Bugün - 16 Ağustos 2018 PerşembeKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   31°°C
 
KARA YOLU İŞLERİ YAPTIRILACAKTIRKARA YOLU İŞLERİ YAPTIRILACAKTIR KIRIKKALE İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKR..
GENEL TEMİZLİK MALZEMESİ ALIMI İŞİKIRIKKALE İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI YÜKSEK İHTİS..
Toruntay, Ankara basınıyla buluştu

Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay; “Kadro alamayan işçi kardeşlerimiz için var gücümüzle çalışıyoruz.

Güncel Haberi - 23 Nisan 2018 Pazartesi

(15:50)

Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay; “Kadro alamayan işçi kardeşlerimiz için var gücümüzle çalışıyoruz. Ayrıca alınan erken seçim kararını destekliyoruz ve bu süreçte kadroya geçemeyen emekçilerimizin kadro sıkıntılarının giderilmesini bekliyoruz” dedi

İşçilerimizin seçim öncesi kadroya geçirilmesini bekliyoruz

HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, Haymana´da Ankaralı basın mensuplarıyla bir araya geldi. Düzenlenen etkinlikte Başkan Toruntay; kadro dışı kalan işçiler ve yaklaşan 1 Mayıs ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Toruntay ayrıca, basın mensuplarının HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın vekil adaylığı ile ilgili sorularına da cevap verdi. Kadro dışında kalan işçiler için yoğun mesai harcadıklarını ifade ederek açıklamalarına başlayan Başkan Toruntay; “Hükümetimiz geçtiğimiz yılın sonunda reform denilecek bir karar imza attı ve taşeron olarak çalışan tam 900 bin emekçimizi kadroya geçirdi. Ancak yaklaşık 100 bin civarında emekçi kardeşimiz kadroya geçemedi. Bizler de bu konuyu yakından takip ediyor ve kadro dışı kalan işçi kardeşlerimizin bu mağduriyetinin giderilmesi için yoğun çaba sarf ediyoruz. Bildiğiniz gibi alınan bir erken seçim kararı var. Biz de Öz Taşıma-İş Sendikası olarak alınan bu erken seçim kararını önemsiyor ve yerinde bir karar olduğu için destekliyoruz. Erken seçime giderken yeni bir düzenlemeyle kadro dışı kalan işçilerimizin de seçim öncesi kadroya geçirilmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

1 Mayıs’ta Adana’dayız

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü HAK-İŞ olarak Adana’da kutlayacaklarını belirterek açıklamalarını sürdüren Genel Başkan Mustafa Toruntay; ”1 Mayıs´ta Adana´da olacağız. 1 Mayıs´ın kavga, gürültü gününe dönüştürülmesi anlayışını ortadan kaldırmak ve bu bayramı hakkıyla kutlamak için Adana’da olacağız. HAK-İŞ olarak bizce 1 Mayıs, kavga günü değil, çalışanların sorunlarını barış içinde duyurabildiği bir gündür” açıklamasında bulundu.

Vekil adayı olursa sonuna kadar destekleriz

Bir basın mensubunun HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın vekil adayı olup olmayacağını sorması üzerine Başkan Toruntay; “Ben Genel Başkanımız Mahmut Arslan ile bu konuyu hiç konuşmadık. Zaten kendisi yurt dışında. Konuyla ilgili herhangi bir istişaremiz olmadı ama genel başkanımız bu yönde bir karar verirse sonuna kadar destekleriz” ifadelerini kullandı.


Okunma 1061

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

Yatırımlardan Kırıkkale’de payını alacak
Binalar soğuk kış günlerine hazırlanıyor
Meslek liselerinin performansı ölçüldü
Dağdelen'den hastane ziyareti
O bölgede oturanlara güzel haber
500 KOBİ Silah OSB’ye taşınıyor
Mekke Fethi Müminin Kendi Gönül Fethidir
Denizhan Vural'dan Açıklama

Diğer Haberler

K.Ü Öğrencisi Biathle’da Türkiye üçüncüsü oldu
Öztürk’ten Alkan’a ziyaret
Kurumsal kapasite genişliyor
Emekliler için TOKİ hafriyatı başladı
AK Parti vekil adaylığı ücreti belli oldu
Karabay vali oldu
Keskin'de trafik kazası: 1 yaralı
KIRGAZ’dan patlamaya ilişkin tahmini açıklama
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Dikkat! Düğünde Polis var

09.07.2018 09:55:50

Türkiye’de silahın merkezi olan, kimileri tarafın..
BİNA İNŞAATI YAPTIRILACAKTIRBİNA İNŞAATI YAPTIRILACAKTIR KIRIKKALE İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETER..
En Çok Okunanlar
Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. CHP'de sürpriz isimler 2019 seçimlerine güçlü adaylarla girmeyi planlayan .. Kızık kazada hayatını kaybetti Edinilen bilgiye göre, Ankara'dan Kırıkkale'ye doğru giden, Kırıkkale ..
Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,14Yazılım - Web Aksiyon