Bugün - 03 Ağustos 2020 PazartesiKünyemizSayfalarDijital PanoReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   28°°C
 
Pazar, Cumartesi pazarına kurulacakHer yıl bayram öncesi Kırıkkale’de kurulan pazarın bu yıl Cumart..
Akdoğan: ‘Yatırımcıyı bürokrasiden kurtaracağız’

Bakanlar Kurulu’nun kararıyla ertelen ve 7 Nisan 2018’de yapılması gündemde olan Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde başkanlık için aday olan Cemalettin Akdoğan, yatırımcıyı en büyük sorunlardan olan bürokrasiden kurtaracaklarını söyledi.

Güncel Haberi - 21 Mart 2018 Çarşamba

(08:32)

Bakanlar Kurulu’nun kararıyla ertelen ve 7 Nisan 2018’de yapılması gündemde olan Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde başkanlık için aday olan Cemalettin Akdoğan, yatırımcıyı en büyük sorunlardan olan bürokrasiden kurtaracaklarını söyledi.

Nerede kalmıştık?

Bey Konakları’nda düzenlediği basın toplantısında 7 Nisan 2018’de yapılması gündemde olan Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri hakkında açıklamalarda bulunan ve projelerinden bahseden Cemalettin Akdoğan, “Biliyorsunuz ilerde Kırıkkale’nin önemli gündem maddelerinden birisi olan ve sivil toplum örgütlerinin en önemlisi sayılan Ticaret ve Sanayi Odası’nın seçimi var. Bundan 6 ay önce Ekim ayında biliyorsunuz Bakanlar Kurulu’nun kararıyla ertelenmişti.  Bu ertelemenin neticesinde 7 Nisan cumartesi günü seçimlerin olacağıyla ilgili yasal prosedür yerine getirildi. Bizde ekibimizle birlikte geçmişte başladığımız yola yeniden devam etme kararı aldık ve bu kararı siz basın mensupları aracılığıyla kamuoyuna duyuruyoruz.”dedi.

Dünya ekonomilerine yakın takip

Kırıkkale ekonomisini ileri noktaya taşıyacak, global düzeyde gelişmeleri takip edecek bir ekiple yola çıktıklarını ifade eden Akdoğan, “Ticaret ve Sanayi Odası, Kırıkkale’nin önemli sivil toplum kuruluşlarından birisidir. Bu kurumda bizim 9 yıllık bir geçmişimiz var. Gazeteci arkadaşlarımızın bir çoğu bizim faaliyetlerimizi biliyorlar. Kırıkkale tarihinde hemen hemen 15 günde bir büyük elçi ziyaret ediyordu bizleri. Hemen hemen 7-8 tane büyükelçi ağırladık. Bunları da ağırlarken amacımız, tacirimizi, tüccarımız büyükelçi nezdinde buluşturarak karşılıklı iş görüşmeleri sağlamaktı. Bazı şeyler şartlar yerine gelmeyince olmuyor. O günkü sermaye artışı ve iş adamlarımızın dünyaya bakış açısı bizim bir çok ülkeye ziyaretimiz konusunda büyük sıkıntılara neden oldu. Ama bugün, bundan sonraki dönemlerde de şunu görüyorum;  artık Kırıkkale’deki iş adamlarımız ikinci kuşağın elinde. Bu ikinci kuşak dünya ile entegre olmuş, dünyayı tanıyor. Dünyada ne olup bitiyor, ne tür ticaretler yapılabilir, farkındalar. Biz yeniden yarım bıraktığımız noktada yine de dünyanın ticaretle uğraşan ülkelerinin bir çoğunu ilimize davet etmek, müteşebbislerimizi o tür ülkelere götürmek suretiyle Kırıkkale ekonomisine aynı zamanda kendi ekonomilerine katkı da bulunmaları için gayret sarf edeceğiz.”dedi.

Yatırımcının en büyük sorunlarından birinin bürokrasi olduğunu belirten Akdoğan, “Bunun dışında en büyük problemimiz her zaman söylerim; yatırımcının vilayete geldiğinde en çok sıkıntı duyduğu şey bürokrasidir. Yatırımcıyı bürokrasiden kurtarmamız lazım. Şuanda hükümetin gündeminde de bu var aslında. Yatırımcıyı bürokratlardan kurtaralım. Yatırımcı geldiğinde işini görsün. İşte bunun için bu dönem büyük gayret sarf edeceğiz. Vilayetlerde bir beyaz masa olsun istiyoruz.  Bu beyaz masa yatırımcının müracaat edeceği yer olsun. Yatırımcı geldiğinde ne kadar müdürlük varsa gezdiriyorlar. Dolayısıyla müteşebbis diyor ki; ‘ya arkadaş hem prosedür çok çok ağır hem işi bilen adam çok az, biz sıkıntı çekiyoruz.’ Bunun için beyaz masa projesini hayata geçireceğiz. Müteşebbis bunlarla uğraşmayacak, beyaz masa prosedürleri halledip al sana yetki belgesi diyecek. Sonra müteşebbiste yatırımı kolayca yapmaya başlayabilecek. Şuanda ülkemizin temel sorunlarından birisi de budur.”şeklinde ifadelerde bulundu.

Güç Birliğini yeniden oluşturacağız

Akdoğan ayrıca uzun süredir yapılmayan Güç Birliği toplantılarının da yeniden yapılması için girişimlerde bulunacaklarını, yarım kalan Yeşil Vadi gibi projeler içinde yoğun mesai harcayacaklarını söyledi. Silah OSB gibi kazanımların sağlanması için Güç Birliğinin gerekliliğe dikkat çeken Akdoğan, Kırıkkale’nin bu noktada iyi bir sinerjiye ihtiyaç duyduğunu da sözlerine ekledi.

Mehmet Ali Soyer


Kaynak / Editör: admin Okunma 1165

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

Milletin inancı 15 Temmuz zaferi olarak yansıdı
Türkiye’nin gözbebeği 173 yaşında
Enerjide Acele Kamulaştırma Kararları
Sulakyurt’ta Zeytin Dalına Destek
Caddeler araç trafiğine açıldı
Bakanlıktan 81 ile genelge
Dağdelen'den hastane ziyareti
Vali Haktankaçmaz’dan Rektör Aslan’a iade-i ziyaret

Diğer Haberler

Sosyal belediyecilik anlayışıyla hizmet edeceğiz
Kamu görevlileri millete hizmet etmek için var
TÜRKİYE’DE İLK 5’E GİRECEĞİZ
Tartışmayla çıkan kavgada kan döküldü
KIRGAZ’dan patlamaya ilişkin tahmini açıklama
Adliye çalışanlarının hakları güvence altına alınmalı
Mahallelerde tazyikli suyla temizlik
Balıkçılar Çarşısı yoğun ilgi görüyor
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Vefa gruplarına minnet borçluyuz

28.04.2020 18:41:05

İnsanlık olarak önemli bir sınav veriyoruz. Tüm d&..
Delice Belediyesi çalışanlarına çifte bayram yaşattı Delice Belediyesi şirket personelinin bayrama denk gelen maaş ödemeler..
En Çok Okunanlar
KURBAN PAZARINDA PANDEMİ TEDBİRLERİ Kırıkkale’de Kurban Bayramı öncesinde kurulan Kurban Pazarında b.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
17°°C - 28°°C
Pazar
18°°C - 29°°C
Salı
13°°C - 25°°C
Perşembe
13°°C - 25°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Dijital Pano Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,30Yazılım - Web Aksiyon