Bugün - 24 Haziran 2018 PazarKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   28°°C
 
Aşağı Mahmutlar'da büyük mitingAK Parti Kırıkkale İl Teşkilatı ve Milletvekili Adayları Aşağı Mahmutlar k&..
Proje Hazırlama Eğitimleri Devam Ediyor

 

Kırıkkale’nin tüm fon kaynaklarından en üst düzeyde istifade ederek sosyal ve ekonomik yönden daha hızlı gelişmesi için proje hazırlama eğitimleri devam ediyor.

Güncel Haberi - 15 Ocak 2018 Pazartesi

(08:46)

 

Kırıkkale’nin tüm fon kaynaklarından en üst düzeyde istifade ederek sosyal ve ekonomik yönden daha hızlı gelişmesi için proje hazırlama eğitimleri devam ediyor. Bu kapsamda, Kırıkkale Valiliği himayesinde Ahiler Kalkınma Ajansı desteği ve PİMDER işbirliği ile sivil toplum kuruluşlarına yönelik olarak organize edilen eğitim hafta sonunda Kırıkkale Valisi Dr. M. İlker Haktankaçmaz’ın teşrifleriyle başladı.

 

Sivil toplum kuruluşlarından talep geldi

Vali Haktankaçmaz açılış konuşmasında, sivil toplum kuruluşlarının sorunları ve çözüm önerilerini değerlendirmek üzere 2 Kasım 2017 tarihinde geniş katılımla bir değerlendirme toplantısı yapıldığını, bu toplantıda derneklerin proje hazırlama konusunda eğitim talep etmeleri üzerine ilk programın STK’lara yönelik düzenlendiğini belirtti.

 

Proje hazırlama da ciddi mesafeler aldık

Kırıkkale’de proje hazırlama konusunda özellikle kamu kurumlarında ciddi mesafe alındığını, ancak çeşitli sorunlar nedeniyle maalesef sivil toplum kuruluşlarımızda istenilen düzeye ulaşılamadığını vurgulayan Vali Haktankaçmaz, “Derneklerin her geçen gün kapsamı genişleyen faaliyetlerini etkin ve planlı bir şekilde gerçekleştirebilmesi için proje hazırlayarak fon kaynaklarına erişmeleri büyük önem arz ediyor.  Bu sebeple iki gün sürecek bu eğitimden en üst düzeyde istifade etmeli ve öğrendiklerimizi yaygınlaştırmalıyız. Önümüzde değerli bir fırsat var, Ahiler Kalkınma Ajansı mali destek programlarını iki başlık altında ilan etti. 3 Milyon TL bütçesi olan Sosyal Kalkınma mali destek programına sivil toplum kuruluşlarımız başvurabiliyor. Tüm derneklerimizin bu fırsatı iyi kullanmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

 

Konu başlıklarında eğitim

35 Sivil Toplum Kuruluş temsilcisinin katılımıyla gerçekleştirilen eğitimde, katılım öncesi AB mali yardımları, topluluk programları, kalkınma ajansları tanıtılacak; paydaş analizi, sorun analizi, hedef analizi, strateji analizi, varsayımlar, riskler, başarı göstergeleri, doğrulama kaynakları, mantıksal çerçeve tablosu oluşturma, proje bütçesi ve faaliyet planı hazırlama konuları detaylı bir şekilde işlenecek. Genel katılıma açık proje hazırlama eğitimi ise 29-30 Ocak 2018 tarihinde Valilik Konferans Salonunda gerçekleştirilecek. Eğitime katılım için istekliler www.ahika.gov.tr adresinden kayıt yaptırabiliyor.

 

 


Kaynak / Editör: Okunma 215

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

Üniversitenin re-aktörü kim olacak?
AK Parti’nin kongre hazırlıkları sürüyor
Balışeyh’te yeni su kaynağı
SINAV KURUMLARINDAN 22 DERSLİKLİ KOLEJ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI
Şehit Nebi Gündoğan’ın ismi yaşamaya devam edecek
Ak Parti’de Kongre Rüzgârı
AHİKA Şubat Ayı Toplantısını Nevşehir’de Yaptı
Yaşam ilk büyük vakada ciddi bir sınav verdi

Diğer Haberler

Çöken sadece performans sistemi değil
Yanmış kadın cesedi bulundu
Sevgililer günü klasiği Tamtur ve Tria Yüzük
İl Başkanı Dağdelen’den seri ziyaretler
KTSO’dan hayırlı olsun ziyareti
MHP’li adaylar iftarda basınla buluştu
Dağdelen çiftçilerle bir araya geldi
Yılmazer’den güç birliği önerisi
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç SEÇİM ÇANTADA KEKLİK DEĞİL

25.04.2018 13:27:28

Erken seçim olacak mı? Olmayacak mı? Ne zaman olacak?..
Vatandaşlarımızın sorunu bizim sorunumuzdurKırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın göreve gelmesi ile..
En Çok Okunanlar
Pastacılara raf ömrü uyarısı! Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Yurtalan Eroğlu, yaz mevsimi neden.. Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. CHP'de sürpriz isimler 2019 seçimlerine güçlü adaylarla girmeyi planlayan .. Kızık kazada hayatını kaybetti Edinilen bilgiye göre, Ankara'dan Kırıkkale'ye doğru giden, Kırıkkale ..
Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,31Yazılım - Web Aksiyon