Bugün - 24 Haziran 2018 PazarKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   28°°C
 
Aşağı Mahmutlar'da büyük mitingAK Parti Kırıkkale İl Teşkilatı ve Milletvekili Adayları Aşağı Mahmutlar k&..
Pembe Aslında Siyahtır

 

Uyuşturucunun zararlarının anlatıldığı Ahiler Kalkınma Ajansı’nın desteklediği İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Hayat Boşluk Kabul Etmez’ projesi kapsamında Tiyatro Balans Grubu tarafından "Pembe Aslında Siyahtır" adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

Güncel Haberi - 27 Aralık 2017 Çarşamba

(15:03)

 

Uyuşturucunun zararlarının anlatıldığı Ahiler Kalkınma Ajansı’nın desteklediği İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Hayat Boşluk Kabul Etmez’ projesi kapsamında Tiyatro Balans Grubu tarafından "Pembe Aslında Siyahtır" adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

 

Toplum üzerindeki olumsuz etkileri vurgulandı

İl Kültür Merkezi Salonunda gerçekleştirilen tiyatro oyunu 3 seans halinde sunuldu. Sabah, öğle ve akşam seansları öğrencilerin beğenisini çekerken oyununda, madde bağımlılığı ve bunun toplum üzerindeki olumsuz etkileri vurgulandı. Profesyonel tiyatrocuların rol aldığı oyun öğrenciler tarafından dikkat ve ilgiyle takip edildi. Özellikle ilköğretim ve lise öğrencilerinin büyük beğenisini alan gösterinin protokol seansında ise usta tiyatrocular ayakta alkışlandı. Tiyatro gösterisine Kırıkkale Vali Yardımcısı Sait Özkılınç, İl Sağlık Müdürü Dr. Feramiş Ender Güngüneş, protokol üyeleri ve davetliler katıldı.

 

Kurtulan bireyler sosyal hayata entegre oluyor

Hayat Boşluk Kabul Etmez projesi uygulamalarından bahseden İl Sağlık Müdürü Dr. Feramiş Ender Güngüneş, uyuşturucu maddeyle mücadelenin ülkemiz açısından önemli olduğunu ve bu tür projelere ihtiyaç duyulduğunu vurguladı. Bu tür projelerin ülke geneline yayılmasının altını çizen Dr. Güngüneş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuya hassasiyeti doğrultusunda ilde yapılan uyuşturucu ile mücadele, Emniyet Müdürlüğünün verileri, Sağlık Kuruluşlarının tedavi süreçleri ve tedavi sonrası rehabilitasyon aşamaları hakkında bilgiler verdi. Dr. Güngüneş, Kırıkkale’de AMATEM'in açılması ile birlikte madde bağımlılığından kurtulan bireylerin sosyal hayata entegrasyonunun mutluluk verici olduğunu söyledi.

 

Toplum ve gelecek için büyük tehdit oluşturuyor

Güngüneş, “Öğrencilere yönelik sabah, öğle ve akşam seanslar halinde sergilenen oyunda uyuşturucu kullanımının olumsuz etkileri, zararlı alışkanlıkların gençler ve ailelerin yaşamış olduğu yıkımlar, kayıplar ve toplum üzerindeki olumsuz etkiler anlatılırken, uyuşturucu ve tüm bağımlılık yapan maddeler gençler, toplum ve gelecek için büyük bir tehdit oluşturmasına dikkat çekildi. Ülkemizde ne yazık ki bu illetin pençesine esir olmuş gençlerimiz ve onların gözü yaşlı aileleri bulunmaktadır. Gençlere ve çocuklarımıza uyuşturucu maddelerden uzak durmaları, daha sağlıklı bir yaşam için aileleriyle olan bağlarını güçlü tutmalarını sağlamak amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik.” dedi.

 

Lütfen çocuklarımıza ilgi ve alaka gösterelim

Tiyatro sonunda ise Kırıkkale Vali Yardımcısı Sait Özkılınç Tiyatro Balans ekibine teşekkür ederek yapmış oldukları katkılardan dolayı çiçek takdim etti. Vali Yardımcısı Özkılınç gecede katılımcılara kısa bir konuşma yaptı. Uyuşturucu ile mücadelede il genelinde önemli çalışmalar yapıldığına dikkat çeken Özkılınç, “Bir mesaj verilecek ise tiyatro bu mesajlar için önemli bir araçtır. Ne yazık ki insanlık savaşlarla, terörle can alıyor. Fakat bunlardan çok daha sinsi bir tehlike olan uyuşturucu ve madde bağımlılığı insanları zengin veya fakir ayırt etmeksizin günden güne öldürüyor. Oyunda hep birlikte izledik. Burada eksiklikleri gördük. Oyundaki en temel eksiklik ailelerin çocuklarına ilgisizliği. Sevgiden uzak olan bireyler kendilerini ve bu sevgilerindeki açlıkları başka kişilerle veya anlık zevklerle bu açığı kapatmaya çalışıyorlar. Lütfen çocuklarımıza ilgi ve alaka gösterelim. Bu oyun bizlere önemli bir ders olsun” dedi.

 

Şahin Karakoç


Kaynak / Editör: Okunma 306

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

Hep birlikte kitap okuduk
Yatırımlardan Kırıkkale’de payını alacak
Bayrak için ezan için hep birlikte olmalıyız
Türk Metal'den eylem kararı
2018’in ilk meclis toplantısı gerçekleşti
Kırıkkale’ye yabancı yatırımcının ilgisi devam ediyor
Sulakyurt Belediyesi araç parkurunu zenginleştirdi
Çok Geç Değil, Sizde Bırakabilirsiniz

Diğer Haberler

Ekmek yeni yılda 200 gram olarak üretilecek
Fen Lisesi’nde Osmanlı Türkçesi Semineri
Basketbol okul sporları sona erdi
Keskin’de öğretmenlere anlamlı kutlama
Şehit Özgür Mutlu Dualarla Anıldı
Şehit polis memuru Kaya'nın ismi okulda yaşatılacak
Yurtseven istifa etti
Cumhurbaşkanlığı'ndan sonra sıra onlara geldi!
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç SEÇİM ÇANTADA KEKLİK DEĞİL

25.04.2018 13:27:28

Erken seçim olacak mı? Olmayacak mı? Ne zaman olacak?..
Vatandaşlarımızın sorunu bizim sorunumuzdurKırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın göreve gelmesi ile..
En Çok Okunanlar
Pastacılara raf ömrü uyarısı! Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Yurtalan Eroğlu, yaz mevsimi neden.. Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. CHP'de sürpriz isimler 2019 seçimlerine güçlü adaylarla girmeyi planlayan .. Kızık kazada hayatını kaybetti Edinilen bilgiye göre, Ankara'dan Kırıkkale'ye doğru giden, Kırıkkale ..
Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,33Yazılım - Web Aksiyon