Bugün - 22 Mayıs 2018 SalıKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   24°°C
 
Başkan Saygılı Ramazan sokağını ziyaret etti Kırıkkale’de geleneksel olarak Cumhuriyet Meydanına kurulan ve bu yıl..
Temayülde dava ahlakıyla hareket edilecektir

Hafta sonu yapılacak temayülle ilgili açıklamalarda bulunan Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Aday Adayı Av.

Siyaset Haberi - 04 Mayıs 2018 Cuma

(10:39)

Hafta sonu yapılacak temayülle ilgili açıklamalarda bulunan Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Aday Adayı Av. Mehmet Yılmazer “temayül yoklamasında irade ortaya koyacak olan herkes derin bir vicdan muhakemesi, sorumluluk bilinci ve  dava ahlakı ile hareket edecektir” diye konuştu.

 

MİLLETİN TERAZİSİNDE TARTILACAK

Cumhurbaşkanlığı sistemine geçileceği seçimde Cumhurbaşkanı adayı için ve milletvekilleri için ayrı ayrı oy kullanılacağını söyleyen Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Aday Adayı Av. Mehmet Yılmazer “Bu oy kullanma sistemi Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Ak Partimizin büyük önem verdiği “liyakat kriteri” içinde oldukça önemli. Daha önce Ak Partimize oy verenler için öncelik aday listesi değil, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a duyulan derin sevgi , bağlılık  ve sadakat oy verirken belirleyici oluyordu. Hatta bazen “ben bu adaya oy vermem ama oyum Reise” diyenler vardı. Şimdi ise Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a oy verenlerin aynı biçimde Ak Parti listesinde ki adaylara oylarını gönül rahatlığıyla vermeleri için, çok küçük düzeyde de olsa oylarda herhangi bir kaymaması, farklı yönlere gitmemesi için  Ak Parti Milletvekili Aday listesi milletin terazisinde tartılanlardan oluşacak. Buna şüphe yok.

 

PARTİNİN SIRTINA BİNENLERLE İŞİMİZ OLMAZ

Yılmazer “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 16 Ağustos 2017 tarihinde söylediklerini hatırlatmak isterim; “Seçimlere bizim istediğimiz değil, kamuoyunun istediği adaylarla gireceğiz. Bunlar partinin sırtına binen değil, partinin yükünü alan, oylarını artıran adaylar olmalı. Partiyi sırtlaması gerekirken, partinin sırtına binenlerle işimiz olmaz. Bize donanımı, heyecanı, enerjisi ve projesi olan, vatandaşa dokunan, vatandaşın dokunabildiği yol arkadaşları lazım. İlkelerine bağlı, sevdası millet olan, kendini millete hizmet etmeye adamışlarla yolumuza devam edeceğiz. İşte bu nedenle , milletvekili adaylarının Cumhurbaşkanımız tarafından sıralanan niteliklere sahip olması belirleyici önemde. Hafta sonu gerçekleşecek temayülde ise elbette oy kullanacak bütün dava arkadaşlarımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın işaret ettiği kriterlere uygun biçimde iradelerini ortaya koyacaklardır. Şimdiden söylüyorum; temayül yoklaması bundan önceki hiçbir temayül yoklamasına benzemiyor. Sorumluluğu çok büyük. Burada ülkemizin, milletimizin bekasından söz ediyoruz. Bu nedenle temayül yoklamasında irade ortaya koyacak olan herkes derin bir vicdan muhakemesi, sorumluluk bilinci ve  dava ahlakı ile hareket edecektir” dedi.


Kaynak / Editör: Mehmet Ali Soyer Okunma 401

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


SiyasetHaberleri

Ak Parti Seçim Startını Verdi
1 Nisanda Müslümanlar kandırıldı ve katledildi
3 parti ortak hareket edecek
OSB’lerin doğalgaz sorunu çözüldü
Ertan Taşkın’a ‘Mahir Yılmaz’ desteği
Ak Parti’de nefesler tutuldu
CHP’de Pekdoğan şoku
Türkiye’nin geleceğini belirleyecek bir seçim

Diğer Haberler

Tüm Engellilerden Gazetecilere 10 Ocak Jesti
KTSO’nun 5 yıldızı tescillendi
İç Anadolu’nun başkanları buluştu
10 bin polis alınacak
Balışeyh'e yeni endüstri sahaları
SGK prim borçları siliniyor
Polis torbacılara operasyon düzenledi
Bu dükkandaki her şey şehit çocuklarına ücretsiz
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç SEÇİM ÇANTADA KEKLİK DEĞİL

25.04.2018 13:27:28

Erken seçim olacak mı? Olmayacak mı? Ne zaman olacak?..


İşte Ak Parti'nin sıralaması AK Parti 24 Haziran seçimi milletvekili listesi belli oldu. Cumhurba..
En Çok Okunanlar
İYİ Partinin adayları netleşti
Partiler 24 Haziran’da gerçekleşecek olan seçimlerde ad.. Siyasi partilerde aday belirleme sürecinde son haftaya girilirken aday.. Türkiye’nin geleceğini belirleyecek bir seçim 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Mille.. Köylerde mantar yetiştiriciliği yapılacak TANAP’ın sosyal ve çevresel yatırım programları kapsamında ver.. 2019 seçimlerine güçlü adaylarla girmeyi planlayan .. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. Kızık kazada hayatını kaybetti Edinilen bilgiye göre, Ankara'dan Kırıkkale'ye doğru giden, Kırıkkale ..
Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,61Yazılım - Web Aksiyon