Bugün - 24 Haziran 2018 PazarKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   28°°C
 
Aşağı Mahmutlar'da büyük mitingAK Parti Kırıkkale İl Teşkilatı ve Milletvekili Adayları Aşağı Mahmutlar k&..
Avrupa’nın kalbi Brüksel’e ziyaret

Belçika’nın Brüksel kentini ziyaret eden Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri ‘Let’s Learn About Europe - Hadi Avrupa’yı Öğrenelim’’ başlıklı Kısa Dönem Öğrenci Hareketliliği Toplantısına katıldı.

3. Sayfa Haberi - 13 Kasım 2017 Pazartesi

(16:11)

Belçika’nın Brüksel kentini ziyaret eden Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri ‘Let’s Learn About Europe - Hadi Avrupa’yı Öğrenelim’’ başlıklı Kısa Dönem Öğrenci Hareketliliği Toplantısına katıldı.

Öğretmen ve öğrenciler Brüksel’i ziyaret etti

Ortağı olduğu ‘T4T - Towns For Teens – Teenagers’ Daily Life / Gençler İçin Şehirler – Gençlerin Günlük Yaşamları’ isimli Erasmus Plus Projesi kapsamında yurtdışı hareketliliklerine devam eden Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi 06 – 10 Kasım 2017 tarihleri arasında Belçika’nın Brüksel kentinde gerçekleştirilen Kısa Dönem Öğrenci Hareketliliği Toplantısına katıldı. Avrupa Birliği kurumlarının bulunduğu Brüksel’de gerçekleştirilen proje toplantısına Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi’ni temsilen Proje Koordinatörü İngilizce Öğretmeni Cemil Unaç ve İngilizce Öğretmeni Serap Özbayrak ile birlikte Ebru Fırat, Ayşenur Alkış, Tuğrul Şimşek ve Umut Çağlayan isimli öğrenciler katıldı.

AB’nin yapısı ve amaçları hakkında bilgi sahibi oldular

İspanya  (IESO Colonos / Gevorâ), Yunanistan (Evdomo Gymnasio Ioanninon / Ioannina) ve Türkiye (Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi / Kırıkkale)’den 3 okulun katılımıyla 5 gün süren toplantının ilk gününde Avrupa’nın kalbi sayılan Brüksel’de bulunan Extremadura (İspanya Özerk Bölgesi) Yerel Yönetim Ofisi, Avrupa Tarihi Evi ve Atomium Binası’nı ziyaret eden öğrenciler Brüksel şehrinin tarihi ve turistik yerlerini de gezme fırsatı buldular. Toplantının ikinci gününde Avrupa Birliği kurumlarının bulunduğu şehirde Avrupa Parlamentosu ve Parlamentarium’u ziyaret eden Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri burada katıldıkları seminerde Avrupa Birliği’nin yapısı ve amaçları hakkında bilgi sahibi oldular. Avrupa’da sadece birkaç ülkede bulunan European School – Avrupa Okulu’nu da ziyaret eden öğrenciler Avrupa Eğitim Sistemi hakkında detaylı bilgi aldılar. Proje etkinliklerinin yanı sıra kültürel aktivitelere de katılma şansı bulan Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tam gün Brugge – Ghent gezisine de katılarak Ortaçağ’dan kalma bu büyülü şehirlerin tarihi ve turistik yerleri gezdiler.

Farklı şehir ve kültürleri görme imkanı buldular

Brüksel ziyareti hakkında bilgi veren Proje Koordinatörü İngilizce Öğretmeni Cemil Unaç,  “5 gün boyunca İspanyol ve Yunan öğrencilerle aynı otelde kalan öğrencilerimiz farklı ülkelerden öğrencilerle tanışma, farklı şehir ve kültürleri görme ve yabancı dillerini geliştirme olanaklarına sahip olmanın yanı sıra Avrupa’nın kalbinin attığı Brüksel kentinde Avrupa Birliği kurumlarının yapısı ve faaliyetleri hakkında bilgi alarak yıllardır ilişkili olduğumuz Avrupa Birliği’ni yakından tanıma fırsatı buldular.”dedi. Hareketliliğe katılan İngilizce Öğretmeni Serap Özbayrak ise Brüksel ziyaretinin farklı kültürlerin kaynaşması açısından hem öğretmenler hem de öğrenciler için büyük önem teşkil ettiğini belirtti ve Belçika’dan çok güzel anılarla ayrıldıklarını söyledi.

Avrupalı misafirler Kırıkkale’ye gelecek

Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi 25 Şubat – 03 Mart 2018 tarihleri arasında projenin 4. toplantısına ev sahipliği yapacak ve İspanya ve Yunanistan’dan gelecek öğretmen ve öğrencileri Kırıkkale’de ağırlayacak. 

 

Şahin Karakoç

 


Kaynak / Editör: Okunma 191

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


3. SayfaHaberleri

Ham petrol hırsızları tutuklandı
Uyuşturucu operasyonu
Mahrem imamına çeşitli hapis cezaları verildi
İzcilerden Kaymakam Yılmaz'a ziyaret
Trafik kazası: 3 yaralı
Kışlık montlara rağbet
Keskin’i tanıtım çalışmaları sürüyor
Ne yazık ki Yiğit Tunç’u kaybettik

Diğer Haberler

Kırıkkale'de hırsızlıktan aranan 4 hükümlü yakalandı
Oda aidat borçlarına ilaç gibi düzenleme
YENİ SANAYİNİN YERİ TAMAM
Abalı MHP'den aday adayı oldu
Dereceye giren atıcılar bölgede temsil edecek
İlk silah ihtisas OSB'de arsa tahsisleri başladı
2017 Yılında Trafikte Ağır Bilanço
Elektrik Santrallerinde Üretim Kesintisi
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç SEÇİM ÇANTADA KEKLİK DEĞİL

25.04.2018 13:27:28

Erken seçim olacak mı? Olmayacak mı? Ne zaman olacak?..
Vatandaşlarımızın sorunu bizim sorunumuzdurKırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın göreve gelmesi ile..
En Çok Okunanlar
Pastacılara raf ömrü uyarısı! Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Yurtalan Eroğlu, yaz mevsimi neden.. Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. CHP'de sürpriz isimler 2019 seçimlerine güçlü adaylarla girmeyi planlayan .. Kızık kazada hayatını kaybetti Edinilen bilgiye göre, Ankara'dan Kırıkkale'ye doğru giden, Kırıkkale ..
Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,39Yazılım - Web Aksiyon