Bugün - 28 Ocak 2021 PerşembeKünyemizSayfalarDijital PanoReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   28°°C
 
Sağlık çalışanlarının alın terlerinin karşılığı verilmeliTürk Sağlık Sen Kırıkkale Şube Başkanı Murat Buluç Kırıkkale Y&..
Yerelden evrensele, zirveden yeni ufuklara 26.yıl

Yalçın: “İnsanımızın aklına, inancına, iradesine dayanan, Türkiye’nin engellenemez dinamizmine güvenen Eğitim-Bir-Sen, bütün engel ve engellemeleri aşarak haksızlığa karşı hakkın, baskı ve zulümlere karşı özgürlük ve adaletin yanında sürdürdüğü asil mücadelesinde, istikametinden hiç sapmadan 26.

Güncel Haberi - 16 Şubat 2018 Cuma

(10:49)

Yalçın: “İnsanımızın aklına, inancına, iradesine dayanan, Türkiye’nin engellenemez dinamizmine güvenen Eğitim-Bir-Sen, bütün engel ve engellemeleri aşarak haksızlığa karşı hakkın, baskı ve zulümlere karşı özgürlük ve adaletin yanında sürdürdüğü asil mücadelesinde, istikametinden hiç sapmadan 26. yılına girmenin onurunu yaşamaktadır.”

Emek ve özgürlük mücadelelerinde 26 yılı geride bıraktık

Eğitim-Bir-Sen Bartın Şube Başkanı Yaver Yalçın, Eğitim-Bir-Sen'in 26.kuruluş yıldönümüyle ilgili basın açıklamasında bulundu. Emek ve özgürlük mücadelelerinde 26 yılı geride bıraktıklarını ifade eden Yalçın: “Milletin inancına ve değerlerine karşı kara propagandanın en ağır şekilde yürütüldüğü, birçok kamu görevlisinin sırf kıyafetinden dolayı işinden edildiği, inancının gereğini yerine getirmenin suç hâline getirildiği, kız öğrencilere okul bıraktırıldığı, ailelerin dağıtılıp dindar olan herkese bedellerin ödetildiği 28 Şubat postmodern darbe süreciyle karşı karşıya kaldığımızda verdiğimiz özgürlük mücadelesi, hem sahip olduğumuz inanç ve felsefenin direniş gücü ve yeteneği kazanmasına hem de insanımızla daha yakın, daha çabuk buluşup bütünleşmemize yol açmıştır. Eğitim alanında korkunç tahribat yapan 28 Şubat darbecilerinin yasak ve yıldırmaları, eğitim alanında faaliyet sürdürmesi sebebiyle Eğitim-Bir-Sen’in hak ve özgürlük mücadelesini hem zorlamış hem de hayati ölçüde daha da anlamlı hâle getirmiş; bu ülkede milletin iradesi ipotek altına alındığında hangi bedellerin ödenebileceğini çok hazin bedellerle hepimize tecrübe ettirmiştir. Yarına bakışımız, dünden edindiğimiz tecrübelerin birikimi, umudumuzun bize aşıladığı güç, milletimizle birlikte olmanın doğurduğu öz güvende saklıdır. Kamusal alan yalanıyla palazlanan ahlaksız ve hukuksuz uygulama başörtüsü yasağından katsayı engeline, 8 yıllık kesintisiz eğitim dayatmasına kadar en netameli konular, toplumsal yara hâline getirilmiş ideolojik çatışma alanları Eğitim-Bir-Sen’in fikirsel zenginliği, eylemsel gücüyle aşılmıştır.”

Bağımsızlığımız varsa ülkemiz, ülkemiz varsa emeğimizin değeri vardır

Sendikacılığı hiç bir zaman maddi bir kazanım aracı olarak görmediklerin ifade eden Yalçın, “Üyelerinin hakları ve özgürlükleriyle birlikte çalışma hayatının diğer tüm unsurlarını da gözeterek, birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde yaşayabilmenin harcı, ekonomik olarak kalkınmanın kaldıracı, ülkemize karşı yapılan saldırıların kalkanı, içimizdeki kuklalara ve taşeronlara karşı direnç noktası; geçmişiyle barışık kültürel bir hamlenin mayalayıcısı, yarınlara iz bırakacak akademik araştırmaların icracısı olmak; sendikacılığı dünden bugüne, bugünden yarına köprüler kurmak, yeniden inkişaf ettirmek gibi bir misyonla yapmak tüm sendikal anlayışların üstünde bir yol tutmaktır. Çalışmalarımızı bundan sonra da bu bağlamda sürdürme azminde olacağız. 28 Şubat postmodern darbesinden edindiğimiz tecrübeyle bedellerin bize öğrettiği iradesine sahip çıkma cesaretiyle 15 Temmuz’un karanlık ve kanlı gecesinde, darbe görünümlü işgale 81 ilde tüm varlığımızı ortaya koyarak karşı çıktık. Emeğin bir daha gasbedilmemesi, alın terinin pazarlığının namluların gölgesinde yapılmaması, çalışma hayatının hepten hiç edilmemesi, ‘bağımsızlığımız varsa ülkemiz, ülkemiz varsa emeğimizin değeri vardır’ anlayışıyla istiklal ve istikbalimiz için hiç tereddüt etmeden meydanlara çıkıp tankların, silahların karşısına dikilerek emeğimize, özgürlüğümüze ve geleceğimize sahip çıktık. Örgütlü olmanın, organize olmanın en büyük direncimiz ve kazancımız olduğunu bir kez daha tescil ettik, bugünlerden yarınlara miras bıraktık. Sendikamızın tarihi bir dönem sayılacak çeyrek yüzyıllık mücadele geçmişi; Türkiye’nin karanlıklardan aydınlığa, darbe dönemlerinden demokrasiye geçmek için tutarlı, ilkeli, cesur mücadelesinin destansı tarihi ve vesayetten, karanlık emperyalist kuşatmalardan kurtulma yolunda aydınlık ileri ufuklara yönelen Türkiye’nin vazgeçilmez dinamiklerinden biridir.”dedi.

Milletle, ümmetle bütünleşme mücadelesi

Yalçın: “Türkiye’nin her demokratik kazanımında mutlaka teri, payı ve imzası bulunan Eğitim-Bir-Sen, yaslandığı medeniyet değerlerinden güç ve ilham alarak sadece Türkiye’de değil, yeryüzünün her yerinde haksızlıkların karşısında, mağdur ve mazlumların yanında yer almış; ırkına, diline, dinine, rengine bakmadan dünyanın herhangi bir yerinde yaşanan mezalime gereken tepkiyi göstermiştir. Milletle, ümmetle bütünleşme mücadelesini sürdüren Eğitim-Bir-Sen, bu amaçla, Balkanlar’dan Asya’ya, Orta Doğu’dan Afrika’ya, kültür coğrafyamızda emeğin ve inancın güç birliğini oluşturmak amacıyla sendikal mücadele anlayışını ülke sınırlarının dışına da taşımış, ümmetin geleceği için taşımaya da devam edecektir. 26. kuruluş yılımızda, Kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan, yol arkadaşı Şükrü Gökdemir ve mücadele azmi Erol Battal başta olmak üzere, ahirete irtihal eden bütün yöneticilerimize ve üyelerimize Allah’tan rahmet diliyor; bu inançlı, cesur öncülerimizden bayrağı devralarak bugünlere ulaştıran genel başkanlarımız Niyazi Yavuz ve Ahmet Gündoğdu’ya, sendikamızın her kademesinde görev yapmış başkan, temsilci ve üyelerimize; emek, ömür ve gönül veren herkese minnettarlığımız ifade ediyor, verilen bu emeklerin kurtuluşumuza vesile olmasını temenni ediyoruz.”

Mehmet Ali Soyer


Kaynak / Editör: Okunma 1202

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

Maaşların reel olarak eridiği bir yıl geçirdik
MKE, savunma sanayimizin mihenk taşıdır
Engellilerin sorunları tüm toplumun sorumluluğunda
Kaymakam Yılmaz'dan şehit ailesi ve engelli ziyareti
MİHRAPLARIN YENİ SULTANLARI
Erişilebilirlikte farkındalık yaratılmalı
Türk Metal üyelerini eğitime gönderdi
Esnafa Avantajlı TESK Kart

Diğer Haberler

MKE, savunma sanayimizin mihenk taşıdır
TSO'dan selden zarar gören esnaflara ziyaret
Bakan ve Tekin sohbet etti
Her kesimi sevgiyle kucaklayan bir liderdi
KIRIKKALE’YE BİRLİK KURMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Tekin’den görkemli açılış
Emniyetten NarkoNet operasyonu
GİYİM-KUŞAM ALIMI YAZLIK
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Ali Kaybal

Ali_Kaybal GİDEMEM GIRIGGALE’DEN

26.01.2021 10:39:04

  Cahit Zarifoğlu  der ki : “ İnsana imtih..

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Vefa gruplarına minnet borçluyuz

28.04.2020 18:41:05

İnsanlık olarak önemli bir sınav veriyoruz. Tüm d&..
Pandemi döneminde Kırıkkale ekonomisine 63 milyon 708 bin TL'lik katkı2020 YILINDA 4 BİN 11 KİŞİYİ İŞE YERLEŞTİREN İŞKUR KIRIKKALE EKONOMİSİNE &O..
En Çok Okunanlar
Vali Sezer’den Kırıkkalespor’a moral
Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Kırıkkale Büyük Anadolusporlu y&oum.. Kırıkkale’nin en işlek caddesi Cumhuriyet Meydanında kimliği belirsiz.. Roketsan’ın Kırıkkale yatırımı başlıyor BİR SÜRE ÖNCE KIRIKKALE’DE 20 BİN DÖNEM ARAZİ TAHSİS E.. Ak Parti’de icra kurulu belirlendi Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen İl Kongresi sonrası ye.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
17°°C - 28°°C
Pazar
18°°C - 29°°C
Salı
13°°C - 25°°C
Perşembe
13°°C - 25°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Dijital Pano Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,33Yazılım - Web Aksiyon