Bugün - 25 Eylül 2018 SalıKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   32°°C
 
Trafik kazası: 6 yaralıKırıkkale'de meydana gelen trafik kazasında 6 kişi yaralandı. PARK HALİNDE..
Kırıkkalespor’dan ‘Küfüre Hayır’ kampanyası Kırıkkale Büyük Anadoluspor sezonun başlamasına kısa bir sür..
Kadınlarımız her zaman başımızın tacıdır

8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla bir basın açıklaması yapan Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu, “Türk Milleti, tarih sahnesine çıktığından beri kadına daima değer vermiş, devletini, ailesini emanet etmiş, onu baş tacı etmiştir” dedi.

3. Sayfa Haberi - 07 Mart 2018 Çarşamba

(14:43)

8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla bir basın açıklaması yapan Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu, “Türk Milleti, tarih sahnesine çıktığından beri kadına daima değer vermiş, devletini, ailesini emanet etmiş, onu baş tacı etmiştir” dedi.

KADIN, TOPLUMUN TEMEL TAŞIDIR

MHP İl Başkanı Baloğlu, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “8 Mart Kadınlar Günü, dünyanın her yerinde kadının anıldığı, sorunlarının çeşitli platformlarda tartışıldığı bir gün. Biliyoruz ki kadın toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur. Kadının ilerlemesi, sosyal adaletin bir şartı olmakla birlikte sadece bir kadın sorunu değildir. Bu konu sürdürülebilir, adil ve kalkınmış bir toplumu inşa etmenin tek yolu olup politik, soysal, ekonomik, kültürel ve çevresel güvenliği başarmanın da ön koşuludur. Demokratik, ileri bir toplum için, kadınların güçlendirilmeleri, etkinlik alanlarının genişletilmesi, eğitim, istihdam, sağlık, siyaset, hukuk vb. alanlarda eşit fırsat ve imkânlardan faydalanabiliyor olmaları dolayısı ile büyük önem taşımaktadır.”

KADIN, DAİMA ŞEFKATİN, FEDAKÂRLIĞIN SEMBOLÜ OLMUŞTUR

Yapılan kanun ve düzenlemelerle ülkemizin, dünyanın birçok ülkesine kıyasla yüksek standartlara ulaştığının altını çizen Baloğlu, “Ancak devletimiz mevcut durumu yeterli görmeyerek her geçen gün artan nispette başta eğitim olmak üzere, gerek siyaset ve sosyal hayatta gerekse ekonomik hayatta, kadınlarımızın statüsünü iyileştirici çalışmalarına devam etmektedir. Çünkü Kurtuluş Savaşı mücadelemizde cephede savaşan, erkeğine mermi taşıyan Türk kadını, cumhuriyetimizin kurulmasıyla birlikte öncelikle seçme ve seçilme hakkını elde etmiş ve birçok Avrupa ülkesinden önce siyasi, sosyal ve ekonomik alanda eşit haklara sahip olması sağlanmıştır. Kadınlarımız analarımız, bacılarımız ve eşlerimiz olarak geleneksel ve köklü kültürümüzün gereği müstesna bir yere sahip olup, daima şefkatin, fedakârlığın sembolü olmuşlardır” diye konuştu.

ŞEHİT ANALARININ GÖZLERİ YAŞLIYKEN EĞLENCE DÜZENLEYEMEZDİK

Baloğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “MHP Kırıkkale İl Başkanlığı olarak bizler de bu özel günü, düzenlediğimiz programlarla kutlamaktaydık. Fakat şehit haberlerinin ardı arkası kesilmediği bu kara günlerde, bizlerin çocukları rahat yaşasın diye yiğitlerimiz kendi çocuklarını yetim bırakırken, anaların yürekleri yanık gözleri yaşlıyken eğlence programın tertip edemeyeceğimizi belirtmek istiyoruz. Ülkemiz böyle sıkıntılı bir evreden geçerken şehit ve gazilerimizle onların değerli ailelerine hürmetimizden dolayı eğlence programı düzenlemekten vazgeçtik. Yüreklerimiz kan ağlarken salonlarda gününü gün eden, eğlenceler tertip eden gafillerden olmayacağız. Yaşanılan sıkıntılı sürecin bir an evvel sona ermesi en temennimizdir. Cefakâr Türk kadını her zaman, her şeyin en iyisine layıktır. Bölücü hainler hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaklardır.”

KADINLARIMIZ İÇİN HER ZAMAN ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYUYORUZ

Şehit ve gazi ailelerini de unutmayan MHP İl Başkanı Baloğlu, açıklamasını şöyle tamamladı: “Bu duygu ve düşüncelerle, başta Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekâtı olmak üzere ülkemizin birliği ve bütünlüğü uğruna destanlar yazan, gazi ve şehit olan yiğit Mehmetçiğimizin anne, bacı ve eşleri olmak üzere fedakârlığın, sevginin ve asaletin kaynağı olmuş kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun. Milliyetçi Hareket Partisi olarak, kadın haklarının iyileştirilmesi amacıyla yapılan her türlü çalışmanın artarak devam etmesi için elimizi taşın altına koyduğumuzun bilinmesi temennisiyle yürekleri sürekli sevgi dolu, merhamet dolu tüm kadınlarımıza saygılarımızı sunarım.

Şahin Karakoç


Okunma 252

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


3. SayfaHaberleri

Kaçan boğa 4 saatte yakalandı
Dolandırıcılara eş zamanlı operasyon
Öğrenciler ip atlayarak derslere daha zinde başlıyor
Kaymakam Vural, çarşı esnafını ziyaret etti
İç Anadolu’nun başkanları buluştu
Kıbrıs Gazisine Son Görev
Sağlık-Sen’den teşekkür plaketi
51 il için kritik gün Perşembe

Diğer Haberler

Rehber öğretmenlere bilgilendirme
Okul servisi yönetmeliği yürürlüğe girdi
YİBO öğrencileri duygulandırdı
İki günde iki acı haber
Her üreticiye 300 koyun
Akyayla son yolculuğuna uğurlandı
Kırıkkale Basın Camiasının Acı Kaybı
Vali Haktankaçmaz’dan Etiler Mahallesi’ne Ziyaret
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Dikkat! Düğünde Polis var

09.07.2018 09:55:50

Türkiye’de silahın merkezi olan, kimileri tarafın..


Kahraman Keskinliler Günü19 Eylül 1919 tarihinde Cumhuriyet karşıtı Muhittin Paşa’yı ele ..
En Çok Okunanlar
Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. CHP'de sürpriz isimler 2019 seçimlerine güçlü adaylarla girmeyi planlayan .. Kızık kazada hayatını kaybetti Edinilen bilgiye göre, Ankara'dan Kırıkkale'ye doğru giden, Kırıkkale ..
Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,11Yazılım - Web Aksiyon