Bugün - 25 Eylül 2018 SalıKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   32°°C
 
Trafik kazası: 6 yaralıKırıkkale'de meydana gelen trafik kazasında 6 kişi yaralandı. PARK HALİNDE..
Kırıkkalespor’dan ‘Küfüre Hayır’ kampanyası Kırıkkale Büyük Anadoluspor sezonun başlamasına kısa bir sür..
Proje Hazırlama Eğitimleri Devam Ediyor

 

Kırıkkale’nin tüm fon kaynaklarından en üst düzeyde istifade ederek sosyal ve ekonomik yönden daha hızlı gelişmesi için proje hazırlama eğitimleri devam ediyor.

Güncel Haberi - 15 Ocak 2018 Pazartesi

(08:46)

 

Kırıkkale’nin tüm fon kaynaklarından en üst düzeyde istifade ederek sosyal ve ekonomik yönden daha hızlı gelişmesi için proje hazırlama eğitimleri devam ediyor. Bu kapsamda, Kırıkkale Valiliği himayesinde Ahiler Kalkınma Ajansı desteği ve PİMDER işbirliği ile sivil toplum kuruluşlarına yönelik olarak organize edilen eğitim hafta sonunda Kırıkkale Valisi Dr. M. İlker Haktankaçmaz’ın teşrifleriyle başladı.

 

Sivil toplum kuruluşlarından talep geldi

Vali Haktankaçmaz açılış konuşmasında, sivil toplum kuruluşlarının sorunları ve çözüm önerilerini değerlendirmek üzere 2 Kasım 2017 tarihinde geniş katılımla bir değerlendirme toplantısı yapıldığını, bu toplantıda derneklerin proje hazırlama konusunda eğitim talep etmeleri üzerine ilk programın STK’lara yönelik düzenlendiğini belirtti.

 

Proje hazırlama da ciddi mesafeler aldık

Kırıkkale’de proje hazırlama konusunda özellikle kamu kurumlarında ciddi mesafe alındığını, ancak çeşitli sorunlar nedeniyle maalesef sivil toplum kuruluşlarımızda istenilen düzeye ulaşılamadığını vurgulayan Vali Haktankaçmaz, “Derneklerin her geçen gün kapsamı genişleyen faaliyetlerini etkin ve planlı bir şekilde gerçekleştirebilmesi için proje hazırlayarak fon kaynaklarına erişmeleri büyük önem arz ediyor.  Bu sebeple iki gün sürecek bu eğitimden en üst düzeyde istifade etmeli ve öğrendiklerimizi yaygınlaştırmalıyız. Önümüzde değerli bir fırsat var, Ahiler Kalkınma Ajansı mali destek programlarını iki başlık altında ilan etti. 3 Milyon TL bütçesi olan Sosyal Kalkınma mali destek programına sivil toplum kuruluşlarımız başvurabiliyor. Tüm derneklerimizin bu fırsatı iyi kullanmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

 

Konu başlıklarında eğitim

35 Sivil Toplum Kuruluş temsilcisinin katılımıyla gerçekleştirilen eğitimde, katılım öncesi AB mali yardımları, topluluk programları, kalkınma ajansları tanıtılacak; paydaş analizi, sorun analizi, hedef analizi, strateji analizi, varsayımlar, riskler, başarı göstergeleri, doğrulama kaynakları, mantıksal çerçeve tablosu oluşturma, proje bütçesi ve faaliyet planı hazırlama konuları detaylı bir şekilde işlenecek. Genel katılıma açık proje hazırlama eğitimi ise 29-30 Ocak 2018 tarihinde Valilik Konferans Salonunda gerçekleştirilecek. Eğitime katılım için istekliler www.ahika.gov.tr adresinden kayıt yaptırabiliyor.

 

 


Okunma 304

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

Kavaktan sofraya istiridye mantarı
AHİKA Yönetimi Nevşehir’de Toplandı
Çocuklar su arıtılmasını öğrendi
Osmanlıca Türkçesi Kurslarında sertifika töreni
GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİ CAN SIKICI BİR HAL ALDI
Kurbanlık alırken dikkatli olun
Tüm insanlık alemine mutluluk ve huzur getirsin
Eğitim sistemimizde doku uyuşmazlığı var

Diğer Haberler

Akyayla son yolculuğuna uğurlandı
36 AY SÜRELİ ŞÖFORSÜZ VE YAKITSIZ 3 ADET HİZMET ARACI KİRALAMA
Çocuk Gözüyle Başöğretmen Atatürk
Silah şiddeti olayları yüzde 28 arttı
Farkındalık oluşturmak için önemli bir gün
500 kilometre yol kat edip, öğrencilerin ‘iyilik meleği’ oldu
Kırıkkale'de yoğun sis
Yahşihan’da silahlı kavga
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Dikkat! Düğünde Polis var

09.07.2018 09:55:50

Türkiye’de silahın merkezi olan, kimileri tarafın..


Kahraman Keskinliler Günü19 Eylül 1919 tarihinde Cumhuriyet karşıtı Muhittin Paşa’yı ele ..
En Çok Okunanlar
Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. CHP'de sürpriz isimler 2019 seçimlerine güçlü adaylarla girmeyi planlayan .. Kızık kazada hayatını kaybetti Edinilen bilgiye göre, Ankara'dan Kırıkkale'ye doğru giden, Kırıkkale ..
Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,11Yazılım - Web Aksiyon