Bugün - 16 Ağustos 2018 PerşembeKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   31°°C
 
KARA YOLU İŞLERİ YAPTIRILACAKTIRKARA YOLU İŞLERİ YAPTIRILACAKTIR KIRIKKALE İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKR..
GENEL TEMİZLİK MALZEMESİ ALIMI İŞİKIRIKKALE İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI YÜKSEK İHTİS..
Milli akademisyenlerden Zeytin Dalı'na destek

Kırıkkale Üniversitesinden bir grup akademisyenin Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla başlattığı imza kampanyasına kısa sürede çok sayıda akademisyen katıldı.

Güncel Haberi - 08 Şubat 2018 Perşembe

(15:39)

Kırıkkale Üniversitesinden bir grup akademisyenin Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla başlattığı imza kampanyasına kısa sürede çok sayıda akademisyen katıldı.

Kısa sürede 100'ün üzerinde imzaya ulaştı

Afrin'de Türk Ordusu tarafından sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı'na desteğe en son katkı da akademisyenlerden geldi. Kırıkkale Üniversitesinden bir grup akademisyen tarafından hazırlanan 'Milli Akademisyenler'den Zeytin Dalı Operasyonuna Destek Bildirisi' kısa sürede 100'ün üzerinde imzaya ulaştı.

Çığırtkanlık yapanlara karşı

Okutman Dr. Korkut Aydın, Okutman Ramazan Şen, Öğr. Gör. Hasan Basri Özdemir, 15 Temmuz Gazisi Öğr. Gör. Hasan Önsoy, Öğr. Gör. Yunus Emre Gürsoy'dan oluşan grup adına açıklamalarda bulunan bildirinin oluşmasına katkıda bulunan Öğr. Gör. Abdulkadir Akkurt, "Son zamanlarda kamuoyunda çok fazla bir şekilde 'savaşa hayır' bildirgelerinin ortalarda dolaştığı, kendisini akademisyen, aydın olarak nitelendiren insanların çığırtkanlık yaptığı bu dönemde, bir ihtiyaç haline geldiğini düşündüğümüz için biz bu siteyi kurduk. Sitenin kurulmasındaki en önemli amaç, bizler teröre karşı olan bir akademisyen camiasıyız ama bizim adımızı kirleten çok fazla sayıda kurum ve kuruluşların olduğunu gördüğümüz dolayı bir rahatsızlık hissettik. Elimizden geldiğince herkesi kapsayacak bir metin ortaya çıkarmaya çalıştık. Sağ olsun arkadaşlarımız bu konuda oldukça fazla emek sarf ettiler. Yaklaşık olarak 100 civarı akademisyene ulaştık biz, 24 farklı üniversiteden. Diğer kullanıcıların destekleri için ise sitemiz çevrimiçi şekilde kullanıma açık" dedi.

 

"Milli akademisyenler olarak biz de varız"

Üç farklı dilde bu siteyi kurduklarına dikkat eden Akkurt, "Dünyanın diğer bölgelerinde yaşayan insanlar Türkiye'deki akademisyenler neden bu harekatı destekliyor bilsin diye. Bunlar artık evrensel hale gelen İngilizce, dünyanın pek çok bölgesinde bulunan bir dönem sömürge ile yönetilmiş çoğu devletin ortak dili olması açısından Fransızca ve kendi dilimiz. Cumhurbaşkanımızın yakın bir zamanda bu akademisyenlerin yerli ve millisi yok mu diye bir akademisyeni yok mu diye bir açıklaması olmuştu. Bizde milli akademisyenler olarak biz buradayız mesajını oluşturmak amacıyla bu sitemizi kurduk. Bizim gibi düşünen bütün akademisyenlerin imzalarıyla desteklerini bekliyoruz" diye konuştu. Bildiriye imzacı olmak isteyen akademisyenler, "www.milliakademisyenler.org" adresinden çevrimiçi olarak katılım sağlayabilirler.

Haber Merkezi 


Okunma 181

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

Ufka Yolculuk ekibi Vali Haktankaçmaz'ı ziyaret etti
Ankara-Kırıkkale-Delice otoyolu ihaleye çıkıyor
Keskinlilerden Vali Haktankaçmaz’a ziyaret
Şehit olan eşinin parçalanan silahını inceledi
Kırıkkale Üniversitesi kalite yönetiminde örnek oldu
Hadım yeterli değil, daha ağır ceza verilmeli
Emekli astsubaylar sefer görev emri istedi
Ekmekte yeni dönem başladı, israf sona eriyor

Diğer Haberler

Kırıkkale Üniversitesi kalitesini tescilledi
Otomobil faresi yakalandı
Kırıkkale’nin İlk Valisi’nden ziyaret
Halk Ozanı Hacı Taşan etkinliklerle anılıyor
Bugün Miraç Kandili
Kırıkkale’den İdlib’e uzanan yardım eli
Özel Gazi yoluna gelişerek devam edecek
TSO'da görev dağılımı yapıldı
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Dikkat! Düğünde Polis var

09.07.2018 09:55:50

Türkiye’de silahın merkezi olan, kimileri tarafın..
BİNA İNŞAATI YAPTIRILACAKTIRBİNA İNŞAATI YAPTIRILACAKTIR KIRIKKALE İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETER..
En Çok Okunanlar
Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. CHP'de sürpriz isimler 2019 seçimlerine güçlü adaylarla girmeyi planlayan .. Kızık kazada hayatını kaybetti Edinilen bilgiye göre, Ankara'dan Kırıkkale'ye doğru giden, Kırıkkale ..
Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,16Yazılım - Web Aksiyon