Bugün - 18 Ocak 2019 CumaKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   5°°C
 
BEDAŞ zorlu kış şartları ile mücadele ediyorBaşkent EDAŞ faaliyet gösterdiği Ankara, Bartın, Çankırı, Karab..
Memur-Sen’den Defterdar Bayraktar’a ziyaretMemur-Sen Kırıkkale İl Başkanı Recep Akdoğan ve bağlı sendikaların şube baş..
Yünlü güven tazeledi

Tüm Belediye ve Genel Hizmet İşçileri Sendikası (Hizmet-İş) 8.

Güncel Haberi - 08 Mayıs 2018 Salı

(08:49)

Tüm Belediye ve Genel Hizmet İşçileri Sendikası (Hizmet-İş) 8. Olağan Genel Kurulu’nu hafta sonu Beyaz Saray Otel Cafe Bistro Düğün Salonu'nda gerçekleştirdi. Kongreye tek aday olarak katılan mevcut Başkan Celal Yünlü tekrar Başkanlık görevine seçildi.

YÜKSEK KATILIM

Kırıkkale Şubemizin 8. Olağan Genel Kurulu, Beyaz Saray Otel’de Genel Başkan Vekilimiz Av. Hüseyin Öz’ün katılımlarıyla gerçekleştirildi. Şube Genel Kuruluna Genel Başkan Vekili Av. Hüseyin Öz, Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir, Kırıkkale Şube Başkanı Celal Yünlü, Ankara 1 No’lu Şube Başkanı Raşit Şahin, Ankara 4 No’lu Şube Başkanı Yusuf Güler, Çorum Şube Başkanı Mustafa Köroğlu, Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, Kırşehir İl Başkanı Hızır Gürler ve yönetim kurulu üyeleri, Genel Merkez Kadın Komitesi adına Derya Onat, Kırıkkale Belediyesi Özel Kalem Müdürü Bülent Özkan, İnsan Kaynakları Müdürü Celalettin Özel, Halk Eğitim Müdürü Ahmet Süreyya Kılıç, Saadet Partisi Kırıkkale İl Başkanı Faruk Uygun ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Komitelerimizin başkan ve yardımcıları, delegeler, üyelerimiz ve basın mensupları katıldı.

KIRIKKALE BİR İŞÇİ VE MÜCADELE ŞEHRİ

Genel Kurula hitaben bir konuşuma yapan Genel Başkan Vekili Av. Hüseyin Öz, Sendikamız HİZMET-İŞ’in Kırıkkale’de uzun yıllara dayanan bir geçmişi olduğunu belirterek, “HAK-İŞ/HİZMET-İŞ olarak Kırıkkale’de mücadelemiz 1980’li yılların sonunda başladı. 1992 yılında mücadelemiz güçlenerek devam etti. Kırıkkale bir işçi ve mücadele şehri. Özellikle savunma sanayinin kalbinin attığı bu şehirde bulunmak bizim için çok önemi” dedi. Sendikanın taşerona kadro verilmesi noktasında verdiği mücadeleyi anlatan Öz, konuşmasına şöyle devam etti: “2008 yılında başladığımız ve 2014 yılında zirve yapan mücadelemiz. 2014 yılının Ocak ayında Ankara’da Bilkent Otelde 7.000 taşeron emekçinin katıldığı bir toplantı ile kamuoyuna güçlü bir şekildi duyuruldu. “Sendika Seni Korur”, “Hakkın Bize Emanet” sloganlarıyla emekçi arkadaşlarımızı Sendikamız HİZMET-İŞ ve Konfederasyonumuz HAK-İŞ’e bağlı sendikalarımızın çatısı altında toplanmaya davet ederek destek istedik. Daha 2014 yılı bitmeden 6557 Sayılı Yasal düzenleme ile yeni bir döneme girildi. ÖSP gibi ne olduğu belli olmayan bir sistem hayata geçirilmek istendi. Biz buna karşı çıkarak bunu asla kabul etmeyeceğimizi her platformda en üst perdeden dile getirdik. Cumhurbaşkanımızın 5 Aralık 2017’de verdiği müjde ile bu mücadelemiz taçlandı. Kadro noktasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Başbakanımız Binali Yıldırım, Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanımız Jülide Sarıeroğlu ve Maliye Bakanımız Naci Ağbal’a teşekkürlerimizi bir kez daha ifade etmek istiyorum” ifadesini kullandı.

YOĞUN ÇALIŞMA

Hizmet-İş Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı Celal Yünlü, " Başkanlığına atandığım 4.12.2010 tarihinden 22.02.2018 den bu tarihe kadar sorumluluğunu taşıdığımız sendikamızı en iyi yere getirmeye çalıştım. İlk olarak üyelerimiz ve Sendika arasındaki kopukluğu düzeltmek oldu. Tüm Arkadaşlarımızı iş yerlerinde ziyaret edip onlarla hoş sohbetlere girdik ve yapacaklarımızla ilgili bilgiler verip fikir alış verişinde bulunduk. Bu diyalogumuzu sağladıktan sonra asıl işimiz Tüm Belediyelerimizdeki düzensiz ödenen maaşları her ay vaktinde ödenmesini sağlamak oldu. Bu işimizi düzelttikten sonra ikinci çabamız tüm üyelerimizin içerdeki birikmiş maaşları alabilmek için mücadelemiz başladı.O dönem belediye Başkanlarımızla ve Milletvekillerimizle yoğun bir görüşme mesaisi başlatmış olduk. ” diye konuştu.

ÜYE SAYISINDA ZİRVE YAPTIK

Yünlü, “2011 Nisan ayında çıkan torba yasasından dolayı 1071 üyeden Milli Eğitim ve Emniyet Müdürlüğüne giden işçi arkadaşlarımızdan dolayı 348 üyeye düşmüştür. Hak-lş Konfederasyonumuz Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın Sayın Başbakanımız ve Bakanlarımızla görüşme yaparak zorlu bir mücadelenin sonucunda Tüm kamuda çalışan Taşeron işçi arkadaşlarımızın Sendikal hakka kavuşturmak olmuştur. Bıı hakka arkadaşlarımızı kavuşturduktan sonra yeniden mücadele başlatıp“.kadrolu almaları ve işçi statüsünde kalmaları için mücadele  başlattık bunda da başarılı olduk. Bu gün ise Şubemiz Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Kredi Yurtlar Kurumu, Yüksek İhtisas Hastanesi, MKE Destek Tesisleri Müdürlüğü İtfaiye Amirliği, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı çalışanları, Gençlik hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, Özel idare Bu Kurumlardaki Tüm çalışanlarımız bizlere üye olarak Bugün sayımız olan 1250 ulaştırmıştır. Ve Hak-iş Kendi iş kolunda zirve yapmış Türkiye birincisi“olup 615.000 üye sayısına Hizmet-İş Sendikamız 251 Bin 122 ulaşmıştır. Bize Üye olarak destek veren tüm işçi arkadaşlarıma teşekkürü bir borç bilirim. Öncelikle İlimizin güzide Basın mensupları Buraya gelerek bizleri onura eden sizlere teşekkür eder saygılarımı sunarım” dedi.

HABER: MEHMET ERKOÇ


Okunma 980

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

'Füze Avcısı'nın seri üretimi başlıyor
Down sendromlular toplumun önemli bir parçası
Türkiye’nin gözbebeği 173 yaşında
Göçmen kuşlar gelmeye başladı
Şehit Osman Kablan için anma yemeği
AK Parti Milletvekili Öztürk'ün acı günü
Tren yolu çöplüğü andırıyor
Öğrencilerden öğretmene jest

Diğer Haberler

Engelliler için Bahşılı da pozitif etkinlik
Avrupa’nın eğitim sistemini inceliyoruz
MHP’li Öztürk’ten karayolu indirim sürprizi
Afrin koreografili komando marşı
Dokunma, Koru!
Vali Haktankaçmaz’dan Tufan’a hayırlı olsun ziyareti
Tarım Müdürlüğünde Bayramlaşma
KIRIKKALE BELEDİYESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜLÜĞÜ BAKIM VE ONARIM HİZMETİ ALINACAKTIR
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç SAHİ KIRIKKALE’YE NEDEN İZİN YOK?

13.01.2019 15:22:04

Gıyabında Kırıkkale gündeme gelince mangalda kül b..

Mehmet Ali Soyer

Mehmet_Ali_Soyer Hoşçakal gazetecilerin kralı

25.12.2018 22:04:50

Nereden başlayacağımı bilmiyorum. Ölüm o kadar soğ..


Ankaralılar Kırıkkale üniversitesini tercih ettiYÖK, il ve bölgelere göre YKS yerleştirme raporunu yayımladı..
En Çok Okunanlar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye'de kenevir ür.. Memur-Sen’den ‘Yaşam’ protokolü Memur-Sen Kırıkkale İl Başkanlığı ve Özel Yaşam Hastanesi arasında bağ.. MHP Kırıkkale’yi almaya kararlı Kırıkkale’de adaylarını ilk açıklayan parti olan Milliyet&cced.. Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. CHP'de sürpriz isimler 2019 seçimlerine güçlü adaylarla girmeyi planlayan .. Kızık kazada hayatını kaybetti Edinilen bilgiye göre, Ankara'dan Kırıkkale'ye doğru giden, Kırıkkale ..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2807:5813:0315:3117:5419:17

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,19Yazılım - Web Aksiyon