Bugün - 15 Ağustos 2018 ÇarşambaKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   30°°C
 
MASA VE SANDALYE ALIMIMASA VE SANDALYE ALIMI MKE DESTEK TESİSLERİ İSLETME MÜDÜRLÜ..
KARA YOLU İŞLERİ YAPTIRILACAKTIRKARA YOLU İŞLERİ YAPTIRILACAKTIR KIRIKKALE İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKR..
Ufka Yolculukta 6. Ödül Töreni

6.

Eğitim Haberi - 04 Mayıs 2018 Cuma

(09:01)

6. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması’nın Kırıkkale il ödülleri düzenlenen programla sahiplerine verildi.

 

Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz

“Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz” temalı yarışmayla ilgili Kırıkkale Nur Cami Konferans Salonu’nda program düzenlendi. Programda konuşan Ufka yolculuk İl Temsilcisi Mustafa Arı, yarışmaya Türkiye genelinde 700 bin kişinin katıldığını ve yarışma sayesinde bireylerin çok önemli kazanımlar elde ettiklerini söyledi. Yarışmanın dünya genelinde Zinde Gençlik, Kırıkkale’de ise Kale Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü tarafından organize edildiğini hatırlatan Arı, “Bu öyle bir yolculuk ki, biniti güzel ve yolcuları da özeldir. Gidilen yol ise cennete giden yoldur. 6 yıl önce bu yola çıktığımızda bizimle birlikte yola çıkan samimi, candan, fedakar yol arkadaşlarımız bize katıldı. Bu yıl “Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz” konusuyla 700 bin yol arkadaşımız oldu. Çünkü bu konu önemliydi, yazılması gerekiyordu her yere. Kalplere, gönüllere, dağlara,taşlara. Yazıldı ki, işte bunun kanıtı sizlersiniz.” dedi.

 

4 bin kişiye kitap okutmanın mutluluğu

Günümüzde insanlığın bir arayış içinde olduğuna dikkat çeken Arı şöyle konuştu: “Günümüzde, imanımızı ve inancımızı kuşatmaya çalışan anlayışların önüne geçilmesi gerektiği gün kadar aşikardır. Kitap tutmaya aşina olan ellerimizde artık teknoloji ürünleri var. Ne okuyabiliyor ne de anlayabiliyoruz. İşte tüm çabamız insanımıza doğru kaynaklardan doğru bilgileri aktaran kitaplar aracılığıyla dini bilgileri yarışma formatında katıksız ve bozulmamış, kaynağından çıktığı gibi sunabilmektir. Bu yarışma bize, çocuğuyla, genciyle, yaşlısıyla, esnafıyla, ev hanımıyla, yüzbinlerce, öğrenci, öğretmen ve akademisyeniyle, peygamberimize ve sünnetine sahip çıkan yol arkadaşlarını kazandırdı. Ülkemizde kitap okuma oranının azaldığı günümüzde ülke genelinde 700 bin, Kırıkkalemiz de ise 4 bin kişiye kitap okutmanın mutluluğunu yaşattı. Düşünebiliyor musunuz 7 yaşındaki bir çocukla 70 yaşındaki bir dedenin aynı heyecan ve mutlulukla sınav formatında beraberce doğruya ve iyiye ulaşma azmine şahit olduk. 6 yıldır yaptığımız bu yolculuk neticesinde, Kur’an-ı Kerimi ve Sünneti Seniyyeyi daha iyi anlayan insanlarımız çoğaldı. Bu vesile ile ahlakını güzelleştiren, okuluna sahip çıkan öğrencilerimiz oldu. Bu yarışma sayesinde ben tesettüre büründüm diyen kardeşlerimiz oldu. Ben artık anne, babama iyi davranacağım diyen çocuklarımız oldu. Bu yarışmalar bana dinime, devletime, vatanıma, bayrağıma sahip çıkmayı öğretti diyen gençlerimizin sayısı arttı.”

 

Ödüllendirildiler

Arı, yarışmayı kent merkezi ile tüm ilçe ve köylere kadar giderek 7’den 70’e herkese ulaşmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi. Programda Arapça ve diğer kategorilerde dereceye giren yarışmacıların ödülleri verildi. Türkiye birincisi, Türkiye 18’ncisi ile 3 umre ile ödüllendirilen yarışmacılar salondan büyük alkış aldı. Dereceye giren adaylara umrenin yanı sıra para, bisiklet ve daha birçok hediye verildi. Programa, protokol üyelerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.


Okunma 939

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EğitimHaberleri

Öğrencilerden Mehmetçik yararına kermes
Okuma ve yazma heyecanı yaşadılar
Yahşihan'da öğrencilere meslekler tanıtıldı
OTUR, SIFIR!
Ufka Yolculuk yarışmasına İpekci Turizm’den 5 umre hediyesi
Fizyoterapi Topluluğundan Limbik Hikayeler
Okullarda karne heyecanı
İlk 3'te neden Kırıkkale olmasın?

Diğer Haberler

Taşerona 4 bin 628 lira ikramiye
Belediyeden farkındalık yaratan çalışma
Öğrencilerden Mehmetçik yararına kermes
MERHUM MURAT SEKMAN İÇİN GAZETECİ MESLEKTAŞLARI TARAFINDAN YEMEK VERİLDİ
Her üç kadından biri şiddete maruz kalıyor
Vali Haktankaçmaz Yeni Adliye Binasını İnceledi
Can ve Öztürk adalet komisyonunda
Halk değil rant bütçesi!
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Dikkat! Düğünde Polis var

09.07.2018 09:55:50

Türkiye’de silahın merkezi olan, kimileri tarafın..




BİNA İNŞAATI YAPTIRILACAKTIRBİNA İNŞAATI YAPTIRILACAKTIR KIRIKKALE İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETER..
En Çok Okunanlar
Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. CHP'de sürpriz isimler 2019 seçimlerine güçlü adaylarla girmeyi planlayan .. Kızık kazada hayatını kaybetti Edinilen bilgiye göre, Ankara'dan Kırıkkale'ye doğru giden, Kırıkkale ..
Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,13Yazılım - Web Aksiyon