Bugün - 13 Aralık 2019 CumaKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   6°°C
 
Yüksel, İsrail’de göğsümüzü kabarttıİsrail’de yapılan Yıldızlar ve U15 Avrupa Halter Şampiyonasına katıla..
Akdoğan: ‘Yatırımcıyı bürokrasiden kurtaracağız’

Bakanlar Kurulu’nun kararıyla ertelen ve 7 Nisan 2018’de yapılması gündemde olan Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde başkanlık için aday olan Cemalettin Akdoğan, yatırımcıyı en büyük sorunlardan olan bürokrasiden kurtaracaklarını söyledi.

Güncel Haberi - 21 Mart 2018 Çarşamba

(08:32)

Bakanlar Kurulu’nun kararıyla ertelen ve 7 Nisan 2018’de yapılması gündemde olan Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde başkanlık için aday olan Cemalettin Akdoğan, yatırımcıyı en büyük sorunlardan olan bürokrasiden kurtaracaklarını söyledi.

Nerede kalmıştık?

Bey Konakları’nda düzenlediği basın toplantısında 7 Nisan 2018’de yapılması gündemde olan Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri hakkında açıklamalarda bulunan ve projelerinden bahseden Cemalettin Akdoğan, “Biliyorsunuz ilerde Kırıkkale’nin önemli gündem maddelerinden birisi olan ve sivil toplum örgütlerinin en önemlisi sayılan Ticaret ve Sanayi Odası’nın seçimi var. Bundan 6 ay önce Ekim ayında biliyorsunuz Bakanlar Kurulu’nun kararıyla ertelenmişti.  Bu ertelemenin neticesinde 7 Nisan cumartesi günü seçimlerin olacağıyla ilgili yasal prosedür yerine getirildi. Bizde ekibimizle birlikte geçmişte başladığımız yola yeniden devam etme kararı aldık ve bu kararı siz basın mensupları aracılığıyla kamuoyuna duyuruyoruz.”dedi.

Dünya ekonomilerine yakın takip

Kırıkkale ekonomisini ileri noktaya taşıyacak, global düzeyde gelişmeleri takip edecek bir ekiple yola çıktıklarını ifade eden Akdoğan, “Ticaret ve Sanayi Odası, Kırıkkale’nin önemli sivil toplum kuruluşlarından birisidir. Bu kurumda bizim 9 yıllık bir geçmişimiz var. Gazeteci arkadaşlarımızın bir çoğu bizim faaliyetlerimizi biliyorlar. Kırıkkale tarihinde hemen hemen 15 günde bir büyük elçi ziyaret ediyordu bizleri. Hemen hemen 7-8 tane büyükelçi ağırladık. Bunları da ağırlarken amacımız, tacirimizi, tüccarımız büyükelçi nezdinde buluşturarak karşılıklı iş görüşmeleri sağlamaktı. Bazı şeyler şartlar yerine gelmeyince olmuyor. O günkü sermaye artışı ve iş adamlarımızın dünyaya bakış açısı bizim bir çok ülkeye ziyaretimiz konusunda büyük sıkıntılara neden oldu. Ama bugün, bundan sonraki dönemlerde de şunu görüyorum;  artık Kırıkkale’deki iş adamlarımız ikinci kuşağın elinde. Bu ikinci kuşak dünya ile entegre olmuş, dünyayı tanıyor. Dünyada ne olup bitiyor, ne tür ticaretler yapılabilir, farkındalar. Biz yeniden yarım bıraktığımız noktada yine de dünyanın ticaretle uğraşan ülkelerinin bir çoğunu ilimize davet etmek, müteşebbislerimizi o tür ülkelere götürmek suretiyle Kırıkkale ekonomisine aynı zamanda kendi ekonomilerine katkı da bulunmaları için gayret sarf edeceğiz.”dedi.

Yatırımcının en büyük sorunlarından birinin bürokrasi olduğunu belirten Akdoğan, “Bunun dışında en büyük problemimiz her zaman söylerim; yatırımcının vilayete geldiğinde en çok sıkıntı duyduğu şey bürokrasidir. Yatırımcıyı bürokrasiden kurtarmamız lazım. Şuanda hükümetin gündeminde de bu var aslında. Yatırımcıyı bürokratlardan kurtaralım. Yatırımcı geldiğinde işini görsün. İşte bunun için bu dönem büyük gayret sarf edeceğiz. Vilayetlerde bir beyaz masa olsun istiyoruz.  Bu beyaz masa yatırımcının müracaat edeceği yer olsun. Yatırımcı geldiğinde ne kadar müdürlük varsa gezdiriyorlar. Dolayısıyla müteşebbis diyor ki; ‘ya arkadaş hem prosedür çok çok ağır hem işi bilen adam çok az, biz sıkıntı çekiyoruz.’ Bunun için beyaz masa projesini hayata geçireceğiz. Müteşebbis bunlarla uğraşmayacak, beyaz masa prosedürleri halledip al sana yetki belgesi diyecek. Sonra müteşebbiste yatırımı kolayca yapmaya başlayabilecek. Şuanda ülkemizin temel sorunlarından birisi de budur.”şeklinde ifadelerde bulundu.

Güç Birliğini yeniden oluşturacağız

Akdoğan ayrıca uzun süredir yapılmayan Güç Birliği toplantılarının da yeniden yapılması için girişimlerde bulunacaklarını, yarım kalan Yeşil Vadi gibi projeler içinde yoğun mesai harcayacaklarını söyledi. Silah OSB gibi kazanımların sağlanması için Güç Birliğinin gerekliliğe dikkat çeken Akdoğan, Kırıkkale’nin bu noktada iyi bir sinerjiye ihtiyaç duyduğunu da sözlerine ekledi.

Mehmet Ali Soyer


Kaynak / Editör: admin Okunma 672

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

Teşhis ve tedavi ile birçok göz hastalığı engellenebilir
Köprülü kavşakta son rötuşlar
Köprülü kavşak trafiği rahatlatacak
Gençliğin Olduğu Her Yer Gençlik Merkezi
Tren yolu çöplüğü andırıyor
Onların acımaya değil Sevgiye ihtiyacı var
Kalkınma sempozyumu başlıyor
Kırıkkale’de bir bozlak hikayesi

Diğer Haberler

Dağdelen Kırıkkale seçimini anlattı
Keskin’de idareciler toplantısı yapıldı
Çerikli Belediyesi’nde sözleşme sevinci
17 KALEM TAHAFFUZ MALZEMESİ
AK Parti’den ilçe teşkilatlarına ziyaret
Bağımlılıkla Mücadelede Koordinasyon
U17 liginde ‘Büyük Anadolu’ şampiyon
KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç KIRIKKALE KİTAP FUARINI SEVDİ

10.04.2019 10:02:27

Yıllardır Kırıkkale’de sürekli okuma alışkanlığım..


Nüfusta asılsız haber yoğunluğuTürkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Kırıkkale’de..
En Çok Okunanlar
Bu muhalefetten alternatif olamaz Milletvekili Öztürk Yılmaz Kırıkkale’de CHP’yi eleşti.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2107:5112:4515:0817:2818:53

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
3°°C - 6°°C
Pazar
3°°C - 11°°C
Salı
5°°C - 12°°C
Perşembe
4°°C - 12°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,08Yazılım - Web Aksiyon