Bugün - 16 Temmuz 2018 PazartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   30°°C
 
Kurban fiyatları açıklandıDiyanet İşleri Başkanlığı kurban fiyatlarını açıkladı. Buna gör..
Diş Hekimliği öğrencileri mesleğe ilk adımlarını attılar

Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Diş Hekimliği Haftası Kutlama ve Beyaz Önlük Giyme Töreni düzenledi.

Güncel Haberi - 27 Kasım 2017 Pazartesi

(15:44)

Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Diş Hekimliği Haftası Kutlama ve Beyaz Önlük Giyme Töreni düzenledi.

Hasta kabul bankosunun açılışı yapıldı

Şehit Ahmet Özsoy Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe Rektör Prof. Dr. Ekrem Yıldız, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Erdemir, dekanlar, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı. Tören öncesinde Rektör ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Erdemir, Diş Hekimliği Fakültesine yeni yapılan hasta kabul bankosunun açılışını yaptılar. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda ilk konuşmayı yapan Diş Hekimliği Fakültesi öğrenci temsilcisi Ömer Alper Eralp, maddi ve manevi olarak zorlu bir eğitim sürecinden geçtiklerini belirterek bugünlere ulaşmalarında emeği geçen ailelerine, hocalarına ve üniversite yönetimine teşekkür etti.

Türkiye’nin En Seçkin Diş Hekimliği Fakültelerinden Birisiyiz

Programın açılış konuşmasını yapan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Erdemir, bilimsel diş hekimliği eğitiminin 22 Kasım 1908 tarihinde başlaması nedeniyle 22 Kasımın Diş Hekimleri Günü olarak kabul gördüğünü belirterek “Bugün hem diş hekimlerimizin gününü kutlamak hem de mesleğe yeni adım atacak öğrencilerimize ‘mesleğimize hoş geldiniz’ demek amacıyla önlük giyme töreni düzenliyoruz. Bugün öğrencilerimiz hekimliğin sembolü olan beyaz önlüğü giyecekler. Yüzyıllardır devam eden bu gelenekte usta isimler çıraklara önlük giydirirler. Sağlık çalışanlarının mesleki zorlukları olsa da siz hekim adaylarının insan sevgisiyle bu sevginin üstesinden geleceğinize inanıyorum. Bizim mesleğimiz manevi tatmini son derece yüksek olan bir meslektir. Bu noktada tüm diş hekimlerinin ve gelecekteki meslektaşlarımın Diş Hekimliği Gününü kutluyorum ve siz misafirlerimizi Türkiye’nin en büyük diş hekimliği binasında karşılamaktan onur duyuyorum. Sadece fiziki olarak değil akademik kadrosu, alt yapısı ve teknik imkanlarıyla da Türkiye’nin en seçkin diş hekimliği fakültelerinden birisiyiz. Bu binanın yapılmasında, öğretim üyesi kadrosunun oluşturulmasında emeği geçen başta Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Yıldız ve üniversite yönetimimiz olmak üzere herkese fakültem adına teşekkür ediyorum” dedi.

En vazgeçilmez desteğiniz insanlara karşı duyacağınız sevgidir

Diş hekimliği öğrencilerinin üç yıllık zorlu bir sürecin ardından bugünlere geldiğini vurgulayan Prof. Dr. Ali Erdemir “Önümüzdeki iki yıllık süreçte öğrencilerimizin en iyi şekilde yetişmesi için Kırıkkale Üniversitesi olarak elimizden geleni yapacağız. Bugün burada yapılan beyaz önlük giyme töreni hekim olma yolunda atılan ilk adımdır. Özgüvenli bir şekilde kutsal ve saygın bir şekilde mesleğinize adım atarken giydiğiniz beyaz önlük saflığın, temizliğin, zorluklarla mücadelenin, umudun ifadesidir. Bu zorlu yolda en vazgeçilmez desteğiniz insanlara karşı duyacağınız sevginiz olacaktır. Beyaz önlüğünüz kirlenebilir ama bunun çaresi var. Önemli olan yüreğinizi ve zihninizi kirletmemenizdir. Unutmayın ki önlükleriniz bir yandan hekim kimliği sunarken bir yandan da ciddi sorumluluklar getiriyor. Bu insani, vicdani ve ahlaki olarak öyle bir sorumluluktur ki bunun yükünü taşımanız gerekiyor. Bugün sizlere bembeyaz bir önlük hediye ve emanet ediyoruz. Bu önlüğe ömür boyu leke sürdürmemeye gayret edin” diyerek sözlerini bitirdi.

Yemin ederek mesleğe ilk adımlarını attılar

Konuşmanın ardından 2016-2017 yılları Uluslararası Bilimsel Yayın Ödül Töreni yapıldı. Rektör, Diş Hekimliği Fakültesi akademik faaliyet birincisi Prof. Dr. Umut Tekin’e, akademik faaliyet ikincisi Doç. Dr. Fethi Atıl’a ve akademik faaliyet üçüncüsü Doç. Dr. Doruk Koçyiğit’e hediye takdim etti. Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Erdemir dönem birincisi öğrencilere ve 2017 ÖYS sonucu en yüksek puanla fakültemize kayıt yaptıran Sena Nur Değirmenci’ye hediye takdim etti. Programın devamında öğretim üyeleri tarafından beyaz önlük giydirilen öğrenciler, Yrd. Doç. Dr. Melda Mısırlıoğlu öncülüğünde yemin ederek mesleğe ilk adımlarını attılar. Çocuklarının bu başarısının haklı gururunu yaşayan ailelerin sevinç gözyaşları ve gülümsemeleri birbirine karıştı. Program toplu fotoğraf çekimi ve fuaye alanındaki ikramla sona erdi.

Şahin Karakoç


Kaynak / Editör: Okunma 192

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

Gösteri, yürüyüş ve miting alanları belirlendi
Kaymakamlık öğrencilere çalışma masası dağıttı
Ahmet ve Gözde’nin en mutlu günü
Keskin’de Ak Parti’de Halim Bulut güven tazeledi
'Verem Savaşı Eğitimi ve Propaganda Haftası' başladı
Afrin’e bir bomba da Çayırlı’dan
Karaahmetli’de kilit parke çalışması
Başkan Saygılı’dan yaşlılara kutlama ziyareti

Diğer Haberler

Kırıkkale'de "Öğrenci Gözünden Hukuk" çalıştayı
Sulakyurt için projeler üretiyoruz
81 ilde kumar ve tombala uygulaması
Doğalgaz patlaması kabusu yaşattı
Süne mücadelesinde işbirliği şart
Kızık kazada hayatını kaybetti
Emekliye ocak ayı zammı
İş kurana hibe ve faizsiz kredi
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Dikkat! Düğünde Polis var

09.07.2018 09:55:50

Türkiye’de silahın merkezi olan, kimileri tarafın..


CERİTMÜMİNLİ BARAJINDA BALIK KATLİAMIKeskin ilçesine bağlı Ceritmüminli Köyü Sulama Barajı..
En Çok Okunanlar
6 ayda 3 bin 45 kişi işe yerleştirildi Kırıkkale Vali M. İlker Haktankaçmaz Başkanlığında toplanan İl İstih.. Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. CHP'de sürpriz isimler 2019 seçimlerine güçlü adaylarla girmeyi planlayan .. Kızık kazada hayatını kaybetti Edinilen bilgiye göre, Ankara'dan Kırıkkale'ye doğru giden, Kırıkkale ..
Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,13Yazılım - Web Aksiyon