Bugün - 24 Şubat 2019 PazarKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   12°°C
 
112 Acil Çağrı Merkezi gün sayıyor İnşaatı büyük ölçüde tamamlanan 112 Acil Ç..
Katı Yakıt Satış yerleri denetlendiKırıkkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü g&oum..
Yerelden evrensele, zirveden yeni ufuklara 26.yıl

Yalçın: “İnsanımızın aklına, inancına, iradesine dayanan, Türkiye’nin engellenemez dinamizmine güvenen Eğitim-Bir-Sen, bütün engel ve engellemeleri aşarak haksızlığa karşı hakkın, baskı ve zulümlere karşı özgürlük ve adaletin yanında sürdürdüğü asil mücadelesinde, istikametinden hiç sapmadan 26.

Güncel Haberi - 16 Şubat 2018 Cuma

(10:49)

Yalçın: “İnsanımızın aklına, inancına, iradesine dayanan, Türkiye’nin engellenemez dinamizmine güvenen Eğitim-Bir-Sen, bütün engel ve engellemeleri aşarak haksızlığa karşı hakkın, baskı ve zulümlere karşı özgürlük ve adaletin yanında sürdürdüğü asil mücadelesinde, istikametinden hiç sapmadan 26. yılına girmenin onurunu yaşamaktadır.”

Emek ve özgürlük mücadelelerinde 26 yılı geride bıraktık

Eğitim-Bir-Sen Bartın Şube Başkanı Yaver Yalçın, Eğitim-Bir-Sen'in 26.kuruluş yıldönümüyle ilgili basın açıklamasında bulundu. Emek ve özgürlük mücadelelerinde 26 yılı geride bıraktıklarını ifade eden Yalçın: “Milletin inancına ve değerlerine karşı kara propagandanın en ağır şekilde yürütüldüğü, birçok kamu görevlisinin sırf kıyafetinden dolayı işinden edildiği, inancının gereğini yerine getirmenin suç hâline getirildiği, kız öğrencilere okul bıraktırıldığı, ailelerin dağıtılıp dindar olan herkese bedellerin ödetildiği 28 Şubat postmodern darbe süreciyle karşı karşıya kaldığımızda verdiğimiz özgürlük mücadelesi, hem sahip olduğumuz inanç ve felsefenin direniş gücü ve yeteneği kazanmasına hem de insanımızla daha yakın, daha çabuk buluşup bütünleşmemize yol açmıştır. Eğitim alanında korkunç tahribat yapan 28 Şubat darbecilerinin yasak ve yıldırmaları, eğitim alanında faaliyet sürdürmesi sebebiyle Eğitim-Bir-Sen’in hak ve özgürlük mücadelesini hem zorlamış hem de hayati ölçüde daha da anlamlı hâle getirmiş; bu ülkede milletin iradesi ipotek altına alındığında hangi bedellerin ödenebileceğini çok hazin bedellerle hepimize tecrübe ettirmiştir. Yarına bakışımız, dünden edindiğimiz tecrübelerin birikimi, umudumuzun bize aşıladığı güç, milletimizle birlikte olmanın doğurduğu öz güvende saklıdır. Kamusal alan yalanıyla palazlanan ahlaksız ve hukuksuz uygulama başörtüsü yasağından katsayı engeline, 8 yıllık kesintisiz eğitim dayatmasına kadar en netameli konular, toplumsal yara hâline getirilmiş ideolojik çatışma alanları Eğitim-Bir-Sen’in fikirsel zenginliği, eylemsel gücüyle aşılmıştır.”

Bağımsızlığımız varsa ülkemiz, ülkemiz varsa emeğimizin değeri vardır

Sendikacılığı hiç bir zaman maddi bir kazanım aracı olarak görmediklerin ifade eden Yalçın, “Üyelerinin hakları ve özgürlükleriyle birlikte çalışma hayatının diğer tüm unsurlarını da gözeterek, birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde yaşayabilmenin harcı, ekonomik olarak kalkınmanın kaldıracı, ülkemize karşı yapılan saldırıların kalkanı, içimizdeki kuklalara ve taşeronlara karşı direnç noktası; geçmişiyle barışık kültürel bir hamlenin mayalayıcısı, yarınlara iz bırakacak akademik araştırmaların icracısı olmak; sendikacılığı dünden bugüne, bugünden yarına köprüler kurmak, yeniden inkişaf ettirmek gibi bir misyonla yapmak tüm sendikal anlayışların üstünde bir yol tutmaktır. Çalışmalarımızı bundan sonra da bu bağlamda sürdürme azminde olacağız. 28 Şubat postmodern darbesinden edindiğimiz tecrübeyle bedellerin bize öğrettiği iradesine sahip çıkma cesaretiyle 15 Temmuz’un karanlık ve kanlı gecesinde, darbe görünümlü işgale 81 ilde tüm varlığımızı ortaya koyarak karşı çıktık. Emeğin bir daha gasbedilmemesi, alın terinin pazarlığının namluların gölgesinde yapılmaması, çalışma hayatının hepten hiç edilmemesi, ‘bağımsızlığımız varsa ülkemiz, ülkemiz varsa emeğimizin değeri vardır’ anlayışıyla istiklal ve istikbalimiz için hiç tereddüt etmeden meydanlara çıkıp tankların, silahların karşısına dikilerek emeğimize, özgürlüğümüze ve geleceğimize sahip çıktık. Örgütlü olmanın, organize olmanın en büyük direncimiz ve kazancımız olduğunu bir kez daha tescil ettik, bugünlerden yarınlara miras bıraktık. Sendikamızın tarihi bir dönem sayılacak çeyrek yüzyıllık mücadele geçmişi; Türkiye’nin karanlıklardan aydınlığa, darbe dönemlerinden demokrasiye geçmek için tutarlı, ilkeli, cesur mücadelesinin destansı tarihi ve vesayetten, karanlık emperyalist kuşatmalardan kurtulma yolunda aydınlık ileri ufuklara yönelen Türkiye’nin vazgeçilmez dinamiklerinden biridir.”dedi.

Milletle, ümmetle bütünleşme mücadelesi

Yalçın: “Türkiye’nin her demokratik kazanımında mutlaka teri, payı ve imzası bulunan Eğitim-Bir-Sen, yaslandığı medeniyet değerlerinden güç ve ilham alarak sadece Türkiye’de değil, yeryüzünün her yerinde haksızlıkların karşısında, mağdur ve mazlumların yanında yer almış; ırkına, diline, dinine, rengine bakmadan dünyanın herhangi bir yerinde yaşanan mezalime gereken tepkiyi göstermiştir. Milletle, ümmetle bütünleşme mücadelesini sürdüren Eğitim-Bir-Sen, bu amaçla, Balkanlar’dan Asya’ya, Orta Doğu’dan Afrika’ya, kültür coğrafyamızda emeğin ve inancın güç birliğini oluşturmak amacıyla sendikal mücadele anlayışını ülke sınırlarının dışına da taşımış, ümmetin geleceği için taşımaya da devam edecektir. 26. kuruluş yılımızda, Kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan, yol arkadaşı Şükrü Gökdemir ve mücadele azmi Erol Battal başta olmak üzere, ahirete irtihal eden bütün yöneticilerimize ve üyelerimize Allah’tan rahmet diliyor; bu inançlı, cesur öncülerimizden bayrağı devralarak bugünlere ulaştıran genel başkanlarımız Niyazi Yavuz ve Ahmet Gündoğdu’ya, sendikamızın her kademesinde görev yapmış başkan, temsilci ve üyelerimize; emek, ömür ve gönül veren herkese minnettarlığımız ifade ediyor, verilen bu emeklerin kurtuluşumuza vesile olmasını temenni ediyoruz.”

Mehmet Ali Soyer


Okunma 326

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

Can ve Öztürk adalet komisyonunda
İtfaiye 736 olaya müdahale etti
KÖPRÜLÜ KAVŞAKTA HIZ KESMEK YOK
Şehit Ailelerinden Aşure Etkinliği
Sağlık-Sen’den Rektör Yıldız’a ziyaret
Türkiye’nin gözbebeği 173 yaşında
Geleceğe umut yeşertmeliyiz
Köy Halkından Zeytin Dalına Destek

Diğer Haberler

Metal Sektöründe Uzlaşma Sağlandı
Bunun adı gıda terörü
Kamyon ile bisiklet çarpıştı: 3 çocuk yaralı
Hastanede nikah sürprizi
Bahşili'de 3 bin fidan toprakla buluştu
Bakış açımızı ve ufkumuzu geniş tutmalıyız
İki günde iki acı haber
Polisgücü’nden Avrupa 3’üncülüğü
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç MHP adayı Yarar’ın 40 projesi

05.02.2019 12:14:20

Evet, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel yönet..

Mehmet Ali Soyer

Mehmet_Ali_Soyer Hoşçakal gazetecilerin kralı

25.12.2018 22:04:50

Nereden başlayacağımı bilmiyorum. Ölüm o kadar soğ..


Vali Sezer’den ilçelere yakın markaj Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, hafta sonu Balışeyh, Bahşili ve Keskin il&cce..
En Çok Okunanlar
Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. CHP'de sürpriz isimler 2019 seçimlerine güçlü adaylarla girmeyi planlayan .. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
05:5707:2213:0616:0718:3919:57

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
-1°°C - 12°°C
Pazartesi
2°°C - 13°°C
Çarşamba
3°°C - 13°°C
Cuma
-1°°C - 8°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,11Yazılım - Web Aksiyon