Bugün - 16 Ağustos 2018 PerşembeKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   31°°C
 
KARA YOLU İŞLERİ YAPTIRILACAKTIRKARA YOLU İŞLERİ YAPTIRILACAKTIR KIRIKKALE İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKR..
GENEL TEMİZLİK MALZEMESİ ALIMI İŞİKIRIKKALE İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI YÜKSEK İHTİS..
CHP’de her görev benim için bir şereftir

Önal: “Partimizin birinci, ikinci, üçüncü sırası kim olursa olsun, bu partinin çaycılığından milletvekilliği adaylığına kadar her görev benim için bir şereftir.

Siyaset Haberi - 02 Mayıs 2018 Çarşamba

(09:54)

Önal: “Partimizin birinci, ikinci, üçüncü sırası kim olursa olsun, bu partinin çaycılığından milletvekilliği adaylığına kadar her görev benim için bir şereftir.”

Kendimi sizlere emanet ediyorum

24 Haziran Erken Genel Seçimleri öncesinde il başkanlığından geçtiğimiz günlerde istifa eden Ahmet Önal, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı. Parti binasında düzenlenen basın açıklamasında adaylık süreci hakkında açıklamada bulunan Ahmet Önal, “3,5 yıldır sizlerle beraberiz. Ben 7 Ocak 2015 tarihinde MYK kararıyla Kırıkkale’de Genel Başkanımızın ricasıyla il başkanı olarak atandım. Ardından iki tane il kongresi yaptım. Bu iki il kongresinde de sizlerin teveccüyle il başkanı seçildim. Bu süre zarfında hem il başkanı hemde örgütün başı olarak sevaplarımızla günahlarımızla, hatalarımızla ama art niyetli olmadan bir çalışma gerçekleştirdik. Bu sürecin sonunda genel merkezimizle yaptığım görüşmeler sonucunda Siyasi Partiler Kanunu ve YSK’nın göndermiş olduğu seçim takvimine göre geçen hafta Perşembe günü seçilmiş il ve ilçe başkanlarımız yada yönetim kurulu üyelerinin akşam 17.00’a kadar istifa etmeleri gerekiyordu. Bende kendimi sizlere emanet etmek, Kırıkkale’ye hizmet edebilmek ve emeğimizin karşılığını alabilmek ve tabi ki de CHP’nin Kırıkkale’de temsil edilebilmesi için milletvekili aday adayı olmayı sizlerin de takdiriyle uygun gördüm. Bu anlamda genel merkezimize istifamı verdim. İl başkanlığından sizlerden helallik alarak ayrıldım. Ardından çok değerli yol arkadaşım Onur Bey partimizin yönetim kurulu üyelerinin tamamının oylarıyla il başkanı seçildi.”dedi.

Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimi olacak

Konuşmalarından 24 Haziran seçimlerinin önemine değinen Önal, “Ben ve diğer arkadaşlarımızın olduğu gibi 10 ve üzerinde partimizden aday adayı olacağını tahmin ediyorum. Benden onlardan sadece biriyim. Ne onlardan bir adım ileriyim nede bir adım geriyim, onlarla beraberim. O arkadaşlarımızın şansı neyse benimde partimizde şansım o. Partimizin birinci, ikinci, üçüncü sırası kim olursa olsun, bu partinin çaycılığından milletvekilliği adaylığına kadar her görev benim için bir şereftir. O yüzden gençlik kollarından gelen partinin farklı kademelerinden görev almaya çalışan ve 3,5 yıldır partimizde il başkanlığı yapan bir kardeşiniz olarak bu seçimde bende varım dedim ve müracaatımı yaptım. Değerli arkadaşlar her seçim öncesinde şunu söylüyoruz: bu seçim cumhuriyet tarihinin en önemli seçimi. Bu seçimde kaybedersek şöyle kaybetmezsek böyle olur, diyerek hep bunu konuştuk. 7 Haziran’da da böyleydi, 1 Kasım’da böyleydi, 16 Nisan referandumunda da böyleydi. Ama arkadaşlar hakikaten bu seçim çok önemli. Bu seçim ne diğer seçimler nede diğer halk oylamaları kadar, bu seçim tamamından daha önemli bir seçim. Çünkü bu karşı devrimcilerin cumhuriyeti yıkmak için planladıkları gün arkadaşlar. 24’ünde bu ülkede uzun yıllardır bunun alt yapı çalışmalarını yapan karşı devrimciler mi kazanacak yoksa bu ülkenin cumhuriyetçileri, Atatürkçüleri, bu ülkenin yurtseverleri mi kazanacak arkadaşlar. Biz bunu oylayacağız.”ifadelerinde bulundu.

Mehmet Ali Soyer 


Okunma 627

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


SiyasetHaberleri

Başbakandan Delice otobanı müjdesi
24 Haziran seçimleri hayırlı olsun
İYİ Parti’den Delice’de iftar
Biz her zaman sahadayız
Gereken cevap birlik ve beraberliktir
Öztürk’den Vali Haktankaçmaz’a ziyaret
Erkoç aday adaylığını açıkladı
Akçay emeklilerle bir araya geldi

Diğer Haberler

Anneler Teknolojiyi Çocuklarından Öğrendi
Vali Haktankaçmaz TRT’nin çekimlerine katıldı
Abalı MHP'den aday adayı oldu
Eroğlu mazbatasını aldı
Her yıl 2 milyon kişiyi tüberkülozdan ölüyor
Gönüllerden gönüllere tasavvuf rüzgarları
İstiklal Marşı'nın kabulünün 97. yılı
Kayıt cihazının içinden 50 yıllık aşk mektubu çıktı
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Dikkat! Düğünde Polis var

09.07.2018 09:55:50

Türkiye’de silahın merkezi olan, kimileri tarafın..
BİNA İNŞAATI YAPTIRILACAKTIRBİNA İNŞAATI YAPTIRILACAKTIR KIRIKKALE İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETER..
En Çok Okunanlar
Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. CHP'de sürpriz isimler 2019 seçimlerine güçlü adaylarla girmeyi planlayan .. Kızık kazada hayatını kaybetti Edinilen bilgiye göre, Ankara'dan Kırıkkale'ye doğru giden, Kırıkkale ..
Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,13Yazılım - Web Aksiyon