Bugün - 18 Ağustos 2018 CumartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   36°°C
 
Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
MASA VE SANDALYE ALIMIMASA VE SANDALYE ALIMI MKE DESTEK TESİSLERİ İSLETME MÜDÜRLÜ..
Temayülde dava ahlakıyla hareket edilecektir

Hafta sonu yapılacak temayülle ilgili açıklamalarda bulunan Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Aday Adayı Av.

Siyaset Haberi - 04 Mayıs 2018 Cuma

(10:39)

Hafta sonu yapılacak temayülle ilgili açıklamalarda bulunan Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Aday Adayı Av. Mehmet Yılmazer “temayül yoklamasında irade ortaya koyacak olan herkes derin bir vicdan muhakemesi, sorumluluk bilinci ve  dava ahlakı ile hareket edecektir” diye konuştu.

 

MİLLETİN TERAZİSİNDE TARTILACAK

Cumhurbaşkanlığı sistemine geçileceği seçimde Cumhurbaşkanı adayı için ve milletvekilleri için ayrı ayrı oy kullanılacağını söyleyen Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Aday Adayı Av. Mehmet Yılmazer “Bu oy kullanma sistemi Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Ak Partimizin büyük önem verdiği “liyakat kriteri” içinde oldukça önemli. Daha önce Ak Partimize oy verenler için öncelik aday listesi değil, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a duyulan derin sevgi , bağlılık  ve sadakat oy verirken belirleyici oluyordu. Hatta bazen “ben bu adaya oy vermem ama oyum Reise” diyenler vardı. Şimdi ise Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a oy verenlerin aynı biçimde Ak Parti listesinde ki adaylara oylarını gönül rahatlığıyla vermeleri için, çok küçük düzeyde de olsa oylarda herhangi bir kaymaması, farklı yönlere gitmemesi için  Ak Parti Milletvekili Aday listesi milletin terazisinde tartılanlardan oluşacak. Buna şüphe yok.

 

PARTİNİN SIRTINA BİNENLERLE İŞİMİZ OLMAZ

Yılmazer “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 16 Ağustos 2017 tarihinde söylediklerini hatırlatmak isterim; “Seçimlere bizim istediğimiz değil, kamuoyunun istediği adaylarla gireceğiz. Bunlar partinin sırtına binen değil, partinin yükünü alan, oylarını artıran adaylar olmalı. Partiyi sırtlaması gerekirken, partinin sırtına binenlerle işimiz olmaz. Bize donanımı, heyecanı, enerjisi ve projesi olan, vatandaşa dokunan, vatandaşın dokunabildiği yol arkadaşları lazım. İlkelerine bağlı, sevdası millet olan, kendini millete hizmet etmeye adamışlarla yolumuza devam edeceğiz. İşte bu nedenle , milletvekili adaylarının Cumhurbaşkanımız tarafından sıralanan niteliklere sahip olması belirleyici önemde. Hafta sonu gerçekleşecek temayülde ise elbette oy kullanacak bütün dava arkadaşlarımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın işaret ettiği kriterlere uygun biçimde iradelerini ortaya koyacaklardır. Şimdiden söylüyorum; temayül yoklaması bundan önceki hiçbir temayül yoklamasına benzemiyor. Sorumluluğu çok büyük. Burada ülkemizin, milletimizin bekasından söz ediyoruz. Bu nedenle temayül yoklamasında irade ortaya koyacak olan herkes derin bir vicdan muhakemesi, sorumluluk bilinci ve  dava ahlakı ile hareket edecektir” dedi.


Okunma 1038

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


SiyasetHaberleri

İşte Ak Parti'nin sıralaması
Kıymet bileceğiz
Türkiye, yeni bir dönüm noktasındadır
MHP’den Ak Parti’ye ittifak ziyareti
İYİ Partinin adayları netleşti
Özer aday adaylık başvurusunu yaptı
Albayrak İYİ Parti’den aday adayı oldu
Ertan Taşkın’a ‘Mahir Yılmaz’ desteği

Diğer Haberler

Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı
TSO’dan demokrasi nöbetçilerine su ikramı
Nasıl koruyucu aile olabilirim?
Kadınlara özel spor etkinliği
Avukatlık kanunu biran evvel çıkartılmalı
Öğe, Ramazan sokağını coşturdu
Bozkır Barajı can suyu olacak
KTSO’dan hayırlı olsun ziyareti
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Dikkat! Düğünde Polis var

09.07.2018 09:55:50

Türkiye’de silahın merkezi olan, kimileri tarafın..
GENEL TEMİZLİK MALZEMESİ ALIMI İŞİKIRIKKALE İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI YÜKSEK İHTİS..
En Çok Okunanlar
CHP'de sürpriz isimler 2019 seçimlerine güçlü adaylarla girmeyi planlayan .. Kızık kazada hayatını kaybetti Edinilen bilgiye göre, Ankara'dan Kırıkkale'ye doğru giden, Kırıkkale ..
Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,11Yazılım - Web Aksiyon