Bugün - 24 Mayıs 2018 PerşembeKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   27°°C
 
İşte Ak Parti'nin sıralaması AK Parti 24 Haziran seçimi milletvekili listesi belli oldu. Cumhurba..
Ufka Yolculukta 6. Ödül Töreni

6.

Eğitim Haberi - 04 Mayıs 2018 Cuma

(09:01)

6. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması’nın Kırıkkale il ödülleri düzenlenen programla sahiplerine verildi.

 

Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz

“Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz” temalı yarışmayla ilgili Kırıkkale Nur Cami Konferans Salonu’nda program düzenlendi. Programda konuşan Ufka yolculuk İl Temsilcisi Mustafa Arı, yarışmaya Türkiye genelinde 700 bin kişinin katıldığını ve yarışma sayesinde bireylerin çok önemli kazanımlar elde ettiklerini söyledi. Yarışmanın dünya genelinde Zinde Gençlik, Kırıkkale’de ise Kale Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü tarafından organize edildiğini hatırlatan Arı, “Bu öyle bir yolculuk ki, biniti güzel ve yolcuları da özeldir. Gidilen yol ise cennete giden yoldur. 6 yıl önce bu yola çıktığımızda bizimle birlikte yola çıkan samimi, candan, fedakar yol arkadaşlarımız bize katıldı. Bu yıl “Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz” konusuyla 700 bin yol arkadaşımız oldu. Çünkü bu konu önemliydi, yazılması gerekiyordu her yere. Kalplere, gönüllere, dağlara,taşlara. Yazıldı ki, işte bunun kanıtı sizlersiniz.” dedi.

 

4 bin kişiye kitap okutmanın mutluluğu

Günümüzde insanlığın bir arayış içinde olduğuna dikkat çeken Arı şöyle konuştu: “Günümüzde, imanımızı ve inancımızı kuşatmaya çalışan anlayışların önüne geçilmesi gerektiği gün kadar aşikardır. Kitap tutmaya aşina olan ellerimizde artık teknoloji ürünleri var. Ne okuyabiliyor ne de anlayabiliyoruz. İşte tüm çabamız insanımıza doğru kaynaklardan doğru bilgileri aktaran kitaplar aracılığıyla dini bilgileri yarışma formatında katıksız ve bozulmamış, kaynağından çıktığı gibi sunabilmektir. Bu yarışma bize, çocuğuyla, genciyle, yaşlısıyla, esnafıyla, ev hanımıyla, yüzbinlerce, öğrenci, öğretmen ve akademisyeniyle, peygamberimize ve sünnetine sahip çıkan yol arkadaşlarını kazandırdı. Ülkemizde kitap okuma oranının azaldığı günümüzde ülke genelinde 700 bin, Kırıkkalemiz de ise 4 bin kişiye kitap okutmanın mutluluğunu yaşattı. Düşünebiliyor musunuz 7 yaşındaki bir çocukla 70 yaşındaki bir dedenin aynı heyecan ve mutlulukla sınav formatında beraberce doğruya ve iyiye ulaşma azmine şahit olduk. 6 yıldır yaptığımız bu yolculuk neticesinde, Kur’an-ı Kerimi ve Sünneti Seniyyeyi daha iyi anlayan insanlarımız çoğaldı. Bu vesile ile ahlakını güzelleştiren, okuluna sahip çıkan öğrencilerimiz oldu. Bu yarışma sayesinde ben tesettüre büründüm diyen kardeşlerimiz oldu. Ben artık anne, babama iyi davranacağım diyen çocuklarımız oldu. Bu yarışmalar bana dinime, devletime, vatanıma, bayrağıma sahip çıkmayı öğretti diyen gençlerimizin sayısı arttı.”

 

Ödüllendirildiler

Arı, yarışmayı kent merkezi ile tüm ilçe ve köylere kadar giderek 7’den 70’e herkese ulaşmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi. Programda Arapça ve diğer kategorilerde dereceye giren yarışmacıların ödülleri verildi. Türkiye birincisi, Türkiye 18’ncisi ile 3 umre ile ödüllendirilen yarışmacılar salondan büyük alkış aldı. Dereceye giren adaylara umrenin yanı sıra para, bisiklet ve daha birçok hediye verildi. Programa, protokol üyelerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.


Kaynak / Editör: Mehmet Ali Soyer Okunma 354

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EğitimHaberleri

Sosyal bilgiler öğretmen adayları okullarla buluşuyor
Ufka Yolculuk Kültür ve Bilgi Yarışmaları
Yıldırım Beyazıt’tan İspanya ziyareti
Vali Haktankaçmaz Çelebi’de incelemelerde bulundu
Vali Haktankaçmaz'ın okul ziyareti
Bahşili'de TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı
Benim kulübüm Yeşilay
Final okulları kütüphane hediye etti

Diğer Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan vekillerle görüştü
Tarladan sofraya gıda güvenliği
Okul servisi sürücülerine eğitim
Öğretmenlerimiz geleceğimizi şekillendiriyor
Kırıkkale'de uyuşturucu operasyonu
İyot eksikliği hastalıkların davetçisidir
Uyuşturucu arzını Kırıkkale’de sıfırladık
Projeler bizden, destek KOP TEYAPTAN
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç SEÇİM ÇANTADA KEKLİK DEĞİL

25.04.2018 13:27:28

Erken seçim olacak mı? Olmayacak mı? Ne zaman olacak?..


Minik öğrencilerin okuma bayramı Hasan Ali Yücel İlkokulu 1-D sınıfı öğrencileri için 'okum..
En Çok Okunanlar
Belediye’den iftar çadırı 11 ayın sultanı Ramazan ayı dolayısıyla Kırıkkale Belediyesi tarafından ift.. 2019 seçimlerine güçlü adaylarla girmeyi planlayan .. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. Kızık kazada hayatını kaybetti Edinilen bilgiye göre, Ankara'dan Kırıkkale'ye doğru giden, Kırıkkale ..
Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,30Yazılım - Web Aksiyon