Bugün - 17 Ekim 2018 ÇarşambaKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   27°°C
 
AMATÖR SPOR HAFTASI SONA ERDİGençlik ve Spor Bakanlığının 2018 faaliyet programında yer alan Amat..
KİRADA YÜZDE 50 İNDİRİM Milli Emlak Müdürlüklerinin Çevre ve Şehircilik M&uum..
Diş Hekimliği öğrencileri mesleğe ilk adımlarını attılar

Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Diş Hekimliği Haftası Kutlama ve Beyaz Önlük Giyme Töreni düzenledi.

Güncel Haberi - 27 Kasım 2017 Pazartesi

(15:44)

Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Diş Hekimliği Haftası Kutlama ve Beyaz Önlük Giyme Töreni düzenledi.

Hasta kabul bankosunun açılışı yapıldı

Şehit Ahmet Özsoy Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe Rektör Prof. Dr. Ekrem Yıldız, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Erdemir, dekanlar, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı. Tören öncesinde Rektör ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Erdemir, Diş Hekimliği Fakültesine yeni yapılan hasta kabul bankosunun açılışını yaptılar. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda ilk konuşmayı yapan Diş Hekimliği Fakültesi öğrenci temsilcisi Ömer Alper Eralp, maddi ve manevi olarak zorlu bir eğitim sürecinden geçtiklerini belirterek bugünlere ulaşmalarında emeği geçen ailelerine, hocalarına ve üniversite yönetimine teşekkür etti.

Türkiye’nin En Seçkin Diş Hekimliği Fakültelerinden Birisiyiz

Programın açılış konuşmasını yapan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Erdemir, bilimsel diş hekimliği eğitiminin 22 Kasım 1908 tarihinde başlaması nedeniyle 22 Kasımın Diş Hekimleri Günü olarak kabul gördüğünü belirterek “Bugün hem diş hekimlerimizin gününü kutlamak hem de mesleğe yeni adım atacak öğrencilerimize ‘mesleğimize hoş geldiniz’ demek amacıyla önlük giyme töreni düzenliyoruz. Bugün öğrencilerimiz hekimliğin sembolü olan beyaz önlüğü giyecekler. Yüzyıllardır devam eden bu gelenekte usta isimler çıraklara önlük giydirirler. Sağlık çalışanlarının mesleki zorlukları olsa da siz hekim adaylarının insan sevgisiyle bu sevginin üstesinden geleceğinize inanıyorum. Bizim mesleğimiz manevi tatmini son derece yüksek olan bir meslektir. Bu noktada tüm diş hekimlerinin ve gelecekteki meslektaşlarımın Diş Hekimliği Gününü kutluyorum ve siz misafirlerimizi Türkiye’nin en büyük diş hekimliği binasında karşılamaktan onur duyuyorum. Sadece fiziki olarak değil akademik kadrosu, alt yapısı ve teknik imkanlarıyla da Türkiye’nin en seçkin diş hekimliği fakültelerinden birisiyiz. Bu binanın yapılmasında, öğretim üyesi kadrosunun oluşturulmasında emeği geçen başta Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Yıldız ve üniversite yönetimimiz olmak üzere herkese fakültem adına teşekkür ediyorum” dedi.

En vazgeçilmez desteğiniz insanlara karşı duyacağınız sevgidir

Diş hekimliği öğrencilerinin üç yıllık zorlu bir sürecin ardından bugünlere geldiğini vurgulayan Prof. Dr. Ali Erdemir “Önümüzdeki iki yıllık süreçte öğrencilerimizin en iyi şekilde yetişmesi için Kırıkkale Üniversitesi olarak elimizden geleni yapacağız. Bugün burada yapılan beyaz önlük giyme töreni hekim olma yolunda atılan ilk adımdır. Özgüvenli bir şekilde kutsal ve saygın bir şekilde mesleğinize adım atarken giydiğiniz beyaz önlük saflığın, temizliğin, zorluklarla mücadelenin, umudun ifadesidir. Bu zorlu yolda en vazgeçilmez desteğiniz insanlara karşı duyacağınız sevginiz olacaktır. Beyaz önlüğünüz kirlenebilir ama bunun çaresi var. Önemli olan yüreğinizi ve zihninizi kirletmemenizdir. Unutmayın ki önlükleriniz bir yandan hekim kimliği sunarken bir yandan da ciddi sorumluluklar getiriyor. Bu insani, vicdani ve ahlaki olarak öyle bir sorumluluktur ki bunun yükünü taşımanız gerekiyor. Bugün sizlere bembeyaz bir önlük hediye ve emanet ediyoruz. Bu önlüğe ömür boyu leke sürdürmemeye gayret edin” diyerek sözlerini bitirdi.

Yemin ederek mesleğe ilk adımlarını attılar

Konuşmanın ardından 2016-2017 yılları Uluslararası Bilimsel Yayın Ödül Töreni yapıldı. Rektör, Diş Hekimliği Fakültesi akademik faaliyet birincisi Prof. Dr. Umut Tekin’e, akademik faaliyet ikincisi Doç. Dr. Fethi Atıl’a ve akademik faaliyet üçüncüsü Doç. Dr. Doruk Koçyiğit’e hediye takdim etti. Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Erdemir dönem birincisi öğrencilere ve 2017 ÖYS sonucu en yüksek puanla fakültemize kayıt yaptıran Sena Nur Değirmenci’ye hediye takdim etti. Programın devamında öğretim üyeleri tarafından beyaz önlük giydirilen öğrenciler, Yrd. Doç. Dr. Melda Mısırlıoğlu öncülüğünde yemin ederek mesleğe ilk adımlarını attılar. Çocuklarının bu başarısının haklı gururunu yaşayan ailelerin sevinç gözyaşları ve gülümsemeleri birbirine karıştı. Program toplu fotoğraf çekimi ve fuaye alanındaki ikramla sona erdi.

Şahin Karakoç


Okunma 264

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

Kırıkkale Katledilen Filistinliler İçin Ayakta
Saran’dan Çitlekçiye ziyaret
Türkiye birinciliği bekliyoruz
Dr. Yiğit, Yaşam kadrosuna katıldı
Kaymakamlık öğrencilere çalışma masası dağıttı
Anadolu Kara Fatmaları Unutmaz
Bereketli ellerden şifalı ürünler
Milletvekili Kırcalı, Sağlıklı Yaşam Evi'ni ziyaret etti

Diğer Haberler

Kış lastiği güvenli bir sürüş sağlar
Özel sporcular bocce de yarıştı
BAL fikstürü 6 Eylül'de çekilecek
Adliye şantiyesinde yangın
Düğünde manganda kurşunu: 1 yaralı
Belediye araç filosunu genişletiyor
KÖYDES İl Tahsisat Komisyonu toplandı
Kış gelmeden kömür dağıtımı tamamlandı
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç GÜDÜMLÜ FÜZE PKK’NIN ELİNE NASIL GEÇTİ?

12.10.2018 10:44:36

Kırıkkale olarak bir vatan evladını daha toprağa vermenin h&..


İŞKUR 4 bin 40 kişiyi işe yerleştirdiKırıkkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü 2018..
En Çok Okunanlar
Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ile başkanlıkta geride kalan 4 bu.. MİHRAPLARIN YENİ SULTANLARI Geylani Erkek Hafızlık Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimini tama.. Belediye başkanının oğlu silahla yaralandı Yahşihan Belediye Başkanı Ahmet Sungur'un oğlu, silahla yaralandı. Alınan .. Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. CHP'de sürpriz isimler 2019 seçimlerine güçlü adaylarla girmeyi planlayan .. Kızık kazada hayatını kaybetti Edinilen bilgiye göre, Ankara'dan Kırıkkale'ye doğru giden, Kırıkkale ..
Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,11Yazılım - Web Aksiyon