Bugün - 16 Eylül 2019 PazartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   25°°C
 
Projeler hızla ilerliyorKırıkkale Valisi Yunus Sezer, Yeşil Vadi, Oba Köy, Bisiklet Yolu ve Şe..
Gösteri, yürüyüş ve miting alanları belirlendi

 

 

Kırıkkale Valiliği, il sınırları içerisinde toplantı, gösteri ve yürüyüş yapılabilecek meydanlar ve yolları yeniden belirledi.

Güncel Haberi - 01 Şubat 2018 Perşembe

(13:00)

 

 

Kırıkkale Valiliği, il sınırları içerisinde toplantı, gösteri ve yürüyüş yapılabilecek meydanlar ve yolları yeniden belirledi. 

 

Güzergahlar yeniden belirlendi

Kırıkkale Valiliğinden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: “2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 6. maddesi ve bu kanunun uygulanmasına dair08.08.1985tarihli “Toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanununun uygulanmasına dair yönetmelik” in 3.Maddesi hükümlerine dayanılarak en son 14/01/2014 tarihinde belirlenen toplantı, gösteri yürüyüşü, miting alanları ile afiş ve pankart asılacak yerler yeniden gözden geçirilerek, buna göre;

 

I- 1.Toplanma bölgesi, yürüyüş güzergahı ve toplantı alanı ile afiş ve pankart asılacak yerler.

a)Toplanma Bölgesi  : Atatürk Bulvarı üzeri olup, Atatürk Bulvarı ile Çalılıöz Mahallesi 513 Sokağın kesiştiği (Çalılıöz Köprü Alt Kavşağı) kavşakta başlar, Atatürk Bulvarı Çalılıöz Mahallesi 540 Sokağın kesiştiği alanda sona erer.

 

b)Yürüyüş Güzergahı: Toplanma Bölgesinde başlayan yürüyüş, Atatürk Bulvarını takiben Atatürk Bulvarı, Nene Hatun Caddesi ve Ankara Caddesinin kesiştiği kavşağın alt kısmı olan miting alanında sona erer.

 

c)Toplantı Alanı: : Atatürk Bulvarının, imam Hatip Kavşağı ile Halide Edip Caddesi Kavşağı arasında bulunan alanı kapsar.

 

d)Dağılma Yerleri: Toplantı alanına açılan Nene Hatun Caddesi, Ankara Caddesi, Atatürk Bulvarı alt ve üst yollan, Halide Edip Caddesi, Ergenekon Caddesi ve alana açılan diğer ara sokaklar dağılma yerleridir.

 

 

 

II- 2.Toplanma bölgesi, yürüyüş güzergahı ve toplantı alanı ile afiş ve pankart asılacak yerler.

 

a)Toplanma Bölgesi: Millet Bulvarı Bedaş önündeki kavşak ile Millet Bulvarı Ahılı Caddesinin kesiştiği kavşak (Eski Terminal Kavşağı) arası olup, toplanmalar Millet Bulvarı Bedaş önündeki kavşakta başlar, Millet Bulvarı ile Ahılı Caddesinin kesiştiği kavşakta sona erer.

 

b)Yürüyüş Güzergahı: Toplanma Bölgesinde başlayan yürüyüş Millet Bulvarı Bedaş önünden, Millet Bulvarından (eski ofis kavşağı) girilerek Hürriyet Caddesini takiben Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında sona erer.

 

c)Toplantı Alanı: Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı olup, Hürriyet Caddesi, Fevzi Çakmak Caddesi ile Yalçın Özer Sevgi Yolu'nun kesiştikleri alam kapsar.

 

d)Dağılma Yerleri: Toplantı alanı olan Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanına açılan Yalçın Özer Sevgi Yolu, Hürriyet Caddesi, Azapoğlu Camii (595 Sokak), Zafer Caddesi, Hürriyet Caddesi istikametinden Millet Bulvarı ve Fevzi Çakmak Caddesi güzergahı dağılma yerleridir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

III- 3. Toplanma bölgesi, yürüyüş güzergahı ve toplantı alanı ile afiş ve pankart asılacak yerler.

 

a)  Toplanma Bölgesi: Toplanma Bölgesi: Alparslan Pehlivanlı Bulvarı üzeri olup, Alparslan Pehlivanlı Bulvarı ile Zümrüt Kale Bulvarının kesiştiği kavşakta başlar, yine Alparslan Pehlivanlı Bulvarı ile 1058 Sokağın kesiştiği kavşakta sona erer.

 

b) Yürüyüş Güzergahı: Toplanma Bölgesinde başlayan yürüyüş Alparslan Pehlivanlı Bulvarının 1050 Sokak ve 1064 Sokak ile kesiştiği miting alanında sona erer.

 

c)  Toplantı Alanı: Alparslan Pehlivanlı Bulvarı üzeri olup, Bulvarın 1050 Sokak ve 1064 Sokak ile kesiştiği kavşak arasındaki alanı kapsar.

 

   d) Dağılma Yerleri: Alparslan Pehlivanlı Bulvarı üzerinden, Zümrüt Kale Bulvarı, Alparslan Türkeş Bulvarı, Karaçalı Kepir Yolu Caddesi ile toplantı alanına açılan 1064, 1050,1058 Sokak istikametleri dağılma yerleridir.”

 

Toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılacak yer tahsisi

 

 

a)          Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü ile ilgili ilk müracaat olduğunda öncelikli olarak                  1. Toplanma Bölgesi, 1.Yürüyüş Güzergahı ile 1. Miting Alanı ve 1. Dağılma yerleri tahsis edilecektir.

b)         1.Toplanma Bölgesi ve 1.Yürüyüş Güzergahı ile 1. Miting Alanının başka toplantı, Resmi Tören v.b. faaliyetlerde kullanılması durumunda 2. Toplanma Bölgesi, 2. Yürüyüş Güzergahı ile 2. Miting Alanı ve 2. Dağılma yerleri tahsis edilecektir.

c)          2.Toplanma Bölgesinin başka toplantı, Resmi Tören v.b. faaliyetlerde kullanılması durumunda üçüncü alternatif olarak 3. Toplanma Bölgesi, 3. Yürüyüş Güzergahı ile 3. Miting Alanı ve 3. Dağılma yerleri tahsis edilecektir.

 

   

Afiş ve pankart asılacak yerler:

Toplantı alanının bulunduğu yerde müsait olan ağaç ve direkler kullanılarak, toplantı hitamı da temizlettirilmek kaydıyla, toplantıya ve trafiğe engel olunmayacak şekilde pankart asılıp afişleme yapılabilir. Yetkililerinden izin alınmak kaydıyla, Belediyece yaptırılan ve İlimizin muhtelif kesimlerinde bulunan billboardlar ve panolar kullanılabilir. Yukarıda belirtilen 1. 2. ve 3. bölgelerde yapılacak Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri ile alakalı olarak yapıştırılacak ve asılacak afiş ve pankartların, Belediyece kurulan ve müsait olan billboardlar ve panolara, toplantı alanlarında yapıştırılacak ve asılacak afiş ve pankartlar da program hitamı temizlettirilmek kaydıyla toplantı (miting) alanlarında bulunan direklere ve müsait yerlere asılması tarafımdan uygun görülerek karar altına alınmıştır. 

 

Mehmet Ali Soyer 


Kaynak / Editör: Okunma 612

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

Kızılırmak can çekişiyor
Belediyeden Geleneksel Kardeşlik İftarı
Yenişehir Fatih Camii’nin temeli atıldı
Teşhis ve tedavi ile birçok göz hastalığı engellenebilir
Esarete başkaldırışın simgesi
Emniyet "WhatsApp İhbar Hattı" kurdu
Ardışık sistemle 300 askeri şahıs tespit edildi
Büyük mücadelenin zaferi

Diğer Haberler

Eğitim’de ABC fark oluşturmaya devam ediyor
Sandık engelliye gidiyor
Yerli sistemler TSK’nin gücüne güç katıyor
DÜĞÜNDE POLİS VAR
Yaşam’a 3. Dahiliyeci
KIRIKKALE ORMAN İŞLETMESİ MD.
İttifakı bırakın, milletin derdine bakın
KARAKEÇİLİ ŞENLENDİ
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç KIRIKKALE KİTAP FUARINI SEVDİ

10.04.2019 10:02:27

Yıllardır Kırıkkale’de sürekli okuma alışkanlığım..


Kırıkkaleli çiftçilerin zararları karşılansın, borçları ertelensinMilliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkka..
En Çok Okunanlar
Kralların ressamının eseri TBMM’de sergilenecek Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Sayın Mustafa Şentop Kı..     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. FETÖ davasında 6 beraat, 2 tahliye Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
04:5406:2112:4816:1619:0320:22

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
14°°C - 25°°C
Çarşamba
15°°C - 28°°C
Cuma
15°°C - 30°°C
Pazar
15°°C - 30°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,11Yazılım - Web Aksiyon