Bugün - 02 Nisan 2020 PerşembeKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   15°°C
 
Dernekte okey oynayanlar yakalandı Kırıkkale'de yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) önlemleri kapsamın..
K.Ü Laboratuvarlarına Akreditasyon Belgesi

TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu) tarafından Kırıkkale Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (KÜBTUAM) bünyesindeki dört laboratuvara uluslararası geçerliliğe sahip "Uluslararası Akreditasyon Sertifikası" verildi.

Eğitim Haberi - 07 Mayıs 2018 Pazartesi

(09:45)

TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu) tarafından Kırıkkale Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (KÜBTUAM) bünyesindeki dört laboratuvara uluslararası geçerliliğe sahip "Uluslararası Akreditasyon Sertifikası" verildi.

Bölgenin en faal çalışan merkezi laboratuvarlarından

Kırıkkale Üniversitesi Yahya Kemal Konferans Salonu'nda düzenlenen törende konuşan Rektör Prof. Dr. Ekrem Yıldız, yapılan ciddi çalışmalar neticesinde bu başarıya ulaştıklarını söyledi. Gelinen noktanın çok ciddi çabaların gösterildiği bir nokta olduğuna işaret eden Yıldız, "Benden önceki rektörümüzün döneminden başlayan çalışmalar bizim dönemimizde de yoğun bir şekilde devam etti. Çok titiz ve ciddi çalışmalarımız oldu. Ama şükürler olsun bugün hakikaten önemli bir aşamayı başarmış olduk. Buradan beklenen verimli ürünler elde etmektir. Araştırmacılara, uzmanlara ve uygulayıcılara yardımcı olmaktır. Kapasiteyi olduğunca yüksek oranda çalıştırabilmektir. Laboratuvarımız şu anda bölgenin en faal çalışan merkezi laboratuvarlarındandır." diye konuştu.

Güven için gereksinimlerin karşılanması gerekiyor

TÜRKAK Genel Sekreteri Dr. İbrahim Çetin de akreditasyon sisteminin güven sağlamak üzere kurulmuş bir sistem olduğunu belirterek, itimat etmeleri için bazı gerekçelerinin olması gerektiğini dile getirdi. Kullandıkları ürünlerin düzgün, kurallara uygun olabildiğini görmek için ölçümler yapmaları gerektiğini ifade eden Çetin, "Ölçme işlemlerinin gerçekleşmesi için teknik bir altyapı ve cihazlar gerekiyor. Ayrıca bu cihazları kullanabilme yeterliliğine sahip personel ve uygun laboratuvar koşulları da gerekiyor. Sisteme güven duyabilmemiz için bu gereksinimlerin karşılanmasına ihtiyacımız var. TÜRKAK olarak bizim işimiz bir sistemin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmektir." şeklinde konuştu.

Akreditasyon sürecinden geçti

KÜBTUAM Müdürü Prof. Dr. Siyami Karahan da "Laboratuvarlarımızın altyapısı birçok alanda hizmet verecek şekilde tamamlandı ve ISO 17025 belgesini almaya hak kazandı. Bugün için In vitro Biyouyumluluk, Yakıt Analiz, Çevre Analiz ile Makine ve Malzeme laboratuvarlarımız akredite edilmiş olmakla beraber laboratuvar işletim sistemi de akreditasyon sürecinden geçmiştir. Merkezimizde bulunan laboratuvarlarda 185 farklı analiz hizmeti verilmektedir." ifadelerini kullandı.

TS EN ISO 17025 akreditasyon sertifikası

Konuşmaların ardından "TS EN ISO 17025 Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yeterliliği için Genel Şartlar Standardı" akreditasyon sertifikası belgesi TÜRKAK Genel Sekreteri Çetin tarafından Yıldız'a takdim edildi. Törene, Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Bekir Varol, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Kocamış, Genel Sekreter İsmail Altan Akgün, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.


Kaynak / Editör: admin Okunma 1692

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EğitimHaberleri

Meslek lisesi için ilk kazma vuruldu
BİLSEM’de ağız ve diş sağlığı eğitimi
Yahşihan’da TUBİTAK 4006 bilim fuarı
Lal Saran’da proje tanıtım sergisi
Eski seçim sandıkları hayvanlara yuva oldu
Hasan Ali Yücel İlkokulu İtalya’da
Kܒde mekan envanter sınıflandırma toplantısı
Pelit kolejinden yılsonu etkinliği

Diğer Haberler

AHİKA, Vali Haktankaçmaz başkanlığında toplandı
Aydınlatmalar da yenileniyor
Hayvan pazarı kapatıldı
Trafikte yaya önceliği denetimleri artacak
252 Çocuğumuz Adıyaman’da
AK Parti çalışmaların analizini yapıyor
Sandıklara sahip çıkılacak
Öztürk: "Çiftçimiz Tedirgin"
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Saran’dan örnek alınacak davranış

31.03.2020 14:59:55

Saran’dan örnek alınacak davranış Çin&rsq..


AÇIK PAZAR YERLERİ KAPANDI Koronavirüs salgını kapsamında Kırıkkale’de alınan önlemler..
En Çok Okunanlar
Kırıkkale'de eczanelerin çalışma saatleri değiştirildi
  Kırıkkale ve Ankara’da eczaneler dünden itibaren yeni ti.. Kırıkkale’de 65 yaş üstü evde kalan vatandaşların ihtiya&cc.. MKE, günlük 500 bin maske üretiyorlar Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında yoğun talep gören maskel.. SAĞLIKÇILARIN YANINDAYIZ Memur-Sen İl Başkanı, Sağlık-Sen Şube Başkanı Recep Akdoğan, Sağlık-Sen Y&o.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
7°°C - 15°°C
Cumartesi
4°°C - 15°°C
Pazartesi
5°°C - 14°°C
Çarşamba
5°°C - 17°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,13Yazılım - Web Aksiyon