Bugün - 22 Ekim 2018 PazartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   17°°C
 
FIRTINA GİBİYİZ: 4-0Büyük Anadolu Kırıkkalespor, ligin 5’nci haftasında rakibi ..
Denek Dağına Cumhuriyet yürüyüşü Kırıkkale Valiliği tarafından Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yıldön&..
Ufka Yolculukta 6. Ödül Töreni

6.

Eğitim Haberi - 04 Mayıs 2018 Cuma

(09:01)

6. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması’nın Kırıkkale il ödülleri düzenlenen programla sahiplerine verildi.

 

Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz

“Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz” temalı yarışmayla ilgili Kırıkkale Nur Cami Konferans Salonu’nda program düzenlendi. Programda konuşan Ufka yolculuk İl Temsilcisi Mustafa Arı, yarışmaya Türkiye genelinde 700 bin kişinin katıldığını ve yarışma sayesinde bireylerin çok önemli kazanımlar elde ettiklerini söyledi. Yarışmanın dünya genelinde Zinde Gençlik, Kırıkkale’de ise Kale Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü tarafından organize edildiğini hatırlatan Arı, “Bu öyle bir yolculuk ki, biniti güzel ve yolcuları da özeldir. Gidilen yol ise cennete giden yoldur. 6 yıl önce bu yola çıktığımızda bizimle birlikte yola çıkan samimi, candan, fedakar yol arkadaşlarımız bize katıldı. Bu yıl “Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz” konusuyla 700 bin yol arkadaşımız oldu. Çünkü bu konu önemliydi, yazılması gerekiyordu her yere. Kalplere, gönüllere, dağlara,taşlara. Yazıldı ki, işte bunun kanıtı sizlersiniz.” dedi.

 

4 bin kişiye kitap okutmanın mutluluğu

Günümüzde insanlığın bir arayış içinde olduğuna dikkat çeken Arı şöyle konuştu: “Günümüzde, imanımızı ve inancımızı kuşatmaya çalışan anlayışların önüne geçilmesi gerektiği gün kadar aşikardır. Kitap tutmaya aşina olan ellerimizde artık teknoloji ürünleri var. Ne okuyabiliyor ne de anlayabiliyoruz. İşte tüm çabamız insanımıza doğru kaynaklardan doğru bilgileri aktaran kitaplar aracılığıyla dini bilgileri yarışma formatında katıksız ve bozulmamış, kaynağından çıktığı gibi sunabilmektir. Bu yarışma bize, çocuğuyla, genciyle, yaşlısıyla, esnafıyla, ev hanımıyla, yüzbinlerce, öğrenci, öğretmen ve akademisyeniyle, peygamberimize ve sünnetine sahip çıkan yol arkadaşlarını kazandırdı. Ülkemizde kitap okuma oranının azaldığı günümüzde ülke genelinde 700 bin, Kırıkkalemiz de ise 4 bin kişiye kitap okutmanın mutluluğunu yaşattı. Düşünebiliyor musunuz 7 yaşındaki bir çocukla 70 yaşındaki bir dedenin aynı heyecan ve mutlulukla sınav formatında beraberce doğruya ve iyiye ulaşma azmine şahit olduk. 6 yıldır yaptığımız bu yolculuk neticesinde, Kur’an-ı Kerimi ve Sünneti Seniyyeyi daha iyi anlayan insanlarımız çoğaldı. Bu vesile ile ahlakını güzelleştiren, okuluna sahip çıkan öğrencilerimiz oldu. Bu yarışma sayesinde ben tesettüre büründüm diyen kardeşlerimiz oldu. Ben artık anne, babama iyi davranacağım diyen çocuklarımız oldu. Bu yarışmalar bana dinime, devletime, vatanıma, bayrağıma sahip çıkmayı öğretti diyen gençlerimizin sayısı arttı.”

 

Ödüllendirildiler

Arı, yarışmayı kent merkezi ile tüm ilçe ve köylere kadar giderek 7’den 70’e herkese ulaşmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi. Programda Arapça ve diğer kategorilerde dereceye giren yarışmacıların ödülleri verildi. Türkiye birincisi, Türkiye 18’ncisi ile 3 umre ile ödüllendirilen yarışmacılar salondan büyük alkış aldı. Dereceye giren adaylara umrenin yanı sıra para, bisiklet ve daha birçok hediye verildi. Programa, protokol üyelerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.


Okunma 1014

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EğitimHaberleri

Fizyoterapi Topluluğundan Limbik Hikayeler
Yahşihan’da Lider-Kampçı Buluşması
İstihdama simülatörlü destek
Minik öğrencilerin okuma bayramı
Kur’an Kurslarında kadınlara yönelik şiddet eğitimi
Özel Eğitim Uygulama Okulunda Yerli Malı Haftası
Donanımlı bir okul haline gelecek
Keskin’e 24 derslik TOBB Meslek Lisesi

Diğer Haberler

Kültür Varlıklarını Koruma Heyeti Kırıkkale’de
Çağdaş ve demokratik bir toplumun vazgeçilmez unsuru
MKE’den savunmaya yeni yerli ürünler
Yaban hayvanlarına yem desteği
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu
Öztürk ve Dağdelen Kırıkkale için görüştü
Öğretmenlere şiddeti önlemi eğitimi
Sayokan topluluğundan üniversitelerarası başarı
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç GÜDÜMLÜ FÜZE PKK’NIN ELİNE NASIL GEÇTİ?

12.10.2018 10:44:36

Kırıkkale olarak bir vatan evladını daha toprağa vermenin h&..


Güçlü olmak için birlik olmak zorundayızAzerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, "Güçlü olmak i&cc..
En Çok Okunanlar
Ovacık Mahallesi Muhtar Adayı Dursun Aktaş, mahalle sakinlerinin fiber inte.. İŞKUR 4 bin 40 kişiyi işe yerleştirdi Kırıkkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü 2018.. Türkiye'nin ilk silah OSB'sinde fabrikalar yükseliyor Kırıkkale'de 500 dönümde kurulacak ve Türkiye'de ilk olma &o.. Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. CHP'de sürpriz isimler 2019 seçimlerine güçlü adaylarla girmeyi planlayan .. Kızık kazada hayatını kaybetti Edinilen bilgiye göre, Ankara'dan Kırıkkale'ye doğru giden, Kırıkkale ..
Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,23Yazılım - Web Aksiyon