Bugün - 21 Temmuz 2018 CumartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   30°°C
 
BEDELLİ ASKERLİK PARASI 500 BİN TL OLSUNBedelli askerliğin de içerisinde bulunduğu torba yasa teklifi Tü..
Delice'den marka tuz çıkardı Tuz sektörüne yeni bir marka girdi; Mayi Tuz! Üretim tesisle..
Türk Ocakları devletinin ve milletinin yanındadır

 

Türk Ocakları Kırıkkale Şube yönetimi adına İl Sekreteri Şevket Özsoy, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’e düzenlenen “Zeytin Dalı” operasyonu hakkında açıklamada bulundu.

Güncel Haberi - 02 Şubat 2018 Cuma

(15:34)

 

Türk Ocakları Kırıkkale Şube yönetimi adına İl Sekreteri Şevket Özsoy, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’e düzenlenen “Zeytin Dalı” operasyonu hakkında açıklamada bulundu. Şevket Özsoy, "Türk Ocakları her zaman devletinin ve milletinin yanındadır. Ülkemizin barış ve güvenliği için düzenlenen  bu harekatta Kahraman Türk ordusuna Cenab-ı Allah yardım etsin''dedi.

 

ÜLKEMİZİ HEDEF ALMIŞLARDIR

Şevket Özsoy yaptığı açıklamada "Kahraman ordumuz tarafından sınırlarımızda peyda olan PKK, PYD ve DEAŞ’ı  bertaraf etmek için 20 Ocak 2018 tarihinde Suriye’nin kuzeybatısındaki Afrin Bölgesi’ne, amacı barış ve huzuru tesis olan “Zeytin Dalı” adı ile sınır ötesi hava ve kara harekâtı başlatmış ve başarıyla sürdürmektedir. Terör örgütleri tarih boyunca farklı isimlerle ülkemizi hedef almışlardır. Tarihin her döneminde ülkemizin terör örgütleri ile yaptığı mücadelenin aslında  emperyalistlerin ülkemiz için başlattığı üstü örtülü bir savaş olduğunu biliyoruz. Emperyalist güçler on binlerce terör örgütü üyesini Irak’ın kuzeyinde, Afrin’de, Münbiç’te silahlandırıp, eğitilmişlerdir.''şeklinde konuştu.

 

TEK KALE OLDUĞUNU GÖSTERMİŞTİR

Özsoy, "Medeniyet coğrafyamız ve daha yüzyıl önce öz toprağımız olan Suriye’nin kuzeyinde sözde müttefikimiz olan ABD tarafından bu bölgede ki  terör örgütlerine tırlar dolusu mühimmat ve silah verilmiştir. Terör örgütlerini güçlendirip orada bir Kürt devleti kurmayı amaçlayarak ülkemiz açısından büyük tehdit oluşturdular.Türkiye’nin uluslararası antlaşmalardan doğan meşru müdahale hakkını kullanarak ülkemizi tehdit eden teröristleri yok etmek haklı davasıdır. Teröristleri yok etmek için Fırat Kalkanı şimdi de “Zeytin Dalı” harekatı başlamıştır. “Zeytin Dalı” adı verilen harekata ÖSO güçleri ve Türkmen kardeşlerimizde destek vermektedir. Bu harekat sayesinde tarihin ona verdiği sorumlulukları çok iyi bilen Türk Milleti her zaman olduğu gibi sığınılacak liman, güvenilecek tek kale olduğunu göstermiştir.''

 

TERÖR ÖRGÜTLERİNDEN TEMİZLENMELİDİR

"Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti’nin güvenliği için yapılan bu harekat Afrinle sınırlı kalmamalı, mutlaka Fırat’ın batısı olduğu kadar doğusu da terör örgütlerinden temizlenmelidir. Hatta  Kandil’e kadar gidilmelidir.Bu topraklarda Türk milletinin işi her zamankinden daha da zordur. Attila’nın “ Sınırlarınızın güvenliği tehlikeye düştüğü zaman sınırlarınızı genişletin” sözü bize yol gösterecek ve bölgede sınır güvenliğimiz için bir güvenlik kuşağı oluşturulacaktır.Türk Ocakları her zaman devletinin ve milletinin yanındadır. Ülkemizin barış ve güvenliği için düzenlenen  bu harekatta Kahraman Türk ordusuna Cenab-ı Allah yardım etsin. Şehitlerimize Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Duamız Mehmetçiğimizin ailelerinin yanına sağ salim dönmesi içindir.''dedi.

 

Şahin Karakoç

 

 

 


Okunma 227

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

Bahşılı'da okuma yazma seferberliği
Ahılı’da anız yangını
Osmanlıca Türkçesi Kurslarında sertifika töreni
Abdal Kültüründen Dışa Açılımı İlk Hacı Taşan Yaptı
MKE, BAE'ye bomba satıyor
Yünlü güven tazeledi
Başkan Saygılı vatandaşlarla buluştu
Silah Müzesi Merkeze Geliyor

Diğer Haberler

'Füze Avcısı'nın seri üretimi başlıyor
Kitapsız bir hayat düşünülemez
Başkanı Saygılı, esnafla bir araya geldi
ÇELEBİ-HACIYUSUFLU KÖYÜ İÇME SUYU TESİS GELİŞTİRME YAPIM İŞİ
Hayatını kaybeden futbolcular mezarları başında anıldı
Borsa üyeleri yemekte buluştu
Çelebi Halk Eğitim Merkezi sergisi açıldı
7 tutuksuz zanlının yargılanmasına devam edildi
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Dikkat! Düğünde Polis var

09.07.2018 09:55:50

Türkiye’de silahın merkezi olan, kimileri tarafın..


Dursun Aktaş; Ovacık Mahallesine Aday Ovacık Mahallesi’nin sevilen esnaflarından Dursun Aktaş, 2019 yılında..
En Çok Okunanlar
Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. CHP'de sürpriz isimler 2019 seçimlerine güçlü adaylarla girmeyi planlayan .. Kızık kazada hayatını kaybetti Edinilen bilgiye göre, Ankara'dan Kırıkkale'ye doğru giden, Kırıkkale ..
Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,28Yazılım - Web Aksiyon