Bugün - 20 Ekim 2018 CumartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   24°°C
 
Belediye başkanının oğlu silahla yaralandıYahşihan Belediye Başkanı Ahmet Sungur'un oğlu, silahla yaralandı. Alınan ..
MİHRAPLARIN YENİ SULTANLARI Geylani Erkek Hafızlık Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimini tama..
KTSO’nun 5 yıldızı tescillendi

Ocak ayında girdiği zorlu denetim sürecini başarıyla tamamlayarak ‘5 Yıldızlı Odalar’ arasına giren Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası, TOBB Genel Merkezinde düzenlenen törenle Akreditasyon Sertifikasını aldı.

Güncel Haberi - 30 Mart 2018 Cuma

(08:31)

Ocak ayında girdiği zorlu denetim sürecini başarıyla tamamlayarak ‘5 Yıldızlı Odalar’ arasına giren Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası, TOBB Genel Merkezinde düzenlenen törenle Akreditasyon Sertifikasını aldı. Sertifikayı TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı’ya Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu birlikte verdi.

 

18 oda ve borsa akreditasyon sertifikalarını aldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından, müşteri odaklı kaliteli hizmet standartlarını yakalayan oda ve borsalar için uygulanan Akreditasyon Sisteminin 13. Dönem Sertifika töreni TOBB Genel Merkezinde Gerçekleştirildi. Yeni dönemde akredite olan ve aralarında Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odasının da bulunduğu 18 oda ve borsa akreditasyon sertifikalarını aldı. Tören, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun açılış konuşmaları ile başladı. Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekatı kapsamında hayatını kaybeden şehitlere rahmet dileyerek konuşmasına başlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 15 Nisan'a kadar Türkiye genelindeki oda ve borsa seçimlerinin yüzde 99'nun bitirilmiş olacağını söyledi. Her dönemin bir başarı hikayesi olduğunun altını çizen Hisarcıklıoğlu, sertifikalarını almak üzere toplantıda bulunan oda ve borsa yönetimlerinin kendi dönemlerindeki başarı hikayelerinden birinin de verilen akreditasyon sertifikaları olduğunu ifade etti. Göreve geldikleri dönemde oda ve borsalarda kalite ve müşteri odaklı bir hizmet anlayışı bulunmadığını belirten Hisarcıklıoğlu, dünyadaki en tecrübeli odalar birliği olan İngiltere Odalar birliğinden 1 sene eğitim alıp kendilerini disipline ettiklerini daha sonra bu eğitimler sayesinde akreditasyon veren bir kurum haline gelerek kaliteyi ülke geneline yaydıklarını söyledi.

 

Sorumluluğunun odalara verilmesi başarıyı arttırdı

Odaların bulundukları illerin lokomotif güçleri, oda başkanlarının da akil insanları olduğunu söyleyen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ise devlet ile vatandaş arasındaki mesafeyi ortadan kaldıran odaların önemine dikkat çekerek, önceleri devlet kontrolünde olan ya da kontrolsüz icra edilen birçok faaliyetin sorumluluğunun odalara verilmesiyle başarı oranının arttığını ifade etti. Konuşmaların ardından 13. Dönemde ilk kez Akreditasyon Sertifikası almaya hak kazanan 18 oda/borsa ve 2 şube ile belge yenileme denetimleri tamamlanan 96 oda/borsaya sertifikaları verilerek 5 Yıldızlı Oda statüleri tescillendi.

 

5 yıldızlı bir oda olmanın gururunu yaşıyoruz

Ocak ayında girdiği denetlemeden başarıyla geçerek sertifika almaya hak kazanan Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası’ndan sertifika törenine katılım en üst düzeyde oldu. Meclis Başkanı Ömer Akçelik, Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Celal Kaplan, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muzaffer İlhan, Yönetim Kurulu Üyesi Nizamettin Ayyıldız, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet İlhan Zengin, Meclis üyeleri Orhan Karaca, Abdullah Aysel, Yakup Yılmazer, Meclis ve Genç Girişimciler Kurulu Üyesi Gökhan Şerbetçioğlu, Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Caner Kırlangıç, Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Suna Arpaçay Özer, Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri Gülsün Aldemir, Ümran Kesici, Rabia Özaydın, Melek Sultan Tufan, Filiz Doğan, Rabia Kaya, Genel Sekreter Ahmet Şerbetçioğlu ile Akreditasyon Sorumlusu Kübra Şerbetçioğlu ve Basın Yayın Sorumlusu İsa Sarıaydın sahneye hep birlikte çıkarak sertifika ve başarı plaketini Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’ndan aldı. Üyelere daha kaliteli hizmet verebilen 5 yıldızlı bir oda olmanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, amaçlarının hizmet kalitesini sürekli artırmak ve Kırıkkale’nin savunma sanayi merkezi haline gelmesi hedefine doğru büyük adımlarla ilerlemek olduğunu söyledi.

 

Şahin Karakoç


Okunma 231

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

Yüreğimiz yandı…
Kadın elinin değdiği her yerde bir güzellik vardır
Milli yas nedeniyle bayraklar yarıya indi
Öğretmene yapılan her kötülük geleceğimizin erozyonudur
Yıldız erkekler futsal müsabakaları sona erdi
Doğalgaz patlaması yaşanan bina boşaltılacak
‘Kırıkkale, savuma sanayinin merkezi olacak’
Hiçbir ticari kazanç insan sağlığından önemli değil

Diğer Haberler

Başkan Sungur öğrencilerle buluştu
Trafik kazası: 1ölü 4 yaralı
Kültür Varlıklarını Koruma Heyeti Kırıkkale’de
Çocuk oyunları şenliği yapıldı
Silahlar sustu düğünler huzur buldu
Halk Ozanı Hacı Taşan Türkülerle Anıldı
Kralların ressamı unutuldu
Engelsiz kafeye Fadi Abu Salah ismi verilsin
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç GÜDÜMLÜ FÜZE PKK’NIN ELİNE NASIL GEÇTİ?

12.10.2018 10:44:36

Kırıkkale olarak bir vatan evladını daha toprağa vermenin h&..


Muhtar Adayı Aktaş’tan fiber internet atağı Ovacık Mahallesi Muhtar Adayı Dursun Aktaş, mahalle sakinlerinin fiber inte..
En Çok Okunanlar
Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. CHP'de sürpriz isimler 2019 seçimlerine güçlü adaylarla girmeyi planlayan .. Kızık kazada hayatını kaybetti Edinilen bilgiye göre, Ankara'dan Kırıkkale'ye doğru giden, Kırıkkale ..
Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,21Yazılım - Web Aksiyon