Bugün - 21 Temmuz 2018 CumartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   30°°C
 
BEDELLİ ASKERLİK PARASI 500 BİN TL OLSUNBedelli askerliğin de içerisinde bulunduğu torba yasa teklifi Tü..
Delice'den marka tuz çıkardı Tuz sektörüne yeni bir marka girdi; Mayi Tuz! Üretim tesisle..
İş dünyası olarak destekliyoruz

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kırıkkale Şube Başkanı Mustafa Kaplan, Afrin operasyonuna ilişkin açıklama yaptı.

Güncel Haberi - 26 Ocak 2018 Cuma

(08:52)

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kırıkkale Şube Başkanı Mustafa Kaplan, Afrin operasyonuna ilişkin açıklama yaptı. Kaplan yaptığı açıklamada Zeytin Dalı Harekatı'nı iş dünyası olarak destekliyoruz. Diye konuştu

 

TERÖR UNSURLARINI HEDEF ALMAKTADIR

PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost-kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak için Suriye'nin kuzeybatısında Afrin bölgesine yapılan Zeytin Dalı Harekatı'nı iş dünyası olarak desteklediklerini belirten Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kırıkkale Şube Başkanı Mustafa Kaplan, “Devletimiz ve hükümetimiz, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) terörle mücadeleye yönelik özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ve BM sözleşmesinin 51inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkını kullanarak Türk Silahlı Kuvvetleri ile Özgür Suriye Ordusu birlikte terör unsurlarını hedef almaktadır.” Diye konuştu

 

UMUDUN ADI OLMUŞTUR

Kaplan yaptığı açıklamada, “Hemen sınırlarımızda yaşanan şiddet, çatışma sarmalı ile yukarıda isimleri sayılan terör örgütlerinin faaliyetleri sonucunda 370 bini Kürt olmak üzere 3 buçuk milyon masum insan yerlerinden, yurtlarından ayrılmak zorunda kalmış ve gidecek tek yer, sığınılacak tek güvenli liman olarak Türkiye'yi görmüştür.  Nitekim ülkemiz yaptığı insan ve vicdan odaklı politikalarla bu sığınmacılara sahip çıkmış ve bugün dünyada mültecilere en fazla yardımı yapan ülke konumuna gelmiştir. Bu açıdan Türkiye mazlum ve mağdurlar için güvenilir bir liman olurken, aziz milletimiz darda kalana ulaşan yardım eli olmuş, şanlı bayrağımız güvenin teminatı ve yarınlara olan umudun adı olmuştur” ifadelerini kulandı.

 

MEŞRU MÜDAFAA HAKKIMIZDIR

 Kaplan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, “Türkiye sınırlarında oluşturulmak istenen terör kuşağına son vermek, bu terör kuşağını oluşturan unsurların özellikle son günlerde hedef gözetmeksizin hastaneleri ve dolayısıyla sivilleri de hedef alan saldırılarına son vermek amacıyla bu harekatı başlatmak mecburiyetinde kalmıştır. Zeytin Dalı Harekatı en başından sonuna kadar meşrudur ve bu noktada herhangi bir tereddüt asla yoktur. Reyhanlı ilçesine PYD tarafından atılan roketler sebebi ile ölen ve yaralanan vatandaşlarımız oldu. Terörü sınır bölgemizden uzaklaştırmak, ileride bize dönecek olan silahları imha etmek, bize karşı silahlandırılan terörü yok etmek bizim meşru müdafaa hakkımızdır." dedi.

 

Şahin Karakoç


Okunma 228

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

Şehit Özgür Mutlu Dualarla Anıldı
Öğrenciler şehit aileleri ve gazileri ziyaret etti
Taşerondan 2 bin 800 kadro başvurusu
Silah OSB’ye ilk enerji verildi
Taşeron işçinin ücret hesabı belli oldu
Hayata yol verin
Şiddetle mücadele il koordinasyon kurulu toplandı
Çocuk istismarı toplumsal bir utançtır

Diğer Haberler

KOP sosyal gelişim atölyeleri kurulacak
TEKNOPARK’ta yerinizi alın
Kırıkkale’nin yeni başsavcısı Ayaz oldu
17 köylüye yüzde 2 faizli KEYY kredisi
Camide yavrulayan kediye imam sahip çıktı
Hendekçilerin korkulu rüyası TAMKAR Afrin'de
İhracat ve ithalat oranlarımız arttı
24 Saat Hizmetinizdeyim
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Dikkat! Düğünde Polis var

09.07.2018 09:55:50

Türkiye’de silahın merkezi olan, kimileri tarafın..


Dursun Aktaş; Ovacık Mahallesine Aday Ovacık Mahallesi’nin sevilen esnaflarından Dursun Aktaş, 2019 yılında..
En Çok Okunanlar
Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. CHP'de sürpriz isimler 2019 seçimlerine güçlü adaylarla girmeyi planlayan .. Kızık kazada hayatını kaybetti Edinilen bilgiye göre, Ankara'dan Kırıkkale'ye doğru giden, Kırıkkale ..
Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,09Yazılım - Web Aksiyon