Bugün - 16 Ekim 2018 SalıKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   24°°C
 
Şifa dağıtan ellere vefa gösterilmeliSağlık-Sen üyeleri Yüksek İhtisas Hastanesi önünde bir ..
Petrol-İş’te Murat Kaya dönemiİşçi ve emekçinin haklarının korunmasına yönelik mü..
Milli akademisyenlerden Zeytin Dalı'na destek

Kırıkkale Üniversitesinden bir grup akademisyenin Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla başlattığı imza kampanyasına kısa sürede çok sayıda akademisyen katıldı.

Güncel Haberi - 08 Şubat 2018 Perşembe

(15:39)

Kırıkkale Üniversitesinden bir grup akademisyenin Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla başlattığı imza kampanyasına kısa sürede çok sayıda akademisyen katıldı.

Kısa sürede 100'ün üzerinde imzaya ulaştı

Afrin'de Türk Ordusu tarafından sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı'na desteğe en son katkı da akademisyenlerden geldi. Kırıkkale Üniversitesinden bir grup akademisyen tarafından hazırlanan 'Milli Akademisyenler'den Zeytin Dalı Operasyonuna Destek Bildirisi' kısa sürede 100'ün üzerinde imzaya ulaştı.

Çığırtkanlık yapanlara karşı

Okutman Dr. Korkut Aydın, Okutman Ramazan Şen, Öğr. Gör. Hasan Basri Özdemir, 15 Temmuz Gazisi Öğr. Gör. Hasan Önsoy, Öğr. Gör. Yunus Emre Gürsoy'dan oluşan grup adına açıklamalarda bulunan bildirinin oluşmasına katkıda bulunan Öğr. Gör. Abdulkadir Akkurt, "Son zamanlarda kamuoyunda çok fazla bir şekilde 'savaşa hayır' bildirgelerinin ortalarda dolaştığı, kendisini akademisyen, aydın olarak nitelendiren insanların çığırtkanlık yaptığı bu dönemde, bir ihtiyaç haline geldiğini düşündüğümüz için biz bu siteyi kurduk. Sitenin kurulmasındaki en önemli amaç, bizler teröre karşı olan bir akademisyen camiasıyız ama bizim adımızı kirleten çok fazla sayıda kurum ve kuruluşların olduğunu gördüğümüz dolayı bir rahatsızlık hissettik. Elimizden geldiğince herkesi kapsayacak bir metin ortaya çıkarmaya çalıştık. Sağ olsun arkadaşlarımız bu konuda oldukça fazla emek sarf ettiler. Yaklaşık olarak 100 civarı akademisyene ulaştık biz, 24 farklı üniversiteden. Diğer kullanıcıların destekleri için ise sitemiz çevrimiçi şekilde kullanıma açık" dedi.

 

"Milli akademisyenler olarak biz de varız"

Üç farklı dilde bu siteyi kurduklarına dikkat eden Akkurt, "Dünyanın diğer bölgelerinde yaşayan insanlar Türkiye'deki akademisyenler neden bu harekatı destekliyor bilsin diye. Bunlar artık evrensel hale gelen İngilizce, dünyanın pek çok bölgesinde bulunan bir dönem sömürge ile yönetilmiş çoğu devletin ortak dili olması açısından Fransızca ve kendi dilimiz. Cumhurbaşkanımızın yakın bir zamanda bu akademisyenlerin yerli ve millisi yok mu diye bir akademisyeni yok mu diye bir açıklaması olmuştu. Bizde milli akademisyenler olarak biz buradayız mesajını oluşturmak amacıyla bu sitemizi kurduk. Bizim gibi düşünen bütün akademisyenlerin imzalarıyla desteklerini bekliyoruz" diye konuştu. Bildiriye imzacı olmak isteyen akademisyenler, "www.milliakademisyenler.org" adresinden çevrimiçi olarak katılım sağlayabilirler.

Haber Merkezi 


Okunma 230

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

Ülkü Ocakları mevlit okuttu
BEADŞ bakım, onarım ve yatırım çalışmalarını sürdürdü
‘Hâkimiyet Milletindir’ oyunu izleyenleri ağlattı
SMMMO’dan aşure etkinliği
Toruntay, Ankara basınıyla buluştu
500 kilometre yol kat edip, öğrencilerin ‘iyilik meleği’ oldu
Kalıcı görme kaybına neden olan glokoma dikkat!
Lokantacı ve pastacılar genel kurula gidiyor

Diğer Haberler

Trafik kazası: 1ölü 4 yaralı
Kırıkkale’nin yeni başsavcısı Ayaz oldu
Silah OSB'de vira bismillah
Seyyar sandık engelleri kaldıracak
Hayrat Derneğinden yardım kampanyası
AK Parti vekil adaylığı ücreti belli oldu
Ceran Sanat Merkezi’nden Müzik, Dans ve Bale Gösterisi
Çocuklara özel oyun parkuru
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç GÜDÜMLÜ FÜZE PKK’NIN ELİNE NASIL GEÇTİ?

12.10.2018 10:44:36

Kırıkkale olarak bir vatan evladını daha toprağa vermenin h&..


Türkiye'nin ilk silah OSB'sinde fabrikalar yükseliyorKırıkkale'de 500 dönümde kurulacak ve Türkiye'de ilk olma &o..
En Çok Okunanlar
Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ile başkanlıkta geride kalan 4 bu.. MİHRAPLARIN YENİ SULTANLARI Geylani Erkek Hafızlık Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimini tama.. 5 BİN EL 5 BİN FİDAN Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü çocuklara ağa&c.. Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. CHP'de sürpriz isimler 2019 seçimlerine güçlü adaylarla girmeyi planlayan .. Kızık kazada hayatını kaybetti Edinilen bilgiye göre, Ankara'dan Kırıkkale'ye doğru giden, Kırıkkale ..
Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,13Yazılım - Web Aksiyon