Bugün - 16 Ekim 2018 SalıKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   24°°C
 
Şifa dağıtan ellere vefa gösterilmeliSağlık-Sen üyeleri Yüksek İhtisas Hastanesi önünde bir ..
Petrol-İş’te Murat Kaya dönemiİşçi ve emekçinin haklarının korunmasına yönelik mü..
Toruntay, Ankara basınıyla buluştu

Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay; “Kadro alamayan işçi kardeşlerimiz için var gücümüzle çalışıyoruz.

Güncel Haberi - 23 Nisan 2018 Pazartesi

(15:50)

Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay; “Kadro alamayan işçi kardeşlerimiz için var gücümüzle çalışıyoruz. Ayrıca alınan erken seçim kararını destekliyoruz ve bu süreçte kadroya geçemeyen emekçilerimizin kadro sıkıntılarının giderilmesini bekliyoruz” dedi

İşçilerimizin seçim öncesi kadroya geçirilmesini bekliyoruz

HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, Haymana´da Ankaralı basın mensuplarıyla bir araya geldi. Düzenlenen etkinlikte Başkan Toruntay; kadro dışı kalan işçiler ve yaklaşan 1 Mayıs ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Toruntay ayrıca, basın mensuplarının HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın vekil adaylığı ile ilgili sorularına da cevap verdi. Kadro dışında kalan işçiler için yoğun mesai harcadıklarını ifade ederek açıklamalarına başlayan Başkan Toruntay; “Hükümetimiz geçtiğimiz yılın sonunda reform denilecek bir karar imza attı ve taşeron olarak çalışan tam 900 bin emekçimizi kadroya geçirdi. Ancak yaklaşık 100 bin civarında emekçi kardeşimiz kadroya geçemedi. Bizler de bu konuyu yakından takip ediyor ve kadro dışı kalan işçi kardeşlerimizin bu mağduriyetinin giderilmesi için yoğun çaba sarf ediyoruz. Bildiğiniz gibi alınan bir erken seçim kararı var. Biz de Öz Taşıma-İş Sendikası olarak alınan bu erken seçim kararını önemsiyor ve yerinde bir karar olduğu için destekliyoruz. Erken seçime giderken yeni bir düzenlemeyle kadro dışı kalan işçilerimizin de seçim öncesi kadroya geçirilmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

1 Mayıs’ta Adana’dayız

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü HAK-İŞ olarak Adana’da kutlayacaklarını belirterek açıklamalarını sürdüren Genel Başkan Mustafa Toruntay; ”1 Mayıs´ta Adana´da olacağız. 1 Mayıs´ın kavga, gürültü gününe dönüştürülmesi anlayışını ortadan kaldırmak ve bu bayramı hakkıyla kutlamak için Adana’da olacağız. HAK-İŞ olarak bizce 1 Mayıs, kavga günü değil, çalışanların sorunlarını barış içinde duyurabildiği bir gündür” açıklamasında bulundu.

Vekil adayı olursa sonuna kadar destekleriz

Bir basın mensubunun HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın vekil adayı olup olmayacağını sorması üzerine Başkan Toruntay; “Ben Genel Başkanımız Mahmut Arslan ile bu konuyu hiç konuşmadık. Zaten kendisi yurt dışında. Konuyla ilgili herhangi bir istişaremiz olmadı ama genel başkanımız bu yönde bir karar verirse sonuna kadar destekleriz” ifadelerini kullandı.


Okunma 1125

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

İçişleri Eski Bakanı Güneş’ten ziyaret
Emeklilerin yeni yapılacak olan TOKİ konutlarında
Başkan teşkilata sigarayı bıraktırdı
Eğitim başarısı öğretmen başarısıyla gelir
Çiçeklendirme çalışmaları devam ediyor
ÖTV iadesinde değişiklik
K.ܒde Yörük Yaşamı ve Kültürü Sempozyumu
Kırıkkale TSO’ya 5 yıldız

Diğer Haberler

İstihdam teşvikleri özel sektörü rahatlatacak
Sözde "büyük bölgeci ablası" beraat etti
Gönüllü gençlerden öğretmenlere kutlama
Eroğlu güven tazeledi
Bu birliktelik sonsuza dek sürecek
Yeni Adli Yıla Yeni Adliye Sarayı
İşte taşeron işçi sınav konuları
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç GÜDÜMLÜ FÜZE PKK’NIN ELİNE NASIL GEÇTİ?

12.10.2018 10:44:36

Kırıkkale olarak bir vatan evladını daha toprağa vermenin h&..


Türkiye'nin ilk silah OSB'sinde fabrikalar yükseliyorKırıkkale'de 500 dönümde kurulacak ve Türkiye'de ilk olma &o..
En Çok Okunanlar
Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ile başkanlıkta geride kalan 4 bu.. MİHRAPLARIN YENİ SULTANLARI Geylani Erkek Hafızlık Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimini tama.. 5 BİN EL 5 BİN FİDAN Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü çocuklara ağa&c.. Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. CHP'de sürpriz isimler 2019 seçimlerine güçlü adaylarla girmeyi planlayan .. Kızık kazada hayatını kaybetti Edinilen bilgiye göre, Ankara'dan Kırıkkale'ye doğru giden, Kırıkkale ..
Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,16Yazılım - Web Aksiyon