Bugün - 02 Nisan 2020 PerşembeKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   15°°C
 
Kırıkkale'de eczanelerin çalışma saatleri değiştirildi  Kırıkkale ve Ankara’da eczaneler dünden itibaren yeni ti..
Televizyonsuz Bir Akşam

Gençlik ve Spor Bakanlığı, bağımlılıklarla mücadele kapsamında halkın özellikle de gençlerin zararlı alışkanlıklardan korunması ve önleyici çalışmalar konusunda mücadelesini kararlılıkla sürdürüyor.

Güncel Haberi - 29 Ocak 2018 Pazartesi

(08:46)

Gençlik ve Spor Bakanlığı, bağımlılıklarla mücadele kapsamında halkın özellikle de gençlerin zararlı alışkanlıklardan korunması ve önleyici çalışmalar konusunda mücadelesini kararlılıkla sürdürüyor. Türkiye’nin 81 ilinde gerçekleştirilen projelerle gençler, madde, alkol, sigara, teknoloji bağımlılığına ve bunun toplumsal yönden yarattığı yıkımlara karşı bilinçlendiriliyor.

Karazöhreoğlu ailesine ziyaret

Bu projelerden biriside Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı, Kırıkkale Gençlik Merkezince yürütülen ‘’Televizyonsuz Bir Akşam’’ projesi ile toplumun temel taşı olan aileleri alanında uzman kişilerin katılımlarıyla sadece teknoloji bağımlılığında değil “Madde, sigara, alkol ve sağlıklı yaşam” konularında kapsamlı bir şekilde bilinçlendirmeye devam ediyor. Gençlik Hizmetler ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Kırıkkale Gençlik Merkezi olarak yerelde yürütülen Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından onaylı “Televizyonsuz Bir Akşam’’ projesi kapsamında 25.01.2018 tarihinde Karazöhreoğlu ailesine ziyaret gerçekleştirildi.

Anket yapıldı

Televizyon izleme anketi uygulaması sonucunda tespit edilen Gençlik Merkezi üyesi Hüseyin ve Aleyna’nın ailesi; Gençlik Hizmetler ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir, Gençlik Merkezi Müdürü Sezayi Arslan, İl Müftülüğü Uzman İmam Hatibi Ahmet Temur, Halk Sağlığı Müdürlüğü Aile Danışmanlığı Merkezi Sosyal Hizmet Uzmanları Büşra Nur Şimşir ve Çiğdem Canatan, Gençlik liderleri, okul temsilcisi ve gönüllü gençlerle birlikte ziyaret edildi.

Çocuklarına rol model olduklarını unutmasınlar

Gençlik Hizmetler ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir yapmış olduğu konuşmasında, “Teknolojinin insan hayatına getirdiği sayısız faydaların olduğu ama bunun yanı sıra kişinin teknoloji kullanımı üzerinde kontrolünün kaybolması ve teknolojiyi ölçüsüz ve sınırsızca kullanması özellikle gençlerimiz üzerinde çok ciddi zararlara sebep olmaktadır. Kırıkkale Gençlik Merkezi olarak “Televizyonsuz Bir Akşam” projesi ile ailelerimizi ve özelliklede gençlerimizi bu zararlardan korumak amacıyla, onların yeterli bilgi ve bilinç düzeyine ulaşmaları için akşam saatlerinde ailelerimize ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Aile içerisinde milli ve manevi değerlerin yaşatılmasına öncülük ederek, özellikle ebeveynlerimizin çocuklarına rol model olduklarını unutmamalarını istiyoruz.”dedi.

Hediyeler verildi

Proje kapsamında ziyaret edilen aile, her biri kendi alanında uzman olan proje paydaşları tarafından sohbet havasında bilinçlendirildi. Gençlik Merkezince hazırlanan eğitsel oyunlar, kitap, dergi aileye hediye edilerek, ziyaret son buldu.

 

Adem Dölek


Kaynak / Editör: Okunma 1078

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

Vefakâr Anadolu Basınını göz ardı edemeyiz
Dağcılar Karagüney dağına tırmandı
KOP bölgesinin jeotermal kaynakları değerlendirilecek
Diş hekimi durmuş hayatını kaybetti
Kırıkkale’nin ilk ve tek özel diş kliniği açıldı
Emeklilerin yeni yapılacak olan TOKİ konutlarında
Kadınlarımızı güçlendirecek çalışmalar yaptık
Beside Türkiye rekoru Keskin’den

Diğer Haberler

Emniyet kemeri hayat kurtardı
Pelit Koleji’nden Yaşlılara Özel Etkinlik
İşsiz kalana en az 806 TL
Demokrasiye adanmış bir ömür
Sinemaya gitmeyen çocuk kalmasın
Personele İşaret Dili Eğitimi
Nevruz ortak bir kültür mirasımızdır
Oryantiring heyecanı sona erdi
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Saran’dan örnek alınacak davranış

31.03.2020 14:59:55

Saran’dan örnek alınacak davranış Çin&rsq..


AÇIK PAZAR YERLERİ KAPANDI Koronavirüs salgını kapsamında Kırıkkale’de alınan önlemler..
En Çok Okunanlar
Dernekte okey oynayanlar yakalandı
Kırıkkale'de yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) önlemleri kapsamın.. Kırıkkale’de 65 yaş üstü evde kalan vatandaşların ihtiya&cc.. MKE, günlük 500 bin maske üretiyorlar Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında yoğun talep gören maskel.. SAĞLIKÇILARIN YANINDAYIZ Memur-Sen İl Başkanı, Sağlık-Sen Şube Başkanı Recep Akdoğan, Sağlık-Sen Y&o.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
7°°C - 15°°C
Cumartesi
4°°C - 15°°C
Pazartesi
5°°C - 14°°C
Çarşamba
5°°C - 17°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,13Yazılım - Web Aksiyon