Bugün - 21 Ekim 2018 PazarKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   24°°C
 
MİHRAPLARIN YENİ SULTANLARI Geylani Erkek Hafızlık Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimini tama..
Belediye başkanının oğlu silahla yaralandıYahşihan Belediye Başkanı Ahmet Sungur'un oğlu, silahla yaralandı. Alınan ..
Kadın ne denli güçlü ise toplumda o denli güçlüdür

CHP Merkez İlçe Başkanı Yücel Kızık, 5 Aralık Kadın Hakları Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Güncel Haberi - 04 Aralık 2017 Pazartesi

(16:23)

CHP Merkez İlçe Başkanı Yücel Kızık, 5 Aralık Kadın Hakları Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Kızık, mesajında, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin 83’üncü yılının yaşandığını belirtti. Her yıl 5 Aralık'ta 83 yıllık gururun yaşandığı aktaran Kızık, şunları kaydetti: “Toplumu çağdaş dünyanın evrensel değerleriyle buluşturan büyük devrimlerin öncüsü Gazi Mustafa Kemal Atatürk,  Cumhuriyet’in kurulma yolunda büyük emek ve fedakarlık gösteren kadınlara haklarını teslim etmiştir. Dünyadaki çağdaşlarından çok önce seçme ve seçilme hakkına sahip olan kadınlar da sosyal, ekonomik ve siyasi hayatta birçok kazanım elde ederek, toplumsal alanda varlığını ortaya koymuştur. Ülkemizin gelişmesine ve demokratikleşme sürecine büyük katkı sağlamıştır. Bu büyük devrim, kadınların ellerinde kalan son kazanımların ellerinden alınmaya çalışıldığı günümüzde iyi okunması gerekmektedir. Hak ve özgürlükler alanında geriye gidişin yaşandığı ülkemizde kadınlar toplumsal, siyasi ve ekonomik hayatta eşitsiz durumdadır. Kadın kimliğine yönelik baskılar günden güne artmakta; kadın birey olarak değil de aile içinde tarif edilmekte, kaç çocuk doğuracağına, nasıl doğuracağına iktidar karar vermektedir. “Kadının yeri evidir!” “kadın erkek eşit değildir” zihniyetinin gölgesinde eve hapsedilmeye çalışılan kadınlar, bu çağdışı zihniyetin bir yansıması olarak şiddete, tacize, tecavüze uğramaktadır. Biliyoruz ki; Bir zincirin gücü en zayıf halkasının gücü kadardır. Kadın ne denli güçlü ise toplumda o denli güçlüdür. Kadınların toplumsal yaşamda erkeklerle eşit temsil edildiği, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlandığı bir toplum çağdaşlığın vazgeçilmez koşuludur. Kadını yok sayan, eşit olarak görmeyen, eve hapsetmeye çalışan her anlayışı tümden reddediyoruz. Bizler; büyük bir irade ve kararlılıkla Atatürk’ün 83 yıl önce yaktığı aydınlanma meşalesini daha da yukarı taşıyacak, bu yolda karşımıza çıkan her engeli aşacağız. Kadınlara bu aydınlık yolu açan Atatürk’ü sevgi, saygı ve minnetle anarken,  kadının seçme ve seçilme hakkını kazanmasının 83. yıldönümünü kutluyorum.”

Mehmet Ali Soyer  

 


Okunma 282

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

Hızlı tren de sondaj çalışmaları başladı
Portekiz´de Erasmus + Stratejik toplantısı
Cildimizi soğuklara karşı koruyalım
Silah OSB’ye ilk enerji verildi
Kırıkkale’de kandil coşkusu
Kapatılmak istenen oda tekrar canlandı
"Senin de Bir Dikili Ağacın Olsun" projesi
Bir destek de silah fabrikasından

Diğer Haberler

Balışeyh şehir görünümüne kavuşuyor
Sağanak sonrası hasar tespiti başladı
KIRIKKALE 2. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN
Davanıza, liderinize sahip çıkın
Kırıkkale'de yoğun sis
Fetö'nün askeri mahrem yapılanmasına yönelik operasyon
Dünya üzerinde örnek bir ülke haline geldik
Ak Parti’de değişim rüzgarı devam ediyor
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç GÜDÜMLÜ FÜZE PKK’NIN ELİNE NASIL GEÇTİ?

12.10.2018 10:44:36

Kırıkkale olarak bir vatan evladını daha toprağa vermenin h&..


Muhtar Adayı Aktaş’tan fiber internet atağı Ovacık Mahallesi Muhtar Adayı Dursun Aktaş, mahalle sakinlerinin fiber inte..
En Çok Okunanlar
Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. CHP'de sürpriz isimler 2019 seçimlerine güçlü adaylarla girmeyi planlayan .. Kızık kazada hayatını kaybetti Edinilen bilgiye göre, Ankara'dan Kırıkkale'ye doğru giden, Kırıkkale ..
Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,11Yazılım - Web Aksiyon