Bugün - 25 Eylül 2018 SalıKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   32°°C
 
Trafik kazası: 6 yaralıKırıkkale'de meydana gelen trafik kazasında 6 kişi yaralandı. PARK HALİNDE..
Kırıkkalespor’dan ‘Küfüre Hayır’ kampanyası Kırıkkale Büyük Anadoluspor sezonun başlamasına kısa bir sür..
Pembe Aslında Siyahtır

 

Uyuşturucunun zararlarının anlatıldığı Ahiler Kalkınma Ajansı’nın desteklediği İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Hayat Boşluk Kabul Etmez’ projesi kapsamında Tiyatro Balans Grubu tarafından "Pembe Aslında Siyahtır" adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

Güncel Haberi - 27 Aralık 2017 Çarşamba

(15:03)

 

Uyuşturucunun zararlarının anlatıldığı Ahiler Kalkınma Ajansı’nın desteklediği İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Hayat Boşluk Kabul Etmez’ projesi kapsamında Tiyatro Balans Grubu tarafından "Pembe Aslında Siyahtır" adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

 

Toplum üzerindeki olumsuz etkileri vurgulandı

İl Kültür Merkezi Salonunda gerçekleştirilen tiyatro oyunu 3 seans halinde sunuldu. Sabah, öğle ve akşam seansları öğrencilerin beğenisini çekerken oyununda, madde bağımlılığı ve bunun toplum üzerindeki olumsuz etkileri vurgulandı. Profesyonel tiyatrocuların rol aldığı oyun öğrenciler tarafından dikkat ve ilgiyle takip edildi. Özellikle ilköğretim ve lise öğrencilerinin büyük beğenisini alan gösterinin protokol seansında ise usta tiyatrocular ayakta alkışlandı. Tiyatro gösterisine Kırıkkale Vali Yardımcısı Sait Özkılınç, İl Sağlık Müdürü Dr. Feramiş Ender Güngüneş, protokol üyeleri ve davetliler katıldı.

 

Kurtulan bireyler sosyal hayata entegre oluyor

Hayat Boşluk Kabul Etmez projesi uygulamalarından bahseden İl Sağlık Müdürü Dr. Feramiş Ender Güngüneş, uyuşturucu maddeyle mücadelenin ülkemiz açısından önemli olduğunu ve bu tür projelere ihtiyaç duyulduğunu vurguladı. Bu tür projelerin ülke geneline yayılmasının altını çizen Dr. Güngüneş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuya hassasiyeti doğrultusunda ilde yapılan uyuşturucu ile mücadele, Emniyet Müdürlüğünün verileri, Sağlık Kuruluşlarının tedavi süreçleri ve tedavi sonrası rehabilitasyon aşamaları hakkında bilgiler verdi. Dr. Güngüneş, Kırıkkale’de AMATEM'in açılması ile birlikte madde bağımlılığından kurtulan bireylerin sosyal hayata entegrasyonunun mutluluk verici olduğunu söyledi.

 

Toplum ve gelecek için büyük tehdit oluşturuyor

Güngüneş, “Öğrencilere yönelik sabah, öğle ve akşam seanslar halinde sergilenen oyunda uyuşturucu kullanımının olumsuz etkileri, zararlı alışkanlıkların gençler ve ailelerin yaşamış olduğu yıkımlar, kayıplar ve toplum üzerindeki olumsuz etkiler anlatılırken, uyuşturucu ve tüm bağımlılık yapan maddeler gençler, toplum ve gelecek için büyük bir tehdit oluşturmasına dikkat çekildi. Ülkemizde ne yazık ki bu illetin pençesine esir olmuş gençlerimiz ve onların gözü yaşlı aileleri bulunmaktadır. Gençlere ve çocuklarımıza uyuşturucu maddelerden uzak durmaları, daha sağlıklı bir yaşam için aileleriyle olan bağlarını güçlü tutmalarını sağlamak amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik.” dedi.

 

Lütfen çocuklarımıza ilgi ve alaka gösterelim

Tiyatro sonunda ise Kırıkkale Vali Yardımcısı Sait Özkılınç Tiyatro Balans ekibine teşekkür ederek yapmış oldukları katkılardan dolayı çiçek takdim etti. Vali Yardımcısı Özkılınç gecede katılımcılara kısa bir konuşma yaptı. Uyuşturucu ile mücadelede il genelinde önemli çalışmalar yapıldığına dikkat çeken Özkılınç, “Bir mesaj verilecek ise tiyatro bu mesajlar için önemli bir araçtır. Ne yazık ki insanlık savaşlarla, terörle can alıyor. Fakat bunlardan çok daha sinsi bir tehlike olan uyuşturucu ve madde bağımlılığı insanları zengin veya fakir ayırt etmeksizin günden güne öldürüyor. Oyunda hep birlikte izledik. Burada eksiklikleri gördük. Oyundaki en temel eksiklik ailelerin çocuklarına ilgisizliği. Sevgiden uzak olan bireyler kendilerini ve bu sevgilerindeki açlıkları başka kişilerle veya anlık zevklerle bu açığı kapatmaya çalışıyorlar. Lütfen çocuklarımıza ilgi ve alaka gösterelim. Bu oyun bizlere önemli bir ders olsun” dedi.

 

Şahin Karakoç


Okunma 385

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

Balışeyh'e Doğalgaz Müjdesi
Amacımız vatandaşımıza hizmet etmek
Şehit Ailesinden CHP'ye Ret
Patlamanın yaşandığı bina boşaltılacak
81 il için harekete geçildi
Kırıkkale TÜPRAŞ’a Girgin atandı
Baks geçit trafiği rahatlatacak
Kırıkkale’de kandil coşkusu

Diğer Haberler

Yük treninin çarpması sonucu yaralandı
Tacizciye meydan dayağı
Muhasebe Haftası etkinliklerle kutlanıyor
MHP’de bayramlaşma töreni
50 yaşında okumayı öğrendiler
Kırıkkale’nin Nüfusu 278 bin 749 Olarak Açıklandı
Aşırı hız bir aileyi yok etti
Üniversitenin re-aktörü kim olacak?
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Dikkat! Düğünde Polis var

09.07.2018 09:55:50

Türkiye’de silahın merkezi olan, kimileri tarafın..


Kahraman Keskinliler Günü19 Eylül 1919 tarihinde Cumhuriyet karşıtı Muhittin Paşa’yı ele ..
En Çok Okunanlar
Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. CHP'de sürpriz isimler 2019 seçimlerine güçlü adaylarla girmeyi planlayan .. Kızık kazada hayatını kaybetti Edinilen bilgiye göre, Ankara'dan Kırıkkale'ye doğru giden, Kırıkkale ..
Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,28Yazılım - Web Aksiyon