Bugün - 20 Haziran 2018 ÇarşambaKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   24°°C
 
Halk Eğitimden Yılsonu Sergisi Kırıkkale Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, kursiyerler ta..
KOP projelerimiz kabul edildi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sırrı Yılmaz, KOP Kırsal Alan Mali Destek kapsamında kabul edilen 4 projenin sözleşmesinin imzalandığını ve en kısa sürede hayata geçirileceğini bildirdi.

Ekonomi Haberi - 04 Nisan 2018 Çarşamba

(08:40)

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sırrı Yılmaz, KOP Kırsal Alan Mali Destek kapsamında kabul edilen 4 projenin sözleşmesinin imzalandığını ve en kısa sürede hayata geçirileceğini bildirdi.

Bitkisel ve hayvansal üretim projeleri destek gördü

Delice ve Yahşihan İlçe Müdürlükleri tarafından hazırlanan projelerin kabul edildiğini ve sözleşmelerinin imzalandığını açıklayan İl Müdürü Sırrı Yılmaz, “Delice ve Yahşihan İlçe Müdürlüklerimizce hazırlanan KOP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projeleri KOP Kırsal Alan Mali Destek Projeleri ile ilgili sözleşmeler imzalanmış olup; uygulama faaliyetleri başlayacaktır. Projeler dâhilinde planlanan açılış seminerleri ve tanıtım programları yapılacak olup programların geniş katılımlı olarak paydaşlarla birlikte yapılması planlanmıştır. 2 adet bitkisel üretim 2 adet hayvansal üretim olmak üzere toplam 4 adet proje hayata geçirilecek.”dedi.

Çiğ süt üretimi ve bağcılık projeleri

 Projeler ile ilgili bir değerlendirmede bulunan İl Müdürü Sırrı Yılmaz “İlimizin KOP kapsamına alınmasıyla birlikte hayvancılık ve tarımsal üretim alanında gelişmeleri sağlamak amacıyla gerek bitkisel üretim gerekse hayvansal üretim alanlarında KOP desteklerinden maksimum derecede faydalanmayı amaçlıyoruz. Hazırlanan Bitkisel Üretim Projelerinde amacımız bölgemizde önemli geçim kaynağı olan bağcılığın verimliliğinin artırılmasına yönelik çalışmalar yaparak yaygınlaştırılması ve bu proje ile İlimizi bağcılıkta bir cazibe merkezi haline dönüştürülmesi amaçlanmaktadır. Hayvancılık Temelli Projelerimizdeki amacımız; bölgemizde üretilen çiğ sütün sağlıklı şartlarda üretiminin sağlanması ve süt üreten işletmelere pazarlamasının sağlanması alt yapısının oluşturulması amaçlanmaktadır.”dedi. Delice ve Yahşihan ilçe müdürlüklerince yürütülecek bitkisel ve hayvansal üretim projeleri kapsamında toplamda dört proje için 719.778 TL destekleme yapılacak.


Kaynak / Editör: Mehmet Ali Soyer Okunma 253

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EkonomiHaberleri

10 Bin TL'lik Hurda İndirimi
Düve alımlarına yüzde 30’luk devlet desteği
MKE’den savunmaya yeni yerli ürünler
Tüpraş bakım yaparken yurt içi talebi de karşıladı
Hizmet eden hiç kimseyi unutmayız
Açıkta kesme çiçek yetiştiriyor
Tufan TOBB kadın çalışmaları kurulunda
Tarladan sofraya gıda güvenliği

Diğer Haberler

Kazalara ve kayıplara rağmen ihtisaslaşma yapılmıyor
Öğretmenlere diş sağlığı eğitimi
Kırıkkale'de trafik kazaları: 7 yaralı
Kırıkkale'ye Bin Başlık Mandıra
Yıllardır beklediğimiz hayalimize kavuştuk
Kırıkkale Lisesi’nden iyilik projesi
Şehit Ümit Çelik Sene-i Devriyesinde anıldı
Yatırımlardan Kırıkkale’de payını alacak
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç SEÇİM ÇANTADA KEKLİK DEĞİL

25.04.2018 13:27:28

Erken seçim olacak mı? Olmayacak mı? Ne zaman olacak?..


MHP, hiçbir mahallede zayıf değil“Milliyetçi Hareket Partisinin şehir merkezine uzak mahalleler..
En Çok Okunanlar
Kamyonetin çarptığı bisiklet sürücüsü öldü
Kırıkkale'de kamyonetin çarptığı bisiklet sürücüs&uum.. Geçtiğimiz gün 4 futbolcuyu renklerine bağlayan Büyük.. Irmakta fotoğraf çekinirken canından oldu Piknik için gittiği Celal Bayar Parkında Kızılırmak kenarında anı &o.. Bayramı çalışarak geçirenlerle bayramlaşma Bayramın birinci gününde Kırıkkale Valisi Dr.M.İlker Haktanka&cce.. Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. CHP'de sürpriz isimler 2019 seçimlerine güçlü adaylarla girmeyi planlayan .. Kızık kazada hayatını kaybetti Edinilen bilgiye göre, Ankara'dan Kırıkkale'ye doğru giden, Kırıkkale ..
Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,47Yazılım - Web Aksiyon