Bugün - 27 Ocak 2020 PazartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   9°°C
 
Poliklinik hizmetleri veriliyorKırıkkale Yüksel İhtisas Hastanesine bağlı olarak bir süre ö..
Gösteri, yürüyüş ve miting alanları belirlendi

 

 

Kırıkkale Valiliği, il sınırları içerisinde toplantı, gösteri ve yürüyüş yapılabilecek meydanlar ve yolları yeniden belirledi.

Güncel Haberi - 01 Şubat 2018 Perşembe

(13:00)

 

 

Kırıkkale Valiliği, il sınırları içerisinde toplantı, gösteri ve yürüyüş yapılabilecek meydanlar ve yolları yeniden belirledi. 

 

Güzergahlar yeniden belirlendi

Kırıkkale Valiliğinden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: “2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 6. maddesi ve bu kanunun uygulanmasına dair08.08.1985tarihli “Toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanununun uygulanmasına dair yönetmelik” in 3.Maddesi hükümlerine dayanılarak en son 14/01/2014 tarihinde belirlenen toplantı, gösteri yürüyüşü, miting alanları ile afiş ve pankart asılacak yerler yeniden gözden geçirilerek, buna göre;

 

I- 1.Toplanma bölgesi, yürüyüş güzergahı ve toplantı alanı ile afiş ve pankart asılacak yerler.

a)Toplanma Bölgesi  : Atatürk Bulvarı üzeri olup, Atatürk Bulvarı ile Çalılıöz Mahallesi 513 Sokağın kesiştiği (Çalılıöz Köprü Alt Kavşağı) kavşakta başlar, Atatürk Bulvarı Çalılıöz Mahallesi 540 Sokağın kesiştiği alanda sona erer.

 

b)Yürüyüş Güzergahı: Toplanma Bölgesinde başlayan yürüyüş, Atatürk Bulvarını takiben Atatürk Bulvarı, Nene Hatun Caddesi ve Ankara Caddesinin kesiştiği kavşağın alt kısmı olan miting alanında sona erer.

 

c)Toplantı Alanı: : Atatürk Bulvarının, imam Hatip Kavşağı ile Halide Edip Caddesi Kavşağı arasında bulunan alanı kapsar.

 

d)Dağılma Yerleri: Toplantı alanına açılan Nene Hatun Caddesi, Ankara Caddesi, Atatürk Bulvarı alt ve üst yollan, Halide Edip Caddesi, Ergenekon Caddesi ve alana açılan diğer ara sokaklar dağılma yerleridir.

 

 

 

II- 2.Toplanma bölgesi, yürüyüş güzergahı ve toplantı alanı ile afiş ve pankart asılacak yerler.

 

a)Toplanma Bölgesi: Millet Bulvarı Bedaş önündeki kavşak ile Millet Bulvarı Ahılı Caddesinin kesiştiği kavşak (Eski Terminal Kavşağı) arası olup, toplanmalar Millet Bulvarı Bedaş önündeki kavşakta başlar, Millet Bulvarı ile Ahılı Caddesinin kesiştiği kavşakta sona erer.

 

b)Yürüyüş Güzergahı: Toplanma Bölgesinde başlayan yürüyüş Millet Bulvarı Bedaş önünden, Millet Bulvarından (eski ofis kavşağı) girilerek Hürriyet Caddesini takiben Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında sona erer.

 

c)Toplantı Alanı: Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı olup, Hürriyet Caddesi, Fevzi Çakmak Caddesi ile Yalçın Özer Sevgi Yolu'nun kesiştikleri alam kapsar.

 

d)Dağılma Yerleri: Toplantı alanı olan Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanına açılan Yalçın Özer Sevgi Yolu, Hürriyet Caddesi, Azapoğlu Camii (595 Sokak), Zafer Caddesi, Hürriyet Caddesi istikametinden Millet Bulvarı ve Fevzi Çakmak Caddesi güzergahı dağılma yerleridir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

III- 3. Toplanma bölgesi, yürüyüş güzergahı ve toplantı alanı ile afiş ve pankart asılacak yerler.

 

a)  Toplanma Bölgesi: Toplanma Bölgesi: Alparslan Pehlivanlı Bulvarı üzeri olup, Alparslan Pehlivanlı Bulvarı ile Zümrüt Kale Bulvarının kesiştiği kavşakta başlar, yine Alparslan Pehlivanlı Bulvarı ile 1058 Sokağın kesiştiği kavşakta sona erer.

 

b) Yürüyüş Güzergahı: Toplanma Bölgesinde başlayan yürüyüş Alparslan Pehlivanlı Bulvarının 1050 Sokak ve 1064 Sokak ile kesiştiği miting alanında sona erer.

 

c)  Toplantı Alanı: Alparslan Pehlivanlı Bulvarı üzeri olup, Bulvarın 1050 Sokak ve 1064 Sokak ile kesiştiği kavşak arasındaki alanı kapsar.

 

   d) Dağılma Yerleri: Alparslan Pehlivanlı Bulvarı üzerinden, Zümrüt Kale Bulvarı, Alparslan Türkeş Bulvarı, Karaçalı Kepir Yolu Caddesi ile toplantı alanına açılan 1064, 1050,1058 Sokak istikametleri dağılma yerleridir.”

 

Toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılacak yer tahsisi

 

 

a)          Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü ile ilgili ilk müracaat olduğunda öncelikli olarak                  1. Toplanma Bölgesi, 1.Yürüyüş Güzergahı ile 1. Miting Alanı ve 1. Dağılma yerleri tahsis edilecektir.

b)         1.Toplanma Bölgesi ve 1.Yürüyüş Güzergahı ile 1. Miting Alanının başka toplantı, Resmi Tören v.b. faaliyetlerde kullanılması durumunda 2. Toplanma Bölgesi, 2. Yürüyüş Güzergahı ile 2. Miting Alanı ve 2. Dağılma yerleri tahsis edilecektir.

c)          2.Toplanma Bölgesinin başka toplantı, Resmi Tören v.b. faaliyetlerde kullanılması durumunda üçüncü alternatif olarak 3. Toplanma Bölgesi, 3. Yürüyüş Güzergahı ile 3. Miting Alanı ve 3. Dağılma yerleri tahsis edilecektir.

 

   

Afiş ve pankart asılacak yerler:

Toplantı alanının bulunduğu yerde müsait olan ağaç ve direkler kullanılarak, toplantı hitamı da temizlettirilmek kaydıyla, toplantıya ve trafiğe engel olunmayacak şekilde pankart asılıp afişleme yapılabilir. Yetkililerinden izin alınmak kaydıyla, Belediyece yaptırılan ve İlimizin muhtelif kesimlerinde bulunan billboardlar ve panolar kullanılabilir. Yukarıda belirtilen 1. 2. ve 3. bölgelerde yapılacak Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri ile alakalı olarak yapıştırılacak ve asılacak afiş ve pankartların, Belediyece kurulan ve müsait olan billboardlar ve panolara, toplantı alanlarında yapıştırılacak ve asılacak afiş ve pankartlar da program hitamı temizlettirilmek kaydıyla toplantı (miting) alanlarında bulunan direklere ve müsait yerlere asılması tarafımdan uygun görülerek karar altına alınmıştır. 

 

Mehmet Ali Soyer 


Kaynak / Editör: Okunma 883

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

Keskin’de köylere hizmet yağdı
Seyyar sandık engelleri kaldıracak
Eğitim başarısı öğretmen başarısıyla gelir
Sağlık-Sen’den emekçi personele ziyaret
KIRIKKALE VALİLİĞİNDEN RESMİ İLAN GENELGESİ
28 Şubat; millete ve değerlerine karşı alçakça bir ihanettir
Kırıkkale STK’larından tam destek
Maaşların reel olarak eridiği bir yıl geçirdik

Diğer Haberler

Bilimsel mirasımız resim sergisi
Bahşılı ismi resmi gazetede
Halk sağlığı sorunlarına kapsamlı çözümler
Kırımlıların milli varlıkları tahrip ediliyor
FABRİKAMIZ VEZİNHANE VE DÖKÜMHANE ATÖLYE BİNASI YAĞMUR OLUĞU
Sulakyurt’un kanalizasyon arıtma ihalesi tamamlandı
HUZUR VE GÜVEN İÇİNDE YAŞAMAKTAYIZ
Klima kullanırken sağlığınızdan olmayın
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç MKE BİZİM DEĞİL ÇOCUKLARIMIZIN!

22.12.2019 13:20:47

Kırıkkale’de, Ağır Silah ve Çelik Fabrikası, M&..


KIRIKKALE EKİPLERİ ELAZIĞ’DAKırıkkaleli ekipler depremzedelere yardım eli uzatacak Cuma akşamı saatler..
En Çok Okunanlar
Minik Azra’dan anlamlı yardım
KUMBARASINDAKİ PARAYI DEPREMZEDELERE BAĞIŞLADI Elazığ merkezli 6.8 bü.. Son zamanlarda Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde .. Kırıkkale olarak yardıma hazırız Merkez üssü Elazığ İli Sivrice İlçesi olan 6.8 büy&uu.. FABRİKAMIZ KİMYASAL AMBARININ TADİLATI İŞİ FABRİKAMIZ KİMYASAL AMBARININ TADİLATI İŞİ MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2607:5213:0415:4118:0519:26

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
-1°°C - 9°°C
Çarşamba
0°°C - 6°°C
Cuma
-1°°C - 10°°C
Pazar
2°°C - 7°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,11Yazılım - Web Aksiyon