Bugün - 23 Ocak 2021 CumartesiKünyemizSayfalarDijital PanoReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   28°°C
 
Kamu çalışanları mektup gönderdiTürkiye Kamu-sen 81 il’ de eş zamanlı bir şekilde Cumhurbaşkanlı..
Kırıkkale bayrağı indirmedi, ezanları dindirmedi

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, "Cumhurbaşkanımızın liderliğinde çıktığımız bu kutlu yolda Türkiye'yi yeni baştan ihya ettik, inşa ettik.

Güncel Haberi - 18 Aralık 2017 Pazartesi

(09:14)

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, "Cumhurbaşkanımızın liderliğinde çıktığımız bu kutlu yolda Türkiye'yi yeni baştan ihya ettik, inşa ettik. Bu ilerlemeyi içine sindiremeyenler oldu. Türkiye'nin istikbalini karartmak için terör örgütlerini taşeron olarak kullandılar. Bu taşeronların en alçağı ise 15 Temmuz gecesi yapılan darbe girişimiydi ama bu millet, Kırıkkale bayrağı indirmedi, ezanları dindirmedi. Allah sizden razı olsun." dedi.." dedi.

Birileri gibi nabza göre şerbet vermiyoruz

Yıldırım, Başpınar Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Kırıkkale 6. Olağan İl Kongresi'ne katılarak partililere hitap etti. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını partililere ileterek sözlerine başlayan Yıldırım, "Kırıkkale'den 80 milyonu, bütün vatandaşlarımızı selamlıyorum. Türkiye'nin 780 bin kilometrekare vatan toprağını ve burada yaşayan 80 milyon vatandaşımızı yürekten selamlıyorum. En önemlisi de biz birileri gibi nabza göre şerbet vermiyoruz. İline göre Doğu'da başka Batı'da başka konuşmuyoruz. Van'da nasıl gönül diliyle konuşuyorsak Kırıkkale'de de aynı gönül diliyle konuşuyoruz." ifadelerini kullandı. 

Ekmeğimizi bölüşürüz ama Türkiye'yi böldürtmeyiz

Yıldırım, Türkiye'nin bütün evlatlarının, fertlerinin tarih boyunca bir, beraber ve kardeş olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu: "Türk'ü, Kürt'ü, Alevi'si, Sünni'si hep beraber Çanakkale'de vatanı birlikte savunduk. Gittik, Bitlis'i, Bingöl'ü düşmandan kurtardık. Sarıkamış'ta omuz omuza şehit olduk. Kurtuluş Savaşı'nı hep birlikte verdik. Cumhuriyeti hep birlikte kurduk. Gün geldi sevinci paylaştık, gün geldi hüznü paylaştık. Gün geldi ekmeğimizi bölüştük. Ekmeğimizi bölüşürüz ama Türkiye'yi böldürtmeyiz. Düğünlerimizde omuz omuza birlikte halay çektik. Ağıtları birlikte yaktık. Başarılara birlikte sevindik. Şu Kırıkkale'deki Kızılırmak ile Dicle ve Fırat birbirine kardeştir. Şu Dinek Dağı ile Cudi Dağı birbirinin kardeşidir. İşte bu kardeşlik duygusuyla güzelleşen il kongremizin hayırlara vesile olmasını Mevlamdan niyaz ediyorum."

Yıldırım'dan Kırıkkale'ye spor salonu müjdesi

Kırıkkale'nin kendilerini her zaman bağrına bastığını dile getiren Yıldırım, "Buraya geldiğimizde, bu salondaki kardeşlerimizden daha fazlası buraya sığmadı. Dışarıda bizi beklediniz, saatlerce beklediniz. Şimdi Gençlik ve Spor Bakanımıza buradan söylüyorum, Kırıkkale'ye çok daha büyük, güzel bir salon yapalım. Hem de öyle bir salon yapalım ki şehrin de dışında olmasın, tam merkezinde olsun." ifadelerini kullandı.

Allah hepinizden razı olsun

Kırıkkale'nin referandumda da destan yazdığını, yüzde 62 ile referandumun mimarı olduğunu belirten Yıldırım, "Bu zafer, bu yürekli, çalışkan, özverili AK Parti teşkilatının zaferidir. Ak kadınların zaferidir, Ak gençlerin zaferidir. Allah hepinizden razı olsun." diye konuştu.  Başbakan Yıldırım'ın, "Kırıkkale hazır mı? Kırıkkale 2019'da yeni bir zafer, yeni bir destan yazmaya hazır mı?" demesi üzerine salondaki partililer "evet" karşılığını verdi.

 Ses yavaş yavaş isyan ediyor

AK Parti'nin 2019'da yeni bir rekoru ve zaferi Kırıkkale'ye kazandıracağını söyleyen Yıldırım, sesinin kısılması üzerine, "Ses yavaş yavaş isyan ediyor ama ben de diyorum ki inat da bir murattır. Sesim ne kadar dirense de gönlümden gelen sesle sizlere hitap edeceğim." ifadesini kullandı. "Gençler, günümüzün Ulubatlı Hasanlarıdır" diyen Yıldırım, "Gençler, Türkiye'nin sancağını daima dalgalandırmak için ay yıldızlı bayrağımızı göklerde dalgalandırmak için söz veriyor musunuz?" sözlerini partililer "Evet" diyerek karşıladı. 

Adaletin yanında saf tutuyoruz

ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına değinen Yıldırım, dünyada dengelerin değiştiğini, Türkiye'nin bu dengeleri gözetirken her zaman mazlumun, haklının ve mağdurun yanında yer aldığını vurguladı. Başbakan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: "Adaletin yanında saf tutuyoruz. Somali'de, Arakan'da, Suriye'de, Yemen'de durduğumuz nokta ne ise Filistin'de de aynı yerde duruyoruz. Amerika'nın Kudüs'ü İsrail'in baş şehri olarak tanıdığı açıklamayı reddediyoruz, kabul etmiyoruz. İnsanlığın ortak değeri olan Kudüs'ü oldubittiyle İsrail'in başkenti yapmaya çalışanlara geçit vermedik, vermeyeceğiz. Cumhurbaşkanımızın girişimiyle toplanan İslam İşbirliği Teşkilatı bu konudaki kararını açık ve net şekilde bütün dünyaya ilan etti. Bundan böyle biz de diyoruz ki işgal altındaki Doğu Kudüs Filistin'in baş şehridir. Filistin'in ve mazlum halkının hak ve hukukunun yok edilmesine asla rıza göstermeyeceğiz. Kader gökyüzünde yazılır, insanlar kaderini yaşarlar. Yeryüzünde kader yazılmaz. Bir milletin kaderini işgale, baskıya, zulme mahkum etmeye çalışanlara asla izin vermeyiz. Tarih zulmedenler kadar zulme sessiz kalan kör vicdanları da yazacak. Uluslararası kamuoyu şunu iyi bilmelidir, Kudüs bütün insanlığın ortak hazinesidir. Üç semavi dinin merkezidir. Bu kutsal beldede barış temelinde iki tarafın mutabık kalacağı nihai bir çözüm istiyoruz. Onun dışında kalan tek taraflı hiçbir karar, hiçbir yaptırım asla kabul görmeyecektir."

Terör örgütlerini taşeron olarak kullandılar

AK Parti'nin 15 yıldır bir yandan Türkiye'nin geleceğine ışık tuttuğunu, diğer yandan büyük atılım ve eserleri ülkeye kazandırdığını anlatan Yıldırım, "Cumhurbaşkanımızın liderliğinde çıktığımız bu kutlu yolda Türkiye'yi yeni baştan ihya ettik, inşa ettik. Bu ilerlemeyi içine sindiremeyenler oldu. Türkiye'nin istikbalini karartmak için terör örgütlerini taşeron olarak kullandılar. Bu taşeronların en alçağı ise 15 Temmuz gecesi yapılan darbe girişimiydi ama bu millet, Kırıkkale bayrağı indirmedi, ezanları dindirmedi. Allah sizden razı olsun." dedi.

15 Temmuz dirilişimiz oldu

"15 Temmuz dirilişimiz oldu." diyen Yıldırım, 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına milletin bir saniye bile tereddüt göstermeden karşılık vererek meydanlara indiğini hatırlattı. Başbakan Yıldırım, şunları kaydetti: "O gece Kırıkkaleli hemşehrilerimiz de şehadet şerbetini içerek Rahmet-i Rahmana yürüdü. Milletin evi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde Aydın Çopur kardeşimizi şehit verdik. Gölbaşı Harekat Merkezi'nde Hakan Yorulmaz, Alparslan Yazıcı kardeşlerimizi şehit verdik. Emniyet Genel Müdürlüğünde Volkan Pilavcı, Volkan Canöz'ü şehit verdik, Hakk'a yürüdüler. Mehmet Akif'in dediği gibi 'Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor tevhidi, Bedrin aslanları ancak bu kadar şanlı idi.' diyor ve bütün şehitlerimize, 15 Temmuz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum."

Nuh Dağdelen güven tazeledi

Binlerce kişinin katıldığı kongreye tek liste olarak giren mevcut Başkan Nuh Dağdelen, delegelerin oylarını toplayarak konumunu tescilledi.

 

AA


Kaynak / Editör: Okunma 1353

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

AK Parti’de Başbakan hazırlığı
Büyük mücadelenin zaferi
Özel öğretim öğrencilerine meslek eğitimi
Kırıkkale'de trafiğe kayıtlı araç sayısı 69 bin 17 oldu
Kızılırmak UNESCO’ya giriyor
Polis teşkilatından 174. yıl resepsiyonu
Keskin’de şehitler yad edildi
Yenimahalle TOKİ başvuruları başladı

Diğer Haberler

Gelecek Partisi il teşkilatı oluşturuldu
Vali Sezer küçük Hira'nın sözlerine kayıtsız kalmadı
Caddeler araç trafiğine açıldı
1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN
Memur-sen’den Efetürk’e hayırlı olsun ziyareti
Tüketici hakem heyetine 1439 başvuru yapıldı
Serin ve yağışlı hava Perşembe'ye kadar devam edecek
Minik Kalplerden Ağırtaş'a hayırlı olsun ziyareti
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Ali Kaybal

Ali_Kaybal MERHABA

08.01.2021 14:20:05

Yeni bir sayfa Yeni bir gün Ve Gazete Yenigün ok..

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Vefa gruplarına minnet borçluyuz

28.04.2020 18:41:05

İnsanlık olarak önemli bir sınav veriyoruz. Tüm d&..
Kܒde İLKSAN üyelerine yüksek lisans imkanıKırıkkale Üniversitesi ile İLKSAN arasında tezsiz yüksek lisans p..
En Çok Okunanlar
Kırıkkale’de Silici operasyonu İstanbul merkezli aralarında Kırıkkale’nin de bulunduğu 50 ilde d&uum.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
17°°C - 28°°C
Pazar
18°°C - 29°°C
Salı
13°°C - 25°°C
Perşembe
13°°C - 25°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Dijital Pano Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,53Yazılım - Web Aksiyon