Bugün - 25 Eylül 2018 SalıKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   32°°C
 
Trafik kazası: 6 yaralıKırıkkale'de meydana gelen trafik kazasında 6 kişi yaralandı. PARK HALİNDE..
Kırıkkalespor’dan ‘Küfüre Hayır’ kampanyası Kırıkkale Büyük Anadoluspor sezonun başlamasına kısa bir sür..
Avrupa’nın kalbi Brüksel’e ziyaret

Belçika’nın Brüksel kentini ziyaret eden Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri ‘Let’s Learn About Europe - Hadi Avrupa’yı Öğrenelim’’ başlıklı Kısa Dönem Öğrenci Hareketliliği Toplantısına katıldı.

3. Sayfa Haberi - 13 Kasım 2017 Pazartesi

(16:11)

Belçika’nın Brüksel kentini ziyaret eden Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri ‘Let’s Learn About Europe - Hadi Avrupa’yı Öğrenelim’’ başlıklı Kısa Dönem Öğrenci Hareketliliği Toplantısına katıldı.

Öğretmen ve öğrenciler Brüksel’i ziyaret etti

Ortağı olduğu ‘T4T - Towns For Teens – Teenagers’ Daily Life / Gençler İçin Şehirler – Gençlerin Günlük Yaşamları’ isimli Erasmus Plus Projesi kapsamında yurtdışı hareketliliklerine devam eden Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi 06 – 10 Kasım 2017 tarihleri arasında Belçika’nın Brüksel kentinde gerçekleştirilen Kısa Dönem Öğrenci Hareketliliği Toplantısına katıldı. Avrupa Birliği kurumlarının bulunduğu Brüksel’de gerçekleştirilen proje toplantısına Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi’ni temsilen Proje Koordinatörü İngilizce Öğretmeni Cemil Unaç ve İngilizce Öğretmeni Serap Özbayrak ile birlikte Ebru Fırat, Ayşenur Alkış, Tuğrul Şimşek ve Umut Çağlayan isimli öğrenciler katıldı.

AB’nin yapısı ve amaçları hakkında bilgi sahibi oldular

İspanya  (IESO Colonos / Gevorâ), Yunanistan (Evdomo Gymnasio Ioanninon / Ioannina) ve Türkiye (Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi / Kırıkkale)’den 3 okulun katılımıyla 5 gün süren toplantının ilk gününde Avrupa’nın kalbi sayılan Brüksel’de bulunan Extremadura (İspanya Özerk Bölgesi) Yerel Yönetim Ofisi, Avrupa Tarihi Evi ve Atomium Binası’nı ziyaret eden öğrenciler Brüksel şehrinin tarihi ve turistik yerlerini de gezme fırsatı buldular. Toplantının ikinci gününde Avrupa Birliği kurumlarının bulunduğu şehirde Avrupa Parlamentosu ve Parlamentarium’u ziyaret eden Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri burada katıldıkları seminerde Avrupa Birliği’nin yapısı ve amaçları hakkında bilgi sahibi oldular. Avrupa’da sadece birkaç ülkede bulunan European School – Avrupa Okulu’nu da ziyaret eden öğrenciler Avrupa Eğitim Sistemi hakkında detaylı bilgi aldılar. Proje etkinliklerinin yanı sıra kültürel aktivitelere de katılma şansı bulan Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tam gün Brugge – Ghent gezisine de katılarak Ortaçağ’dan kalma bu büyülü şehirlerin tarihi ve turistik yerleri gezdiler.

Farklı şehir ve kültürleri görme imkanı buldular

Brüksel ziyareti hakkında bilgi veren Proje Koordinatörü İngilizce Öğretmeni Cemil Unaç,  “5 gün boyunca İspanyol ve Yunan öğrencilerle aynı otelde kalan öğrencilerimiz farklı ülkelerden öğrencilerle tanışma, farklı şehir ve kültürleri görme ve yabancı dillerini geliştirme olanaklarına sahip olmanın yanı sıra Avrupa’nın kalbinin attığı Brüksel kentinde Avrupa Birliği kurumlarının yapısı ve faaliyetleri hakkında bilgi alarak yıllardır ilişkili olduğumuz Avrupa Birliği’ni yakından tanıma fırsatı buldular.”dedi. Hareketliliğe katılan İngilizce Öğretmeni Serap Özbayrak ise Brüksel ziyaretinin farklı kültürlerin kaynaşması açısından hem öğretmenler hem de öğrenciler için büyük önem teşkil ettiğini belirtti ve Belçika’dan çok güzel anılarla ayrıldıklarını söyledi.

Avrupalı misafirler Kırıkkale’ye gelecek

Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi 25 Şubat – 03 Mart 2018 tarihleri arasında projenin 4. toplantısına ev sahipliği yapacak ve İspanya ve Yunanistan’dan gelecek öğretmen ve öğrencileri Kırıkkale’de ağırlayacak. 

 

Şahin Karakoç

 


Okunma 262

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


3. SayfaHaberleri

Otomobil faresi tutuklandı
Ak Gençlikte Altunçanak dönemi
Eğitimin kalitesini artıracak birliktelik
Kırıkkale'de otomobil refüje çarptı 3 yaralı
Bozkır Barajı can suyu olacak
Kırıkkale merkezli FETÖ/PDY operasyonu
Emniyet 874 Fetöcü hakkında işlem yaptı
Dolandırıcılara eş zamanlı operasyon

Diğer Haberler

Minik öğrencilerin okuma bayramı
Borsa üyeleri yemekte buluştu
Önemli hizmetler yapıyoruz
Kırıkkale'nin ihracat potansiyeli masaya yatırılacak
Keskin’in 19 köyüne oyun parkı yapıldı
Vali Haktankaçmaz Çelebi’de incelemelerde bulundu
Acil servis hizmetlerinde düzenleme yapıldı
Kadınlar satranç turnuvası tamamlandı
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Dikkat! Düğünde Polis var

09.07.2018 09:55:50

Türkiye’de silahın merkezi olan, kimileri tarafın..


Kahraman Keskinliler Günü19 Eylül 1919 tarihinde Cumhuriyet karşıtı Muhittin Paşa’yı ele ..
En Çok Okunanlar
Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. CHP'de sürpriz isimler 2019 seçimlerine güçlü adaylarla girmeyi planlayan .. Kızık kazada hayatını kaybetti Edinilen bilgiye göre, Ankara'dan Kırıkkale'ye doğru giden, Kırıkkale ..
Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,09Yazılım - Web Aksiyon