardı
Askerlik şubesinden er celbi duyurusu
Masumlara yönelik hiçbir saldırı kabul edilemez
Rektör Aslan konferans verdi
Afrin için yürüdüler
3 parti ortak hareket edecek
Hain örgütü 20 sene önce raporlaştırdım
Bahşılı belediyesinden hummalı çalışma
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç MKE BİZİM DEĞİL ÇOCUKLARIMIZIN!

22.12.2019 13:20:47

Kırıkkale’de, Ağır Silah ve Çelik Fabrikası, M&..


KIRIKKALE'DE KONUT SATIŞINDA REKOR2019 yılında 5 bin 976 konut satıldı TÜİK 2019 yılı Aralık ayı konut ..
En Çok Okunanlar
Kırşehir Basın Konseyinden Yılmaz’a plaket Kırşehir Basın Konseyi 10 Ocak Çalışan gazeteciler günü do.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2907:5613:0215:3517:5819:20

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
-1°°C - 3°°C
Perşembe
-3°°C - 5°°C
Cumartesi
-4°°C - 6°°C
Pazartesi
-5°°C - 3°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,13Yazılım - Web Aksiyon