Bugün - 24 Ocak 2021 PazarKünyemizSayfalarDijital PanoReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   28°°C
 
Solüsyon ve tuzlama çalışması yapıldıKIRIKKALE BELEDİYESİ EKİPLERİNDE KAR ALARMI  Beklenen yağışların gelm..
‘Kırıkkale, savuma sanayinin merkezi olacak’

 

Varlı: “TSO olarak amacımız Kırıkkale'yi yeniden savunma sanayinin merkezi konumuna getirmek”

 

Seçim öncesi son komite toplantısı

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası'nın, 7 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek Organ Seçimleri öncesi son Meslek Komiteleri ve Meclis Toplantılarını, 1 Nisan’da seçimlerini gerçekleştirecek olan Kırıkkale Ticaret Borsası ile müşterek gerçekleştirildi.

Güncel Haberi - 26 Mart 2018 Pazartesi

(07:49)

 

Varlı: “TSO olarak amacımız Kırıkkale'yi yeniden savunma sanayinin merkezi konumuna getirmek”

 

Seçim öncesi son komite toplantısı

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası'nın, 7 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek Organ Seçimleri öncesi son Meslek Komiteleri ve Meclis Toplantılarını, 1 Nisan’da seçimlerini gerçekleştirecek olan Kırıkkale Ticaret Borsası ile müşterek gerçekleştirildi. Yaptığı açılış konuşmasında, düzenlenen müşterek toplantının amacını açıklayan Kırıkkale TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı sözlerine, 2018 yılının KTSO’nun 55. kuruluş yıl dönümü olduğunu belirterek başladı.

 

Canla başla çalışıyoruz

Başkan Varlı Oda çalışmalarını, meslek komitelerinin çalışma sistemini şu sözlerle açıkladı: “KTSO’nun, çözüm odaklı yönetim anlayışı ile bu yıl 55’ inci yılını kutlamanın haklı gururunu yönetimimiz, meclisimiz, meslek komitelerimiz ve üyelerimiz ile hep birlikte bir aile sıcaklığı içerisinde yaşıyoruz. Bizler göreve geldiğimiz ilk günden beri, katılımcı yönetim anlayışının hakim olması için, temsil ettiğimiz 2 bini aşkın sayıdaki aktif üyemizden aldığımız destekle, canla başla çalışıyoruz. Bu süreç içerisinde ilkemiz, sorumluluk duygusuyla hareket etmek ve temsil ettiğimiz kitlenin menfaatlerini savunmak oldu'

 

Güçlü komite güçlü çözüm yolları

TSO bünyesinde meslek komitelerinin oluşturulmasının temel amacının her sektörün kendi içerisinde yaşadığı sorunların tespit edilmesi ve çözüme ulaştırılması olduğuna dikkat çeken Varlı, bu toplantılarda hedefin komite üyelerinin birbirleri ile tanışmalarını ve kaynaşmalarını sağlamak, bireysel sorunları dile getirerek ortak sorunları tespit etmek ve komitelerin yaptırım güçlerine inanarak bu sorunların çözümü için gerekli çalışmaları ve başvuruları yapmak olduğunu söyledi.

 

Fuarlarda üst düzey tanıtım

Konuşmasının devamında yönetim olarak görevde bulundukları süre içerisinde gerçekleştirilen hizmet ve faaliyetlerden bahseden Varlı, farklı illerde düzenlenen büyük fuarlarda stantlar açarak en üst düzeyde katılımlarda bulunduklarını ifade etti. Geçtiğimiz yıl 2.si düzenlenen Kırıkkale Tarım ve Teknolojileri Fuarında toplamda 9 bin ziyaretçiye ulaşıldığını belitten Varlı, İstanbul’daki İdef'17 Savunma Sanayi Fuarı ve Antalya’da düzenlenen Yörex Fuarlarında ‘Silaha Adını Veren Şehir’ sloganıyla katılımda bulunarak tamamı milli imkânlarla Kırıkkale’de üretilen silahların tanıtımını yaptıklarını belirtti.

 

Çok büyük adımlar attık

 

Kırıkkale'nin MKE etrafına bir savunma sanayi şehri olarak kurulduğunu ancak zamanla bu özelliğini kaybettiğini söyleyen Varlı, 'TSO olarak amacımız Kırıkkale'yi yeniden savunma sanayinin merkezi konumuna getirmektir' dedi. Görevde bulundukları süre içerisinde bu amaca ulaşmak için çok büyük adımlar attıklarını vurgulayan Varlı, yer tahsisine başlanan Silah OSB'nin buna en büyük örnek olduğunu belirtti. Yaklaşan seçimlerde oda yönetimine yeniden aday olduklarını hatırlatan Varlı, Türkiye’deki en demokratik seçim yapısının Oda seçimlerinde olduğunu söyledi. Varlı, üyelerin öncelikle meslek gruplarına üye olduklarını, sonrasındaki seçim süreçlerinde bu meslek komite üyelerinin oda meclisini ve yönetim kurulunu seçtiklerini hatırlatarak tepeden inme bir atama sistemi olmadığının altını çizdi. Varlı, 'Her gün iş yerlerinde birbiriyle rekabet eden insanlardan oy istiyorsunuz ve en alttan yani komitelerinizden itibaren oda başkanınızı en alttaki üye belirliyor. Meclis Başkanı ve TOBB Başkanı bile en alttan gelen bir yapıyla belirleniyor. Türkiye’deki en demokratik seçim yapısı Odalarda.” dedi.

 

Ticaret Borsası’na yeni bina

Ticaret Borsası ile Ticaret ve Sanayi Odası’nın aynı kökten gelen kurumlar olduğunu ve TSO ile ortak toplantı düzenlemekten mutluluk duyduklarını belirten Ticaret Borsası Başkanı Harun Sümer, ortak sorunların giderilmesinde büyük katkısı olacağına inandıkları bu ortak toplantıların sayısının artması gerektiğini söyledi. Yeni dönemde yeni bir hizmet binası projeleri olduğunu belirten Sümer, yapılan faaliyetlerde ve fuarlarda TSO ile ortak çalışmaktan son derece memnun olduklarını ve TSO’nı kendi evleri gibi gördüklerini söyledi.

 

Aylık faaliyet raporunu sundu

Meslek Komitelerine yönelik müşterek toplantının ardından KTSO’nun aylık olağan Meclis toplantısı gerçekleştirildi. Divan adına Meclis üyelerine ‘hoş geldiniz’ diyen Meclis Başkanı Ömer Akçelik, 61’inci Meclis toplantısının oturumunu açtı. Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısı ile aynı günde gerçekleştirilmesi sebebi ile en yoğun katılımın sağlandığı Meclis toplantısında bütçe ve gündem değerlendirmesi yapıldı ve oylamalar gerçekleştirilerek karara bağlandı. Kararların alınmasının ardından KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı aylık faaliyet raporunu sundu. Sunum sonrasında Meclis Toplantısı sona erdi.

 

Mehmet Ali Soyer


Kaynak / Editör: Okunma 1316

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

İstiklal Marşı dünyada eşi, benzeri olmayan bir marştır
GENÇLER PROJEDE YARIŞTI
Aranan 340 kişi MOBESE sayesinde yakalandı
Çiftçi bilgilendirme toplantıları devam ediyor
Cenazeler vakit namazları dışında defnedilecek
Emniyet göz açtırmıyor
Allah bu millete bir daha ihanetler yaşatmasın
Yuva çocukları silah müzesini gezdi

Diğer Haberler

Sınav Koleji fark yaratacak
Kırşehir’i elimizden kaçırdık
GSYH’de Kırıkkale 13 basamak yükseldi
Uyuşturucu arzını Kırıkkale’de sıfırladık
Tütün ve alkol satış yerleri denetlendi
Tatil zili bu hafta çalıyor
İl tarım bilgilendiriyor
Sevgililer günü klasiği Tamtur ve Tria Yüzük
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Ali Kaybal

Ali_Kaybal MERHABA

08.01.2021 14:20:05

Yeni bir sayfa Yeni bir gün Ve Gazete Yenigün ok..

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Vefa gruplarına minnet borçluyuz

28.04.2020 18:41:05

İnsanlık olarak önemli bir sınav veriyoruz. Tüm d&..
Kılıç, yeniden müdürlüğe başladıKırıkkale eğitim camiasının yakından tanıdığı, ilimizin sevilen ve başarılı..
En Çok Okunanlar
Esnaf için bıçak kemiğe dayandı Esnafın yaşadığı sorunlarla ilgili açıklamalarda bulunan Saadet Part.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
17°°C - 28°°C
Pazar
18°°C - 29°°C
Salı
13°°C - 25°°C
Perşembe
13°°C - 25°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Dijital Pano Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,72Yazılım - Web Aksiyon