Bugün - 13 Kasım 2018 SalıKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   16°°C
 
Kırıkkale’ye CAN vereceğizKırıkkale’yi diğer illerde Bölgesel Hakem olarak temsil eden işa..
Vali Sezer ayağının tozuyla sahaya indi Son Valiler Kararnamesi ile Kırıkkale’ye atanan Vali Yunus Sezer, g&o..
Yerelden evrensele, zirveden yeni ufuklara 26.yıl

Yalçın: “İnsanımızın aklına, inancına, iradesine dayanan, Türkiye’nin engellenemez dinamizmine güvenen Eğitim-Bir-Sen, bütün engel ve engellemeleri aşarak haksızlığa karşı hakkın, baskı ve zulümlere karşı özgürlük ve adaletin yanında sürdürdüğü asil mücadelesinde, istikametinden hiç sapmadan 26.

Güncel Haberi - 16 Şubat 2018 Cuma

(10:49)

Yalçın: “İnsanımızın aklına, inancına, iradesine dayanan, Türkiye’nin engellenemez dinamizmine güvenen Eğitim-Bir-Sen, bütün engel ve engellemeleri aşarak haksızlığa karşı hakkın, baskı ve zulümlere karşı özgürlük ve adaletin yanında sürdürdüğü asil mücadelesinde, istikametinden hiç sapmadan 26. yılına girmenin onurunu yaşamaktadır.”

Emek ve özgürlük mücadelelerinde 26 yılı geride bıraktık

Eğitim-Bir-Sen Bartın Şube Başkanı Yaver Yalçın, Eğitim-Bir-Sen'in 26.kuruluş yıldönümüyle ilgili basın açıklamasında bulundu. Emek ve özgürlük mücadelelerinde 26 yılı geride bıraktıklarını ifade eden Yalçın: “Milletin inancına ve değerlerine karşı kara propagandanın en ağır şekilde yürütüldüğü, birçok kamu görevlisinin sırf kıyafetinden dolayı işinden edildiği, inancının gereğini yerine getirmenin suç hâline getirildiği, kız öğrencilere okul bıraktırıldığı, ailelerin dağıtılıp dindar olan herkese bedellerin ödetildiği 28 Şubat postmodern darbe süreciyle karşı karşıya kaldığımızda verdiğimiz özgürlük mücadelesi, hem sahip olduğumuz inanç ve felsefenin direniş gücü ve yeteneği kazanmasına hem de insanımızla daha yakın, daha çabuk buluşup bütünleşmemize yol açmıştır. Eğitim alanında korkunç tahribat yapan 28 Şubat darbecilerinin yasak ve yıldırmaları, eğitim alanında faaliyet sürdürmesi sebebiyle Eğitim-Bir-Sen’in hak ve özgürlük mücadelesini hem zorlamış hem de hayati ölçüde daha da anlamlı hâle getirmiş; bu ülkede milletin iradesi ipotek altına alındığında hangi bedellerin ödenebileceğini çok hazin bedellerle hepimize tecrübe ettirmiştir. Yarına bakışımız, dünden edindiğimiz tecrübelerin birikimi, umudumuzun bize aşıladığı güç, milletimizle birlikte olmanın doğurduğu öz güvende saklıdır. Kamusal alan yalanıyla palazlanan ahlaksız ve hukuksuz uygulama başörtüsü yasağından katsayı engeline, 8 yıllık kesintisiz eğitim dayatmasına kadar en netameli konular, toplumsal yara hâline getirilmiş ideolojik çatışma alanları Eğitim-Bir-Sen’in fikirsel zenginliği, eylemsel gücüyle aşılmıştır.”

Bağımsızlığımız varsa ülkemiz, ülkemiz varsa emeğimizin değeri vardır

Sendikacılığı hiç bir zaman maddi bir kazanım aracı olarak görmediklerin ifade eden Yalçın, “Üyelerinin hakları ve özgürlükleriyle birlikte çalışma hayatının diğer tüm unsurlarını da gözeterek, birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde yaşayabilmenin harcı, ekonomik olarak kalkınmanın kaldıracı, ülkemize karşı yapılan saldırıların kalkanı, içimizdeki kuklalara ve taşeronlara karşı direnç noktası; geçmişiyle barışık kültürel bir hamlenin mayalayıcısı, yarınlara iz bırakacak akademik araştırmaların icracısı olmak; sendikacılığı dünden bugüne, bugünden yarına köprüler kurmak, yeniden inkişaf ettirmek gibi bir misyonla yapmak tüm sendikal anlayışların üstünde bir yol tutmaktır. Çalışmalarımızı bundan sonra da bu bağlamda sürdürme azminde olacağız. 28 Şubat postmodern darbesinden edindiğimiz tecrübeyle bedellerin bize öğrettiği iradesine sahip çıkma cesaretiyle 15 Temmuz’un karanlık ve kanlı gecesinde, darbe görünümlü işgale 81 ilde tüm varlığımızı ortaya koyarak karşı çıktık. Emeğin bir daha gasbedilmemesi, alın terinin pazarlığının namluların gölgesinde yapılmaması, çalışma hayatının hepten hiç edilmemesi, ‘bağımsızlığımız varsa ülkemiz, ülkemiz varsa emeğimizin değeri vardır’ anlayışıyla istiklal ve istikbalimiz için hiç tereddüt etmeden meydanlara çıkıp tankların, silahların karşısına dikilerek emeğimize, özgürlüğümüze ve geleceğimize sahip çıktık. Örgütlü olmanın, organize olmanın en büyük direncimiz ve kazancımız olduğunu bir kez daha tescil ettik, bugünlerden yarınlara miras bıraktık. Sendikamızın tarihi bir dönem sayılacak çeyrek yüzyıllık mücadele geçmişi; Türkiye’nin karanlıklardan aydınlığa, darbe dönemlerinden demokrasiye geçmek için tutarlı, ilkeli, cesur mücadelesinin destansı tarihi ve vesayetten, karanlık emperyalist kuşatmalardan kurtulma yolunda aydınlık ileri ufuklara yönelen Türkiye’nin vazgeçilmez dinamiklerinden biridir.”dedi.

Milletle, ümmetle bütünleşme mücadelesi

Yalçın: “Türkiye’nin her demokratik kazanımında mutlaka teri, payı ve imzası bulunan Eğitim-Bir-Sen, yaslandığı medeniyet değerlerinden güç ve ilham alarak sadece Türkiye’de değil, yeryüzünün her yerinde haksızlıkların karşısında, mağdur ve mazlumların yanında yer almış; ırkına, diline, dinine, rengine bakmadan dünyanın herhangi bir yerinde yaşanan mezalime gereken tepkiyi göstermiştir. Milletle, ümmetle bütünleşme mücadelesini sürdüren Eğitim-Bir-Sen, bu amaçla, Balkanlar’dan Asya’ya, Orta Doğu’dan Afrika’ya, kültür coğrafyamızda emeğin ve inancın güç birliğini oluşturmak amacıyla sendikal mücadele anlayışını ülke sınırlarının dışına da taşımış, ümmetin geleceği için taşımaya da devam edecektir. 26. kuruluş yılımızda, Kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan, yol arkadaşı Şükrü Gökdemir ve mücadele azmi Erol Battal başta olmak üzere, ahirete irtihal eden bütün yöneticilerimize ve üyelerimize Allah’tan rahmet diliyor; bu inançlı, cesur öncülerimizden bayrağı devralarak bugünlere ulaştıran genel başkanlarımız Niyazi Yavuz ve Ahmet Gündoğdu’ya, sendikamızın her kademesinde görev yapmış başkan, temsilci ve üyelerimize; emek, ömür ve gönül veren herkese minnettarlığımız ifade ediyor, verilen bu emeklerin kurtuluşumuza vesile olmasını temenni ediyoruz.”

Mehmet Ali Soyer


Okunma 251

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

Milli akademisyenlerden Zeytin Dalı'na destek
17 köylüye yüzde 2 faizli KEYY kredisi
Sekmanı Kaybettik
Yıllardır beklediğimiz hayalimize kavuştuk
Zirai Don Uyarısı!
Borsa Sümer’le devam
Emin adımlarla 2019'a yürüyoruz
Tüm Engellilerden Gazetecilere 10 Ocak Jesti

Diğer Haberler

Yahşihan modern pazar yerine kavuştu
Cezaevi nakil aracı devrildi: 3 yaralı
MPT-76 dünyanın en güçlüsü
2017 ÇKS başvuruları uzatıldı
İl Genel Meclisi alt yapı sorunlarını ele aldı
Yenimahalle TOKİ başvuruları başladı
Çakmak, Dünya Gazeteciler Şurasına katıldı
Yerel Basından Cumhurbaşkanı'na Mektup
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç KIRIKKALE DAHA GÜZELİNİ HAK ETMİYOR MU?

05.11.2018 10:37:24

Bir Alt-üst geçitler meselemiz var. Yanılmıyorsa..


Ankara Tayfa Kırıkkalelileri maça getiriyor Kurulduğu günden itibaren, gerek iç sahada gerek deplasmanlarda..
En Çok Okunanlar
Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. CHP'de sürpriz isimler 2019 seçimlerine güçlü adaylarla girmeyi planlayan .. Kızık kazada hayatını kaybetti Edinilen bilgiye göre, Ankara'dan Kırıkkale'ye doğru giden, Kırıkkale ..
Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,17Yazılım - Web Aksiyon