Bugün - 30 Mayıs 2020 CumartesiKünyemizSayfalarDijital PanoReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   19°°C
 
Yeter ki sağlık olsunTüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs pandemisi 11 ayın..
Büyük bir tehlikenin önünü aldık

 

Erbakan Vakfı Kırıkkale İl Temsilcisi Arif Erdal, 'Zeytin Dalı Harekâtı’ İle İlgili yaptığı açıklamada, “Türkiye, sorunu askeri önlemlerle çözme stratejisini ve teröre karşı mücadele ve iradesini ortaya koyarak, Afrin’e yönelik 'Zeytin Dalı Harekâtı' ile  bölgedeki terör unsurlarının ileride daha büyük tehlike oluşturmasının önünü almaya çalışmıştır.

- 22 Ocak 2018 Pazartesi

(16:34)

 

Erbakan Vakfı Kırıkkale İl Temsilcisi Arif Erdal, 'Zeytin Dalı Harekâtı’ İle İlgili yaptığı açıklamada, “Türkiye, sorunu askeri önlemlerle çözme stratejisini ve teröre karşı mücadele ve iradesini ortaya koyarak, Afrin’e yönelik 'Zeytin Dalı Harekâtı' ile  bölgedeki terör unsurlarının ileride daha büyük tehlike oluşturmasının önünü almaya çalışmıştır.”

 

 

ABD bölgeyi karıştırdı

İl Temsilcisi Arif Erdal, “Geçtiğimiz yıllarda Suriye ile ilgili politikaların geliştirilmesinde başta ABD tarafından olmak üzere dış etkilere maruz kalınması, olayların başında asıl arka planın okunamaması, gerekli diplomatik önlemlerin alınamaması ve bu bağlamda gerekli adımların zamanında atılamamış olması bölgedeki sıkıntıyı daha da güçleştirmiş ve içinden çıkılması zor bir duruma dönüştürmüştür. 'Büyük Ortadoğu Projesi' kapsamında, Ortadoğu’da İsrail’in yayılmacı planları ve "Büyük İsrail" hedefi doğrultusunda, dış güçler tarafından bölgedeki tüm Müslüman ülkeler ile birlikte Suriye’nin de zayıflatılması, parçalanması ve İsrail’in mutlak bölgesel üstünlüğünün sağlanması hedeflemiştir. Türkiye tarafından "stratejik ortak" olarak görülen ABD, Kuzey Suriye’de bu planı uygulayabilmek için askeri, siyasi ve diplomatik inisiyatifi eline geçirmiş ve Suriye’nin Kuzey Doğusunda Pentagon'a bağlı CENTCOM ile oluşturduğu askeri varlıkla meydana getirdiği hegemonya alanı ile olaylara çözüm üretme yerine, yeni çözümsüzlükler ortaya çıkarmış ve bölgeyi ifsad ederek karıştırmıştır. Kuzey Suriye’de  PYD, YPG ve PKK unsurlarından oluşan terör yapılanması, bizzat "stratejik ortak" ABD Yönetimi tarafından verilen siyasi ve ekonomik destek ve yine ABD tarafından yapılan silah ve teçhizat yardımı ile Türkiye’nin bekasını ve güvenliğini önemli ölçekte tehdit edecek boyutlara ulaştırmıştır. Bu nedenle Türkiye, sorunu askeri önlemlerle çözme stratejisini ve teröre karşı mücadele ve iradesini ortaya koyarak, Afrin’e yönelik 'Zeytin Dalı Harekâtı' ile  bölgedeki terör unsurlarının ileride daha büyük tehlike oluşturmasının önünü almaya çalışmıştır.”dedi.

 

Gün birlik olma günüdür

Erdal açıklamasının devamında, “Bugün Afrin’e yapılan operasyonda ‰70 oranında milli ve yerli silah ve mühimmatın kullanılması, "yerli ve milli savunma sanayii"nin hayatiyetini her fırsatta vurgulayan Prof.Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın geçmişte son derece geniş bir vizyon ve derin bir ferasetle temellerini attığı ASELSAN, Roketsan, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi gibi kuruluşların gelişiminin bir sonucudur. Afrin Operasyonu, milli birlik ve beraberlik ruhumuzun yeni bir tezahürü olup, bu konunun iç siyasi malzeme haline getirilmesinden ve bu operasyon dolayısıyla iç siyasete yönelik kazanım elde etme tutumundan uzak durulması gereklidir. Bu vesileyle, TSK tarafından Suriye’nin Kuzeyinde icra edilen 'Zeytin Dalı Harekâtı' nın, dış güçler tarafından aramıza sokulmaya çalışılan ayrımcı ve dayatmacı fikirlerle ortaya çıkarılmaya çalışılan  husumet ve tahammülsüzlük politikalarının sona ermesine, 'stratejik ortak' ve 'dost' olarak bilinen dış güçler eliyle palazlandırılan terörün bitirilmesine, bölgede huzur ve barış ortamının yeniden sağlanarak, birleştirici, bütünleştirici politikaların yeniden yeşermesine vesile olması duasıyla, bu konuda büyük fedakârlıklar gösteren başta Türk Silahlı Kuvvetlerimize Cenab-ı Hak’tan üstün muvaffakiyetler ihsan etmesini ve bu gelişmelerin birlik ve beraberliğimizin yeniden tesisine vesile olmasını temenni ederiz.”ifadelerinde bulundu.

 

Mehmet Ali Soyer

 

 


Kaynak / Editör: Okunma 1158

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


Haberleri

Sağlık-Sen iş yeri ziyaretlerini sürdürüyor
Sulakyurt’ta aşure etkinliği
Etiyopya’daki insanlık dramını anlattı
Dedelioğlu: ‘Gerçekler saptırılıyor’
Sulakyurt'ta E-müfredat Semineri
Boyun fıtığından kurtuldu
Bahşılı'da evden hırsızlık
Vali Haktankaçmaz’dan Güler Ailesine Taziye Ziyareti

Diğer Haberler

Genç çiftçilere hayvanları teslim ediliyor
Emekli TOKİ evleri kuraları 19 Ağustos’ta
Milli akademisyenlerden Zeytin Dalı'na destek
Kaplan’dan yerel seçim değerlendirmesi
AK Parti, öğretmenlerle buluştu
“Tamamen Doluyuz” büyük alkış aldı
Şehitlerimize saygıdan iş yerlerini açmadılar
BİLSEM’de Yazar-Okur Buluşması
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Vefa gruplarına minnet borçluyuz

28.04.2020 18:41:05

İnsanlık olarak önemli bir sınav veriyoruz. Tüm d&..
Şehit Aileleri İle BayramlaştıBelediye Başkanı Mehmet Saygılı, İçişleri Bakan Yardımcısı Sayın Muh..
En Çok Okunanlar
Şehitler unutulmadı Kırıkkale protokolü İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce ile.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
11°°C - 19°°C
Pazartesi
8°°C - 23°°C
Çarşamba
9°°C - 25°°C
Cuma
10°°C - 25°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Dijital Pano Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,25Yazılım - Web Aksiyon